Справа № 127/25485/15-а
Провадження № 2-а/127/87/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2016 рокум. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого - судді Волошина С.В.,
при секретарі Тонкопій Ю.І.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Вінниці справу за адміністративним позовомОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, -
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшов позов ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, в якому позивач просить визнати протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці щодо відмови ОСОБА_3 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», просить зобовязати Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці призначити та виплачувати ОСОБА_3 пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №2 згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», починаючи з 22.07.2015 року з урахуванням порядку розрахунку пенсії в редакції Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», що діяв на час звернення за призначенням пенсії.
Позов мотивований тим, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, постійно з 1978 року по 2003 рік працювала маляром, зайнятим на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3-го класу небезпеки у ВАТ «Вінницький підшипниковий завод». Згідно довідки №49 про підтвердження трудового стажу, виданої ВАТ «Вінницький підшипниковий завод» 22.07.2015 року на підставі наказу про атестацію №470/37 від 07.06.1994 року, ОСОБА_3 працювала маляром зайнятим на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3-го класу небезпеки у ВАТ «Вінницький підшипниковий завод» з 15.09.1978 року по 25.10.1987 року (9р.1міс.11дн.) та з 01.12.1987 року по 26.06.2003 року (15р.6міс.26дн.). Дана професія передбачена списком №2, розділ ХХХІІІ, затвердженим постановою КМУ №36 від 16.01.2003 року, результати атестації робочих місць за умовами праці на даному підприємстві затверджено наказом №470/37 від 07.06.1994 року.
22.07.2015 року ОСОБА_3 звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниця з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно Списку №2 відповідно до пункту „б"ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення", за яким право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи, мають працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
02.10.2015 року рішенням комісії №94 по розгляду спірних питань, повязаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсії відповідно до чинного законодавства України про пенсійне забезпеченняпозивачубуло відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2у зв'язку із відсутністю необхідного спеціального стажу.
ОСОБА_3 вважає зазначене рішення відповідача протиправним, що стало підставою для звернення позивача до суду з позовом, в якому вона просить визнати протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці щодо відмови ОСОБА_3 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», зобовязати Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці призначити та виплачувати їй пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №2 згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», починаючи з 22.07.2015 року з урахуванням порядку розрахунку пенсії в редакції Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», що діяв на час звернення за призначенням пенсії.
На адресу суду надійшло заперечення відповідача, в якому він просить суд відмовити в задоволенні позову, у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу, тому управлінням правомірно відмовлено заявнику у призначенні пенсії за віком по Списку №2.
Розгляд справи було призначено в порядку скороченого провадження у відповідності до ст.183-2 КАС України.
Після отримання судом письмових заперечень проти позову ухвалою суду від 05.12.2015 року справу призначено до судового розгляду в судовому засіданні.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 внесений на розгляд суду адміністративний позов підтримав з підстав, що наведено у позовній заяві, вказав, що у представлена відповідачу довідка містить саме ті відомості, які необхідні для призначення позивачу пенсії. Також зазначив, що за період роботи позивача спочатку діяв Список № 2, затверджений постановою ОСОБА_4 міністрів СРСР № 1173 від 22.08.1956, розділом ХV якого передбачено «маляри, які працюють з емалевими фарбами, нітрофарбами, нітролаками та свинцевими фарбами». Представник позивача зазначив, що у будь якому разі позивач має право на пенсію за віком на пільгових умовах, оскільки остання досягла 50 років, має загальний стаж роботи більше 20 років, з яких 10 років спеціального стажу здобула, ще до вступу в дію ОСОБА_4 КМУ № 10 від 26.01.1991 року, якою затверджено «новий Список № 2» та за якою для зарахування стажу до спеціального проводиться за результатами атестації робочого місця (попередній Список № 2 за ОСОБА_4 СРСР № 1173 від 22.08.1956 р. для зарахування стажу до спеціального атестації робочого місця не вимагав).
Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову з підстав, що наведено в її письмових запереченнях, а також з тих підстав, що рішення пенсійного фонду щодо відмови є правомірним і обґрунтованим. Надала суду Акт зустрічної перевірки довідки підтверджуючої пільговий характер роботи від 20.08.2015 року, в якому, зокрема, зазначено, що за результатами атестації робочого місця (посади, професії), затвердженими наказом від 07.06.1994 року №470/37, від 02.12.1999 року №417, підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №2 за посадою маляра, зайнятого на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче третього класу небезпеки, проте наказ про результати атестації робочих місць №471 від 02.12.1999 року відстуній, в наявності тільки перелік професій та посад, яким підтверджується право на пільгове пенсійне забезпечення.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, детально дослідивши представлені докази в їх сукупності, дослідивши пенсійну справу, оцінивши доводи внесеного на розгляд суду адміністративного позову та надавши оцінку надісланим на адресу суду письмовим запереченням, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, 22.07.2015 року звернулася до управління ПФ України у м. Вінниці із заявою про призначення їй пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до положень пункту «б»статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», згідно якої на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Як вбачається з наданої позивачем трудової книжки ОСОБА_3 та не заперечується учасниками процесу з 15.09.1978 року (зап.№1060 від 18.09.1978 року) по 25.10.1987 року (наказ №1180 від 26.10.1987 року) працювала маляром 3 р. в РЦС Вісімнадцятого державного підшипникового заводу м. Вінниці. 26.10.1987 року ОСОБА_3 переведено прибиральницею виробничих приміщень в РСЦ. Наказом директора ГПЗ-18 №1596 від 30.11.1987 року з 01.12.1987 року їй присвоєна кваліфікація маляра-будівельного 3 розряду РСЦ та цього ж дня вона почала працювати на посаді маляром-будівельним, на якій працювала до 06.02.2002 року. З 07.02.2002 року по 26.06.2003 року ОСОБА_5 працювала маляром 4 розряду, звільнена у звязку зі скороченням штату (а.с.9-10).
Як вбачається із матеріалів справи трудова книжка позивача заповнена відповідно до положень внесення записів до трудової книжки.
Згідно рішення комісії №94 по розгляду спірних питань, повязаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсії відповідно до чинного законодавства України про пенсійне забезпечення від 02.10.2015 року та витягу з протоколу №10387 відповідач відмовив позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 у зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу (а.с.12,14).
Згіднонаказу Міністерства праці та соціальної політики №383 від 18.11.2005 року "Про затвердження порядку застосування Списків №1 та №2 виробництв робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах"для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 №637у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток N 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Відповідно до п.п.23-24вказаного Порядку документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою. Для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про період роботи, які внесені в довідки на підставі документів.
Відповідно до довідки №49 від 22.07.2015 року, виданої ВАТ «Вінницький підшипниковий завод», яка відповідає вимогам зазначеного вище додатку №5, ОСОБА_3 працювала з 15.09.1978 року (зап.№1060 від 18.09.1978 року) по 25.10.1987 року (наказ №1180 від 26.10.1987 року) та з 01.12.1987 року (наказ №1596 від 30.11.1987 року) по 26.06.2003 року (наказ №811 від 24.06.2003 року) (а.с. 6) у виробництві РЦС на посаді маляра, зайнятого на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3-го класу небезпеки.
Відповідно до п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"затвердженогопостановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1визначено перелік документів, необхідних для призначення пенсії, що подаються до органу Пенсійного фонду України.
Пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.
В Списку № 2, затвердженого постановою ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173, який був чинним на період роботи ОСОБА_3 з 15.09.1978 року, зазначено посаду: маляри, що працюють з емальовими фарбами, нітрофарбами, нітролаками та свинцевими фарбами.
Згідно Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника робіт і професій робітників (випуск 1) до обовязків маляру 3,4-го розряду входить, зокрема, виготовлення сумішей з масляних фарб і лаків, нітрофарб, нітролаків та синтетичних емалей.
ОСОБА_4 Державного комітету СРСР зі стандартів від 29.09.1988 р. № 3388 було затверджено та введено в дію Державний стандарт Союзу РСР Гост 12.1.005-88, яким визначено гранично допустимі концентрації шкідливих речовин в повітрі робочої зони.
Визначення класу небезпеки лакувально-фарбувального матеріалу провадиться за класом небезпеки найбільш токсичного компоненту, що входить до його складу, як правило, за класом небезпеки органічного розчинника.
Нітрофарби це фарби на основі нітрату целюлози, які отримують оброблюванням целюлози азотною кислотою (3 клас небезпеки).
Розводяться нітрофарби розчинниками, зокрема, № 646 суміш бутилацетата, амилацетата, етилцелозольва, ацетона, спирту бутилового (3 клас небезпеки), спирту етилового, толуол (3 клас небезпеки).
Нітролаки отримують на основі нітратів целюлози та нітроцелюлози. До складу нітролаків входять також розчинники складні ефіри, кетони, спирти, та їх суміші з ксилолом (3 клас небезпеки) та толуолом (3 клас небезпеки).
З викладеного вбачається, що робота маляра, який працює з емальовими фарбами, нітрофарбами, нітролаками та свинцевими фарбами вважається роботою із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3 класу небезпеки.
В Списку N2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003 року, зазначено посаду: маляри, зайняті на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче з класу небезпеки.
Пільговий стаж для призначення пенсії зараховується лише за наявності двох небхідних умов, а саме за наявності відповідних документів, що підтверджують умови праці за час виконання роботи та атестації робочих місць за умовами праці.
Згідно п.п.1, 2, 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого ОСОБА_4 КМУ № 442 від 01.08.1992 року, атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форми власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому. Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здоров'я й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Атестація проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Атестація проводиться згідно з цим Порядком та методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 01 вересня 1992 року № 41.
Відповідно до зазначених нормативних актів, основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років.
Атестація робочих місць відповідно до Порядку та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.
Порядок проведення атестації робочих місць був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року №442. В разі не проведення атестації, якщо працівник набув права на призначення пенсії на пільгових умовах, то роботодавець зобов'язаний провести атестацію його робочого місця в повному обсязі. Відповідний період роботи працівника зараховується до пільгового стажу лише за обов'язкової умови підтвердження зазначеного права за результатами цієї атестації.
Відповідно до положень Порядку відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.
Згідно наказу №470/37, виданого Вінницьким підшипниковим заводом 07.06.1994 року на підприємстві було проведено атестацію робочих місць з метою вирівнювання питання встановлення пенсій на пільгових умовах (а.с.7). З додатку до цього наказу «Відомості атестації робочих місць на пільгове пенсійне забезпечення по списках №1,2» (п.81) вбачається, що посада маляра до та після атестації відноситься до списку №2 (п.11).
Відповідно до тверджень представника відповідача зазначені відомості не підлягають застосуванню до позивача оскільки напроти посади «маляр» знаходиться прізвище ОСОБА_6, прізвище позивача, яка на той час, згідно даних трудової книжки, працювала на посаді маляра відсутнє. Суд критично ставиться до цих тверджень, так як атестація на підприємстві стосується саме робочих місць, а ніяк не працівників, які працюють на відповідних посадах.
Підсумовуючи викладене суд приходить до висновку, що загальний стаж роботи позивача складає 27 років 5 місяців 11 днів, з яких пільговий стаж складає 9 років 1 місяць 11 днів за період з 15.09.1978 року по 25.10.1987 року, та 15 років 6 місяців 26 днів за період з 01.12.1987 року по 26.06.2003 року.
Відповідно дост. 116 Конституції України, Кабінет Міністрів України забезпечує здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави, виконанняКонституції Україниі законів, актів Президента України.
Як встановленост. 24 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
У відповідності зіст. 46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає, зокрема, право на забезпечення їх у старості. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
Як передбачено ч. 3ст. 2 КАС Україниу справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні судом перевірено: чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяли лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
Відповідно до ст. ст.69,71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободі в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 72 цього Кодексу.
З огляду на вищезазначені обставини справи, а також наявність відповідних в трудовій книжці позивача записів та інших доказів по справі, які підтверджують пільговий характер роботи та професію позивача, приймаючи до уваги наявність пільгового стажу, суд, дійшов висновку про неправомірністьдій Управління пенсійного фонду України у м. Вінниці щодо відмови у призначенні ОСОБА_3 пенсії на пільгових умовах.
Враховуючи встановлені судом факти, судвбачає неправомірні дії з боку Пенсійного фонду України у м. Вінниці,яке діялов порушення норм чинного законодавства, зокрема,ч. 2ст. 19 Конституції України, в якій зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України, а отже в бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці щодо відмови у призначенніпенсіїпозивачу є порушенням чинного законодавства.
Відповідно ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, а саме: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Таким чином суд вважає, за необхідне визнати протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці щодо відмови ОСОБА_3 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», зобовязати Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці призначити та виплачувати ОСОБА_3 пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №2 згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», починаючи з 22.07.2015 року з урахуванням порядку розрахунку пенсії в редакції Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», що діяв на час звернення за призначенням пенсії.
Відповідно до ч. 1ст. 94 КАС Українисудові витрати понесені позивачем підлягають обов'язковому стягненню органами Державної казначейської служби України із Державного бюджету Українишляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці.
Суд зазначає, що оскільки Законом України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру передбачена сплата судового збору в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, яка станом на дату подання даного позову становила 487,20 гривень, то стягненню підлягає сума судового збору саме в розмірі 487,20 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.13,100 Закону України "Про пенсійне забезпечення", Порядком застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженимнаказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 15 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за N1566/11846, ст.ст. 9, 11, 70, 71, 79, 86, 158 159, 189-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці щодо відмови ОСОБА_3 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці призначити та виплачувати ОСОБА_3 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком№ 2 згідно ст.13 Закону України„ Про пенсійне забезпечення " починаючи з 22.07.2015 року з урахуванням порядку розрахунку пенсії в редакції Закону України «Про загально обов»язкове державне пенсійне страхування», що діяв на час звернення за призначенням пенсії.
Присудити на користь ОСОБА_3 судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 487 грн. 20 коп., які підлягають обов'язковому стягненню органами Державної казначейської служби України із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці.
Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її отриманнячерез Вінницький міський суд Вінницької області до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Суддя: