Ухвала суду № 55130433, 21.01.2016, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2016
Номер справи
809/40/16
Номер документу
55130433
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"21" січня 2016 р. Справа № 809/40/16

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Доміон ЛТД» до Долинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про скасування рішення № 0004/09-05-210/34535889 від 16.12.2015 року,-

В С Т А Н О В И В:

19.01.2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Доміон ЛТД» (надалі-ТзОВ "Доміон ЛТД", позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (надалі-Долинська ОДПІ, відповідач), в якому просить суд: визнати незаконним наказ про проведення фактичної перевірки та визнати протиправними дії працівників фіскальної служби; скасувати рішення Долинської ОДПІ від 16.12.2015 року № 0004/09-05-210/34535889 про застосування до позивача фінансових санкцій.

З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає таке.

Пунктом 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі Кодекс) встановлено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Так, відповідно до пунктів 1, 2 частини 4 статті 105 Кодексу, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача субєкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобовязання відповідача субєкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії. При цьому, згідно з пунктом 9 частини 1 статті 3 Кодексу, відповідач це субєкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Як видно зі змісту позовних вимог даного адміністративного позову, Товариство з обмеженою відповідальністю «Доміон ЛТД» просить суд визнати незаконним наказ про проведення фактичної перевірки, а також визнати протиправними дії працівників фіскальної служби. При цьому, позивач не зазначив який саме наказ про проведення фактичної перевірки просить визнати незаконним, оскільки не вказав обовязкових реквізитів згаданого документа: орган, який видав документ, номер та дата прийняття документа. Також позивачем не зазначено, які саме дії працівників фіскальної служби позивач просить визнати протиправними, та якого саме територіального органу фіскальної служби.

При цьому, суд звернув увагу на те, що позивач додав до позовної заяви копію наказу Головного управління ДФС в Івано-Франківській області від 24.11.2015 року № 511, однак в даному адміністративному позові відповідачем зазначена лише Долинська ОДПІ. Таким чином, якщо ТзОВ «Доміон ЛТД» в даному адміністративному просить скасувати саме наказ про проведення фактичної перевірки від 24.11.2015 року № 511, виданий Головним управління ДФС в Івано-Франківській області, то позивачу необхідно уточнити склад відповідачів у поданій ним позовній заяві, оскільки вимоги про визнання незаконним наказу про проведення фактичної перевірки має бути адресована субєкту, який видав даний документ. Також вказані судом мотиви стосуються й позовної вимоги про визнання протиправними дій службових осіб фіскальної служби.

Суд роз"яснює позивачу, що відповідно до вимог пункту 3 частини 1 статті 106 Кодексу, у позовній заяві зазначаються: імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі. З огляду на вказану норму, та зазначені судом вище мотиви постановлення цієї ухвали, позивачу потрібно уточнити обов"язкові реквізити сторін.

Окрім цього, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір.

Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, а саме: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою у розмірі 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно абзацу 2 статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1378 грн.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається із змісту позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Доміон ЛТД» до Долинської обєднаної державної податкової інспекції, на розгляд суду подано три позовні вимоги: вимога в частині скасувати рішення Долинської ОДПІ від 16.12.2015 року № 0004/09-05-210/34535889 про застосування до позивача фінансових санкцій у розмірі 27000 грн., безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна позивача, є майновою, а решта дві позовні вимоги (визнати незаконним наказ про проведення фактичної перевірки та визнати протиправними дії працівників фіскальної служби) носять немайновий характер.

Згідно доданого до позовної заяви платіжного доручення № 86 від 15.01.2016 року судовий збір сплачено позивачем лише за одну позовну вимогу майнового характеру у розмірі 1378,20 грн., а за решту позовних вимог немайного характеру взагалі не сплачено.

Таким чином, при поданні даного адміністративного позову позивач мав сплатити судовий збір у загальному розмірі 4134,00 грн., а саме: 1378,00*2=2756,00 грн. (судовий збір за немайнові вимоги) та 1378,00 грн. (судовий збір за майнову вимогу).

Зважаючи на вищенаведене, позивачу, якщо зміст та обсяг позовних вимог не буде змінено, необхідно сплатити недоплачену суму судового збору в розмірі 2756,00 грн. (4134,00-1378,00=2756,00 грн.).

За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

В звязку з вищевикладеним, згідно з вимогами частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу достатній строк для їх усунення.

Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Доміон ЛТД» до Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про скасування рішення №0004/09-05-210/34535889 від 16.12.2015 року, визнання незаконним наказу та протиправними дій працівників фіскальної служби - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 01 лютого 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ ОСОБА_1