Красилівський районний суд Хмельницької області
Справа № 677/2122/15-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.01.2016 м.Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області в складі судді Красняка В.І., за участю секретаря Федченко Л.В., позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3,розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Красилові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у призначенні пенсії, зобов'язання призначити пенсію,
встановив:
У жовтні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом, в якому просить визнати рішення управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області (Далі - УПФ) №9041/05 від 28.09.2015 року щодо відмови йому у призначенні пенсії із зниженим пенсійним віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році 2 категорії протиправним та зобов'язати УПФ призначити йому пенсію зі зменшенням пенсійного віку на 10 років, відповідно до положень ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 04 липня 2015 року.
В обґрунтування позову вказав, що Красилівським ремонтно - транспортним підприємством згідно наказу №69 від 30.04.1986 року він був відряджений в с. Н. Шепеличі Чорнобильського району Київської області для ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, де в період з 01 по 04 травня 1986 року знаходився в 30-ти кілометровій зоні і здійснював перевезення худоби з вказаного села в с. Бородянка Київської області.
На підставі документів, які підтверджують його участь в роботах з ліквідації аварії на ЧАЕС йому 18 лютого 1994 року було видане посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії серії НОМЕР_1.
15 липня 2015 року він звернувся до УПФ з заявою про призначення пільгової пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку на 10 років.
28.09.2015 року УПФ рішенням №9041/05 відмовив йому у призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку на 10 років з мотивів, що ним не надано довідки форми №122, затвердженої постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальним питанням від 09.03.88 року.
Позивач та його представник в судовому засіданні позов підтримали з підстав наведених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала лише з тієї підстави, що в розрахунково-платіжних відомостях Красилівського РТП за 1986 рік не зазначено, що позивачу була нарахована заробітна плата в трикратному розмірі за час перебування в Чорнобильській зоні.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено і заперечується сторонами, що згідно посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 має право на пільги встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно наказу №69 від 30.04.1986 року по Красилівським ремонтно - транспортному підприємству позивач був відряджений в с. Н. Шепеличі Чорнобильського району Київської області для ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, де в період з 01 по 04 травня 1986 року знаходився в 30-ти кілометровій зоні і здійснював перевезення худоби з вказаного села в с. Бородянка Київської області.
Як вбачається з копії довідки №206 від 31.12.2015 року форми №122, затвердженої постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальним питанням від 09.03.88 року, яку надав до УПФ ліквідатор ВАТ «Красилівське РТП», з 01 по 04 травня 1986 року ОСОБА_1 був безпосередньо зайнятий згідно наказу №69 від 30.04.86 року по Красилівському РТП на роботах, що передбачені постановою ЦК України КПРС,Ради Міністрів СРСР і ВЦСПС від 29 грудня 1987 року №1497-878 та постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦСПС від 6 червня 1986 року №665-195, які дають паво на державну пенсію на пільгових умовах відповідно до списку №1, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173. За час перебування в зоні відчуження ОСОБА_1 виплачена підвищена заробітна плата в трикратному розмірі згідно наказу по Красилівському РТП №57 від1.07.86.
03 липня 2015 року позивачу виповнилось 50 років, а тому згідно зі ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у нього, як учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії , виникло право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на 10 років.
15 липня 2015 року позивач звернувся до УПФ в Красилівському районі Хмельницької області з заявою про призначення йому пенсії, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії із зменшенням пенсійного віку на 10 років відповідно до ст. 55 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
З рішення УПФ №9041/05 від 28.09.2015 року про відмову позивачу у призначенні пенсії із зниженим пенсійним віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році 2 категорії вбачається, що арбітражний керуючий ОСОБА_4 не надав довідку форми №122, що не відповідає дійсності, оскільки така довідка за №206 від 31.12.2015 року ліквідатором ВАТ «Красилівське РТП» ОСОБА_4 була надана УПФ , що не заперечувалось представником відповідача в судовому засіданні.
Частиною 1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01 липня 1986 року незалежно від кількості днів на 10 років.
Відповідно п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: ґ) документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 р. № 122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Посилання відповідача на відсутність у позивача первинних документів безпідставне, не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні і спростоване вищенаведеними доказами, а тому суд не приймає його до уваги. Єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Враховуючи те, що позивач, звернувшись до УПФ з заявою про призначення йому пенсії відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», подав всі необхідні документи, що передбачені Порядком подання та оформлення документів для призначення пенсій, враховуючи що надані документи підтверджують особливий статус позивача, а саме те, що він в період з 01 по 04 травня 1986 року брав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження та має право на призначення пенсії відповідно до ч. 1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», то оскаржуване рішення управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області щодо відмови позивачу в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку є протиправним і підлягає скасуванню, а викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та законними, а відповідно такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати в розмірі 487 грн. 20 коп.
На підставі викладеного і керуючись ст.19 Конституції України, ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.2,8,9,10,11,18,69-71,94,163,167, 254 КАС України, суд,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Красилівському районні Хмельницької області від 28 вересня 2015 року №9041/05 про відмову ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю с. Кузьмин Красилівського району Хмельницької області, у призначенні пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 10 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році категорії 2 згідно з ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Красилівському районі Хмельницької області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку на 10 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році категорії 2 згідно з ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 04 липня 2015 року.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Красилівському районі Хмельницької області надати Красилівському районному суду Хмельницької області звіт про виконання даної постанови протягом місяця з дня отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Красилівський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Суддя: В.І.Красняк