Справа № 174/1027/15-п
п/с 3/174/1/2016
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
20 січня 2016 рокум. Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Данилюк Т.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Вільногірського відділення Верхньодніпровської ОДПІ у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 163-2 КУпАПвідносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у місті Вешневка Приморського району Запорізької області, громадянина України, працюючого керівником ТОВ «Зернопром», проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_1,
якому згідност. 268 КУпАПроз`яснені його права та обовязки,-
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 26 серії ХК № 056395 від 8 грудня 2015 року, при перевірці ТОВ «Зернопром», 32560410, яке розташоване у АДРЕСА_1, встановлено порушення по несвоєчасній сплаті податкового зобовязання по орендній платі за землю у сумі 31086 грн, з затримкою в 1 (один) день, згідно податкового зобовязання згідно декларації НОМЕР_2 від 10.02.2015 за вересень 2015 року. Згідно з актом перевірки від 06.11.2015 року «37/154/32560410» термін сплати був 30.10.2015 р., фактично сплачено 02.11.2015 платіжним дорученням № 60 у сумі 31100 грн., чимпорушено п.57.1ст.57, п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України від 02.12.2015 року № 2735-VI зі змінами та доповненнями та вчинено правопорушення передбачене ч.1ст. 163-2 КУпАП.
11 грудня 2015 року постановою Вільногірського міського суду Дніпропетровської області справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 було направлено до Вільногірського відділення Верхньодніпровської ОДПІ для дооформлення, однак зазначені в ухвалі недоліки виправлено не було та 17.12.2015 року справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 була знову направлена до Вільногірського міського суду Дніпропетровської області.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд прийшов до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи, а саме: місце, час вчинення і суть правопорушення; нормативний акт який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення пояснення особи правопорушника, а саме ОСОБА_1, відсутні, згідно чого складений відповідний акт відмови від 08.12.2015 року № 30/7 в якому зазначається, що особа правопорушник, а саме керівник ОСОБА_1, не зявився для підписання матеріалів перевірки, при цьому є не зрозумілим, чи стосується даний акт саме вказаного правопорушення чи ні, тому що підпис ОСОБА_2, в даному акті відсутній.
У відповідності до абзацу 2 ст. 256 КУпАП, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. В свою чергу, в протоколі відсутній підпис правопорушника, що взагалі викликає сумнів з приводу того, чи був правопорушник присутній при складанні даного протоколу, чи вручалася йому копія протоколу, у відповідності до ст.254 КУпАП, та з який підстав він відмовився підписувати протокол.
Окрім того, в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б підтверджували в чому саме полягає вина ОСОБА_1, в порушенні вимог податкового законодавства. Відсутні докази на підтвердження того, чи взагалі він є посадовою особою підприємства, в якому здійснювалася перевірка, якщо так, то яку саме посаду обіймає та чи входить до його функціонально-посадових обовязків подання платіжних доручень.
Також, в матеріалах справи, а саме, в протоколі про адміністративне правопорушення № 26 серії ХК № 056395 зазначається, що ОСОБА_1, раніше притягувався до адміністративної відповідальності та піддавався адміністративному стягненні у вигляді штрафу по ч. 2 ст. 163-2 КУпАП , що також підтверджується довідкою від 10.12.2015 року наданою консультантом Вільногірського міського суду ОСОБА_3, відповідно до якої ОСОБА_1 - 20.02.2015 р., підданий адміністративному стягнені у сумі 170 грн., штраф не сплачено, та 08.07.2015 р., підданий адміністративному стягненні у сумі 170 грн., штраф не сплачено. Незважаючи на це, дії ОСОБА_2, кваліфіковані по ч.1 ст. 163-2 КУпАП, а не за ч.2 ст.163-2 КУпАП.
Інші докази на підтвердження того, що ОСОБА_1, скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в звязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
При таких обставинах, склад правопорушення, передбаченого ч.1ст. 163-2 КУпАП, в діях ОСОБА_1, відсутній, а провадження по справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись п.1 ст.247, ст. ст.283-284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення- закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченогостаттею 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною пятоюстатті 7 цього Кодексу, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд Дніпропетровської області.
Суддя : Т.М. Данилюк