УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 січня 2016 року справа № 823/61/16
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Рідзель О.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до МВС України в особі Головного управління національної поліції в Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Черкаська обласна організація професійної спілки атестованих працівників ОВС України, про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
22.01.2016 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовною заявою до МВС України в особі Головного управління національної поліції в Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Черкаська обласна організація професійної спілки атестованих працівників ОВС України (далі - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ т.в.о. начальника Головного управління національної поліції України в Черкаській області ОСОБА_2 від 04.01.2016 № 1 о/с «По особовому складу» в частині звільнення ОСОБА_1 з лав Національної поліції на підставі п. 9, 10, 11 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про Національну поліцію»;
- поновити ОСОБА_1 на посаді старшого слідчого Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління національної поліції в Черкаській області з 05.01.2016;
- зобовязати Головне управління національної поліції в Черкаській області виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу з 05.01.2016 по день поновлення на посаді.
Згідно із п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху з нижче зазначених підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з ч. 4 і ч. 5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Суддя зазначає, що позивачем у прохальній частині позовної заяви сформовано позовну вимогу до Головного управління національної поліції у Черкаській області, проте у якості відповідача визначено МВС України в особі Головного управління національної поліції в Черкаській області.
Постановою КМУ від 16 вересня 2015 № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» територіальний орган Міністерства внутрішніх справ України - Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області ліквідовано.
07.11.2015 набрав чинності Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII, відповідно до прикінцевих та перехідних положень якого визначено: пунктом 5 - Закон України «Пpo міліцію» визнано таким, що втратив чинність.
За таких умов, Головне управління Національної поліції в Черкаській області не являється правонаступником Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області.
Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 878 міністерство внутрішніх справ України (МВС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. МВС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах: забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку, а також надання поліцейських послуг; захисту державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні; цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.
Згідно з п. 1 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877 національна поліція є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Згідно п. 2 зазначеного положення національна поліція у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Таким чином, МВС України не входить до структури Національної поліції України, а тому відповідачем не може бути МВС України в особі Головного управління національної поліції в Черкаській області.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача. Відповідач - це особа, яка, на думку особи, котра звертається до суду, є порушником прав та інтересів позивача, а у справах за позовом суб'єкта владних повноважень - особа, щодо якої застосовуються публічно-правові заходи впливу. Відповідач є однією із сторін та обов'язковим учасником адміністративного процесу.
Враховуючи зазначене позивачеві необхідно визначити належного відповідача у справі.
Згідно із ч. 2 ст. 53 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Позивачем у якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору визначено Черкаську обласну організацію професійної спілки атестованих працівників ОВС України, проте не зазначено на стороні позивача чи на стороні відповідача необхідно залучити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
У позовній заяві позивачем зазначено, що вона є членом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України і перебуває на профспілковому обліку як член первинної профспілкової організації апарату Головного управління національної поліції в Черкаській області. Проте у додатках до позовної заяви позивачем не додано доказів на підтвердження зазначених обставин.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, що має наслідком на підставі ч. 1 ст. 108 КАС України залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 106, 108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до МВС України в особі Головного управління національної поліції в Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Черкаська обласна організація професійної спілки атестованих працівників ОВС України, про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення коштів залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 26 лютого 2016 року для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви.
Розяснити, що у разі невиконання вимог ухвали заява підлягає поверненню.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Рідзель