Рішення № 5530033, 18.08.2009, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
18.08.2009
Номер справи
44/390
Номер документу
5530033
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 44/39018.08.09 За позовом Кіровської міської ради

До Державної служби автомобільних доріг України

про передачу проїзної частини автомобільної дороги у державну власність

Суддя Чеберяк П.П.

Представники:

від позивача Борець І.М. предстанвик

Лаврухін М.І. представник

від відповідача не зявився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Кіровська міська рада (далі - позивач) звернулась до господарського суду Луганської області із позовною заявою до Державної служби автомобільних доріг України (далі відповідач) про передачу проїзної частини автомобільної дороги у державну власність.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 04.06.2009 року порушено провадження у справі № 8/140пн та призначено розгляд справи на 19.06.2009 року.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 19.06.2009 р. здійснено заміну неналежного відповідача Служби автомобільних доріг у Луганській області на належного Державну службу автомобільних доріг України; справу № 8/140пн за підсудністю направлено до господарського суду міста Києва.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 09.07.2008 р. справу № 8/140пн прийнято до провадження суддею Чеберяком П.П., присвоєно їй номер №44/390 та призначено розгляд справи на 04.08.2009 р.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 04.08.2009 р. розгляд справи в порядку ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України відкладено на 18.08.2009 р. в звязку з неявкою представника відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні надав усні пояснення по суті заявленого позову, підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позовній заяві № 1510 від 28.05.2009 р., та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, відзиву на позов не надав. Про причини неявки суд не повідомив, про час і місце судових засідань був повідомлений належним чином.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві. (розяснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.09.97 № 02 - 5/289 із змінами “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України”).

Враховуючи те, що незявлення представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, а матеріали справи є достатніми для вирішення спору в даному судовому засіданні, суд вважає за можливе розглянути позов у відсутності представника відповідача, за наявними у справі матеріалами згідно з вимогами статті 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши подані позивачем матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

11.10.2006 року Кабінетом Міністрів України видано доручення №37018/3/1-06 про передачу з комунальної у державну власність ділянку доріг та вулиць, що суміщуються з дорогами загального користування в межах міст та населених пунктів.

07.11.2006 року рішенням шостої сесії пятого скликання Кіровської міської ради № 128 «Про передачу проїзної частини доріг комунальної власності, які суміщуються з дорогами загального користування, у державну, у сферу управління Укравтодора»вирішено: надати згоду на передачу проїзної частини автодороги міської комунальної власності по вул. Воровського, довжиною 2 км, яка суміщується з дорогами загального користування Т-13-17 «Підїзд до міста Кіровська»в державну власність, в сферу управління Укравтодора.

14.12.2006 року розпорядженням № 468 виконавчого комітету Кіровської міської ради було затверджено комісію з прийому передачі ділянок проїзної частини доріг, які суміщуються з дорогами загального користування, з комунальної у державну власність.

Комісією з прийому передачі, затвердженою розпорядженням № 468 від 14.12.2006 р., було складено акт прийому передачі ділянки проїзної частини доріг, який було передано для узгодження до Державного підприємства «Луганський облавтодор»та Служби автомобільних доріг у Луганській області.

11.09.2007 р. розпорядженням Кабінету Міністрів України № 735-р автомобільну дорогу Т-13-17 підїзд до м. Кіровська, яка проходить по вул. Воровського, протяжністю 2 км, було передано з власності територіальної громади м. Кіровська у державну власність з віднесенням до сфери управління Укравтодору.

Позивачем було направлено відповідачеві лист № 1748 від 10.06.2008 р. з вимогою відремонтувати автомобільну дорогу Т-13-17 підїзд до м. Кіровська, яка проходить по вул. Воровського, протяжністю 2 км.

Відповідач відмовився здійснювати ремонт, зазначивши, що автодорога місцевого значення Т-13-17 підїзд до м. Кіровська, яка проходить по вул. Воровського, протяжністю 2 км, не передана на обслуговування в Державне підприємство «Луганський облавтодор», що підтверджується листом від 20.06.2008р. № 1-10-1/801.

14.07.2007 р. Службою автомобільних доріг у Луганській області позивачеві було направлено лист № 3р-1216, яким остання повідомляла, що акт прийому передачі автодороги Т-13-17 підїзд до м. Кіровська, яка проходить по вул. Воровського, протяжністю 2 км, не було затверджено Державною службою автомобільних доріг України та на обслуговування Службою автомобільних доріг у Луганській області не прийнято.

Позивачем до Служби автомобільних доріг у Луганській області було направлено лист № 2198 від 18.07.2008 р., в якому позивач просив надати розяснення з приводу не виконання розпорядження Кабінету Міністрів України №735-р від 11.09.2007 р. щодо передачі у державну власність автодороги місцевого значення Т-13-17 підїзд до м. Кіровська, яка проходить по вул. Воровського, протяжністю 2 км.

24.07.2007 р. Службою автомобільних доріг у Луганській області позивачеві було направлено лист № 5іс-1306, в якому зазначила, що акт прийому передачі автодороги у державну власність не було затверджено, оскільки не вирішено питання фінансування доріжних робіт на дорогах, що передаються з комунальної у державну власність.

Листом від 28.08.2008 р. № 2592 позивачем для узгодження повторно було направлено Службі автомобільних доріг у Луганській області та Державному підприємству «Луганський облавтодор»акт прийому передачі автодороги місцевого значення Т-13-17 підїзд до м. Кіровська, яка проходить по вул.Воровського, протяжністю 2 км.

Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 5 Закону України «Про передачу обєктів державної та комунальної власності»передача об'єктів з комунальної у державну власність здійснюється за рішенням, зокрема сільських, селищних, міських, районних у містах рад - щодо об'єктів права комунальної власності відповідних територіальних громад.Передача об'єктів з комунальної у державну власність здійснюється за наявності згоди на передачу Кабінету Міністрів України - щодо об'єктів, визначених в абзацах другому, третьому та п'ятому частини першої статті 2 цього Закону, або органів, уповноважених управляти державним майном, - щодо окремого індивідуально визначеного майна підприємств (крім нерухомого майна). Пропозиції щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність, на яку потрібна згода Кабінету Міністрів України, погоджуються з органом, уповноваженим управляти державним майном, до сфери управління якого пропонується передати об'єкт, а також погоджуються відповідно до абзаців третього - п'ятого частини третьої статті 4 цього Закону.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 6 Закону України «Про передачу обєктів державної та комунальної власності»передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. Утворює комісію з питань передачі об'єктів та призначає її голову:виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради, якщо інше не передбачено законом, - у разі передачі об'єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах; відповідна районна, обласна рада або уповноважений нею орган - у разі передачі об'єктів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст; орган, уповноважений управляти державним майном, - у разі передачі об'єктів у державну власність.

В порядку ч. 5, 6 ст. 7 Закону України «Про передачу обєктів державної та комунальної власності»передача оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії. Право власності на об'єкт передачі виникає з дати підписання акта приймання-передачі.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про автомобільні дороги України»державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про автомобільні дороги України»основними обов'язками органу державного управління автомобільними дорогами загального користування є, зокрема організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими для них державними стандартами і нормами.

Відповідно до ст. 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства та організації мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених прав та охоронюваних законом інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України обов'язок доказування тих обставин, на які посилається сторона як на підставу своїх вимог та заперечень, покладається на сторону.

Враховуючи те, що наявні у справі матеріали свідчать про обґрунтованість вимог позивача, позов визнається обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України державне мито у сумі 85,00грн. та витрати позивача на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 312,50 грн. підлягають стягненню з відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 5, 6, 7 Закону України «Про передачу обєктів державної та комунальної власності», ст. ст. 10, 11 Закону України «Про автомобільні дороги України»та ст. ст. 1, 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Зобовязати Державну службу автомобільних доріг України (Укравтодор) (03680, м. Київ, МСП-150, вул. Фізкультури, 9) прийняти у державну власність ділянку дороги, яка прилягає до дороги загального користування Т-13-17 підїзд до м. Кіровська, яка проходить по вул. Воровського, протяжністю 2 км.

3. Стягнути з Державної служби автомобільних доріг України (Укравтодор) (03680, м. Київ, МСП-150, вул. Фізкультури, 9, код ЄДРПОУ 00018112) на користь Кіровської міської ради Луганської області (93800, Луганська область, м. Кіровськ, вул. 23 Пратзїзду, 7, код ЄДРПОУ 26023205) 85 (вісімдесят пять) грн. 00 коп. державного мита і 312 (триста дванадцять) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

3. Видати наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя П.П.Чеберяк

Дата підписання рішення 01.09.2009р.