ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову
22 січня 2016 року м. Київ №826/26745/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши клопотання про забезпечення позову в адміністративній справі
за позовом
товариства з обмеженою відповідальністю «МІА»
до
департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві
про
визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «МІА» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві, у якій просять суд:
1) визнати протиправним та скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 18.11.2015;
2) визнати протиправною і скасувати постанову від 20.11.2015 №51/15/1/10/26-38/2011/0214, якою ТОВ «МІА» про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;
3) визнати протиправною і скасувати постанову від 20.11.2015 №52/15/1/10/26-38/2011/0214 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Через канцелярію суду 21.01.2016 від представника товариства з обмеженою відповідальністю «МІА» надійшла заява про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення головного інспектора будівельного нагляду департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 23.11.2015 №43.
В обґрунтування даного клопотання представник позивача зазначив, що рішення головного інспектора будівельного нагляду департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 23.11.2015 №43 заподіює шкоду правам та інтересам позивача.
Частиною 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
З урахуванням викладених положень, суд дійшов висновку про доцільність розгляду клопотання без проведення судового засідання на підставі наявних матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, виходячи з заявленого клопотання та системного аналізу положень чинного законодавства України, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про забезпечення позову, виходячи з наступного.
Згідно із частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Забезпечення адміністративного позову – це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд встановив, що в обґрунтування клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову не надано жодних доказів на підтвердження існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, що захист цих прав та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Відсутні, будь-які докази того, що рішення головного інспектора будівельного нагляду департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 23.11.2015 №43 вже спричинило шкоду правам та інтересам позивача.
Водночас, суд зазначає, що посилання позивача на протиправність рішення, суд розцінює передчасними, оскільки вказана обставина є предметом оскарження в даній справі та підлягає встановленню під час розгляду справи по суті.
Враховуючи зазначене, виходячи із змісту поданого клопотання та доводів наведених позивачем на його обґрунтування, суд дійшов висновку про його необґрунтованість та не вбачає підстав для задоволення клопотання про вжиття заходів забезпечення позову.
Керуючись положеннями статей 117, 118, 160-165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, –
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання про вжиття заходів забезпечення позову товариства з обмеженою відповідальністю «МІА» відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому пунктом 5 статті 118 та статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 6 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя К.М. Кобилянський