Рішення № 55186993, 12.01.2016, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
12.01.2016
Номер справи
908/5485/15
Номер документу
55186993
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 17/151/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.01.2016 Справа № 908/5485/15

за позовною заявою: державного підприємства Український державний центр радіочастот в особі Південної філії державного підприємства Український державний центр радіочастот, 65059, АДРЕСА_1

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю Старлайн-ЮА, 69026, м. Запоріжжя, вул. Передатна, 59

про спонукання відповідача до укладення договору

суддя Корсун В.Л.

У засіданні приймали участь представники:

від позивача: не зявився

від відповідача: не зявився

СУТЬ СПОРУ:

27.10.15 до господарського суду з позовною заявою звернулось державне підприємство Український державний центр радіочастот в особі Південної філії державного підприємства Український державний центр радіочастот (далі ДП УДЦР в особі Південної філії ДП УДЦР) до товариства з обмеженою відповідальністю Старлайн-ЮА (надалі ТОВ Старлайн-ЮА) про спонукання відповідача до укладення договору.

27.10.15 автоматизованою системою документообігу суду здійснено розподіл справ між суддями та визначено вказану позовну заяву до розгляду судді Корсуну В.Л.

Ухвалою від 27.10.15 судом порушено провадження у справі № 908/5485/15, якій присвоєно № провадження 17/151/15, судове засідання призначено на 25.11.15. У сторін витребувані документи, які необхідні для всебічного та обєктивного розгляду і вирішення справи по суті.

Ухвалою від 25.11.15 судом розгляд справи відкладено на 07.12.15.

Ухвалою від 07.12.15 судом за заявою представника позивача строк вирішення спору продовжено на 15 днів до 12.01.16, розгляд справи відкладено на 11.01.16.

В судовому засіданні 11.01.16 судом оголошувалась перерва до 12.01.16.

За клопотанням представників сторін розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.

У засіданні суду 12.01.16, на підставі ст. ст. 821, 85 ГПК України, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на ст.ст. 6, 14, 16, 19 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», ч. 3 ст. 179, ст. 187 ГК України та вказує, що відповідач є користувачем радіочастотного ресурсу України і використовує у свої діяльності на території Херсонської області 7 радіоелектронних засобів на підставі виданих дозволів на експлуатацію. Крім того, зазначає, що рішенням НКРЗІ від 07.04.15 № 195 затверджено ОСОБА_1 на роботи (послуги) державного підприємства Український державний центр радіочастот, пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж. Пунктом 1 розділу 2 ОСОБА_1 передбачено, що роботи з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінюючих пристроїв у смугах радіочастот загального користування виконує УДЦР на платній основі за господарськими договорами з користувачами радіочастотного ресурсу. Перелік РЕЗ, ВП, що підлягають моніторингу та забезпеченню ЕМС, наводиться у відповідних підписаних обома сторонами додатках до господарських договорів. Аналогічні норми містились і в тарифах, які діяли до набрання чинності ОСОБА_1 (до 03.07.15), а саме в п.3.1 розділу 3 ОСОБА_1, затверджених рішенням НКРЗІ від 11.12.08 №1256. Враховуючи вищевикладені вимоги законодавства позивачем відповідачу направлялись в 2-х екземплярах для укладення проекти договору на виконання робіт повязаних із радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності РЕЗ. Однак, підписаного екземпляру договору до УДЦР не надходило. Враховуючи викладене позивач просить суд спонукати відповідача укласти договір № 21-3024 на виконання робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ та ВП в редакції позивача з викладенням в резолютивній частині рішення умов договору повністю, та вважати договір укладеним з 01.12.14.

Відповідач у відзиві на позовну заяву просить суд відмовити у задоволені позову з наступних підстав. УДЦР здійснює роботи та надає послуги на договірних засадах. Перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються НКРЗ у встановленому порядку (ч. 4 ст. 16 ЗУ Про радіочастотний ресурс України). Однак, вказаним законом, у ч. 2 ст. 6, чітко встановлені обовязки користувачів радіочастотного ресурсу України, серед яких відсутній обовязок користувачів сплачувати за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування обовязково на підставі договору. Крім того, посилається на ч. 2 ст. 30 ЗУ Про радіочастотний ресурс України якою передбачені підстави здійснення користування радіочастотними ресурсами України. Так, на думку відповідача, укладання договору на роботи, повязані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, не є обовязковим для сторін, оскільки відсутня пряма вказівка закону щодо обовязковості укладання договору для сторін. Крім того, вказує, що Положення про радіочастотний моніторинг, яке затверджено рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України № 1599 від 16.07.09, де у п.п. 1.9., 1.10. передбачено, що кожний користувач ЄЧР укладає з УДЦР договір про проведення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування не пізніше 30 календарних днів від дня видачі УДЦР заявникові першого дозволу на експлуатацію РЕЗ (ВП) не є законом у розумінні ст. 179 ГК України. А тому, на нього не можна посилатись як на обов'язкову підставу укладення спірного договору.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Статутом Державного підприємства Український державний центр радіочастот (в редакції 2014 р. держ. реєстрація змін до установчих документів проведена 24.07.14, запис № 10721050060000400) закріплено (п.1.1), що Державне госпрозрахункове підприємство Український державний центр радіочастот (далі Підприємство) утворено відповідно до Закону України Про радіочастотний ресурс України, є державним унітарним підприємством, заснованим на державній власності. Підприємство відноситься до сфери управління Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері звязку та інформатизації і здійснює свою діяльність на підставі Статуту, який затверджується Уповноваженим органом управління. (…).

Повне найменування Підприємства: Державне підприємство Український державний центр радіочастот, скорочене: УДЦР (п.п. 1.2.1. п.п. 1.2.2 Статуту).

Пунктом 2.1 Статуту визначено, що Підприємство утворено, зокрема з метою забезпечення ефективного користування радіочастотним ресурсом України в інтересах усіх категорій та груп користувачів.

Як свідчать матеріали цієї справи, на підставі заяв товариства з обмеженою відповідальністю Старлайн-ЮА про видачу (продовження терміну дії) дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу від 05.02.14, від 25.04.14, та від 15.07.14, відповідач, як користувач радіочастотного ресурсу України, отримав від Українського державного центру радіочастот 7 дозволів на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіодоступу, які встановленні на території Херсонської області, а саме: № СРТ-65-0148605 від 19.06.14, № ШПС-65-0148606 від 19.06.14, № ШПС-65-0150474 від 15.07.14, № СРТ-65-0150238 від 15.07.14, від 15.07.14 № СРТ-65-0150239, № ШПС-65-0158775 від 02.09.14, № ШПС-65-0158779 від 02.09.14 (належним чином засвідчені копії заяв відповідача та дозволів долучені до матеріалів справи, а.с. 24-37).

У відповідності до п.1.3. Положення про Південну філію ДП "Український державний центр радіочастот", затвердж. наказом ДП "УДЦР" від 15.10.14 № 498, Південна філія здійснює повноваження підприємства (УДЦР), визначені ст. 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та Статутом, у т.ч. на території Херсонської області.

Пунктом 3.1. Положення про Південну філію ДП "УДЦР" передбачено, що ОСОБА_1 зокрема, має право від імені УДЦР укладати господарсько-правові договори.

Як свідчать матеріали справи, 22.07.15 Південною філією ДП "УДЦР" на адресу відповідача направлено, а відповідачем - 13.08.15 отримано претензію № 01-12/1421 від 26.06.15 про укладення договору та погашення заборгованості із додатками, у т.ч. проектом договору № 21-3024 на роботи, повязані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів у двох екземплярах, що підтверджується описом вкладення до цінного листа від 22.07.15, фіскальним чеком від 22.07.15 та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, копії яких долучені до матеріалів справи (а.с. 9-10).

У звязку з тим, що відповідач ухиляється від розгляду проекту договору в редакції позивача, його підписання або застосування процедури узгодження можливих розбіжностей щодо змісту договору, враховуючи відсутність будь-яких письмових пояснень та заперечень з боку відповідача та не повернення підписаного проекту договору на адресу відправника -Південної філії ДП УДЦР, позивач звернувся до суду із цим позовом про спонукання відповідача до укладення вказаного договору.

У відповідності із приписами ст.ст. 1, 2, 3 ГК України, позивач та відповідач є субєктами господарювання, а даний спір виник у звязку з господарською діяльністю сторін. Тому, з урахуванням приписів ч. 2 ст. 4 ГК України, застосування до спірних правовідносин ЦК України може відбуватися лише з урахуванням особливостей регулювання даних правовідносин ГК України.

Частиною 3 ст. 5 ГК України визначено, що субєкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Правову основу користування радіочастотним ресурсом України, повноваження держави щодо умов користування радіочастотним ресурсом України, права, обов'язки і відповідальність органів державної влади, що здійснюють управління і регулювання в цій сфері, та фізичних і юридичних осіб, які користуються та/або мають намір користуватися радіочастотним ресурсом України визначає Закон України Про радіочастотний ресурс України від 01.06.00 № 1770-III (далі Закон № 1770-III).

Пунктами 1, 2, 5 ч. 2 ст. 6 Закону № 1770-III передбачено, що користувачі радіочастотного ресурсу України зобов'язані дотримуватися стандартів, норм і правил використання радіочастотного ресурсу України; дотримуватися умов, визначених у ліцензіях на користування радіочастотним ресурсом України та в дозволах на експлуатацію; вносити платежі та збори, передбачені законом, а також у встановленому національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, порядку плату за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування.

Приписами ст. 16 Закону № 1770-III закріплено, що Державне госпрозрахункове підприємство "Український державний центр радіочастот" утворюється відповідно до закону. УДЦР відноситься до сфери управління національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, і здійснює свою діяльність на підставі статуту, який затверджується національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (ч.1). Повноваження УДЦР поширюються на користувачів радіочастотного ресурсу України, які діють у смугах радіочастот загального користування (ч.2). УДЦР здійснює такі види діяльності: 1) присвоєння радіочастот, призначення позивних сигналів радіоелектронним засобам, видача дозволів на експлуатацію; 2) ведення реєстру присвоєнь радіочастот; 3) проведення радіочастотного моніторингу використання радіочастотного ресурсу України відповідно до цього Закону; 4) здійснення заходів щодо забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв; 5) здійснення заходів щодо виявлення та усунення дії джерел радіозавад; 6) підготовка висновків для прийняття національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, відповідних рішень щодо видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України; 7) підготовка висновків на безпосереднє замовлення для Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для телерадіомовлення; 9) інші види діяльності, пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом України і передбачені статутом УДЦР (ч.3). УДЦР на платній основі за рахунок коштів користувачів радіочастотного ресурсу України на їх замовлення виконує роботи (надає послуги), а за рахунок коштів Державного бюджету України - роботи, пов'язані з розрахунком мереж цифрового наземного мовлення та виявленням джерел радіозавад у смугах частот загального користування за заявою спеціальних користувачів. Перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, у встановленому порядку (ч.4).

Частиною 2 ст. 19 Закону № 1770-III визначено, що радіочастотний моніторинг здійснюється УДЦР та Генеральним штабом Збройних Сил України у смугах радіочастот загального та спеціального користування відповідно.

За приписами ч. 4 ст. 19 Закону № 1770-III, радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального та спеціального користування здійснюється за рахунок користувачів радіочастотного ресурсу.

Згідно пунктів 1.8. - 1.10. Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування, яке затверджено Рішенням національної комісії з питань регулювання звязку України від 16.07.09 № 1599(зареєстр. в Міністерстві юстиції України 07.08.09 за № 741/16757), оплата робіт, повязаних з радіочастотним моніторингом, здійснюється користувачами РЧР щомісячно на підставі договору з УДЦР відповідно до законодавства. Кожний користувач РЧР укладає з УДЦР договір про проведення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування. Договір про проведення радіочастотного моніторингу підписується повноваженими представниками сторін не пізніше тридцяти календарних днів від дня видачі УДЦР заявникові першого дозволу на експлуатацію РЕЗ (ВП).

Пунктом 1 розділу ІІ ОСОБА_1 на роботи (послуги) Державного підприємства "Український державний центр радіочастот", повязаних з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу (далі ОСОБА_1), затверджених рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері звязку та інформатизації від 07.04.15 № 195 (яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.06.15 № 687/27132), передбачено, що роботи з радіочастотного моніторингу та забезпечення ЕМС РЕЗ, ВП у смугах радіочастот загального користування виконує УДЦР на платній основі за господарськими договорами з користувачами РЧР. Перелік РЕЗ, ВП, що підлягають моніторингу та забезпеченню ЕМС, визначається УДЦР і наводиться у засвідчених сторонами додатках до господарських договорів.

Пунктом 2 розділу ІІ ОСОБА_1 передбачено, що розмір оплати за роботи з радіочастотного моніторингу та забезпечення ЕМС РЕЗ, ВП визначається розділом ІІІ цих ОСОБА_1.

Зокрема, п. 29 розділу ІІІ ОСОБА_1 встановлено плату в розмірі 55,40 грн. на місяць за роботи (послуги) з широкосмугового радіодоступу за базову станцію.

Аналогічні норми містились і в ОСОБА_1 на роботи (послуги) Державного підприємства "Український державний центр радіочастот", пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу, які діяли до набрання чинності ОСОБА_1 затверджених рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері звязку та інформатизації від 07.04.15 № 195 (набрали чинності з 03.07.15), а саме у п.п.3.1., 3.2. п. 3, ст.29 розділу ІІ ОСОБА_1 затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 11.12.08 № 1256.

Аналіз наведених вище приписів чинного законодавства свідчить, що здійснення робіт з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінюючих пристроїв у смугах радіочастот загального користування здійснюється виключно на договірних засадах, і укладення договору є для сторін обовязковим.

Частинами 1, 2 ст. 180 ГК України закріплено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

У відповідності до положень ст. 181 ГК України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів (ч.1). Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у 2-х примірниках (ч. 2). Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог ч. 1 цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору (ч.3). За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором (ч.4).

Згідно з ч. 1 ст. 187 ГК України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Наявний в матеріалах цієї справи проект договору № 21-3024 з додатком (аркуші справи 13-16), які позивач направляв відповідачу для підписання, містить усі істотні умови необхідні для договорів даного виду та відповідає вимогам чинного законодавства.

Відповідно до вимог ч.2 ст.187 ГК України, день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Зміст позовних вимог свідчить, що позивач просить зазначити датою укладення договору - 01.12.14, обґрунтовуючи це тим, що виконання робіт з радіочастотного моніторингу здійснювалось Південною філією УДЦР на території Херсонської області саме з 01.12.14.

Судом враховано, що претензію № 01-12/1421 від 26.06.15 про укладення договору із проектом договору № 21-3024 на роботи, повязані з радіочастотним моніторингом та за забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів позивачем направлено відповідачу лише - 22.07.15 (а.с. 9-10, 21).

Крім того, як свідчить текст рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 10) вказану претензію з проектом договору отримано відповідачем тільки 13.08.15. При цьому, позовна заява направлена Південною філією ДП УДЦР до суду лише - 20.10.15.

Отже, з огляду на викладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги частково, а саме: вважати договір № 21-3024 з додатком № до договору № 21-3024 укладеним на умовах поданих ДП УДЦР в особі Південної філії ДП УДЦР в частині, що не суперечить положенням ч.2 ст.187 ГК України, тобто вважати договір укладеним не з 01.12.14, а з дня набрання чинності рішенням суду.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, судовий збір в розмірі 609 грн. покладається на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 21, 43, 45, 22, 33, 34, 49, 69, 82, 821, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Вважати договір № 21-3024 з додатком № до договору № 21-3024 укладеним у наступній редакції:

"Договір № 21-3024

м .Одеса « » _____201 р.

Південна філія Державного підприємства Український державний центр радіочастот (далі ОСОБА_1) від імені Державного підприємства Український державний центр радіочастот, в особі начальника ОСОБА_1 ОСОБА_2, діючого на підставі Положення та Довіреності, з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю Старлайн-ЮА, в особі______ далі Замовник, діючого на підставі Статуту, з другої сторони, які надалі спільно іменуються сторони, а окремо Сторона, виконуючи вимоги діючого законодавства України у сфері використання радіочастотного ресурсу (РЧР), уклали цей «Договір», далі «Договір», про нижченаведене:

1. Предмет договору

ОСОБА_1 на підставі п.4 ст. 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та Положення про Південну філію Державного підприємства Український державний центр радіочастот виконує роботи (послуги) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінюючих пристроїв (ВП), Замовник на підставі Закону України «Про радіочастотний ресурс України» виконує свої зобовязання щодо використання РЧР, а також здійснює оплату вищезгаданих робіт на рахунок ОСОБА_1.

Код за КВЕД - 2010: 61.90. «інша діяльність у сфері електрозв'язку».

2. Обов'язки сторін

2.1. ОСОБА_1 зобовязується:

2.1.1 Виконувати роботи (послуги) по розділу 1 цього Договору згідно з вимогами чинного законодавства України у галузі зв'язку, для чого:

- здійснювати радіочастотний моніторинг РЕЗ та ВП Замовника;

- по заявкам Замовника у наданій йому смузі частот виявляти радіозавади, визначати джерела цих радіозавад та усувати їх у строки та у порядку, визначених діючими нормативно-правовими актами.

2.1.2 В разі потреби здійснювати роботи (послуги) по оформленню дозволів та ліцензій, проведення ПТК та інші разові роботи (послуги) в межах своєї компетенції згідно чинного законодавства. На виконання таких робіт ОСОБА_1 виставляє окремий рахунок.

2.2. Замовник зобов'язується:

2.2.1 Своєчасно забезпечувати ОСОБА_1 необхідними для виконання Договору документами та інформацією.

2.2.2. Здійснювати експлуатацію РЕЗ та ВП згідно з вимогами чинного законодавства України в галузі радіозвязку.

2.2.3 Своєчасно здійснювати оплату ОСОБА_1 згідно умов цього Договору.

2.2.4. Виконувати вимоги ОСОБА_1 щодо усунення виявлених порушень умов використання РЧР.

3. Вартість робіт, порядок розрахунків і строки оплати

3.1. Вартість робіт (послуг) по цьому Договору визначається згідно ОСОБА_1 на роботи (послуги) державного підприємства «Український державний центр радіочастот», пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, затверджених Рішенням НКРЗІ № 195 від 07.04.2015 року та зареєстрованих Міністерством юстиції України 10.06.2015 р. за № 687/27132 (далі - ОСОБА_1).

3.2 Перелік РЕЗ та ВП, що підлягають нагляду відповідно до умов Договору, надається у Додатку 1 до Договору, який є невід'ємною його частиною.

3.3.Вартість робіт (послуг) по цьому Договору може змінюватись у випадку:

3.3.1. зміни ОСОБА_1;

3.3.2. анулювання або закінчення дії дозвільних документів;

3.3.3. отримання нових дозвільних документів.

3.4. У випадку зміни ОСОБА_1 робить відповідний перерахунок з дати, коли ОСОБА_1 набули чинності. Якщо вартість робіт (послуг) по цьому Договору змінюється згідно п.п. 3.3.2., 3.3.3. ОСОБА_1 вносить зміни та виставляє новий рахунок у відповідності до ОСОБА_1, Замовник зобов'язаний повідомити ОСОБА_1 про такі зміни у 10-денний термін.

3.5. Роботи (послуги) ОСОБА_1 вважаються виконаними в повному обсязі у разі забезпечення ЕМС, РЕЗ та ВП, які належать "Замовнику" та при відсутності скарг Замовника на радіозавади, які не були опрацьовані ОСОБА_1 у відповідності до вимог нормативної документації, а також у разі виконання вимог нормативної документації у сфері РЧР. Скарги Замовника на радіозавади. які виникли з вини самого Замовника не є підставою вважати роботи не виконаними.

3.6. Замовник сплачує ОСОБА_1 за роботи (послуги) по Договору шляхом перерахування суми вартості робіт на розрахунковий рахунок ОСОБА_1 до 25-го числа наступного місяця, слідуючого за розрахунковим періодом, на підставі виставленого ОСОБА_1 рахунку. Починаючи з 26 числа у разі несплати нараховується пеня у розмірі подвійного облікової ставки НБУ, яка діяла на той період. По виставленим рахункам за роботи(послуги), вказані у п.п. 2.1.2. Договору, Замовник здійснює оплату не пізніше 7-ми днів з дня одержання такого рахунку.

3.7. Виконання робіт (послуг) підтверджується відповідним двостороннім Актом виконаних робіт. Друга сторона повинна підписати такий акт протягом 5 (п'яти) робочих днів з часу надходження або надати вмотивовану відмову від підписання акту. У випадку коли, Замовник не надіслав підписаний акт у вищевказаний термін та не надав мотивованої відмови, акт автоматично вважається узгодженим, а роботи (послуги) виконаними та такими, що підлягають оплаті.

4. Відповідальність Сторін

4.1. ОСОБА_1 гарантує виконання робіт (послуг), передбачених Договором, у відповідності з діючими в Україні нормативними документами, що регламентують користування радіозв'язком.

4.2. Замовник гарантує виконання договірних зобов'язань, що викладені в Договорі.

4.3. У випадку, якщо при проведенні робіт (послуг) по розділу 1 цього Договору виявлено, що завади системі зв'язку Замовника створюють РЕЗ та ВП, на які згідно діючого законодавства України не розповсюджуються повноваження ОСОБА_1, питання усунення завад вирішується у кожному випадку окремо і ОСОБА_1 по таким завадам штрафних санкцій не несе.

4.4. Всі суперечки, які виникають при виконанні умов Договору і не урегульовані узгодженням Сторін, розглядаються господарським судом відповідно до чинного законодавства України.

5. Форс-мажор

Сторони повністю або частково звільняються від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання прийнятих на себе згідно з Договором зобов'язань у випадку настання обставин непереборної сили, які не залежатимуть від волі Сторін, але безпосередньо впливатимуть на умови та об'єктивні можливості Сторін виконувати Договір. До обставин непереборної сили Сторони відносять забороняючи дії Держави та уповноважених нею органів, війни, заколоти та інші збройні конфлікти, повстання та акти масової громадянської непокори, а також стихійні лиха та некеровані явища стихійної природи, що можуть статися на території їх відповідальності (контролю), як то: землетруси, повені, пожежі, атмосферні та підземні природні аномалії. Після припинення дії обставин непоборної сили Договір підлягає виконанню у визначеному Договором порядку.

6. Термін дії Договору

6.1. Договір набирає чинності з дня набрання чинності рішенням господарського суду Запорізької області від 12.01.16 у справі 908/5485/15 та діє до 31.12.2015 року, а в частині розрахунків до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань відповідно до умов Договору.

6.2. Цей Договір вважається подовженим на кожний наступний період тривалістю в один рік, але не більше терміну дії дозвільних документів.

У разі анулювання або закінчення терміну дії відповідних дозвільних документів Договір вважається втратившим дію.

6.3. Сторони дійшли згоди, що у відповідності до ч. 3 ст. 631 ЦК України правовідносини між ними поширюються на час до набрання чинності цього договору, а саме з "01" 12.2014 року.

7.Особливі умови

7.1. При зміні своєї назви, юридичної та поштової адреси чи банківських реквізитів кожна Сторона повинна письмово повідомляти про це іншу сторону протягом 10 (десяти) календарних днів з дня, коли ці зміни настали. За достовірність даних, наданих іншій Стороні для оформлення договору та усіх інших документів відповідальність несе сторона, котра надавала такі дані (відомості).

7.2. Договір укладено у 2-х оригінальних примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожної з Сторін.

7.3. Всі зміни та доповнення до тексту цього Договору вносяться, а додатки додаються за погодженням сторін та вчинюються у письмовій формі, а з моменту їх підписання уповноваженими представниками сторін стають невід'ємною частиною Договору.

8. Юридичні адреси та реквізити Сторін

ОСОБА_1 Замовник

Південна філія Державного підприємства Товариство з обмеженою відповідальністю

«Український державний Старлайн-ЮА

центр радіочастот»

65059, АДРЕСА_2 69026, м. Запоріжжя, вул. Передатна, буд. 59

Код ЄДРПОУ 23211596 код ЄДРПОУ 38625724,

р/р 26009465569 в ПАТ«ОСОБА_3 р/р 26004205379601 в ФБ "Фінанси та кредит" ТОВ

у Запорізькій обл., МФО 313731

Аваль», м. Київ, МФО 380805

ІПН 011817626659

Свід. № 200079733

Платник податку на прибуток на загальних умовах

тел./факс: (0482) 67-34-08».

Начальник __О.В. ОСОБА_2 _________

м.п.

Додаток № ___до договору № 21-3024.

Перелік РЕЗ, що підлягають радіочастотному моніторингу

Періодичність радіочастотного моніторингу та оплати - за місяць

Тип РЕЗ, місце розташуванняНомер РДК-ть№ стЦіна за од., грн..Коеф. Разом за місяць, грн.29 Радіочастотний моніторинг та забезпечення ЕМС РЕЗ широкосмугового радіодоступу (за базову станцію) 7 55,40 1,00 387,801NanoStation M2 72955,401,00387,80

Разом по додатку за місяць - 387,80

Крім того, ПДВ - 77.56

Разом за місяць з ПДВ - 465.36

Примітка: сума оплати вказана згідно з «Тарифами на роботи (послуги) Державного підприємства "Український державний центр радіочастот», пов'язаними з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж», затвердженими у встановленому порядку, та договором.

Державне підприємство Український Товариство з обмеженою відповідальністю

державний центр радіочастот "СТАРЛАЙН-ЮА"

Південна ОСОБА_1 УДЦР».

____Соломко О.В. _________

м.п.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Старлайн-ЮА (69026, м. Запоріжжя, вул. Передатна, буд. 59, код ЄДРПОУ 38625724) на користь державного підприємства Український державний центр радіочастот (03179, м. Київ, пр. Перемоги, 15 км, код ЄДРПОУ 01181765) - 609 (шістсот девять) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

В іншій частині позову відмовити.

Повне рішення складено 20.01.16.

Суддя В.Л. Корсун