Рішення № 5526381, 20.07.2009, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
20.07.2009
Номер справи
7/97пн
Номер документу
5526381
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.07.09 Справа № 7/97пн

За позовом Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі Краснолуцької міської ради, м. Красний Луч Луганської області

до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, м. Красний Луч Луганської області

про звільнення земельної ділянки та знесення самочинно збудованої споруди

Суддя Т. Л. Калашник

в присутності представників:

від позивача Шевченко А.О., довіреність № 254 від 27.04.06;

від відповідача не прибув;

прокурор Русінова Ю.В., посвідчення № 722 від 02.02.09.

Суть спору: позивачем заявлено вимоги:

- зобовязати відповідача звільнити земельну ділянку, площею 0,0080га, розташовану у АДРЕСА_1;

- зобовязати відповідача знести самочинно збудовані ним споруди на земельній ділянці площею 0,0080га, розташованої у АДРЕСА_1.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, його представник у засідання суду не прибув. Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається по наявних у ній матеріалах.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників позивача та заявника, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, суд, -

в с т а н о в и в:

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Луганській області 28.01.09 було здійснено перевірку дотримання вимог земельного законодавства. У результаті перевірки було встановлено, що Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 самовільно зайнята земельна ділянка площею 0,0080га на землях житлової та громадської забудови Краснолуцької міської ради, в АДРЕСА_1, під розміщення торгового павільйону та літнього майданчику. Про що було складено Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 28.01.09.

28.01.09 Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Луганській області відповідачу був винесений припис № 2592 яким відповідача було зобовязано у 30-денний термін усунути порушення земельного законодавства.

28.01.09 Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Луганській області у відношенні відповідача був складений протокол про адміністративне правопорушення № 2061 за правопорушення передбачене ст. 531 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.125, 126, 211 Земельного кодексу України.

Постановою про накладення адміністративного стягнення № 9 від 30.01.09 відповідач був визнаний винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 531 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на нього було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн. 00 коп.

Відповідачем зазначену постанову було отримано та не оскаржено у встановленому порядку.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Луганській області 31.03.09 було здійснено перевірку дотримання вимог земельного законодавства. У результаті перевірки було встановлено, що ОСОБА_1 не виконано припис посадової особи від 28.01.09. Про що було складено Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 31.03.09.

31.03.09 Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Луганській області відповідачу був винесений припис № 3324 яким відповідача було зобовязано 30-денний термін усунути порушення земельного законодавства.

31.03.09 Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Луганській області у відношенні відповідача був складений протокол про адміністративне правопорушення № 2070 за правопорушення передбачене ст. 1885 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.211 Земельного кодексу України.

Постановою про накладення адміністративного стягнення № 21 від 31.03.09 відповідач був визнаний винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 1885 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на нього було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн. 00 коп.

Відповідачем зазначену постанову було отримано та не оскаржено у встановленому порядку.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Луганській області 25.05.09 було здійснено перевірку дотримання вимог земельного законодавства. У результаті перевірки було встановлено, що порушення ОСОБА_1 земельного законодавства залишається не усуненим (триває). Про що було складено Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 25.05.09.

Відповідачем позов не оспорено, доказів звільнення земельної ділянки не надано.

Оцінивши доводи позивача та обставини справи у їх сукупності, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення повністю, з огляду на наступне.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки (ч.1 ст.124 Земельного кодексу України).

Право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється (ст. 125 Земельного кодексу України).

Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону (ст. 126 Земельного кодексу України).

Матеріалами справи підтверджується те, що відповідач в порушення ст. 125 Земельного кодексу України використовує земельну ділянку без одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації.

Відповідно до п. "б" ч. 1 ст. 211 Земельного Кодексу України, громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за самовільне зайняття земельних ділянок.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", самовільне зайняття земельної ділянки будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону.

Самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду ( ст. 212 Земельного Кодексу України).

Статтею 376 Цивільного кодексу України передбачено, що житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил; у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову. Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язана відшкодувати витрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.

Як вбачається з матеріалів справи, документи, які підтверджують право Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 розміщувати в АДРЕСА_1, торговий павільйон та літній майданчик, відсутні.

За вказаних обставин вимоги позивача за позовом підтверджені матеріалами справи, відповідають фактичним обставинам, тому підлягають до задоволення повністю з віднесенням судових витрат на відповідача згідно ст. 49 ГПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобовязати Субєкта підприємницької діяльності фізичну особу ОСОБА_1, АДРЕСА_2, код НОМЕР_1 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,0080га, розташовану у АДРЕСА_1, та знести самочинно збудовані споруди на земельній ділянці площею 0,0080га, розташованій у АДРЕСА_1, видати наказ позивачу після набрання рішенням законної сили, видати наказ.

3. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_2, код НОМЕР_1 в доход Державного бюджету України:

- на поточний рахунок 31118095700006, МФО 804013, ОКПО 24046582, одержувач УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, банк ГУДКУ в Луганській області, код бюджетної класифікації 22090200 - державне мито в сумі 85 грн. 00 коп.;

- на р/р 31211259700006, банк ГУДКУ в Луганській області, одержувач УДК у м.Луганську, МФО 804013, ОКПО 24046582, код бюджетної класифікації 22050000, символ звітності банку 259 - витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 312 грн. 50 коп., видати наказ Державній податковій інспекції в м. Красний Луч.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.

Дата підписання: 27.07.09.

Суддя Т.Л.Калашник