ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"16" січня 2016 р. Справа № 809/17/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про скасування наказу, поновлення на публічній службі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
В С Т А Н О В И В:
13.01.2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області, в якому просить суд: скасувати наказ УМВС України в Івано-Франківській області № 624 о/с від 06.11.2015 року в частині звільнення позивача; поновити його на посаді оперуповноваженого сектору боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, УМВС України в Івано-Франківській області; стягнути з відповідача заробітну плату за час вимушеного прогулу; зобов'язати Головне управління національної поліції в Івано-Франківській області розглянути рапорт про звільнення, поданий 05.11.2015 року; зобов'язати відповідача розглянути кандидатуру позивача для зайняття посади у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області та видати відповідний наказ з цього приводу.
З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає таке.
Пунктами 3 та 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - Кодекс) встановлено, що у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Так, відповідно до пункту 1 та 2 частини 4 статті 105 Кодексу, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії. При цьому, згідно з пунктом 9 частини 1 статті 3 Кодексу, відповідач - це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Як видно зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 просить суд скасувати наказ УМВС України в Івано-Франківській області № 624 о/с від 06.11.2015 року в частині його звільнення та поновити позивача на посаді оперуповноваженого сектору боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, УМВС України в Івано-Франківській області, та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Однак, в даному адміністративному позові відповідачем зазначено лише Головне управління національної поліції в Івано-Франківській області, а вказані позовні вимоги, в свою чергу, звернені до УМВС України в Івано-Франківській області. Таким чином, позивачу необхідно уточнити склад відповідачів у поданій ним позовній заяві.
Також, суд звертає увагу на те, що частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 вказаного Закону України, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
В свою чергу, позивач серед позовних вимог просить суд зобов'язати відповідача розглянути рапорт від 05.11.2015 року про звільнення у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації) за пунктом 64 «з» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, у зв'язку із виявленням бажання проходити службу в поліції, та зобов'язати вказаного відповідача розглянути кандидатуру позивача для зайняття посади в Головному управлінні національної поліції в Івано-Франківській області відповідно до пункту 9 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію», та видати відповідний наказ з цього приводу.
Зважаючи на зміст вказаних позовних вимог, суд приходить до висновку, що останні не стосуються стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, а пов'язані з проходженням позивачем публічної служби, і, у зв'язку з цим, позивач не має підстав для звільнення від сплати судового збору за подання двох вищевказаних позовних вимог.
Згідно із підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 2 статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1378 грн.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, розмір судового збору, який підлягає до сплати позивачем за подання двох позовних вимог немайнового характеру, становить 1102,40 грн. (551,20*2=1102,40 грн.).
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що за змістом частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд не вправі відкрити провадження у справі, в разі якщо до спеціального фонду Державного бюджету України не надійшов судовий збір в розмірі, передбаченому цим Законом.
Відповідно до частини 3 статті 99 Кодексу, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Частиною 1 статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Позивач в позовній заяві вказав, що про наказ УМВС України в Івано-Франківській області № 624 о/с від 06.11.2015 року про його звільнення він дізнався лише 16.12.2015 року, коли у відділі кадрів його було повідомлено про звільнення та вручено трудову книжку. Однак суду не надано будь-яких доказів щодо вказаних фактів та не викладено обставин щодо дотримання ним встановленого частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України місячного строку звернення до суду з цим позовом. Також позивачем не вказано обставин, які б давали можливість суду в разі встановлення факту пропуску строку звернення до суду з цим позовом, визнати причини такого пропуску строку поважними.
Суд звертає увагу на те, що згідно з частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До адміністративного позову позивачем не додано вищезгаданий рапорт від 05.11.2015 року про звільнення позивача у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації) за пунктом 64 «з» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, у зв'язку із виявленням бажання проходити службу в поліції, про зобов'язання до розгляду якого заявлено позовну вимогу.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу строк для їх усунення.
Керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про скасування наказу, поновлення на публічній службі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 29 січня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.