Постанова № 55151102, 21.01.2016, Новозаводський районний суд м. Чернігова

Дата ухвалення
21.01.2016
Номер справи
751/11697/15-а
Номер документу
55151102
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа№751/11697/15-а

Провадження №2-а/751/10/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 січня 2016 року м. Чернігів

Новозаводський районний суд міста Чернігова

у складі: головуючого-судді Косач І.А.,

при секретарі Летяга М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чернігові справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

УПСЗН Новозаводської районної у м. Чернігові ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів, мотивуючи свої вимоги наступним.

У лютому 2015 року відповідачка звернулась до УПЗСН із заявою про призначення допомоги малозабезпеченим сімям, і згідно з наданими документами, їй була призначена вказана допомога з 01 лютого 2015 року по 31 липня 2015 року.

В декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 26 лютого 2015 року ОСОБА_1 зазначила, що сімя жодного транспортного засобу не має. Для перевірки даних, які надані відповідачкою Управління 31.03.15. звернулося із запитом до Центру надання послуг, повязаних з використанням автотранспортних засобів, підпорядкованого УДАІ УМВС України в Чернігівській області, та отримали інформацію, згідно якої чоловік відповідачки ОСОБА_2 має у володінні два транспортних засоби ВАЗ 210934 20, 2008 року випуску та AUDI 100 2.8., 1994 року випуску.

У звязку з тим, що чоловік відповідачки має у володінні більше одного автомобіля, права на призначання допомоги малозабезпеченим сімям ОСОБА_1 не мала.

Рішенням Управління від 04 червня 2015 року ОСОБА_1 з 01 червня 2015 року було припинено виплату допомоги малозабезпеченим сімям. Однак, за період з 01 лютого 2015 року по 31 травня 2015 року ОСОБА_1 отримала допомогу малозабезпеченим сімям у розмірі 4367,80 грн.

Управління повідомленням № 251 від 11 червня 2015 року повідомило відповідачку про те, що виникла переплата за призначеною допомогою у зв'язку з наданням недостовірних даних в розмірі 4367,80 грн., проте на даний час вказана сума нею не погашена.

Просила стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний код фізичної особи-платника податків НОМЕР_1, на користь управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради надмірно виплачені кошти у вигляді допомоги малозабезпеченим сімям за період 01 лютого 2015 року по 31 травня 2015 року в розмірі 4367,80 грн. на розрахунковий рахунок Управління № 35412025030920 в ГУДКСУ в Чернігівській області, МФО 853592, код 03196208.

В судове засідання представник позивача не зявився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чином (а.с.26). В матеріалах справи від представника позивача міститься заява про розгляд справи без участі представника управління, позов підтримують повністю та просять задовольнити (а.с.29).

Відповідачка в судове засідання не зявилася, про день та час слухання справи повідомлялася в установленому законом порядку (а.с.23,28), причини неявки суду не відомі, заяви про відкладення слухання справи до суду не надходило.

Відповідно до ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності відповідача, за наявних у справі матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Оскільки сторони в судове засідання не зявились, про час і місце слухання справи повідомлені в установленому законом порядку, то у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 26 лютого 2015 року ОСОБА_1 звернулась до УПЗСН із заявою про призначення допомоги малозабезпеченим сімям (а.с.3).

Відповідно до вимог ст. 3 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімом» право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України. Відповідно до вимог ст. 1 цього ж Закону державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї; малозабезпечена сімя - сімя, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Управлінням праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради ОСОБА_1 була призначена та виплачена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям з 01 лютого 2015 року по 31 липня 2015 року (а.с.10).

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Умови призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" визначено Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів № 250 від 24.02.2003 року.

Вказаним порядком встановлено, що контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган праці та соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів. Якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що при зверненні до Управління за призначенням допомоги малозабезпеченим сімям, ОСОБА_1 надала недостовірні відомості про доходи та майновий стан членів сімї, а саме не зазначила, що її чоловік ОСОБА_2 має у власності два транспортних засоби ВАЗ 210934 20, 2008 року випуску та AUDI 100 2.8., 1994 року випуску (а.с.12).

Розмір надміру виплачених коштів державної допомоги малозабезпеченим сім'ям підтверджується наявним у справі розрахунком переплати (а.с.14), яка виникла внаслідок надання відповідачкою недостовірної інформації про доходи (майновий стан), та становить суму у розмірі 4367,80 грн.

УПСЗН Новозаводської районної у м. Чернігові ради повідомленням № 251 від 11 червня 2015 року повідомило ОСОБА_1 про те, що у неї виникла переплата за призначеною їй допомогою малозабезпеченим сімям у зв'язку з наданням недостовірних даних про майновий стан її сімї в розмірі 4367,80 грн., встановило строк для повернення коштів, запропонувало укласти угоду на погашення суми переплати частинами (а.с.15), однак до цього часу сума переплати, яка підлягає поверненню на рахунок управління соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради, від відповідачки не надходила.

Підсумовуючи наведене, суд доходить висновку про доведеність позовних вимог, і тому необхідно стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний код фізичної особи-платника податків НОМЕР_1, на користь управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради надмірно виплачені кошти у вигляді допомоги малозабезпеченим сімям за період 01 лютого 2015 року по 31 травня 2015 року в розмірі 4367,80 грн. на розрахунковий рахунок Управління № 35412025030920 в ГУДКСУ в Чернігівській області, МФО 853592, код 03196208.

У звязку з задоволенням позову, підлягає стягненню з відповідачки на користь Державного бюджету судовий збір в розмірі 1378,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69-72, 94, 99, 104-106, 158-163 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний код фізичної особи-платника податків НОМЕР_1, на користь управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради надмірно виплачені кошти у вигляді допомоги малозабезпеченим сімям за період 01 лютого 2015 року по 31 травня 2015 року в розмірі 4367,80 грн., на розрахунковий рахунок Управління № 35412025030920 в ГУДКСУ в Чернігівській області, МФО 853592, код 03196208.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету (отримувач: УК у м. Чернігові /Новозаводський р-н/ 22030001, КОД ЄДРПОУ 38054398, МФО 853592, банк - ГУДКСУ у Чернігівській області, розрахунковий рахунок № 31210206700004) судовий збір в розмірі 1378,00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Новозаводський районний суд міста Чернігова шляхом подачі апеляційної скарги на протязі десяти днів.

Суддя І.А. Косач