Справа № 585/3674/15-а
Номер провадження 2-а/585/4/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2016 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі : головуючої судді Євлах О.О. за участю : секретаря судових засідань ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4, представників третьої особи - ОСОБА_5, ОСОБА_6
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ромни справу за адміністративним позовом Первинної профспілкової організації Державного закладу «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця» до Роменської міської ради Сумської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Державний заклад «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця», Роменська центральна районна лікарня - про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
14 грудня 2015 року , в подальшому уточнивши свої позовні вимоги, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Роменської міської ради Сумської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Державний заклад «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця», Роменська центральна районна лікарня про скасування рішення. Свої вимоги мотивував тим, що 27.11.2015 року Роменська міська рада Сумської області прийняла рішення «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні», яким вирішила: Припинити діяльність Державного закладу «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця» шляхом його реорганізації через приєднання до Роменської центральної районної лікарні; Роменська ЦРЛ є правонаступником Державного закладу «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця»; Утворено комісію з припинення діяльності Державного закладу «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця», якій доручено провести всі необхідні дії по припиненню діяльності вказаного закладу у відповідності до вимог чинного законодавства України; зобовязано головного лікаря ДЗ «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» попередити працівників цього закладу про реорганізацію протягом пяти робочих днів з дня прийняття рішення; комісії запропонувати вивільненим працівника рівнозначну роботу в порядку встановленому законодавством; доручити міському голові створити робочу групу з вивчення питання використання приміщення та майна ДЗ «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця»; встановлено двомісячний строк для предявлення вимог кредиторів. Позивач вважає, що вищевказане рішення Роменської міської ради є незаконним і підлягає скасуванню в звязку з тим, що: воно прийняте без дотримання ч.ч.2,3 ст.49-4 КЗпП України та ч.ч.3,4 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» внаслідок чого були порушені права первинної профспілкової організації Державного закладу «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця». Крім того, станом на день прийняття оскаржуваного рішення виключно Міністерство інфраструктури України (його правонаступники), або уповноважений ним орган поліклініки мали повноваження приймати рішення про припинення діяльності (реорганізацію) вищевказаного державного закладу. Також, позивач в своєму позові звертав увагу на те, що прийняте оскаржуване Роменською міською радою рішення було прийняте всупереч положенням регламенту ради та Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки проект оскаржуваного рішення не був оприлюднений своєчасно. Крім того всупереч ч.1 ст.33 Регламенту Роменської міської ради 27.11.2015 року радою прийнято рішення без попереднього його розгляду у постійних комісіях ради, до сфери повноважень яких належать ці питання.
В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_2 підтримала заявлений позов і просила його задовольнити з підстав викладених у позові.
В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_3 підтримав заявлений позов і просив його задовольнити з підстав викладених у позові.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 позов не визнала і просила відмовити в його задоволенні. Суду пояснила, що рішення було прийнято Роменською міською радою в межах її повноважень. Проект рішення був оприлюднений на сайті міської ради 27.10.2015 року, але за десять днів було подано пропозиції і проект було оновлено. Профспілкову організацію міська рада не повідомляла про реорганізацію поліклініки оскільки не являється роботодавцем. Підчас прийняття рішення про реорганізацію поліклініки міська рада керувалась статтею 26,30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст..ст.59,63 Господарського кодексу України, ст.ст.104 -106 ЦК України, розпорядженням КМУ від 26.08.2015 року №886-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних закладів охорони здоровя у власність (спільну власність) територіальних громад», рішенням Роменської міської ради сумської області від 25.09.2015 року «Про прийняття у комунальну власність територіальної громади цілісного майнового комплексу Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця».
В судовому засіданні представник третьої особи ДЗ «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» - ОСОБА_5 позов підтримав вважав оспорювань рішення міської ради протиправним та таким, що прийняте з порушенням порядку встановленого законом, а тому просив його скасувати.
В судовому засіданні представник третьої особи Роменської ЦРЛ - ОСОБА_6 проти позову заперечувала, просила відмовити в його задоволенні. Суду пояснила, що майно поліклініки рішенням міської ради передано на баланс Роменської ЦРЛ, а для утримання майна необхідно використовувати його Роменською ЦРЛ, а не поліклінікою, оскільки лише в цьому випадку можна проводити відповідне фінансування.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_7 суду повідомила, що вона є депутатом міської ради. Голосувала «за» при прийнятті міською радою рішення про реорганізацію ДЗ «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської ЦРЛ . Вважає, що рішення прийнято з дотриманням закону, оскільки не внесення змін до установчих документів поліклініки про зміну власника не позбавляє раду права приймати такі рішення. проект рішення обговорювався на постійній депутатській комісії з гуманітарних та соціальних питань і був схвалений. Питання створення на базі поліклініки Центру ПМСД не розглядалось. Приєднання поліклініки Роменської ЦРЛ необхідне оскільки тільки таким чином можна утримувати дане майно. Роменська ЦРЛ проводила роботу по працевлаштуванню медичного персоналу поліклініки.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_8 суду повідомив, що він є заступником міського голови. Займався питанням реорганізації ДЗ «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця». Пояснив, що повноважень для прийняття оскаржуваного рішення Роменська міська рада на той час не мала. Розуміє, що таке рішення мав приймати засновник. Але іншого виходу не мали оскільки це був єдиний вихід так, як фінансування поліклініки за рахунок державної субвенції припинялось з 01.01.2016 року і таке рішення було доцільним.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного висновку.
Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, закони України "Про передачу обєктів права державної та комунальної власності»; «Основи законодавства про охорону здоровя»;Про місцеве самоврядування в Україні", ст..104-106 Цивільного кодексу України, 59,63 ГК України.
Судом встановлено, що 27.11.2015 року Роменською міською радою Сумської області прийнято рішення «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні», яким вирішено припинити діяльність Державного закладу «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця» шляхом його реорганізації через приєднання до Роменської центральної районної лікарні .( а.с.6).
Згідно з ОСОБА_5 з Єдиного державного реєстру юридичний осіб та фізичних осіб-підприємців від 14.12.2015 року № 21529510 станом на 14.12.2015 року в графі «Перелік засновників(учасників) юридичної особи…» єдиним засновником (учасником) поліклініки зазначено Міністерство інфраструктури України. ( а.с.29-31).
Згідно п.1.1 Статуту Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» зі змінами затвердженими наказом Державної адміністрації залізничного транспорту України 24.06.2011 року № 345-Ц даний заклад відноситься до сфери управління Міністерства інфраструктури України, підпорядкований Державній адміністрації залізничного транспорту України, а в порядку координаційної діяльності Статутному територіальному галузевому обєднанню «Південна залізниця».( а.с.33-43).
Розпорядженням КМУ від 26.08.2015 року №886-р«Про передачу цілісних майнових комплексів державних закладів охорони здоровя у власність (спільну власність) територіальних громад» вирішено передати цілісний майновий комплекс Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» (код згідно з ЄДРПОУ 01111517) у власність територіальної громади м.Ромен (Сумська область) (а.с 78).
Листом №4675/24/14-15 від 08.09.2015 року Міністерство інфраструктури України у звязку з прийняттям розпорядження КМУ про передачу цілісного майнового комплексу поліклініки в комунальну власність запропонувало вжити заходів щодо забезпечення виконання рішення Уряду в повному обсязі. Надало кандидатури для включення до комісії з питань передачі Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» (а.с.76).
Рішенням Роменської міської ради Сумської області від 25.09.2015 року вирішено прийняти з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Ромни цілісний майновий комплекс Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» за адресою м.Ромни, Сумської області, вул.Горького,99. ( а.с.84)
Згідно витягу з протоколу від 22.11.2015 року засідання постійної комісії з гуманітарних та соціальних питань було вирішено підтримати проект рішення міської ради «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні, а рішенням від 23.11.2015 року постійної комісії з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності міста та регуляторної політики погоджено проект рішення про затвердження акту приймання-передачі цілісного майнового комплексу Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця».( а.с.87-92)
24.12.2015 року рішенням Роменської міської ради затверджено акт приймання-передачі з державної власності у комунальну власність територіальної громади міста Ромни цілісний майновий комплекс Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця». ( а.с.103-105)
24.12.2015 року рішенням Роменської міської ради вирішено передати з балансу Виконавчого комітету Роменської міської ради на баланс Роменської центральної районної лікарні обєкти цілісного майнового комплексу Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» за адресою м.Ромни, вул.Горького,99.( а.с.101-132)
Законом України "Про передачу обєктів права державної та комунальної власності» встановлено, що передача обєктів права державної в комунальну власності чи навпаки, оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії. Форма акта приймання-передачі затверджується Кабінетом Міністрів України. Право власності на об'єкт передачі виникає з дати підписання акта приймання-передачі, а у випадках, передбачених законом, - з дня державної реєстрації такого права.
Відповідно до ст.329 ЦК України, юридична особа публічного права набуває право власності на майно, передане їй у власність, та на майно, набуте нею у власність на підставах, не заборонених законом.
Згідно ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Статтею 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Статтею 143 Конституції України передбачено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є у комунальній власності, та крім іншого, утворюють, реорганізовують та ліквідують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Відповідно до ч.1 ст. 106 ЦК України злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Відповідно до ч.1 ст.33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» - юридична особа припиняється в результаті передання всього свогомайна, прав та обов'язків іншим юридичним особам- правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) абов результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених
законом.
З матеріалів справи вбачається, що в комунальну власність цілісний майновий комплекс Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» переданий 24.12.2015 року, затвердженням акту приймання передачі. Оскаржуване Рішення міської ради про припинення діяльності поліклініки прийняте 27.11.2015 року. Зміни до Статуту Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» та до Єдиного реєстру, в частині зміни власника, не проводились. Наведене дає підстави суду зробити висновок про те, що рішення про припинення діяльності Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» прийнято міською радою до виникнення повноважень на прийняття такого рішення.
У статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоровя» від 19 листопада 1992 р. № 2801-XII зазначено, що мережа державних і комунальних закладів охорони здоровя формується з урахуванням потреб населення у медичному обслуговуванні, необхідності забезпечення належної якості такого обслуговування, своєчасності, доступності для громадян, ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Планування розвитку мережі державних і комунальних закладів охорони здоров'я, прийняття рішень про її оптимізацію, створення, реорганізацію, перепрофілювання державних і комунальних закладів охорони здоров'я здійснюються відповідно до закону органами, уповноваженими управляти об'єктами відповідно державної і комунальної власності. Заклад охорони здоров'я провадить свою діяльність на підставі статуту (положення), що затверджується власником закладу (уповноваженим ним органом).
Приєднання спосіб припинення однієї чи кількох юридичних осіб, майно, права та обов'язки яких переходять до іншої юридичної особи правонаступника.
Згідно п. 30 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, відноситься виключно до компетенції сільських, селищних, міських рад.
Відповідно до ст. 105 ЦК особа, що прийняла рішення про припинення юридичної особи, має такі обов'язки:
1) негайно письмово повідомити про це рішення орган, що здійснює державну реєстрацію. Мається на увазі той державний реєстратор, у якого перебуває реєстраційна справа суб'єкта, що припиняється. "Негайно" означає, що про таке рішення слід повідомити не пізніше, як на наступний робочий день.
Відповідно до ст. 34 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи засновники (учасники) юридичної особи або уповноважені ними орган чи особа повинні подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору такі документи:
нотаріально посвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи;
документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
У випадках, встановлених законом, додатково подається документ, який підтверджує одержання згоди відповідних органів державної влади на припинення юридичної особи.
У разі припинення юридичної особи шляхом злиття або приєднання рішення щодо припинення юридичної особи підписується уповноваженими особами юридичної особи або юридичних осіб, що припиняються, та юридичної особи правонаступника. Приєднання, як різновид припинення діяльності юридичної особи не тягне за собою вивільнення працівників, є по суті «поглинанням» юридичної особи з усіма права та обовязками.
З огляду на наведене суд не приймає до уваги доводи позивача, що відповідач - орган місцевого самоврядування, прийняв оскаржуване рішення, з порушенням ч.2,3ст. 49-4 КЗпП України та Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Оскільки міська рада, в межах повноважень, на підставі вищезазначених норм діючого законодавства, за умови належного оформлення в комунальну власність майна державного закладу, мала право вирішувати питання щодо прийняття Рішення про приєднання однієї юридичної особи до іншої юридичної особи комунальної форми власності. Оскільки зміна власника перед прийняттям рішення міської ради не відбулася то і повідомляти профспілкову організацію про припинення юридичної особи мав державний заклад (поліклініка), так як саме він є роботодавцем. Представник третьої особи Державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» в судовому засіданні повідомив, і це підтверджується матеріалами справи, що він, як керівник звертався до міського голови з пропозицією організувати на базі Лінійної поліклініки самостійний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Тобто, вносив пропозиції по реорганізації поліклініки. Крім того, зі змісту протоколу №1 від 03.03.2015 року загальних зборів трудового колективу ДЗ «Лінійна поліклініка ст..Ромни СТГО «ПЗ» вбачається, що голова профкому ОСОБА_9, була присутня та вносила пропозиції на даних зборах де вирішувалось питання надання згоди трудового колективу на передачу майна поліклініки у комунальну власність (а.с.68), а відтак, на думку суду, була проінформована про можливі зміни.
Відповідно до частини 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Згідно пункту 11 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» «акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення.
Закон України «Про доступ до публічної інформації» чітко встановлює строки оприлюднення нормативно-правових актів та актів індивідуальної дії, до яких відносяться і рішення місцевих рад, і передбачає, що такі рішення підлягають оприлюдненню, в тому числі на сайті, невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів з моменту їх затвердження, (проекти документів - не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду).
Як видно із наведених положень Закону «Про доступ до публічної інформації», він не встановлює окремих строків оприлюднення актів ради, які не відносяться до нормативно-правових.
Частиною 1 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати зокрема, нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Тобто, встановлено вичерпний перелік проектів рішень, що підпадають під дії цього Закону та підлягають оприлюдненню і обговоренню. При цьому, зазначена вимога є відсилочною до інших нормативно-правових актів, якими має бути передбачене обговорення проектів рішення.
Відповідно до частина 3 статті 15 цього Закону проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Таким чином, проект рішення ««Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні» мав бути доведений до жителів відповідної територіальної громади у встановлений законом строк.
Враховуючи пояснення представника третьої особи Роменської міської ради ОСОБА_4, яка повідомила, що за десять днів до прийняття оскаржуваного рішення до його змісту були внесені зміни в порівнянні з тим, що був оприлюднений 27.10.2015 року, суд бере до уваги посилання позивачів на те, що проект рішення «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні» не був доведений до відома жителів територіальної громади міста Ромни, у зв'язку з чим, при прийнятті відповідачем оскаржуваного рішення було порушено вимоги ч.1 ст. 15 «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до п.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
У відповідності до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ч.ч.1,2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків звільнення від доказування. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Представник відповідача заперечила проти адміністративного позову, посилаючись на те, що рішення Роменської міської ради від 27 листопада 2015 року «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні» прийняте міською радою, в межах наданих їй повноважень та з дотримання процедури його прийняття. При цьому, представником відповідача та свідками надано пояснення та подано документи, які спростовують дані твердження. А також не наведено підстав, мети та доцільності прийняття рішення «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні»
Статтею 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено визначення терміна "право комунальної власності", згідно з яким право комунальної власності - це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
При цьому статтею 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб.
Однак, Закони України "Основи законодавства України про охорону здоровя» не містять положень про надання згоди територіальними громадами на реорганізацію або ліквідацію відповідних медичних закладів комунальної форми власності.
З матеріалів справи вбачається, що питання доцільності створення на базі державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» іншого медичного закладу вивчалось та обговорювалось з 2012 року. З метою підвищення якості, доступності медичної допомоги мешканцям області, єдиною пропозицією було створити Центр первинної медико-санітарної допомоги (а.с.67-75).
Суд приймає до уваги доводи позивача: 1.) що проект рішення «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні» мав бути доведений до відома жителів територіальної громади м. Ромни; 2) що рішення прийнято не в межах повноважень Роменської міської ради з прийняття даного рішення; 3) що рішення прийнято без урахування потреб і запитів населення міста.
Відповідно до ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що Рішення Роменської міської ради Сумської області від 27 листопада 2015 року «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні» суперечить вимогам чинного законодавства і підлягає скасуванню, а адміністративний позов задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись: Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України "Про передачу обєктів права державної та комунальної власності», Законом України «Основи законодавства про охорону здоровя», ст..104-106 Цивільного кодексу України, 59,63 ГК України статтями 11, 69, 70, 71 та 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Первинної профспілкової організації Державного закладу «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця» до Роменської міської ради Сумської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Державний заклад «Лінійна поліклініка станції м.Ромни «СТГО «Південна залізниця», Роменська центральна районна лікарня - про скасування рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Роменської міської ради Сумської області від 27 листопада 2015 року «Про реорганізацію державного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця» шляхом приєднання до Роменської центральної районної лікарні».
Постанова набирає законної сили через 10 днів після проголошення, якщо не буде подано апеляційну скаргу.
У випадку подання апеляційної скарги на постанову суду - постанова набирає чинності у день розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Роменський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення постанови.
Суддя підпис…
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_10