Постанова № 55215213, 12.01.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2016
Номер справи
805/4960/15-а
Номер документу
55215213
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 січня 2016 р. Справа № 805/4960/15-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови: 11год.55хв.

ухвалено у нарадчій кімнаті

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Троянової О.В.

при секретарі Зима М.О.,

за участю:

представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна

до Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області

про скасування податкового повідомлення-рішення від 13 листопада 2015 року №0015021502,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна звернулося з позовом до Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення від 13 листопада 2015 року №0015021502/ а.с.4-6/.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами камеральної перевірки , податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.11.2015р №0015021502 яким, нарахована сума штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 215,45грн. Позивач не погоджується із прийнятим податковим повідомленням-рішенням,оскільки не мав можливості своєчасно подати декларацію з екологічного податку за ІІ квартал 2014 року через проведення на території м. Словянська активної фази антитерористичної операції у квітні-липні 2014року. Враховуючи наведене, просить позовну заяву задовольнити у повному обсязі.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали заявлений позов, надали пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просили суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав в судовому засіданні пояснення, аналогічні викладеним письмовим запереченням, в яких зазначив, що податковий орган діяв виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб визначений Конституцією та Законами України, тому не має підстав для скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення. Податковою,встановлено порушення, яке викладене в акті камеральної перевірки,що платник податків порушив терміни сплати узгодженої суми грошового зобовязання з екологічного податку від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на обєктах , яка повинна бути сплачена до бюджету відповідно до п.57.1 ст.57, п. 250.2 ст.250 Податкового кодексу України /а.с.49/. Просив суд відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна зареєстроване в якості юридичної особи, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (ЄДРПОУ 37653064), місцезнаходження юридичної особи: 84150, смт. Райгородок, вул. Куйбишева, буд. 28, перебуває на обліку як платник податків у Словянській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області/а.с.7/.

Відповідач Словянська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області діє на підставі положення про Державну фіскальну службу України та керується Податковим кодексом України. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року №311 є правонаступником Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби, є органи державної податкової служби.

Таким чином, відповідач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України.

Згідно п. 15.1. Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків.

Так, позивачем 30.09.2014р. надано до податкового органу податкову декларацію з екологічного податку за ІІ квартал 2014 року/а.с.17-20/.

Відповідно до п.п.19-1.1.1, п.19-1.1 ст.19-1 та п.п.20.1.4 п.20.1 статті 20 та п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, Словянською ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області проведено камеральну перевірку граничних строків сплати узгодженого податкового зобовязання Товариства з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна. За наслідками якої складено акт від 20.10.2015р. №1507/15-02/с.36-42/.

З висновків акту перевірки вбачається, що позивачем допущено такі порушення законодавства:

- ТОВ Руссоль-Україна порушено терміни сплати узгодженої суми грошового зобовязання з екологічного податку від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на обєктах, яка повинна бути сплачена до бюджету відповідно до п.57.1 ст.57, п.250.2 ст.250 Податкового кодексу України, а саме: термін сплати 20.05.2014р.-фактично сплачено 08.09.2014р.,по терміну сплати 30.09.2014р.-фактично сплачено 25.02.2015р. /а.с.9/.

На підставі вказаного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.11.2015р:

- №0015021502, яким Товариство з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна зобовязано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 215,45грн. /а.с.11/.

Не погоджуючись із прийнятими податковим повідомленням-рішенням позивач звернувся до суду із даним позовом.

У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

У відповідності до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно;6) розсудливо;7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд доходить висновку, що відповідач не довів правомірність прийнятого ним податкового повідомлення-рішення з наступних підстав.

Як вбачається з акту перевірки, підставою для прийняття спірного податкового повідомлення-рішення став висновок про порушення ТОВ Руссоль-Україна п.57.1 ст.57, п.250.2 ст.250 Податкового кодексу України, в результаті чого порушено терміни сплати узгодженої суми грошового зобовязання з екологічного податку від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на обєктах.

Суд не погоджується із зазначеними висновками податкового органу, з таких підстав.

Згідно п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Податковий агент зобовязаний сплатити суму податкового зобовязання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.

Суму податкового зобовязання, визначену у митній декларації, платник податків зобовязаний сплатити до/або на день подання митної декларації.

Статтею 240 Податкового кодексу України визначено, що платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Відповідно до ст.250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів…

Відповідно до п.8.1 ст.8 Податкового кодексу України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.

Відповідно до п. 9.1 ст.9 Податкового кодексу до загальнодержавних податків належать: екологічний податок;

Правовідносини,що виникають з нарахування, визначення екологічного податку регулює розділ VIII Податкового кодексу України

Стаття 250 Податкового кодексу України регулює порядок подання податкової звітності та сплати податку. Так, відповідно до п. 250.1. ст.. 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу .

Відповідно до п. 250.2. Податкового кодексу України платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

22 квітня 2014 року Товариством з обмеженою відповідальністю Руссоль -Україна подано до податкового органу податкову декларацію з екологічного податку за І квартал 2014 року за № НОМЕР_1, відповідно до якої нарахована сума податку складає 1031,32грн./а.с.12-15/.

Позивач повинен був подати податкову декларацію з екологічного податку за ІІ квартал 2014 року до 10 серпня 2014 року. Проте вказана декларація у встановлені законодавством терміни подана не була.

Як зясовано в судовому засіданні та не спростовано представником відповідача, підприємство не мало можливості подати вищевказану декларацію в визначені законодавством терміни у звязку із тим, що з 02 травня 2014 року на території м. Словянська та Словянського району проводилась активна фаза антитерористичної операції.

Крім того, в матеріалах справи наявний Наказ № 62 від 02.05.2014р., підписаний керівником позивача «Про зупинення виробництва», в звязку з проведенням активної фази антитерористичної операції в Словянську и Словянському районі та небезпеки для життя робітників підприємства. ( ар.с.62)

Також в матеріалах справи наявний Наказ № 200/1 від 01.09.2014р., підписаний керівником позивача «Про підготовку до запуску виробництва», в звязку з завершенням активної фази антитерористичної операції в м. Словянську и Словянському районі ( ар.с.61)

05.08.2014р. ТОВ Руссоль-Україна звернулося з листом до Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області з проханням продовжити строк подання звітності по податкам та зборам за 1-ше півріччя 2014 р. та не нараховувати штрафи та пені (ар.с.24)

28.08.2014р. листом за № 705 ТОВ Руссоль-Україна звернулося до Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області з проханням надати відстрочку на подання звітності та сплати податкового зобовязання з екологічного податку за 2 квартал 2014р.(а.с.25).

01.09.2014 р. листом за № 731 ТОВ Руссоль-Україна звернулося до Словянської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області з проханням перерахувати переплату з податку на прибуток на погашення грошового зобовязання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у сумі 1032 грн.( а.с.26)

14.11.2014 р. листом за № НОМЕР_2 Руссоль-Україна звернулося до Словянської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області з повідомленням, що у звязку з виникненням форс-мажорних обставин підприємство не працювало з 02.05.2014 р. по 01.09.2014 р., в звязку з чим за вказаний період Товариство не своєчасно надіслало до податкового органу податкову декларацію за 11 квартал з екологічного податку, з моменту відновлення господарської діяльності підприємством подана податкова звітність та несвоєчасно сплатило екологічний податок. З моменту відновлення господарської діяльності Товариством сплачені поточні податкові зобовязання 19.09.2014р. .(а.с.27-28)

23.11.2015 р. за № 1736ТОВ Руссоль-Україна звернулося до Словянської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області з заявою про списання нарахованого штрафу, що визначені у податкових повідомленнях - рішеннях. В якості додатку надано копію сертифікату (висновку) №2929/05-4 від 08.09.2014р. ( а.с.29)

30 вересня 2014р. Позивачем надано до податкового органу податкову декларацію з екологічного податку за ІІ квартал 2014 року, відповідно до якої нарахована сума податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на обєктах складає 429,47грн./а.с.17-20/.

Статтею 102.6 Податкового кодексу України передбачено,що граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків:

мав обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально.

Представник відповідача в судовому засіданні надав пояснення,щодо вирішення питання за зверненням позивача. Зазначив,що у зазначених листах йдеться мова про продовження строків надання звітності з податків та зборів за перше півріччя 2014 року, а відповідно до ст.250 ПКУ податкова декларація з екологічного податку подається щоквартально,подання декларації за півріччя нормами ПКУ не передбачено. Крім того, до заяви платником надано сертифікат ТПП, видані відповідно до п.100.4,100.5 ст.100 ПКУ ( розстрочка або відстрочка податкових зобовязань), п.102.6-102.7 ст.102 ПКУ (продовження граничних строків для подання податкових декларацій). Порядок списання безнадійного податкового боргу визначено у ст.101 Податкового кодексу України. Сертифікат ТПП, який засвідчував настання обставин не переробної сили відповідно до ст.101 ПКУ підприємством не надавалось.

Суд зазначає, що Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Законом України № 1669-VІІ від 2 вересня 2014 року визначені тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції. ОСОБА_4 визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки субєктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

Відповідно до статті 1 Закону період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Відповідно до статті 10 Закону Протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобовязань, є сертифікат ОСОБА_5 палати України.

ОСОБА_4 набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

Доказами, що підтверджують факт настання (існування) зазначених обставин, є, зокрема, висновок ОСОБА_5 палати про настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України.

Відповідно до ст. 11 Закону України № 1669-VІІ, внесені відповідні зміни до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», зокрема даний закон доповнено ст. 14-1, згідно якої форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо.

ОСОБА_5 палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення субєкта господарської діяльності за собівартістю. Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для субєктів малого підприємництва видається безкоштовно.

Статтею 101 Податкового кодексу України визначено, що списанню підлягає безнадійний податковий борг , утому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг. Під терміном «безнадійний» розуміється: податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин не переробної сили (форс-мажорних обставин).

Відповідно до абзацу другого статті 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що у рамках здійснення заходів, передбачених Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", субєкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, на період її проведення звільняються від відповідальності за недотримання строків, передбачених для подання фінансової звітності.

Позивачем до матеріалів справи надано засвідчену належним чином копію сертифікату ОСОБА_5 палати України від 08.09.2014р. №2929/05-4 про настання форс-мажорні обставин (обставини непереборної сили), яким засвідчено настання форс мажорні обставини (обставин непереборної сили) зокрема : акти тероризму, збройний конфлікт, військові дії на території Донецької області з 02 травня 2014 року для ТОВ Руссоль-Україна щодо дотримання норм законодавчих актів України, які стосуються продовження граничних строків для подання податкової декларації/а.с.22/.

Також, до матеріалів справи наданий лист ОСОБА_5 палати від 09.04.2015 р. за № 555/12.12-03 щодо засвідчення форс-мажорних обставин за податковими зобовязаннями для списання безнадійного податкового боргу. Згідно вказаного листа, зазначено, що сертифікат (висновок) про настання обставин не переробної сили за № 2929/05-4 від 08.09.2014р., виданий заявнику ОСОБА_5 палатою України є належним доказом наявності обставин форс-мажор та є підставою для звільнення від відповідальності за порушення податкового законодавства. ( ар.с.63-65)

Аналізуючи зазначені вище норми законодавства, надані сторонами документи, суд дійшов висновку, що жодним нормативно-правовим актом не передбачено засвідчення сертифікатом ТПП настання обставин непереборної сили відповідно то тієї чи іншої норми ( статті) Податкового кодексу України.

Отже, в діях позивача як платника податку не вбачається порушень діючого законодавства, а позивач зі свого боку зробив всі необхідні, що підтверджується наявністю належним чином оформлених документів.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що відповідачем в судовому засіданні не доведено, що оскаржуване податкове повідомлення рішення прийнято законно, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із наступного.

Частиною 1 статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки прийняте рішення ухвалено на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує Товариства з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна судові витрати у розмірі 1218(одна тисяча двісті вісімнадцять)грн. за рахунок бюджетних асигнувань Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна до Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення від 13 листопада 2015 року №0015021502 - задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області форми «Ш» від 13.11.2015р №0015021502 яким Товариству з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна визначено суму штрафних (фінансових) санкцій з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на обєктах у сумі 215,45(двісті п'ятнадцять гривень сорок пять копійок)грн.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Руссоль-Україна судові витрати у розмірі 1218(одна тисяча двісті вісімнадцять)грн. за рахунок бюджетних асигнувань Словянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 12 січня 2016 року.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 18 cічня 2016 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Троянова О.В.