Рішення № 55234495, 20.01.2016, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.01.2016
Номер справи
761/36556/15-ц
Номер документу
55234495
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 761/36556/15-ц

Провадження №2/761/2677/2016

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

20 січня 2016 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого: судді - Притули Н.Г.

при секретарі: Паночко О.М.

за участю представника ППО КОЦЕМДМК: Костенко О.М.,

представника позивача: ОСОБА_2,

представника відповідача Київської обласної

державної адміністрації: Бохенко Ю.Г.,

представника відповідача Департаменту охорони здоров'я

Київської обласної державної адміністрації: Тимошенко О.В.,

представника третьої особи: Радівіловського Б.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом Первинної профспілкової організації Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в інтересах ОСОБА_8 до Київської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації, третя особа - Київська обласна рада про скасування наказів та поновлення на роботі,-

В С Т А Н О В И В:

03.12.2015 року до суду надійшла вказана позовна заява.

В позовних вимогах позивач з врахуванням заяви від 20.01.2016 року просить: накази Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації №221-Н від 28.08.2015 року про звільнення позивача з посади головного лікаря Комунального закладу Київської обласної Ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та №235-Н від 31.08.2015 року про призначення позивача виконуючим обов'язки головного лікаря Комунального закладу Київської обласної Ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» скасувати, поновити позивача на посаді головного лікаря Комунального закладу Київської обласної Ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Свої вимоги позивач обгрунтовує тим, що з 02.08.2010 року він на підставі контракту, який діяв в період з 02.08.2010 року по 02.08.2015 року, працював на посаді головного лікаря Комунального закладу Київської обласної Ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

14.09.2015 року, як зазначає позивач, він отримав наказ №221-Н від 28.08.2015 року про його звільнення з посади з 31.08.2015 року у зв'язку з закінченням терміну дії контракту, згідно п.2 ст.36 КЗпП України.

В цей же день позивач отримав наказ №235-Н від 31.08.2015 року про призначення його виконуючим обов'язки головного лікаря Комунального закладу Київської обласної Ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» з 01.09.2015 року.

Із вказаними наказами позивач не погоджується на тій підставі, що 02.08.2015 року наказу про припинення трудового договору (контракту) та звільнення позивача з займаної посади видано не було, трудова книжка не видавалась, остаточний розрахунок не здійснювався. А тому сторони не заперечували проти продовження дії контракту і у відповідності до ч.1 ст.39-1 КЗпП України договір вважається укладеним на невизначений строк та між сторонами з 03.08.2015 року укладений безстроковий трудовий договір. Крім того, з позивачем і раніше укладались контракти, а тому у відповідності до ч.2 ст.39-1 КЗпП України трудовий договір вважається таким, що укладений на невизначений строк.

На думку позивача, наказ №221-Н від 28.08.2015 року не міг бути виданий, оскільки контракт є укладеним (продовженим) на невизначений строк.

За умовами Контракту від 02.08.2010 року не передбачено, що Київська обласна державна адміністрація від імені Київської обласної ради в особі Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації може своїм розпорядженням припинити термін дії контракту від 02.08.2010 року, який укладений (продовжений) на невизначений строк.

В судовому засіданні представник Первинної профспілкової організації Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Представник позивача - ОСОБА_8 в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача - Київської обласної державної адміністрації в судовому засіданні заперечував проти задоволення заявлених вимог на тій підставі, що термін дії контракту закінчився, тому відсутні підстави для поновлення позивача на посаді.

Представник відповідача - Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації в судовому засіданні заперечувала проти задоволення заявлених вимог, так як вони не обгрунтовані. Додатково представник суду пояснила, що 22.06.2015 року відповідачем було підготовлено подання до Київської обласної державної адміністрації та проект рішення Київської обласної ради про звільнення з посади позивача у зв'язку із закінченням строку дії контракту, проте Київська обласна рада рішенням від 13.08.2015 року вирішила продовжити термін дії контракту з позивачем до 01.03.2016 року. Пізніше, Київська обласна рада власним рішенням від 08.10.2015 року скасувала рішення від 13.08.2015 року та на посаду головного лікаря Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» було призначено ОСОБА_9 На виконання розпорядження №320 від 28.08.2015 року, були підписані оскаржувані накази. Також відсутні підстави вважати, що трудові відносини продовжені на невизначений строк, оскільки це не відповідає діючому законодавству.

В судовому засіданні представник третьої особи - Київської обласної ради заперечив проти задоволення вимог на тій підставі, що контракт припинено в зв'язку із закінченням терміну його дії, тому підстави для поновлення позивача на посаді відсутні.

Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, тобто обов'язок доказування покладений на сторони.

Вислухавши сторони, оцінивши в сукупності надані в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні заявлених вимог за наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_8 призначений на посаду головного лікаря обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з 02.02.2006 року на підставі наказу №7-ос від 02.02.2006 року, який підписано начальником управління охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації.

29.11.2007 року між Київською обласною радою та ОСОБА_8 був укладений Контракт з керівником Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» строком з 29.11.2007 року по 29.11.2010 року.

На підставі контракту від 02.08.2010 року, що укладений між Головним управлінням охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації та ОСОБА_8 (далі - Керівник), ОСОБА_8 був призначений на посаду головного лікаря Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на строк з 02.08.2010 року до 02.08.2015 року.

За умовами п.п. а) п.25 Контракту, цей Контракт припиняється після закінчення терміну дії контракту.

За два місяці до закінчення терміну дії контракту він може бути за угодою сторін продовжений або укладений на новий чи інший термін (п.29 Контракту).

Як пояснила в судовому засіданні представник Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації, 22.06.2015 року ними було підготовлено подання до Київської обласної державної адміністрації та проект рішення Київської обласної ради про звільнення з посади позивача у зв'язку із закінченням строку дії контракту. Копія подання суду надана не була.

Рішенням Київської обласної ради від 13.08.2015 №1015-51-VI «Про деякі питання щодо трудових відносин з керівниками закладів охорони здоров'я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області» продовжено термін дії контракту з головним лікарем Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ОСОБА_8 до 01 березня 2016 року на умовах контракту.

В судовому засіданні представники відповідачів пояснили, що їм не було відомо про існування вказаного рішення, оскільки Департамент ініціював звільнення позивача з посади в зв'язку із закінченням терміну контракту.

Розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації №320 від 28.08.2015 року «Про деякі питання щодо контрактів з керівниками підприємств (їх об'єднань), закладів, установ, організацій, що є об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та належать до сфери управління Київської обласної державної адміністрації» керівникам структурних підрозділів Київської обласної державної адміністрації потрібно було в строк до 04.09.2015 перевірити, зокрема і в частині строку дії та привести у відповідність до нормативно-правових актів контракти з керівниками підприємств (їх об'єднань), закладів, установ, організацій, що є об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та належать до сфери управління Київської обласної державної адміністрації та підпорядковані відповідним структурним підрозділам Київської обласної державної адміністрації.

Наказом Директора Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації від 28.08.2015 року за №221-Н звільнено 31.08.2015 року головного лікаря КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф» ОСОБА_8 у зв'язку із закінченням терміну дії контракту згідно п.2 ст.36 КЗпП України.

Підставою для підписання Наказу, як вбачається був Контракт, Розпорядження КОДА від 28.08.2015 року №320.

Наказом Директора Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації від 31.08.2015 року за №235-Н призначено з 01.09.2015 року виконуючим обов'язки головного лікаря КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф» ОСОБА_8.

Підставою для підписання Наказу, як вбачається, було Розпорядження КОДА від 28.08.2015 року №320 та погодження КОДА.

Накази надійшли до Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 14.09.2015 року та зареєстровані відповідно за №408 та 409, що підтверджується відмітками вхідної кореспонденції,

В судовому засіданні представники відповідачів не надали доказів на підтвердження дати ознайомлення позивача із оспорюваними наказами, а тому в судовому засіданні не встановлено порушення строків звернення до суду із позовними вимогами про поновлення на посаді.

Рішенням Київської обласної ради від 08.10.2015 року №1044-53-VI «Про деякі питання щодо трудових відносин з керівниками закладів охорони здоров'я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області» визнано таким, що втратило чинність рішення Київської обласної ради від 13.08.2015 №1015-51-VI «Про деякі питання щодо трудових відносин з керівниками закладів охорони здоров'я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області» та призначено на посаду головного лікаря Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ОСОБА_9 терміном на три роки на умовах контракту (п.2.24 Рішення).

Стаття 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» передбачає, що призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу охорони здоров'я здійснюються відповідно до законодавства.

Керівники державних, комунальних закладів охорони здоров'я призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту строком від трьох до п'яти років. Якщо після закінчення строку дії контракту трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія контракту вважається продовженою відповідно до закону. Порядок укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров'я та типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників підприємств (їх об'єднань), закладів, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області регулюється Порядком, який затверджений рішенням Київської обласної ради від 21.04.2011 № 092-06-VI.

Пунктом п. 2.5 Порядку визначено, що контракти з керівниками суб'єктів господарювання спільної власності укладаються на підставі розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації, на термін від 1 до 5 років, після отримання обласною державною адміністрацією рішення обласної ради про призначення (погодження) Керівника.

Позивач, звертаючись до суду із вказаним позовом зазначає, що на даний час трудовий договір є безстроковим на підставі ст.39-1 КЗпП України.

Відповідно до ст.39-1 КЗпП України, якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк. Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк.

За ч. 2 ст. 23 КЗпП України, строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Враховуючи вимоги Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» тазміст Порядку призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників підприємств (їх об'єднань), закладів, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, при найманні на роботу, керівник установи виконує свою роботу виключно на контрактній основі, такі трудові відносини носять строковий характер, продовжуються лише на умовах, визначених контрактом та нормативними актами про правовий статус керівника установи, а тому положення ст. 39-1 КЗпП України до спірних правовідносин не застосовуються.

Отже, оскільки в судовому засіданні встановлено, що уповноважена особа власника майна вимагала звільнення з посади позивача у зв'язку із закінченням строку дії контракту та не було внесено подання про продовження дії контракту, тому суд не вбачає підстав для скасування наказів та поновлення позивача на посаді.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.23, 39-1 КЗпП України, ст.ст. 3, 10, 11, 57-60, 212, 213, 214, 215, 293 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Первинної профспілкової організації Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в інтересах ОСОБА_8 до Київської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації, третя особа - Київська обласна рада про скасування наказів та поновлення на роботі - відхилити.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду м.Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя: Н.Г.Притула