
Єдиний унікальний номер 341/33/16-п
Номер провадження 3/341/19/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2016 року м. Галич
Галицького районного суду Івано - Франківської області в складі:
головуючого судді Мула О.Д.
секретаря Гомерда Г.М.
за участі прокурора Попадюк В.О.
розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, освітою середньою спеціальною, одруженого, працюючого головою Медухівської сільської ради, Галицького району, Івано-Франківської області, до адміністративної відповідальності протягом року не притягався за ст.172-5 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 житель ІНФОРМАЦІЯ_3, згідно рішення Медухівської сільської ради, Галицького району «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрації депутатів Медухівської сільської ради та Медухівського сільського голови» б/н від 11.11.2010р. та 09.11.2015р. обирався та є обраним головою Медухівської сільської ради, згідно рішення цієї ж ради від 15.10.2014р. йому присвоєно черговий 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 4 категорії посад з 12.11.2014р.
ОСОБА_1 є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», як посадова особа місцевого самоврядування, вчинив адміністративне корупційне правопорушення , передбачене ст. 23 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до посадових обовязків ОСОБА_1 здійснює адміністративно-розпорядчі функції по організації діяльності Медухівської сільської ради, видає розпорядження в межах своїх повноважень, здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені законом України «Про місцеве самоврядування» (а.с.15 - 19).
30.10.2015 року ОСОБА_1І винесено розпорядження №3/02.1-09 про прийняття на громадські роботи на території Медухівської сільської ради гр. ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, засудженого 19.05.2015 року Івано-Франківським міським судом за ст. 185 ч. 1 КК України до 120 годин громадських робіт з 02.11.2015 року по 05.12.2015 року. Під час виконання громадських робіт ОСОБА_1 було погоджено з Галицьким відділенням КВІ перелік обєктів, на яких засуджений повинен відбувати громадські роботи. Крім того, сільським головою здійснювався особистий контроль за виконанням громадських робіт ОСОБА_2, що зафіксовано в табель обліку виходу на роботу та відпрацювання годин.
01.12.2015 року до ОСОБА_1 звернувся засуджений ОСОБА_2 із проханням закрити табель обліку відпрацьованих годин без фактичного виходу на роботу (виконання вироку суду у вигляді - громадських робіт), тобто з 01.12.2015 року по 05.12.2015 року, та подати відповідний табель в КВІ Галицького району.
Останній погодився на пропозицію засудженого підписати табель обліку виходу на роботу засудженим до громадських робіт та надати його в КВІ Галицького району за подарунок (винагороду в сумі двісті гривень), який 01.12.2015 року одержав від ОСОБА_2 в повному обсязі.
05.12.2015 року без фактичного відпрацювання громадських призначених вироком суду та без присутності ОСОБА_2, ОСОБА_1 підписав табель виходу на роботу за грудень 2015 року засудженого ОСОБА_2 до громадських робіт в період з 01.12.2015 року по 05.12.2015 року включно та віддав в КВІ Галицького району.
Згідно з ч. 1 ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним упунктах 1,2частини першої статті 3 цього Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб у звязку із здійсненням такими особами діяльності, повязаної із виконанням функцій місцевого самоврядування.
ОСОБА_1, будучи ознайомленим із вимогами обмежень щодо одержання подарунків відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», зобовязаний був не вимагати та не одержувати подарунка для себе від громадянина ОСОБА_2 у звязку із здійсненням діяльності, повязаної із виконанням функцій місцевого самоврядування (а.с. 20).
Тобто, будучи у відповідності до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги щодо обмежень одержання подарунків, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-5 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним у вчиненні адміністративного правопорушення та пояснив, що будучи головою Медухівської сільської ради, Галицького району, погодився на пропозицію підписати табель обліку виходу на роботу засудженим до громадських робіт та надати його в КВІ Галицького району за подарунок (винагороду в сумі двісті гривень), який 01.12.2015 року одержав від ОСОБА_2
Прокурор вважає, що протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення щодо ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-5 ч.1 КУпАП складений підставно згідно вимог закону, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності за ст.23 Закону України «Про запобігання корупції».
Крім цього винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджено протоколом вчинення адміністративного корупційного правопорушення №8 від 13.01.2016р., копіями: направлення Галицького відділення КВІ від 29.10.2015р. №1112, розпорядження Медухівської сільського голови від 30.10.2015р. №3/02.1-09, вироку Івано-Франківського міського суду, графіків відбування покарання ОСОБА_2 за листопад та грудень 2015р., табеля виконання робіт за листопад грудень 2015р., акту перевірки виконання засудженим покарання від 02.12.2015р. (а.с. 2-4, 27-30, 100-105).
Суд заслухавши учасників розгляду справи, дослідивши та перевіривши матеріали долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, приходить до висновку, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення зазначеного в протоколі про адміністративне правопорушення підтверджена.
При накладенні адміністративного стягнення слід врахувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Обставини, що помякшують відповідальність порушника є визнання вини у вчиненому, позитивно характеризується, до адміністративної відповідальності в минулому не притягувався.
Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
За таких обставин ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-5 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією подарунку.
На підставі ст.172-5 ч.1 КУпАП, керуючись п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3, ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції», ст. ст. 221, 278, 280, 283 285, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-5 ч.1 КУпАП за порушення встановлене п.п. «в» п.1ч.1 ст. 3, ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції», накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян 1700грн. з конфіскацією подарунку в розмірі 200грн.
Стягнути з ОСОБА_1, 275 грн. 60 коп. судового збору, які зарахувати на п/р 31214206700079, одержувач коштів УДКСУ в Галицькому районі Івано-Франківської області, банк одержувача - ГУДКСУ в Івано-Франківській обл., МФО 836014, код за ЄДРПО 37953206.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області , або внесено протест прокурора в десятиденний строк.
Суддя:ОСОБА_3