Ухвала суду № 55252672, 14.01.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2016
Номер справи
804/13102/15
Номер документу
55252672
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

14 січня 2016 р. м. Дніпропетровськ справа № 804/13102/15

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Богданенко І.Ю., ознайомившись із апеляційною скаргою Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2015 року у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2015 року задоволено адміністративний позов. Визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення №0008091702, 0008101702, вимога №Ф-0007731702, рішення про застосування санкцій №0008061702 від 10 липня 2015 року.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, 09 листопада 2015 року Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області подала апеляційну скаргу.

Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтоване відсутністю коштів для сплати судового збору та подано копію довідки від 03 вересня 2015 року, за змістом якої кошторисом не передбачені видатки щодо сплати судового збору.

Також, відповідач вказує, що неповинен сплачувати судовий збір за подання до суду апеляційної скарги, оскільки до 01 вересня 2015 року органи ДФС були звільнені від сплати судового збору. Зазначене, на думку відповідача, підтверджується позицією Верховного суду України, викладеною у постанові від 30 червня 2015 року №21-598а15.

Наведені доводи є безпідставними, оскільки постанова Верховного суду України винесена з урахуванням положень Закону України «Про судовий збір» у редакції, до набрання чинності змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору».

Положеннями Закону України «Про судовий збір», у редакції чинній на час подання відповідачем апеляційної скарги, пільги щодо сплати судового збору органами ДФС не встановлені.

Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

За змістом статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може звільнити її від сплати судового збору.

При цьому, заявник відповідного клопотання повинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» наголошено, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Враховуючи наведене, клопотання про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Отже, апеляційна скарга не відповідає вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначена ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

З огляду на доводи позивача, предметом позову є не суми, визначені податковим органом у рішеннях, а висновки відповідача про встановлення порушень податкового законодавства та у сфері державного соціального страхування, на якому ґрунтуються оскаржувані рішення суб'єкта владних повноважень, що свідчить про подання позову немайнового характеру.

Абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції чинній на час подання адміністративного позову) ставки судового збору за подання позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Станом на 01 січня 2015 року місячний розмір мінімальної заробітної плати становить 1218 гривень.

Таким чином, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 321,55 (0,06 х 1218 гривень х 4 (кратність вимог немайнового характеру) х 110%) гривень.

Згідно з частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, її слід залишити без руху та надати Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області строк для усунення вказаних недоліків: надання оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 321,55 гривень за реквізитами розрахункового документа та суду:

Дата документа;

Отримувач коштів: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області;

Код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37989274;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська;

Код банку отримувача (МФО): 805012;

Рахунок отримувача: 31217206781004;

Код класифікації доходів бюджету 22030001;

Назва платника (для юридичної особи), ПІБ та адреса (для фізичної особи);

Призначення платежу: «*;101;(код клієнта); Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ чи назва установи, організації заявника апеляційної скарги), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд».

Поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: службовий код (знак): «*» (зірочка); розділовий знак «;» (крапка з комою); код ознаки судового збору « 101»; розділовий знак «;» (крапка з комою); (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); розділовий знак «;» (крапка з комою); роз'яснювальна інформація про призначення платежу у формі: «Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ особи чи назва організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа). Використання символу «;» не допускається.

Керуючись статтями 108, 187, 189, 212 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області про звільнення від сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2015 року - залишити без руху та запропонувати у 15 денний строку з моменту отримання ухвали усунути вказані недоліки.

Копію ухвали направити Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС України у Дніпропетровській області для виконання.

У випадку невиконання ухвали суду у вказаний строк апеляційна скарга вважатиметься неподаною та підлягає поверненню заявнику.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду протягом двадцяти днів.

Суддя І.Ю. Богданенко