ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"29" січня 2016 р. Справа № 809/54/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап’юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Долинського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до Державної фіскальної служби України про визнання бездіяльності протиправною зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
28.01.2016 Долинське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності щодо не зарахування на рахунок платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та зобов’язання зарахувати на рахунок платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість кошти в розмірі 984 004, 21 гривень.
Позивачем визначено третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Головне управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області на права, інтереси або обов’язки якого може вплинути рішення у справі за її позовом.
Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені вимоги до позовної заяви, частиною 3 якої передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України «Про судовий збір».
Згідно частини 1 статті 2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору – громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, який вступив в дію з 01.01.2016 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1 378 гривень.
Частина 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначає ставки судового збору за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову майнового та немайнового характеру.
При цьому, суд зазначає, що окремі рішення, прийняті суб’єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи.
З огляду на викладене, заявлена позивачем позовна вимога про визнання протиправною бездіяльності щодо не зарахування на рахунок платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є немайновою, а позовна вимога про зобов’язання зарахувати на рахунок платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість кошти в розмірі 984 004, 21 гривень, є майновою.
Таким чином, позивачем заявлено позовні вимоги одночасно майнового та немайнового характерів.
Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характерів.
Згідно частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, встановлюється в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, при зверненні Долинського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до адміністративного суду з даним адміністративним позовом, який має одночасно вимоги майнового та немайнового характерів, у відповідності до положень статтей 4, 6 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних вимог майнового характеру та немайнового характеру.
Як наслідок, за подання позивачем даного адміністративного позову сплата судового збору за вимогу не майнового характеру повинна становити – 1 378 гривень, а за вимогу майнового характеру судовий збір повинен становити – 14 760, 06 гривень.
Судом встановлено, що позивачем за подання даного адміністративного позову сплачено судовий збір частково в розмірі 1 378 гривень, тобто за вимогу немайнового характеру, а тому йому необхідно додатково долучити документ про сплату судового збору, за вимогу майнового характеру, в розмірі 14 760, 06 гривень, сплата якого матиме наслідком сплати судового збору за подання даного адміністративного позову в повному обсязі.
Долинське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства пільгами, що звільняють його від сплати судового збору за подання даного позову не наділене.
За таких обставин, суд приходить до висновку про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, адже позивачем не додано документу про сплату судового збору в повному обсязі.
Відповідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного та керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Долинського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до Державної фіскальної служби України про визнання бездіяльності протиправною зобов’язання вчинити певні дії – залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтями 4, 6 Закону України “Про судовий збір” в сумі 14 760, 06 гривень до 08 лютого 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Остап'юк С.В.