Справа № 197/20/16-п
Номер провадження № 3/197/9/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.01.2016 Суддя Широківського районного суду Дніпропетровської області Ліснецький І.В., в відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, надійшли матеріали до суду від патрульної поліції КВП ГУНП України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працює , проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше притягувався до адміністративної відповідальності постановою Широківського районного суду Дніпропетровської області від 24.04.2015 року за ст. 130 ч. 1 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн. в рахунок держави, який не сплачено у здійсненні правопорушення передбаченого ст. 130 ч. 2, 124, 122-4 КУпАП, - ВСТАНОВИВ:
26 грудня 2015 року о 22 годині 00 хвилин, ОСОБА_1, повторно, керував автомобілем НОМЕР_1 в смт. Широке Широківського району Дніпропетровської області на мікрорайоні Фрунзенський біля будинку №6, в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.9(а) Правил дорожнього руху України.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, 26 грудня 2015 року о 22 годині 00 хвилин, Вихрист І.С. керуючи автомобілем ВАЗ 2101 д/н 41928 ОН в смт. Широке Широківського району Дніпропетровської області на мікрорайоні Фрунзенський біля будинку №6 рухаючись заднім ходом здійснюючи розворот для забезпечення безпеки руху не звернувся за допомогою до інших осіб, не дотримався безпечної дистанції скоїв зіткнення з автомобілем AUDI A6 д/н АЕ 1038 КМ, що належить Григораш С.П., який стояв на узбіччі, після чого зник з місця події. В наслідок ДТП постраждалих осіб не має, транспортні засоби зазнали технічних пошкоджень та завдано матеріальні збитки, чим порушив вимоги п.10.9,13.1 Правил дорожнього руху.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Після чого, 26 грудня 2015 року о 22 годині 00 хвилин, ОСОБА_1, будучи учасником ДТП в смт. Широке Широківського району Дніпропетровської області на мікрорайоні Фрунзенський біля будинку №6 і, залишив місце пригоди та не повідомив про пригоду в органи міліції,чим порушив вимоги п. 2.10.(а; д) Правил дорожнього руху.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, яка вчинила адміністративне правопорушення,в судове засідання не зявилась, хоча про день, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про причини неявки, які можуть бути визнані судом поважними, не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходили, а тому суд ухвалив проводити розгляд справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 вересня 2009 року № 400/666 «Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»,зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 жовтня 2009 року за N 931/16947, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи Державтоінспекції МВС є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Здійснення ОСОБА_1 зазначених адміністративних правопорушень підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серія АП2 № 272575; АП 2 №272576, АП 2 №272577, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 27.12.2015 року , відповідно до якого правопорушник перебував у стані спяніння; схемою та таблицею ДТП.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 122-4, ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції; за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна; та за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, інші обставини в справі, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне покарання відповідно до вимог ст. 36 КУпАП у виді позбавлення права керування транспортними засобами без оплатного вилучення транспортного засобу.
Враховуючи, що транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 йому не належить а належить згідно протоколу ОСОБА_2, оплатному вилученню транспортний засіб не підлягає. На підставі ст. 321 КУпАП, строк позбавлення спеціального права слід обчисляти з дня здачі або вилучення документа, що посвідчує право керування транспортними засобами.
Крім того, відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
При цьому згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір справляється у розмірі 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати, встановлюється Законом України «Про державний бюджет» на відповідний календарний рік та станом на 01 січня 2016 року згідно Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати складає 1378 грн..
Таким чином з ОСОБА_3 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп..
Керуючись ст. ст. 33, 36, 40-1, 122-4 124, 130 ч. 1, 256, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати гр. ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.2, 124, 122-4 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 (три ) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп.. (Реквізити платежу судового збору: Отримувач коштів УДКСУ у Широківському районі Дніпропетровської області. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 36729624. Банк отримувача ГУДКCУ у Дніпропетровській області,м. Дніпропетровськ. Код банку отримувача (МФО) 805012. Рахунок отримувача 31214206700367. Код класифікації доходів бюджету 22030001. )
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя І.В. Ліснецький