ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
25 січня 2016 року м. Київ К/800/52103/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Степашко О.І., розглянувши
касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівської області
на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29.10.2014
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2015
у справі № 813/3797/14
за позовом Приватного підприємства "ВЕЕМ"
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівської області
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівської області звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29.10.2014 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2015 у справі № 813/3797/14.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.12.2015 зазначена касаційна скарга була залишена без руху з підстав її оформлення всупереч вимогам, встановленим статтею 213 КАС України, а саме: до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору. Цією ж ухвалою був встановлений до 12.01.2016 строк для усунення недоліків касаційної скарги.
На виконання вимог вищевказаної ухвали Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівської області надіслала до суду клопотання про відстрочення судового збору, в якому скаржник просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі, у зв'язку з відсутністю коштів для сплати судового збору.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір», у редакції з 01.09.2015, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Аналогічні положення містить частина перша статті 88 КАС України.
Вивчивши доводи клопотання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівської області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, підстав для його задоволення не вбачається, оскільки обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Станом на день постановлення даної ухвали недоліків зазначеної касаційної скарги скаржником не усунуто: зміст касаційної скарги не приведено у відповідність до вимог статті 213 КАС України, у зв'язку з чим зазначена касаційна скарга підлягає поверненню на підставі пункту 1 частини 3 статті 108, частини 3 статті 214 КАС України.
Згідно частини 3 статті 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 3 статті 108 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 108, 160, 214 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Відмовити в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівської області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
2. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29.10.2014 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2015 у справі № 813/3797/14 повернути особі, яка її подала.
Суддя
Вищого адміністративного О.І. Степашко
суду України