Справа № 493/2553/15-а
Провадження № 2-а/493/2/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.01.2016 року
Балтський районний суд Одеської області в складі:
головуючого-судді БОДАШКО Л.І.,
при секретарі ТИХОНОВІЙ Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Балті Одеської області цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області про оскарження дій субєкта владних повноважень,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області (далі Управління) щодо припинення виплати його пенсії, зобовязати Управління поновити виплату йому пенсії за вислугу років, як працівнику освіти, починаючи з 01 квітня 2015 року, чи принаймні з 01 червня 2015 року, стягнути з Управління на його користь понесені ним судові витрати у розмірі 487,20 грн., стверджуючи, що відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 13 вересня 2007 року йому була призначена пенсія за вислугу років, як працівнику освіти, на той час він мав педагогічний стаж 36 років, розмір призначеної пенсії станом на 01.04.2015 року складав 1151,82 грн.
На даний час позивач працює на посаді головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Балтської районної державної адміністрації.
17 листопада 2015 років позивач звернувся до Управління із заявою щодо не виплати йому пенсії за вислугу років, як працівнику освіти, з 01 квітня 2015 року.
27 листопада 2015 року позивач отримав відповідь Управління №45Д/З від 25.11.2015 року, в якій вказано, що позивач працює на посаді державного службовця в Балтській райдержадміністрації, з 01.03.2015 року йому призупинена виплата пенсії у звязку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VІІІ, після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього закону поновлюється.
Позивач вважає, що дії Управління з приводу не виплати йому пенсії є протиправними, такими, що порушують його конституційні права, чинне законодавство України, з приводу чого він змушений звернутися до суду з адміністративним позовом і в судовому засіданні свої заявлені вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, просить суд відмовити у його задоволенні, зазначила, що виплата пенсії позивачу ОСОБА_1 призупинена на законних підставах відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VІІІ, оскільки ОСОБА_1 на даний час працює на посаді головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Балтської районної державної адміністрації, яка дає право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу».
Заслухавши вимоги позивача, заперечення представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивачу ОСОБА_1 з 13.09.2007 року відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» призначена пенсія за вислугу років, розмір пенсії станом на 01.04.2015 року складав 1151,82 грн., з 01.04.2015 року виплату пенсії йому було призупинено, оскільки він працює на посаді головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Балтської районної державної адміністрації.
17.11.2015 року позивач звернувся до Управління із заявою щодо не виплати йому пенсії за вислугу років, на яку він отримав відповідь, що виплату пенсії йому призупинено у звязку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VІІІ.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публiчно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
При вирішенні цієї справи суд, у відповідності до ст. 8 Конституції України та ст. 8 КАС України керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідач вважає, що оскільки позивач працює на посаді, яка дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», то в період з 1 квітня по 31 грудня 2015 року пенсія, призначена позивачу згідно Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», виплачуватись не повинна.
Станом на 01 квітня 2015 року посада, на якій працює позивач, дійсно давала право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», у зв'язку з чим відповідачем правомірно виплату пенсії позивачу було припинено.
Разом з тим відповідно до п.5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України № 213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Вказаний в пункті 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону № 213 щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 1 червня 2015 року прийнятий не був, у зв'язку з чим з вказаної дати втратили чинність, зокрема, норми Закону України «Про державну службу» щодо пенсійного забезпечення і відповідно пенсії за цим Законом не призначаються.
З 1 червня 2015 року особам, які підпадають під дію Закону України «Про державну службу», пенсія призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, з 1 червня 2015 року посада, на якій працює позивач, не дає права на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», у зв'язку з чим підстави для невиплати призначеної позивачу пенсії відпали і з 1 червня 2015 року перешкоди для виплати позивачу вище вказаної пенсії відсутні.
З огляду на вище вказане, суд вважає, що з 1 червня 2015 року виплата пенсії, призначеної позивачу відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» підлягає відновленню у зв'язку з відсутністю у цьому Законі підстав для її невиплати. При цьому суд вважає, що поновити права та інтереси позивача іншим шляхом, ніж відновлення виплати цієї пенсії, неможливо.
Згідно вимог ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», Законом України «Про державну службу», ст.ст. 2, 7-14, 17, 71, 94, 159, 160-163, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області щодо припинення виплати ОСОБА_1 раніше призначеної пенсії з 01 червня 2015 року.
Зобовязати управління Пенсійного фонду України в Балтському районі Одеської області поновити ОСОБА_1 виплату пенсії за вислугу років, як працівнику освіти, починаючи з 01 червня 2015 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 487,20 грн.
Постанова може бути оскаржена до адміністративного апеляційного суду Одеської області на протязі десяти днів з дня її проголошення.
С У Д Д Я