Ухвала суду № 55222330, 21.01.2016, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2016
Номер справи
822/5251/15
Номер документу
55222330
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

Справа № 822/5251/15

21 січня 2016 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Смілянця Е. С.

суддів: Залімського І. Г. Сушка О.О.

розглянувши у порядку письмового провадження матеріали у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення,

В С Т А Н О В И В :

Вінницький апеляційний адміністративний суд постановою від 19.11.2015 року скасував постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.09.2015 року та прийняв в цій частині нову, якою позовні вимоги задовольнив повністю.

08.12.2015 року до Вінницького апеляційного адміністративного суду надійшла заява Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації про роз'яснення рішення суду.

Колегія суддів розглянувши заяву відповідача вважає, що з метою запобігання затягування виконання рішення суду відповідачем, його слід роз'яснити.

Згідно зі ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Суть роз'яснення судового рішення полягає в тому, що суд має пояснити положення постановленого ним рішення, які нечітко ним сформульовані, або є незрозумілим для зацікавлених осіб, що позбавляє його можливості реалізації або оскарження.

Отже, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, а також (або) для державного виконавця, суд з їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Як досліджено зі змісту описової та мотивувальної частини рішення суду апеляційної інстанції, Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації зобов'язано видати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ОСОБА_1.

Також судом зазначено, що відповідно до ч. 3 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" для встановлення пільг і компенсацій визначаються, зокрема, такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи як учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження в 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів.

Отже, за наявності підстав передбачених ст. 14 Закону особі видається відповідне посвідчення, яке надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та після отримання такого посвідчення, особа вважається такою, що має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до статті 10 Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. N 51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Порядок) затверджений порядок, який регулює правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до пункту 2 Порядку посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.

Отже, судом апеляційної інстанції вказано, відповідно до яких норм Закону повинно видаватись посвідчення позивачу.

Згідно з п.5 цього ж Порядку, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 р. до 31 грудня 1986 р. від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 1 до 14, у 1988 - 1990 роках - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році, віднесеним до категорії 3 , видаються посвідчення зеленого кольору, серія А.

Як зазначалося в мотивувальній частині рішення суду апеляційної інстанції ОСОБА_1 з 01.04.1990 року по 01.07.1990 року приймав участь в заходах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і знаходився в зоні відчуження, місце несення служби КПП "Діброва".

Таким чином, згідно із зазначеними нормами та обставинами справи, позивач працював у 1988 - 1990 роках - не менше 30 календарних днів у зоні відчуження, а отже має право на отримання посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3.

Враховуючи зазначене, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити заяву відповідача про роз'яснення судового рішення.

Керуючись ст. ст 160,170, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Заяву Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації про роз'яснення постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19.11.2015 року, задовольнити.

Роз'яснити, що Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації відповідно до постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19.11.2015 року зобов'язаний видати ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.

Головуючий Смілянець Е. С. Судді Залімський І. Г. Сушко О.О.