Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про заміну відповідача та зупинення провадження у справі
25 січня 2016 року Справа № 805/41/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Волгіної Н.П. розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду питання про заміну неналежного відповідача та зупинення провадження у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування вимоги, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, в якій просить суд скасувати вимогу відповідача про сплату суми недоїмки по ЄСВ від 18 грудня 2015 року № Ф-99-17 у розмірі 7 663,22 грн (а.с. 4-7).
Позивач до суду зявилась, надала заяву, в якій просила провести судове засідання 25 січня 2016 року без її участі (а.с. 28).
Представник відповідача до суду не зявився, 25 січня 2016 року на електронну адресу суду надійшли заперечення відповідача, у яких, крім іншого, викладено клопотання про розгляд справи 25 січня 2016 року без участі їх представника (а.с. 17-18).
Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що перешкод для розгляду справи, передбачених ст. 128 КАС України не має, представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи інспекція повідомлялась судом належним чином, сторонами надано заяви про проведення судового засідання без їх участі, суд вважає за можливе розглянути питання про заміну неналежного відповідача та зупинення провадження у справі у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 311 Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України Красноармійську ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області реорганізовано шляхом приєднання до Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, діяльність якої на день проведення судового засідання розпочата (код ЄДРПОУ 39882614).
Відповідно до ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства (далі КАС) України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
За таких обставин, беручи до уваги, що Красноармійська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області (код ЄДРПОУ 38664077) знаходиться в стані припинення відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що містяться на сайті Міністерства юстиції України https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch, суд дійшов висновку про необхідність допустити заміну відповідача у справі Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області на Красноармійську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області.
Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Статтею 11 КАС України передбачено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи; суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом, в тому числі, на підставі письмових і речових доказів.
Як вбачається з матеріалів справи, 11 грудня 2015 року проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності позивача, про що свідчить відповідне повідомлення Селидівського міського управління юстиції Донецької області (а.с. 30). За поясненнями відповідача (а.с. 18), спірна вимога прийнята останнім 18 грудня 2015 року за несплату позивачем заборгованості, що складає згідно облікової картки 7 663,22 грн, яка включає нарахування за 2, 3, 4 квартали 2014 року та 1, 2 квартали 2015 року по 1 267,95 грн, а також за 3 квартал 2015 року 1 323,47 грн (а.с. 18). Суд вважає за необхідне отримати від відповідача детальний розрахунок суми спірної вимоги та пояснення з приводу зазначених у обліковій картці сум.
Крім цього, як вбачається з квитанції, наданої позивачем, та картки особового рахунку позивача, частина боргу у сумі 1 446,52 грн позивачем сплачена 14 грудня 2015 року.
До цього ж, згідно з ч. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» внесено зміни до Закону № 2464-VI, а саме розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 9-3 такого змісту:
«Платники єдиного внеску, визначені ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у ст. 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення платника від виконання своїх обов'язав, передбачених Законом № 2464-VI, є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у ст. 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу».
Суд вважає за необхідне запропонувати позивачу надати суду відомості щодо звернення нею як платника єдиного внеску до податкової інспекції із заявою про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану (у випадку наявності такого звернення).
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи, що отримання доказів та їх дослідження у судовому засіданні є однією з підстав винесення обґрунтованого рішення у справі, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі для отримання судом додаткових доказів у справі.
Керуючись ст.ст. 11, 52, 122, 156, 158-160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Замінити неналежного відповідача у справі Красноармійську обєднану державну податкову інспекцію ГУ Міндоходів у Донецькій області на Красноармійську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області.
Зобовязати Красноармійську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області надати суду детальний розрахунок суми вимоги від 18 грудня 2015 року № Ф-99-17 у розмірі 7 663,22 грн.
Запропонувати позивачу надати суду доказ звернення як платника єдиного внеску до відповідача із заявою про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Зупинити провадження по справі до 12-00 год 17 лютого 2016 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Волгіна Н.П.