ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення заяви про відстрочення виконання
судового рішення без руху
26 січня 2016 року № 813/8154/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., перевіривши матеріали заяви державного підприємства "Підприємство Львівської виправної колонії № 48" про відстрочення виконання рішення суду у справі № 813/8154/14 за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства "Підприємство Львівської виправної колонії № 48" про стягнення коштів з рахунків, -
в с т а н о в и в:
державне підприємство "Підприємство Львівської виправної колонії № 48" звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з заявою про відстрочення виконання судового рішення, у якій просить суд відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 15.12.2014 року у справі № 813/8154/14 про стягнення коштів до бюджету терміном на 1 рік.
Суддя зазначає, що КАС України не врегульовано питання щодо залишення без руху заяви про відстрочення виконання судового рішення.
Разом із цим, відповідно до ч. 7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює подібні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на викладене вище, враховуючи неврегульованість питання щодо залишення без руху заяви про відстрочення виконання судового рішення КАС України, беручи до уваги приписи ч. 7 ст. 9 КАС України, суддя дійшов висновку про необхідність застосування, у даному випадку, положень ст.ст.106-108 КАС України.
Згідно з вимогами ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви, серед іншого з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, визначеним статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали заяви, суддею встановлено, що таку подано без додержання вимог, передбачених ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви, додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір"), судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Розмір судового збору визначається відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з матеріалів заяви, позивачем не додано документа про сплату судового збору.
У прохальній частині заяви позивач просить звільнити від сплати судового збору.
Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до висновку, що клопотання заявника про звільнення його від сплати судового збору не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Вичерпний перелік, звільнених від сплати судового збору суб'єктів міститься в статті 5 Закону № 3674-VI.
Також, згідно з ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, також суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Відповідно до ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Суддя зазначає, що заявник у заяві жодним чином не обґрунтовує підстав для звільнення його від сплати судового збору за подання до суду заяви про відстрочення виконання судового рішення, а лише вказує на підстави для відстрочення виконання судового рішення.
З аналізу поданої позивачем заяви, судом не встановлено наявності підстав для звільнення державного підприємства "Підприємство Львівської виправної колонії № 48" від сплати судового збору.
Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
у х в а л и в:
Заяву державного підприємства "Підприємство Львівської виправної колонії № 48" про відстрочення виконання рішення суду у справі № 813/8154/14 – залишити без руху.
Заявнику надати строк до 15 лютого 2016 року для усунення недоліків, шляхом подання до канцелярії суду оригіналу документа про сплату судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".
Роз’яснити, що у випадку неусунення в установлений термін недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Кедик М.В.