Ухвала суду № 55251905, 26.01.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.01.2016
Номер справи
813/170/16
Номер документу
55251905
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 січня 2016 року Справа № 813/170/16

Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про стягнення коштів з рахунків приватного підприємства «Перун Корпорейшн» у банках, обслуговуючих такого платника податків, -

в с т а н о в и в :

До Львівського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області з адміністративним позовом до приватного підприємства «Перун-Корпорейшн», в якому просить стягнути з відповідача кошти в сумі 18300,99 грн. з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (чинний) судовий збір збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону).

Згідно з підп. 1, 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Станом на 01.01.2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.

Відтак, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду слід сплатити 1378,00 грн. судового збору за платіжними реквізитами: одержувач УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).

Крім того, на переконання судді, належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення звязку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.

Крім того, в прохальній частині позовної заяви позивач просить відстрочити сплату судового збору до вирішення вказаної справи по суті.

Водночас, до матеріалів позовної заяви долучено копію виписки з рахунків ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області та довідкою про обсяг асигнувань УДКСУ у Сихівському районі м. Львова.

З огляду на це суддя зазначає, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року, з 01.09.2015 року скасовані пільги по сплаті судового збору для органів Державної фіскальної служби України.

Крім того, покликання представника позивача на відсутність коштів для сплати судового збору, не може бути достатньою підставою для відстрочення сплати судового збору відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір».

Таким чином, позивачем при зверненні до Львівського окружного адміністративного суду порушено вимоги ч. 3 ст. 106 КАС України та не надано належного доказу сплати судового збору за подання вказаної позовної заяви.

Крім того, відповідно до приписів ч. 3 ст. 106 КАС України, субєкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобовязаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Варто зазначити, що на підтвердження такого факту позивачем до матеріалів адміністративного позову приєднано розрахунковий документ фіскальний чек ПН 215600426655; ФН1304010661 від 20.01.2016 року, що лише підтверджує надання послуг відділенням поштового звязку щодо здійснення відправлення рекомендованим листом, проте не надає можливості встановити факт надіслання позовної заяви та доданих до неї документів саме відповідачу, у тому числі перевірити правильність адреси, на яку позивачем надіслано поштове відправлення, а також вміст поштового відправлення у звязку із відсутністю опису вкладення поштового відправлення.

Таким чином, зі змісту додатків до позовної заяви зясовано, що Державною податковою інспекцією у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області не надано у повному обсязі доказів надіслання належним чином відповідачу копії позовної заяви із додатками.

На виконання вимоги ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Так, позовну заяву від імені позивача підписано в.о. начальника ОСОБА_1, однак доказів підтвердження наявності повноважень на підписання такої у вказаної особи не надано.

Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 160, 165 КАС України, -

у х в а л и в :

1. Позовну заяву Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про стягнення коштів з рахунків приватного підприємства «Перун Корпорейшн» у банках, обслуговуючих такого платника податків залишити без руху до 12 лютого 2016 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.

2. Розяснити позивачу, що в разі не усунення недоліків заява буде повернута.

3. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена, згідно з ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, згідно з ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кравців О.Р.