Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Справа № 483/2488/14-п
Провадження 3/483/738/2014
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30 жовтня 2014 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Рак Л.М. розглянувши матеріали про притягнення ОСОБА_1, який народився 14 листопада 1967 року в м. Чернігів, є директором ТОВ «Порт Очаків», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
в с т а н о в и л а :
15 жовтня 2014 року до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення КН № 911414 від 10 жовтня 2014 року, відносно ОСОБА_1, що складений заступником начальника відділу податкового аудиту Очаківської обєднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Миколаївській області ОСОБА_2, в якому зазначено, що при перевірці ТОВ «Порт Очаків», встановлено заниження повноти нарахування податку на додану вартість за період березень 2014 року на суму 170514 грн., про що складено акт від 07 серпня 2014 року №118/22/24057648, правопорушення вчинив директор ТОВ «Порт Очаків» ОСОБА_1, чим порушив п.198.6, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість за операціями, що проведенні на підставі нікчемного правочину і не створюють юридичних наслідків.
Згідно ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Диспозиція ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачає самостійні конкретні дії, які утворюють об'єктивну сторону такого правопорушення, як порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків.
Відповідно до наведених вище вимог закону, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено у чому конкретно полягає порушення ведення податкового обліку особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, тобто у ньому не викладено які конкретно протиправні дії по порушенню ведення податкового обліку вчинив ОСОБА_1 - як посадова особа, не міститься конкретних даних, в чому саме полягає суть вчинених ним протиправних дій, які утворюють склад адміністративного правопорушення та яка форма його вини щодо таких дій.
З огляду на викладене, дослідивши матеріали справи, вважаю, що адміністративний матеріал підлягає поверненню на дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 278, 283, 284 КУпАП -,
п о с т а н о в и л а :
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, - повернути для належного оформлення до Очаківської обєднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Миколаївській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя :