Постанова № 5533859, 30.11.2007, Багачевський міський суд Черкаської області (до 25.04.2025 - Ватутінський міський суд Черкаської області)

Дата ухвалення
30.11.2007
Номер справи
2-а-122/07
Номер документу
5533859
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2-а-122 /07

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2007 року. Ватутінський міський суд Черкаської області

в складі: головуючого Терещенко Н.І.

при секретарі Руденко В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ватутіне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради Черкаської області про стягнення недоплачених сум щорічної допомоги на оздоровлення -

встановив:

позивач просить суд стягнути з Ватутінського міського управління праці та соціального захисту населення Черкаської області , на його користь суму щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС потерпілому другої категорії, за період часу з 2005 року по 2007 рік в розмірі 5560гривень посилаючись на те, що він являється ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС потерпілим другої категорії і відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п*яти мінімальних заробітних плат, яка визначається щорічно на момент виплати.

В 2005 році мінімальна заробітна плата становила 332 гривні, в 2006 році- 400 гривень, в 2007 році- 420 гривень, а тому відповідач повинен був виплатити йому за мінусом виплачених сум в 2005 році- 1660 гривень(332*5)- 100 гривень виплаченої допомоги =1560гривень, в 2006 році- 2000 гривень(400*5) - 100 гривень виплаченої допомоги=1900гривень, в 2007 році-2100гривень(420*5) -в 2007 році йому не виплачувалося нічого, а всього за 3 роки йому недоплачено одноразової допомоги на оздоровлення в сумі 5560_гривень.

Він постійно хворіє і на свою пенсію в розмірі 580 гривень не має змоги зробити собі необхідну операцію. Оскільки відповідач в добровільному порядку не виплачує допомогу на оздоровлення, а тому він змушений був звернутися до суду з даним позовом.

Він вважає, що має право на щорічну допомогу на оздоровлення з 2005 по 2007 роки оскільки позовної давності не пропустив, так як в 2005 році діяв Цивільний кодекс, який передбачав трирічну позовну давність, крім того йому стало відомо про порушення його права 08.11.2007року, коли отримав від Ватутінського міського управління праці та соціального захисту населення Черкаської області довідку про розмір фактично виплаченої йому щорічної допомоги на оздоровлення.

Представник Ватутінського міського управління праці та соціального захисту населення заявлений позов не визнав та пояснив, що допомогу на оздоровлення заявнику було виплачено відповідно до Постанови КМУ №562 від 12.07.2005 року. В ст. 95 Конституції України визначено, що виключно Законом України "Про Державний бюджет України" визначаються будь-які видатки держави на загально­суспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Виплата щорічної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим від аварії на ЧАЕС фінансується за рахунок державного бюджету. Згідно п.8 ст. 7 Бюджетного Кодексу України, бюджетні кошти використовуються тільки на цілі визначені бюджетними призначеннями та відповідно до ст. 23 вказаного кодексу будь-які платежі можна

2

здійснювати лише за наявності відповідно бюджетного призначення. Держава виділяла для виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС потерпілим другої категорії в 2005-2006 роках по 100 гривень, які позивач і отримав. Представник відповідача вважає, що ОСОБА_1. пропустив позовну давність, але з поважних причин, оскільки не знав і не міг знати, яка сума повинна йому виплачуватися..

Суд, вислухавши сторони та вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до повного задоволення. Вимоги позивача законні, обґрунтовані і в судовому засіданні доведені, виходячи із слідуючого:

в суді встановлено, що ОСОБА_1. являється ліквідатором аварії на ЧАЕС потерпілим другої категорії, що підтверджується посвідченням серії А № НОМЕР_1 виданим Черкаською облдержадміністрацією 10.12.1992 року і відповідно до довідки -висновку науково-практичного Центру нейрорентгенхірургії №378 від 29.08.02 року потребував оздоровлення.

ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які

постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-Х!! передбачено право позивача, як ліквідатора аварії на ЧАЕС потерпілого другої категорії на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п*яти мінімальних заробітних плат, яка визначається щорічно на момент виплати.

Згідно ч.7 ст. 48 вказаного Закону розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

4.5 ст. 48 вищенаведеного Закону передбачено, що щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам за місцем їх проживання органами соціального захисту населення, а тому позивачу , Мерві О.П. щорічну допомогу на оздоровлення повинне виплачувати управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради .

Згідно довідки управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради №1542/0н-3 від 08.11.2007 року позивачу було виплачено щорічну допомогу на оздоровлення відповідно до Постанови КМУ від 12.07.2005 року і позивач ОСОБА_1.., як ліквідатор аварії на ЧАЕС потерпілий другої категорії отримав щорічну допомогу на оздоровлення в таких розмірах: в 2005 році- 100 гривень, в 2006році-100гривень, в 2007 році-йому не було виплачено нічого.

Однак , встановлений в 2005 році постановою Кабінету Міністрів України №562 розмір щорічної допомоги на оздоровлення протягом тривалих років не змінювався і не відповідає розміру, встановленому іншими законами України. Оскільки ні Верховна Рада, ні Кабінет Міністрів України в наступному будь яких рішень із цих питань не приймали, то виходячи із загальних підстав пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами при вирішенні даного спору, застосуванню підлягає саме стаття 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року , та Закони України "Про Державний бюджет"на відповідні роки, а не

постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року №562.

За таких обставин та з урахуванням вимог статті 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради Черкаської області повинно виплатити позивачу щорічну допомогу на оздоровлення за 2005-2007 роки виходячи із суми мінімальної заробітної плати на момент виплати.

Таким чином, відповідно до «Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 позивачу підлягало до виплати: в 2005 році -мінімальна заробітна плата в 2005 році -332 гривні * 5 =1660 гривень-100гривень( виплачено):г невиплачено-1560 гривня; сума невиплати в 2006 році складала: мінімальна заробітна плата в 2006 році - 400гривень*5= 2000 гривень-100 гривень (виплачено), невиплачено 1900 гривень, в 2007 році- мінімальна заробітна плата на 2007 рік становила 420гривень * 5 =2100 гривень(в 2007 році йому не виплачувалося нічого), а всього за три роки йому невиплачено 5560 гривень.

Суд не застосовує позовну давність, оскільки вважає, що позивач її не пропустив, поскільки в 2005 році діяв Цивільний кодекс, який передбачав трирічну позовну давність, крім того позивачу стало відомо про порушення його права 08.11..2007 року, після того, як він отримав довідку від управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради про фактично отриману ним допомогу на оздоровлення .

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне позовні вимоги позивача задовільнити повністю та стягнути з управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради на користь позивача суму недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення, як ліквідатору аварії на ЧАЕС потерпілого другої категорії за період часу з 2005 по 2007 роки в розмірі 5560 гривень та 55 гривень 60 коп. державного мита в доход держави.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 8, 19, 22, 152 Конституції України, 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-ХН, Законами України «Про Державний бюджет України» на 2005 - 2007 роки, Постанови КМУ від 12.07.2005 року та ст. ст. 2, 4, 6, 9, 11, 17, 19, 71, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд -

постановив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради Черкаської області про стягнення недоплаченої суми щорічної допомоги на оздоровлення, як ліквідатору аварії на ЧАЕС потерпілому другої категорії задовільнити повністю.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Ватутінської

міської ради Черкаської області код 24350325 МФО 854018 ГУДКУ в Черкаській

області особовий рахунок №352150180000201 реєстраційний рахунок

№37111013000201 на користь ОСОБА_1 суму недоплаченої

щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як ліквідатору аварії на ЧАЕС потерпілого другої .категорії за період часу з 2005 по 2007 роки, в розмірі 5560 (п*ять тисяч п*ятсот шістдесят) гривень .

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради Черкаської області 55(п'ятдесят п*ять) гривень 60 коп. державного мита в дохід держави.

На постанову суду може бути подана заява про апеляційне оскарження до Київського апеляційного адміністративного суду через Ватутінський міський суд йа протязі десяти днів з дня проголошення постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Ватутінський міський суд на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.