Постанова № 55221607, 18.01.2016, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2016
Номер справи
803/3883/15
Номер документу
55221607
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2016 року Справа № 803/3883/15

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Денисюка Р.С.,

при секретарі судового засідання Веремчуку В.В.,

з участю представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

з участю представника відповідача ОСОБА_3,

представника третьої особи на стороні відповідачів ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_5, поданого в своїх інтересах та в інтересах ОСОБА_6, ОСОБА_7 до ОСОБА_8 Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, ОСОБА_9 служби Горохівського районного управління юстиції Волинської області, державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_9 служби Горохівського районного управління юстиції Волинської області ОСОБА_10,третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів, ОСОБА_11 громада Воздвиження Хреста Господнього Української православної церкви Київського патріархату про визнання протиправними та скасування рішень, зобовязання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 в своїх інтересах та в інтересах ОСОБА_6, ОСОБА_7 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_8 Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області (далі відповідач 1), ОСОБА_9 служби Горохівського районного управління юстиції Волинської області (відповідач 2), державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_9 служби Горохівського районного управління юстиції Волинської області ОСОБА_10 (далі - відповідач 3) про визнання протиправними та скасування декларації про готовність обєкта до експлуатації № ВЛ 180152170904 від 05.08.2015 року, рішення державного реєстратора № 23597131 від 12.08.2015 року про реєстрацію права власності на нерухоме майно та зобовязання державного реєстратора вчинити дії щодо скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно № 10767786.

Вказаний позов мотивовано тим, що в с. Угринів Горохівского району Волинської області є діюча релігійна організація Свято-Хресто-Воздвиженська громада Української Православної Церкви. На початку 1990-х років релігійною громадою для проживання настоятелів Української Православної Церкви був побудований житловий будинок в с. Угринів. Даний будинок знаходиться за адресою: вул. Набережна, 25, с. Угринів, Горохівський район, Волинська область. З 1998 року у вказаному будинку проживає позивач разом із своєю родиною.18 серпня 2015 року позивач отримав лист від релігійної громади Воздвиження Хреста Господнього УПЦ КП у с. Угринів із вимогою про виселення із вищевказаного житлового будинку.

Пізніше йому стало відомо, що архітектурною інспекцією видано декларацію про готовність обєкта до експлуатації, а ОСОБА_9 службою та реєстратором зареєстровано право власності за новою громадою та видано відповідні свідоцтва про право власності.

Вважає, що вказані дії відповідачів та прийняті рішення порушують його права, свободи та інтереси, а також права, свободи та інтереси його синів: малолітнього ОСОБА_7Р та неповнолітнього ОСОБА_6

Даний житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: с. Угринів, вул. Набережна, 25 Горохівського району Волинської області побудований Свято-Хресто-Воздвиженською громадою Української Православної Церкви у 1993 році. З 1998 року у вказаному будинку проживає позивач із своєю родиною.

При прийнятті декларації про готовність обєкта до експлуатації архітектурною інспекцією порушено вимоги «ОСОБА_12 прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт», затвердженого Наказом Міністеретва регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального гоеподарства України № 79 від 24 квітня 2015 року та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 травня 2015 року за № 547/26992 (Далі-Порядок № 79), а саме, що прийняття в експлуатацію обєктів здійснюється безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі обєкти, за результатами технічного обстеження цих обєктів шляхом реєстрації декларації про готовність обєкта до експлуатації. ОСОБА_12 визначено, що технічне обстеження індивідуальних житлових будинків, загальною площею до 300 квадратних метрів включно, здійснюється виконавцем під час їх технічної інвентаризації лише за результатами попереднього (візуального) етапу обстеження (фотографування обєкта та його конструктивних елементів, виконання обмірів, визначення категорії складності обєкта, аналіз проектної та іншої технічної документації) з проставлянням у технічному паспорті відмітки за формою, встановленою законодавством. Такого обстеження відповідачем не проводилося. крім того не було проведено технічної інвентаризації обєкта нерухомого майна. Тому вважає, що вказана декларація є протиправною та такою, що підлягає скасуванню.

Всупереч статтям 15,17 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, пунктів 1,49 ОСОБА_12 державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868 (ОСОБА_12 № 868), державним реєстратором на підставі документів, які містили неправдиві відомості, проведено реєстрацію права власності за релігійною громадою Воздвиження Хреста Господнього УПЦ КП на обєкт нерухомого майна, розташованого за адресою Волинська область, Горохівський район, с. Угринів, вулиця Набережна, 25 та видано свідоцтво про право власності на даний обєкт.

З врахуванням викладеного позивач просив визнати протиправними та скасувати декларацію про готовність обєкта до експлуатації № ВЛ 180152170904 від 05.08.2015 року, рішення державного реєстратора № 23597131 від 12.08.2015 року про реєстрацію права власності на нерухоме майно та зобовязати державного реєстратора вчинити дії щодо скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно № 10767786

ОСОБА_5 в судове засідання не зявився, подав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності. Просить його позовні вимоги задовольнити в повному обємі.

В додаткових поясненнях поданих суду 11.01.2016 року позивач зазначив, що п. 4. Розділу III ОСОБА_12 № 79 визначено, що дані, зазначені в декларації, повинні узгоджуватися з документами, які подаються разом з нею. Проте ОСОБА_8 під час розгляду документів, поданих разом з заявою про реєстрацію декларації, не помітило явних суперечностей: заява подана однією юридичною особою - ОСОБА_11 громадою Воздвиження Хреста Господнього УПЦ КП с. Угринів Горохівського району, а декларація про готовність подана та технічний паспорт виготовлений на замовлення зовсім іншої юридичної особи - ОСОБА_11 громади Воздвиження Хреста Господнього Української Православної Церкви Київського Патріархату, місцезнаходження та код за ЄДРПОУ юридичної особи в технічному паспорті не вказано взагалі, а договір оренди землі укладений ще з іншою особою - ОСОБА_11 громадою Воздвиження Хреста Господнього.

В порушення вимог ст.ст.5,8,15,18,20 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», який є спеціальним законом, та п.37 ОСОБА_12 № 868 державним реєстратором не було перевірено наявність суперечностей в поданих документах та те, що в реєстрі вже містилося зареєстроване право власності на нерухоме майно за цією ж адресою, що виключає реєстрацію права власності на нерухоме майно. Крім того звертає увагу на те, що документи на реєстрацію права власності за новоутвореною громадою подано неуповноваженою особою та невірно сплачено адміністративний збір.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали із підстав у ньому викладених та просили його задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_8 Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області у поданих письмових запереченнях та у судовому засіданні позов не визнав та зазначив наступне. Пунктом 9 прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що орган державного архітектурно- будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені обєкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року.

Пунктом 2 ОСОБА_12 № 79 передбачено, що технічне обстеження проводиться субєктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із Законом України «Про архітектурну діяльність» одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізичною особою - підприємцем, яка згідно із цим Законом має кваліфікаційний сертифікат. Відповідно до статті 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" таке обстеження провадять субєкти господарювання, які пройшли атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат, а також внесені до Реєстру атестованих осіб Атестаційною архітектурно-будівельною комісією.

Законодавством не надається права проведення технічного обстеження ОСОБА_8 Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області (далі-Управління). Отже, твердження позивача про те, що ОСОБА_8 нібито мало здійснити технічне обстеження є необгрунтованими. Із поданого ОСОБА_8 технічного паспорту вбачається, що технічне обстеження нерухомого майна проводилося Комунальним підприємством «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації». 22.07.2015 року ОСОБА_11 громадою Воздвиження Хреста Господнього Української Православної Церкви Київського Патріархату подано через Департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» до ОСОБА_8 декларацію про готовність обєкта до експлуатації та передбачені п. 2 іПорядку документи.

Оскільки дані, зазначені в поданій Замовником декларації, узгоджуються з документами, які подаються разом з нею, і недостовірних відомостей у поданих документах не виявлено, ОСОБА_8 було зареєстровано декларацію 05.08.2015 року №ВЛ 180152170904.

Відповідно до п. 13 ОСОБА_12 реєстрація декларації про готовність обєкта до експлуатації може бути скасована у разі виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними в декларації), наведених у зареєстрованій декларації. Таких суперечностей по даній декларації немає, а відтак підстав для задоволення позову до ОСОБА_8 немає.

Представники відповідачів ОСОБА_9 служби Горохівського районного управління юстиції та державний реєстратор ОСОБА_10 в судове засідання не зявились, просили проводити розгляд справи у їх відсутності. В поданих суду письмових запереченнях позов не визнали, просили в його задоволенні відмовити з наступних підстав.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Державна реєстрація прав проводиться відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, ОСОБА_12 державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - ОСОБА_12), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року №868 та інших законодавчих актів.

Пунктом 49 ОСОБА_12 № 868 передбачено, що для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований обєкт нерухомого майна заявник подає:документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку;документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом обєкта. Документом, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом індивідуального (садибного житлового будинку, садового, дачного будинку, господарської (присадибної будівлі та споруди, прибудови до них), побудованих до 5 серпня 1992 є технічний паспорт на обєкт нерухомого майна, документ, що підтверджує присвоєння обєкту нерухомого майна адреси.

Заявником для проведення державної реєстрації права власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами було подано всі необхідні документи в повному обсязі. Підстав для відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень, передбачених ст. 24 Закону, не було, а відтак рішення державного реєстратора прийнято у відповідності до вимог чинного законодавства. Просили в задоволенні позову відмовити.

Представник третьої особи на стороні відповідачів в судовому засіданні та наданих письмових поясненнях зазначила, що відповідачі, приймаючи оскаржувані рішення, діяли в межах чинного законодавства. Крім того, зазначила, що в даному випадку оскаржувані рішення субєктів владних повноважень ніяким чином не стосуються позивачів та не порушують їх права свободи та інтереси. З тих підстав просить в позові відмовити.

Суд, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що вказаний позов не підлягає до задоволення, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що в селі Угринів Горохівського району є діюча релігійна організація Свято-Хресто-Воздвиженська громада Української православної церкви.

Громадою було побудовано будинок по вул. Набережній, 25 в с. Угринів Горохівського району. Із 1998 року у вказаному будинку мешкає позивач разом із своєю сімєю.

Як вбачається із виписки з ЄДРПОУ, 10.11.2014 року було зареєстровано ОСОБА_11 громаду Воздвиження хреста Господнього Української православної церкви Київського патріархату в с. Угринів Горохівського району (код 39483317).

При вирішенні спірних відносин, що є предметом вказаного спору суд дає оцінку лише праву позивачів на звернення з таким адміністративним позовом та правомірності дій субєктів владних повноважень.

Позовні вимоги до ОСОБА_8 Державно-архітектурної інспекції (відповідач 1) не підлягають до задоволення виходячи, із наступного.

22.07.2015 року до ОСОБА_8 представником ОСОБА_11 громади Воздвиження хреста Господнього УПЦ КП подано заяву про прийняття в експлуатацію обєкта індивідуального житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в с. Угринів Горохівського району, вул. Набережна, 25.

До заяви додано копію технічного паспорту з відміткою КП «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» про проведене технічне обстеження, від 15.07.2015 року, витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права оренди земельної ділянки за вказаною адресою 09.07.2015 року, договір оренди земельної ділянки від 09.07.2015 року із відповідними додатками до нього.

05.08.2015 року відповідачем 1 видано Декларацію про готовність обєкта до експлуатації № ВЛ 180152170904.

Пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що орган державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;збудовані до 12 березня 2011 року:громадські будинки I і II категорій складності; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

ОСОБА_12 прийняття в експлуатацію таких об'єктів і проведення технічного обстеження визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. При цьому технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в технічному паспорті.

Пунктом 2 ОСОБА_12 № 79 визначено, що технічне обстеження обєкта проводиться суб'єктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із Законом України "Про архітектурну діяльність" одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізичною особою - підприємцем, яка згідно із цим Законом має кваліфікаційний сертифікат.

Статтею 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" встановлено, що технічне обстеження здійснюється субєктами господарювання, які у встановленому порядку пройшли атестацію та отримали кваліфікаційний сертиифікат, що підтверджує відповідність виконавця кваліфікаційним характеристикам професій працівників та його спроможність виконувати окремі роботи (надавати послуги) із експертизи та обстеження у будівництві, а також внесені до Реєстру атестованих осіб Атестаційною архітектурно- будівельною комісією.

Тобто технічне обстеження має проводитись спеціальним субєктом, що в даному випадку і було зроблено технічне обстеження провело КП «Волинське бюро технічної інвентаризації», про що зроблена відповідна відмітка.

ОСОБА_13, ні ОСОБА_12 № 79 при реєстрації декларації не покладають на ОСОБА_8 додаткових функцій.

Пунктами 1,2,3 Розділу 3 ОСОБА_12 визначено, що прийняття в експлуатацію об'єктів здійснюється безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об'єкти, за результатами технічного обстеження цих об'єктів шляхом реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація), яка складається за формою, наведеною в додатку 3 до цього ОСОБА_12.

Об'єкт не може бути прийнятий в експлуатацію згідно з цим ОСОБА_12 у разі наявності відхилень від вимог державних будівельних норм, визначених такими нормами як недопустимі (заборонені).

Замовник або його уповноважена особа подає до органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта, до якої додаються: два примірники заповненої декларації; звіт про проведення технічного обстеження об'єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно); засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження у випадках, передбачених пунктом 6 розділу II цього ОСОБА_12).

Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає документи, зазначені в пункті 2 цього розділу, та приймає рішення про реєстрацію декларації або її повернення у строк, передбачений пунктом 1 цього розділу.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_11 громадою подано всі необхідні документи, визначені пунктом 2 ОСОБА_12 № 79, для видачі декларації про готовність обєкта до експлуатації.

Оскільки дані, зазначені заявником в декларації, узгоджувались із документами, які додаються до неї, ОСОБА_8 зареєстровано відповідну декларацію.

Будь-яких додаткових повноважень зазначені нормативні акти на відповідача не покладають.

Суд вважає, що в даному випадку рішення ОСОБА_8 про реєстрацію декларації прийнято у відповідності до вимог п.9 Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.2 розділу 1 та п.1.2,3 розділу 3 ОСОБА_12 № 79 є правомірною.

Що стосується посилань позивача та його представників на допущені технічні описки в документах, то вони не впливають на законність прийнятого відповідачем рішення та не тягнуть за собою його скасування.

Також не підлягає до задоволення позовна вимога позивачів про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора № 23597131 від 12.08.2015 року про державну реєстрацію прав на обєкт нерухомого майна по вул. Набережній,25 в с. Угринів Горохівського району за ОСОБА_11 громадою Воздвиження хреста Господнього Української православної церкви Київського патріархату враховуючи наступне.

11.08.2015 року даною релігійною громадою до ОСОБА_9 служби подано заяву про реєстрацію права власності на вказаний обєкт нерухомого майна.

До заяви додано копію технічного паспорту з відміткою КП «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» про проведене технічне обстеження від 15.07.2015 року, витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права оренди земельної ділянки за вказаною адресою 09.07.2015 року; декларацію про готовність обєкта до експлуатації; копія технічного паспорту на житловий будинок; довідку про присвоєння адреси обєкту нерухомого майна

Згідно Реєстру право власності на вказаний обєкт зареєстровано не було.

На підставі поданих документів реєстратором було прийнято оскаржуване рішення та зареєстровано право власності на вказаний обєкт.

Суд вважає, що оскаржуване рішення реєстратором прийнято у відповідності до норм чинного законодавства, враховуючи наступне.

Пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень » визначено, що обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме: право власності на нерухоме майно.

Відповідно до пунктів 1,2 ч 2 ст.9 Закону державний реєстратор: встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями. Приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав.

Частиною 1 ст.15 Закону визначено, що державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; внесення записів до Державного реєстру прав; видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Пунктом 4 ч.1 ст.24 Закону передбачено що у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо: подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.

Згідно п.6 ОСОБА_12 № 868 документи, що подаються для проведення державної реєстрації прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, повинні відповідати вимогам, що встановлені законом, цим ОСОБА_12 та іншими нормативно-правовими актами.

Як встановлено п.28 ОСОБА_12 № 868, державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав виключно за наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав, що визначені Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".У рішенні про відмову в державній реєстрації прав зазначаються всі підстави прийняття такого рішення.

Згідно п.49 ОСОБА_12 № 868 у разі проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудовані чи реконструйовані об'єкти нерухомого майна заінтересованою особою є замовник будівництва, крім випадків, передбачених цим ОСОБА_12.

Для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на новозбудований об'єкт нерухомого майна заявник подає: документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку; документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта. Документом, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку, господарської (присадибної) будівлі та споруди, прибудови до них, побудованих до 5 серпня 1992 р., є технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна; технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна; документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси. Документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності на такий об'єкт нерухомого майна, заявник не подає.

Для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на реконструйований об'єкт нерухомого майна (в тому числі в результаті переведення об'єкта нерухомого майна з житлового у нежитловий або навпаки) заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, подає:документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (в разі коли в результаті реконструкції об'єкта нерухомого майна змінилася його адреса).

Як встановлено в судовому засіданні, для вчинення відповідної реєстраційної дії заявником реєстратору було подано всі передбачені документи. Підстав, визначених законом для відмови у вчиненні реєстраційної дії, у відповідача не було. Тому суд вважає, що Відповідачем 3 правомірно у відповідності до поданих йому документів та із дотриманням ст.ст.4, 9, 15, 24 Закону, п.6, 28, 49 ОСОБА_12 № 868, було прийнято рішення про державну реєстрацію права власності на житловий будинок по вул. Набережній, 25 в с. Угринів за ОСОБА_11 громадою Воздвиження Хреста Господнього Української православної церкви Київського патріархату.

З врахуванням викладеного в задоволенні позовних вимог до ОСОБА_9 служби, державного реєстратора слід відмовити.

Суд не приймає до уваги твердження представників позивача про те, що на момент реєстрації права власності на даний обєкт нерухомого майна, в реєстрі вже було зареєстровано право власності за вказаною адресою, оскільки як встановлено в судовому засіданні, право власності зареєстровано було за адресою Набережна, 2 а не 25 по якому було прийнято оскаржуване рішення, кадастрові номери земельних ділянок та обєктів нерухомості не співпадають.

Також судом не приймаються до уваги посилання позивачів на допущенні помилки назви релігійної громади та помилка в цифрі ідентифікаційного коду релігійної громади, оскільки вказане не впливає на законність прийнятого рішення та є суто технічною помилкою. В селі Угринів діють лише дві релігійні громади.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачами під час розгляду справи надано суду належні та допустимі докази щодо спростування позовних вимог та обґрунтування правомірності винесених рішень вимогам чинного законодавства, а відтак вони є правомірними.

Що стосується вимог позивача про зобовязання державного реєстратора вчинити дії по скасуванню запису про реєстрацію права власності на обєкт нерухомості, то вона також не підлягає до задоволення, оскільки підставою для зобовязання субєкта владних повноважень вчинити певні дії є встановлення протиправності його рішень, дій чи допущеної протиправної бездіяльності, чого в даному випадку у відповідача немає, а тому в задоволені позову в цій частині також слід відмовити.

Керуючись ст.ст.158, 160 ч.3, 162, 163, 186 КАС України, на підставі Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_5 поданого ним в своїх інтересах та в інтересах ОСОБА_6, ОСОБА_7 до ОСОБА_8 Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, ОСОБА_9 служби Горохівського районного управління юстиції Волинської області, державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_9 служби Горохівського районного управління юстиції Волинської області ОСОБА_10,третя особа яка не заявляє самостіних вимог на предмет спору на стороні відповідачів ОСОБА_11 громада Воздвиження Хреста Господнього Української православної церкви Київського патріархату про визнання протиправними та скасування рішень, зобовязання вчинити дії відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі до 25.01.2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

ГоловуючийР.С. Денисюк