Постанова № 55288686, 27.01.2016, Чемеровецький районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
27.01.2016
Номер справи
687/58/16-п
Номер документу
55288686
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 687/58/16-п №3/687/19/2016

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2016 року смт.Чемерівці

Чемеровецький районний суд Хмельницької області

в складі: головуючого судді - Назарчука Р.В.,

з участю секретаря - Цугель Т.В.,

з участю прокурора Іванова Є.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чемерівці матеріали, які надійшли від Чемеровецького відділу Городоцької місцевої прокуратури про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, не працюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

ч.1 за ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді Голенищівського сільського голови Чемеровецького району Хмельницької області, будучи посадовою особовою місцевого самоврядування 7 рангу 4 категорії та суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, обізнаним зі спеціальними обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції», 06.11.2015 року при звільненні з посади сільського голови, в порушення вимог ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ч.1 ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» щодо фінансового контролю, несвоєчасно, а саме: 25.12.2015 року подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період з 01.01.2015 року по 06.11.2015 року, який не охоплений раніше поданою декларацією, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні прокурор протокол щодо ОСОБА_1 про вчинення корупційного правопорушення підтримав повністю, просив притягнути його до адміністративної відповідальності, вказуючи, що за наведених в протоколі обставин у діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_2 у судовому засіданні свою вину визнав повністю та розкаявся у вчиненому правопорушенні, не оспорював фактичні обставини вчиненого правопорушення, та пояснив, що не знав про необхідність подачі декларації відразу при звільненні з посади сільського голови, а мав намір подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік у І кварталі 2016 року, а коли дізнався про це, того ж дня подав декларацію за період з 1 січня 2015 року по дату звільнення.

Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно положень ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.

Згідно зі ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає з'ясуванню, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду.

Вислухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення з наступних підстав.

У підпункті «б» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

В силу ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані подаваті декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції».

3гідно п.1 ч. 4 розділу ХІІІ (Прикінцеві положення) Закону України «Про запобігання корупції», Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» втратив чинність, крім положень щодо фінансового контролю, які втрачають чинність з початком роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. До початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» передбачено, що суб'єкти декларування зобовязані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання особою місцевого самоврядування декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» встановлена адміністративна відповідальність.

ОСОБА_2 був обраний сільським головою та рішенням Голенищівської сільської ради від 10.11.2010 року І сесії VI скликання визнано його повноваження як сільського голови Голенищівської сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області.

ОСОБА_2 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та Закону України «Про запобігання корупції» та під розписку попереджений про недопущення порушень вимог вищезазначених Законів.

Відповідно до рішення І сесії VI скликання Голенищівської сільської ради від 10.11.2010 року №4 ОСОБА_2 присвоєно 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування 4 категорії.

Згідно рішення І сесії VI скликання Голенищівської сільської ради від 06.11.2015 року №1 повноваження сільського голови Голенищівської сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області ОСОБА_1 були припинені.

Винність ОСОБА_1 у вчиненому підтверджується також протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 11.01.2016 року; довідкою сільського голови Голенищівської сільської ради ОСОБА_3 від 29.12.2015 року № 02-23/177 про те, шо ОСОБА_1 подав декларацію за період з 01.01.2015 року по 06.11.2015 року 25 грудня 2015 року; копією декларації ОСОБА_1 про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру з 01.01.2015 року по 06.11.2015 року, що датована 25.12.2015 року.

У відповідності до ст. ст. 251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративне правопорушення.

На підставі наданах прокурором та досліджених судом доказів суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він як суб'єкт декларування, будучи ознайомленим із вимогами фінансового контролю відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», після припинення повноважень сільського голови с. Голенищево Чемеровецького району Хмельницької області зобов'язаний був подати, однак умисно не подав до Голенищівської сільської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період з 01.01.2015 року по 06.11.2015 року, а подав її несвоєчасно - 25 грудня 2015 року.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд бере до уваги, шо згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, ступінь вини правопорушника, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Суд бере до уваги, що ОСОБА_1 у вчиненому щиро розкаявся, зобов'язувався подібного більше не вчиняти, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характеризується позитивно, тому суд вважає, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із правопорушника слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 275,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», Законом України «Про запобігання корупції», ст. 23, ст. 33, ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283-287, ст. 294 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп..

Рахунок для зарахування судового збору:

р/р -31213206700530

отримувач - УК у Чемеров.р-ні/Чемеров.р-н/22030001

Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) - 37330146

МФО - 815013

Банк отримувача коштів - ГУДКСУ у Хмельницькій області

Код класифікації доходів 22030001.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Чемеровецького районного суду.

Суддя Назарчук Р.В.