Справа № 484/2838/15-а
Провадження № 2-а/484/107/15
П О С Т А Н О В А.
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.12.2015р. м. Первомайськ.
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді - Закревського В.І.
при секретарі - Ярославській С.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Первомайську Миколаївської області справу за адміністративним позовом ТОВ Голта Автотранс до Виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області, треті особи: Приватне підприємство «Євротранс ЮГ», Комунальне підприємство ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області «ОСОБА_2 пасажирських перевезень», про визнання протиправним та скасування рішень субєкта владних повноважень, -
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Голта Автотранс» (надалі ТОВ «Голта») звернулося з позовом до Виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області (далі-виконком), в якому просило:
- визнати протиправним та скасувати Рішення №61 від 17.02.2015р. виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради;
- визнати протиправним та скасувати Протокол № 3 від 24.02.2015р. засідання конкурсного комітету на перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в місті ОСОБА_1 в частині визнання ПП «Євротранс ЮГ» переможцем за пакетами № 1 (маршрути №№ 103, 101) та № 7 (маршрут № 102);
- стягнути з виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради на користь ТОВ «Голта» судовий збір.
Позовні вимоги позивач мотивував тим, що відповідачем по справі виконкомом при прийнятті оспорюваних рішень порушено приписи Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2011 р. № 2344-ІІІ (надалі - ОСОБА_3 № 2344-І1І), Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03.12.2008 р. (надалі також - Порядок № 1081). Зокрема, позивач зазначав, що Відповідач при прийнятті Рішення № 61 від 17.02.2015 р. вийшов за межі наданих йому повноважень, а рішення, оформлене Протоколом № 3 від 24.02.2015 р., про визнання ПП «Євротранс ЮГ» переможцем конкурсу на здобуття права здійснення перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1 за пакетами № 1 (маршрути №№ 101, 103) та № 7 (маршрут № 102), є протиправним у звязку з поданням ПП «Євротранс ЮГ» до участі в конкурсі документів, що містять недостовірну інформацію.
В позовній заяві позивач вказує, що 14.01.2015р. Виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області прийняв Рішення № 2 «Про призначення конкурсу на здобуття права здійснення перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування» в місті ОСОБА_1 (надалі - Рішення № 2).
Пунктом 1 Рішення № 2 було вирішено: 14.02.2015р. о 10 годині провести конкурс на здобуття права здійснення перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1. 14.01.2015р. Рішення № 2 було оприлюднене шляхом розміщення в газеті Вісник ОСОБА_1 № 3 (1156).
29.01.2015р. Позивачем було подано на розгляд конкурсного комітету документи на 8 обєктів конкурсу.
Однак, 14.02.2015р. Конкурс не відбувся, а 17.02.2015 р. Рішенням № 61 виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради було визначено нову дату Конкурсу - 24.02.2015 р. Отже, Конкурс, призначений на 14.02.2015 р., фактично відбувся 24.02.2015 р., а його результати були оформлені Протоколом № 3 засідання конкурсного комітету на перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в місті ОСОБА_1 від 24. 12.2015 р.
Позивач вважає, що під час проведення Конкурсу були опущенні численні порушення норм чинного законодавства, у звязку чим Протокол № 3 від 24.02.2015 р. в частині визнання ПП «Євротранс ЮГ» переможцем за пакетами №№ 1,7, а тому даний Протокол №3 від 24.02.2015р. повинен бути визнаний протиправним та скасовано. В позовній заяві позивач вказує на те, що відповідач вийшов за межі своїх повноважень під час прийняття рішення про перенесення дати Конкурсу з 14.02.2015 р. на 24.02.2015 р., поскільки ч.2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України «Про автомобільний транспорт» (ст. 43) встановлено, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах, а порядок проведення конкурсів визначає Кабінет Міністрів України (ст. 44).
Права та повноваження організатора конкурсу визначені Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого Постановою КМУ № 1081 від 03.12.2008 р.
Відповідно до п. 55 Порядку № 1081 організатор має право -1) прийняти рішення про відмову у введенні в дію рішення (чи його окремої частини) конкурсного комітету за окремими об'єктами конкурсу: у разі надходження від органів виконавчої влади письмової інформації, що підтверджує факт подання перевізником-претендентом, який за результатами конкурсу визнаний переможцем конкурсу, недостовірної інформації; у разі надходження від органів виконавчої влади письмової інформації, що підтверджує факт подання перевізником-претендентом, який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце, недостовірної інформації; 2) провести конкурс до моменту закінчення строку дії відповідного договору (дозволу), однак не раніше ніж за три місяці до настання такого моменту. У такому разі дія договору (дозволу), укладеного (виданого) за результатами конкурсу, починається після закінчення строку дії чинних документів на перевезення; 3) достроково розірвати договір (позбавити дозволу) з автомобільним перевізником у разі: порушення ним умов договору (дозволу). У такому разі для роботи на маршруті призначається автомобільний перевізник, який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце, на строк до закінчення дії договору (дозволу), який було розірвано (позбавлено), а в разі його відмови чи відсутності - призначати до проведення конкурсу іншого автомобільного перевізника один раз на строк не більш як три місяці; надходження від органів виконавчої влади письмової інформації, що підтверджує факт подання ним недостовірної інформації; порушення ним умов договору (дозволу) під час виконання перевезень на маршруті як перевізника, який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце; 4) укласти договір (видати дозвіл) з автомобільним перевізником, який за результатами конкурсу визнаний таким, що зайняв друге місце, у разі: настання обставин, що передбачені абзацом третім підпункту 3 цього пункту на строк дії договору (дозволу), який було розірвано; відмови перевізника - претендента, який визнаний переможцем конкурсу, від укладення договору (одержання дозволу); 5) у випадках, передбачених Законом України «Про автомобільний транспорт», укласти договір (видати дозвіл) з автомобільним перевізником (який працює на цьому напрямку) один раз на строк до трьох місяців, після чого виставити об'єкт на конкурс; 6) у разі зупинення судом рішення конкурсного комітету призначити тимчасово на строк дії відповідної ухвали суду автомобільного перевізника для виконання перевезень, передбачених об'єктом конкурсу.
Отже, пунктом 55 Порядку №. 1081, який містить вичерпний перелік прав організатора конкурсу, не передбачено право організатора приймати рішення про перенесення конкурсу. Таке право організатору не надано і жодним іншим нормативно-правовим актом, який регулює відповідні правовідносини. У звязку з цим Рішення Відповідача № 61 від 17.02.2015 р. про перенесення дати Конкурсу на 24.02.2015 р. та сам Конкурс від 24.02.2015 р., який відбувся не у встановлену дату є незаконними, а тому Рішення та результати Конкурсу повинні бути визнані судом протиправними та скасованими.
Також як на підставу для задоволення позову в позовній заяві позивач вказує на невиконання Відповідачем п. 12 та п. 37 Порядку № 1081, що призвело до участі в Конкурсі перевізника-претендента, який подав недостовірну інформацію, поскільки П. 37 Порядку № 1081 встановлено обовязок організатора конкурсу перевірити достовірність інформації, викладеної в заяві перевізника-претендента не пізніше ніж за два дні до проведення конкурсу.
Позивач, представники інших перевізників м. Первомайська та громадськість м. Первомайська неодноразово зверталися до членів конкурсного комітету з проханнями перевірити достовірність інформації, поданої ПП «Євротранс ЮГ» для участі в Конкурсі, а саме в частині дотримання вимог законодавства щодо наявності в штаті підприємства працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та працівників, які здійснюють щоденний огляд стану здоровя водіїв. Саме за вказаними критеріями ПП «Євротранс ЮГ» отримало додаткові бали (5 та 4 відповідно), що дозволило набрати більшу кількість балів а ніж Позивач, поскільки Додатком 4 до Порядку № 1081 визначено перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів. Зокрема, пунктом 3 Додатку № 4 визначені підстави для нарахування балів: за наявність не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів; за наявність не менш як двох працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров 'я водіїв. Бали нараховуються у разі, якщо вказані категорії працівників працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менше як один рік до дати оголошення конкурсу. Підпунктом 4 п. 16 Порядку № 1081 визначено, що оголошення про конкурс розміщується не пізніше, ніж за 30 днів до початку конкурсу, дата оголошення Конкурсу - 14.01.2015 р., отже, станом на 14.12.2014 р. працівники, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та здійснюють щоденний огляд стану здоровя водіїв, документи про працевлаштування яких були надані ПП «Євротранс ЮГ» для участі в Конкурсі, мали перебувати у трудових відносинах з ПП «Євротранс ЮГ», однак, на думку позивача, станом на 14.01.2014 р. не всі працівники, заявлені ПП «Євротранс ЮГ» для участі в Конкурсі, перебували у трудових відносинах з ПП «Євротранс ЮГ» та не всі працювати на повну ставку.
У судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, з мотивів, викладених у позовній заяві, письмових та усних поясненнях щодо заявлених вимог, які містяться у матеріалах судової справи. На підставу своїх позивних вимог представник позивач вказує на обставини, котрі на його думку є достатні для задоволення позову в повному обсязі, а саме на то, що до участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які, зокрема, подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію в частині наявності не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та за наявність не менш як двох працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров 'я водіїв, поскільки при зясуванні обставин по справі в судовому засіданні було встановлено ряд порушень в веденні документації по призначенню та звільненню вказаних робітників, невідповідність дати приймання на роботу та звільнення з роботи даної категорії робітників з даними, що є в наявності на підприємстві-переможця в конкурсі і тими даними, котрі надані самим же перевізиком-переможцем до податкової інспекції.
Також представник позивача звертає увагу на те, що при зясуванні обставин справи в судовому засіданні було встановлено, що працівник ПП «Євротранс-ЮГ» ОСОБА_4 відповідно до наданих доказів самого підприємства ПП «Євротранс ЮГ» та Миколаївського обласного підприємства автобусних станцій одночасно працював і механіком по контролю за технічним станом і водієм по перевезенню пасажирів.
Представник Відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав письмові пояснення по суті спору з проханням відмовити у задоволенні адміністративного спору. В обґрунтування правомірності спірних рішень зазначив про дотримання положень чинного законодавства під час проведення конкурсу, вважає вимоги, викладені у даній позовній заяві необгрунтованими і такими, що не відповідають задоволенню з наступних підстав:
- відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» організація пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування покладається на виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту. За змістом статті 43 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Керуючись даними нормами чинного законодавства України та з метою виконання необхідних обсягів пасажирських перевезень, створення якісних та безпечних умов надання транспортних послуг на маршрутах загального користування, які здійснюються в звичайному режимі руху та в режимі руху маршрутного таксі, виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради прийняв наступні рішення:
-рішення виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради від 26.12.2014 р. №580 «Про затвердження підприємства для підготовки та проведення конкурсу на здобуття права на здійснення перевезень пасажирів по місту ОСОБА_1». За результатами конкурсу робочим органом визначено комунальне підприємство ОСОБА_1 міської ради «ОСОБА_2 пасажирських перевезень»;
- рішенням виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради від 12.11.2015р. №1, яким затверджено Умови проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1; Порядок проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1; Положення про конкурсний комітет з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в місті ОСОБА_1;
- рішення виконавчого комітету від 13.01.2015р. №2 «Про призначення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1». На підставі даного рішення виконавчого комітету конкурс призначено на 14.02.2015 р.
Проекти зазначених рішень відповідно до Закону України «Про публічну інформацію» за 20 днів до розгляду на засіданні виконавчого комітету розміщувались на офіційному веб-сайті міста ОСОБА_1.
У відповідності до пункту 28 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008р. №1081, - у газеті «Вісник ОСОБА_1» №3 від 14.01.2015 року було надруковано оголошення із зазначенням дати, часу та місця проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1.
Відповідно до журналу реєстрації станом на 31.01.2015р. зареєстровано подання документів (конвертів №1 та №2) від пяти претендентів, зокрема ПП «ЄвротрансЮГ» та ТОВ«Голта-Автотранс». Далі, в присутності голови конкурсного комітету та членів робочої групи конверт з позначкою №1 передано для опрацювання, перевірки комплекті достовірності та аналізу робочому органу. Вже на засіданні конкурс комітету, яке відбулося 10.02.2015р., керівником робочого органу доведено інформацію до членів конкурсного комітету щодо попереднього аналізу документів (вмісту пакетів №1), наданих представниками претендентами для участі у конкурсі.
14.02.2015р., в день проведення конкурсу на здобуття здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах і загального користування в м. Первомайську головою конкурсного комітету оголошено про відсутність кворуму членів конкурсного комітету. Оскільки, відповідно до пункту 47 Порядку проведення конкурс з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів та з метою уникнення прийняття неправомірного рішення, засідання конкурсного комітету вирішено перенести на іншу дату (про що зазначено у Протоколі №2).
Закон України «Про автомобільний транспорт», Порядок проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1 та Умови не містять норми, яка забороняє зміну дати та часу проведення конкурсу і визначальним чинником у такому випадку є своєчасність повідомлення учасників конкурсу про дату і час його проведення. Так, виконавчим комітетом ОСОБА_1 міської ради у газеті «Вісник ОСОБА_1» 21.02.2015р. розміщено оголошення про проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1 із зазначенням нової дати часу проведення 24.02.2015р. о 10.00.
24.02.2015р. відбулося засідання конкурсного комітет визначення перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування, за результатами якого складено Протокол №3 з визначеі перевізників-переможців.
Згідно ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядуванні в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правові актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим прийнятими у межах їхньої компетенції.
Таким чином, виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради під час підготовки та проведення конкурсу на здобуття права здійснена перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1 не порушив процедури проведення конкурсу та не виходив за межі своїх повноважень, керувався виключно нормами чинного законодавства України.
Також відповідач вважає безпідставним посилання позивача на те, що організатором не проводилася перевірка достовірності інформації, викладеної в заяві перевізника-претендента, а саме в частині дотримання вимог законодавства щодо наявності в штаті підприємства працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та працівників, які здійснюють щоденний контроль огляду стану здоровя водіїв.
Пунктом 37 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування передбачено, що достовірність інформації, викладеної в заяві та документах, визначених пунктом 29 даного Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу. Так, 10.02.2015р. на засіданні конкурсного комітету під час інформування щодо попереднього аналізу документів (вмісту пакетів №1), наданих представниками-претендентами для участі у конкурсі, керівником робочого органу наголошено про те, що не має можливості перевірити достовірність даних за формами 1-ДФ, а саме: дотримання вимог п. 3 переліку показників нарахування балів в частині нарахування балів за наявність не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та не менш як двох працівників, які здійснюють щоденний контроль огляду стану здоровя водіїв за умови, якщо зазначені працівники працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу. Беручи до уваги дану інформацію, конкурсним комітетом вирішено направити листи перевізникам - претендентам щодо надання в термін до 12.02.2015р. додаткової інформації, а саме: ПІБ та ідентифікаційні коди працівників (механіків та медпрацівників), які перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу.
За вказаним запитом, виконавчим комітетом ОСОБА_1 міської ради від ПП «Євротранс ЮГ» отримано наступну інформацію:
Механіки:
- ОСОБА_5, прийнятий відповідно до наказу по підприємству №91-к від 02.12.2013 р., нарахований дохід за період 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_6, прийнятий відповідно до наказу по і підприємству №16 від 20.06.2012р., нарахований дохід за період 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_4, прийнятий відповідно до наказу по підприємству №20 від 01.02.2013р., переведений на іншу посаду відповідно до наказу № 48-к від 22.10.2014р., нарахований дохід за період 2014 . в розмірі не менше мінімального рівня за місяць ;
- ОСОБА_7, прийнятий відповідно до наказу по підприємству №47-к від 22.10.2014р., нарахований дохід за період 4 кварталу 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць.
Сестри медичні:
- ОСОБА_8, прийнята відповідно до наказу по підприємству №92-к від 03.12.2013р., нарахований дохід за період 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_9, прийнята відповідно до наказу по підприємству №41-к від 04.04.2014р., нарахований дохід за період року в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_10, прийнята відповідно до наказу по підприємству №19-к від 28.03.2014р., нарахований дохід за період 1 кварталу 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_11, прийнятий відповідно до наказ по підприємству №22/1-к від 20.06.2012р., нарахований дохід за період 2-4 кварталів 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць.
Даний аналіз проведено на підставі наказів по підприємству «Євротранс-ЮГ» про прийняття вищевказаних працівників, трудових книжок працівників, звіту за формою 1-ДФ, відомостей, наданих ОСОБА_1 обєднанню податковою інспекцією Головного управління міністерства доходів в Миколаївській області. А отже відповідач вважає, що на момент засідання конкурсного комітету з визначення перевізників на міських автобусних маршртах загального користування в місті ОСОБА_1 на підприємстві перевізника-претендента «Євротранс-ЮГ» перебували у штаті підприємстві та працювали на повну ставку не менше року до дати оголошення конкурсу три механіки для контролю за технічним станом транспортних засобів та дві медичні сестри по проведенню перевірки перед рейсового та після рейсе стану водіїв. Тому, конкурсним комітетом не порушено механізму нарахування балів, а перевізник-претендент ПП «Євротранс-ЮГ» правомірно за вказаними критеріями отримав бали (5 та 4 відповідно).
Можна зробити висновок про те, що виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради діяв, дотримуючись вимог чинного законодавства України, а тому, рішення виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради №61 від 17.02.2015р. не суперечить нормам діючого законодавства та не може підлягати скасуванню. Також вважаємо, що не має підстав скасовувати частково протокол №3 від 24.02.2015р., адже даний документ лише фіксував хід обговорення питань і прийняття рішення колегіальним органом - конкурсним комітетом з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в місті ОСОБА_1. З даних підстав відповідач вважає позовні вимоги, викладені в адміністративному позові ТОВ «Голта Автотранс» є недоведеними та необґрунтованими, тому задоволенню не підлягають в повному обсязі і відповідач просить відмовити позивачу в позові в повному обсязі.
Під час судового розгляду справи суд встановив, що судове рішення може вплинути на права та обовязки осіб, якф не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в страві як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
На підставі ч.2 ст. 53 КАС України до розгляду справи суд залучив Приватне підприємство «Євротранс ЮГ» (далі- ПП «Євротранс-ЮГ») та Комунальне підприємство ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області «ОСОБА_2 пасажирських перевезень» (Далі- КП «УПП») до участі в страві як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Представник третьої особи ПП «Євротранс ЮГ» прозовні вимоги не визнав, просив відмовити в позові, мотивуючи відмову тим, що Постановою КМУ № 1081 від 03.12.2008р. передбачено, що визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на замовників перевезень автобусними маршрутами загального користування, в даному випадку на виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області.
Відповідно до п.28 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 1081, організатор або робочий орган - публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за ЗО календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих, оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації), у звязку з чим рішенням виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області № 2 від 14.01.2015 р. було призначено конкурс на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Первомайську на 14. 02.2015 р.
На засідання конкурсного комітету на перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в м. Первомйску 14.02.2015 р. були запрошені та присутні претендент учасники, в тому числі і представник позивача ОСОБА_12
Однак, 14.02.2015р. був відсутній кворум членів конкурсної комісії, як того вимагає п.47 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршрутах загального користування № 1081 і тому було вирішено перенести конкурс на іншу дату, а рішенням виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області № 61 від 17.02.2015р., конкурс перенесено на 24.02.2015р., на якому, також за участю представника ТОВ «Голта Автотранс», було визначено перевізників-переможців, про що складено протокол № 3. Також, за результатами вищевказаного конкурсу від 24.02.2015 р., перевізником-переможцем по пакетам №11-12 було визнано і ТОВ «Голта Автотранс», але свою перемогу позивач вважає законною не дивлячись на перенесення конкурсу.
У звязку з цим представник третьої особи вважає, що зміна часу проведення конкурсу не призвела до неможливості участі у ньому ТОВ «Голта Автотранс», не мала своїм наслідком порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивача на участь у конкурсі. Закон України "Про автомобільний транспорт", Порядок проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування та Умови не містять норми, які забороняють зміну дати проведення конкурсу і визначальним чинником у такому випадку є своєчасність повідомлення учасників конкурсу про час і місце його проведення, а тому представник ПП «Євротранс ЮГ» вважає, що відповідач не вийшов за межі своїх повноважень під час прийняття рішення про перенесення дати конкурсу з 14.02.2015 р. на 24.02.2015 р.
Також на думку представника ПП «Євротранс ЮГ», окрім того, відповідно до п. 12 та п. 37 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 1081, конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документа чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію. Достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.
Також, п. 41 вищевказаного Порядку № 1081 передбачено, що під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю, які входять до складу конкурсного комітету, відповідно до їх компетенції надають інформацію про діяльність перевізника-претендента. Представники органів державного контролю несуть персональну відповідальність за достовірність поданої інформації відповідно до законодавства.
З представлених учасниками даного процесу документів, які знаходяться у справі, вбачається, що під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю не приймали рішення про недопущення ПП «Євротранс Юг» до участі у конкурсі, надали інформацію про його діяльність і представники органів державного контролю не понесли відповідальність у звязку з її достовірністю, а тому проведення конкурсу 24.02.2015 р. відповідало вимогам діючого законодавства України. Представник ПП «Євротранс ЮГ» вважає, що позовна заява ТОВ «Голта Автотранс» не підлягає задоволенню, оскільки зазначені в ній мотиви та підстави щодо скасування рішення № 81 від 17.02.2015 р. виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області та протоколу № 3 від 24.02.2015 р. засідання конкурсного комітету на перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в м. Первомайську в частині визнання ПП «Євротранс Юг» переможцем за пакетами № 1 (маршрути № 103, 101) та № 7 (маршрут) № 102) є безпідставними, необґрунтованими, суперечливими, а тому не підлягають задоволенню, оспорюванні рішення прийняті відповідачем в межах повноважень та у спосіб, що визначений законом, в позові просить відмовити.
Представник третьої особи КП «ОСОБА_2 транспортних перевезень» також вважає позов безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню з аналогічних підстав, про які вказав відповідач та третя особо ПП « Євротранс ЮГ»
В судовому засіданні свідок ОСОБА_13, пояснив, що працював на посаді перонного контролера ОСОБА_1 автовокзалу в період з березня по липень 2014 року. Під час виконання своїх службових обовязків перонного контролера неодноразово протягом календарних тижнів бачив на ОСОБА_1 автовокзалі ОСОБА_4, який здійснював перевезення пасажирів в якості водія на маршруті «ОСОБА_1 - Перегонівка».
Заслухавши думку осіб, які приймали участь у справі, дослідивши надані письмові докази, суд прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що 26.12.2014р. було прийнято рішення виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради №580 «Про затвердження підприємства для підготовки та проведення конкурсу на здобуття права на здійснення перевезень пасажирів по місту ОСОБА_1». За результатами конкурсу робочим органом визначено комунальне підприємство ОСОБА_1 міської ради «ОСОБА_2 пасажирських перевезень».
12.11.2015р. рішенням виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради №1 було затверджено Умови проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1; Порядок проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1; Положення про конкурсний комітет з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в місті ОСОБА_1;
- 14.01.2015р. було прийнято рішення №2 виконавчого комітету «Про призначення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1». На підставі даного рішення виконавчого комітету конкурс призначено на 14.02.2015 р.
Проекти зазначених рішень відповідно до Закону України «Про публічну інформацію» за 20 днів до розгляду на засіданні виконавчого комітету розміщувались на офіційному веб-сайті міста ОСОБА_1.
У відповідності до пункту 28 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008р. №1081, - у газеті «Вісник ОСОБА_1» №3 від 14.01.2015р. було надруковано оголошення із зазначенням дати, часу та місця проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1.
Відповідно до журналу реєстрації станом на 31.01.2015р. зареєстровано подання документів (конвертів №1 та №2) від пяти претендентів, зокрема ПП «ЄвротрансЮГ» та ТОВ«Голта-Автотранс». Далі, в присутності голови конкурсного комітету та членів робочої групи конверт з позначкою №1 передано для опрацювання, перевірки комплекті достовірності та аналізу робочому органу. Вже на засіданні конкурсного комітету, яке відбулося 10.02.2015 року, керівником робочого органу доведено інформацію до членів конкурсного комітету щодо попереднього аналізу документів (вмісту пакетів №1), наданих представниками претендентами для участі у конкурсі.
14.02.2015р., в день проведення конкурсу на здобуття здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1 головою конкурсного комітету оголошено про відсутність кворуму членів конкурсного комітету. Оскільки, відповідно до пункту 47 Порядку проведення конкурс з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів та з метою уникнення прийняття неправомірного рішення, засідання конкурсного комітету вирішено перенести на іншу дату (про що зазначено у Протоколі №2).
ОСОБА_3 України «Про автомобільний транспорт», Порядок проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1 та Умови не містять норми, яка забороняє зміну дати та часу проведення конкурсу і визначальним чинником у такому випадку є своєчасність повідомлення учасників конкурсу про дату і час його проведення, а тому виконавчим комітетом ОСОБА_1 міської ради у газеті «Вісник ОСОБА_1» 21.02.2015р. розміщено оголошення про проведення конкурсу на здобуття права здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в місті ОСОБА_1 із зазначенням нової дати часу проведення 24.02.2015р. о 10.00.
24.02.2015р. відбулося засідання конкурсного комітет визначення перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування, за результатами якого складено Протокол №3 з визначення перевізників-переможців.
Відповідно до даного Протоколу, з розглянутих 8(восьми) пакетів, позивача ТОВ «Голта Автотранс» визнано переможцем по 5(пяти) пакетах, 1(один) пакет №18 залишено за позивачем ТОВ «Голта Автотранс», за 2(двома) пакетами переможцем визнано ПП «Євротранс ЮГ».
10.02.2015р., на виконання вимог пунктом 37 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, котрим передбачено, що достовірність інформації, викладеної в заяві та документах, визначених пунктом 29 даного Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу, на засіданні конкурсного комітету під час інформування щодо попереднього аналізу документів (вмісту пакетів №1), наданих представниками-претендентами для участі у конкурсі, - керівником робочого органу наголошено про те, що не має можливості перевірити достовірність даних за формами 1-ДФ, а саме: дотримання вимог п. 3 переліку показників нарахування балів в частині нарахування балів за наявність не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та не менш як двох працівників, які здійснюють щоденний контроль огляду стану здоровя водіїв за умови, якщо зазначені працівники працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу. Беручи до уваги дану інформацію, конкурсним комітетом вирішено направити листи перевізникам - претендентам щодо надання в термін до 12.02.2015р. додаткової інформації, а саме: ПІБ та ідентифікаційні коди працівників (механіків та медпрацівників), які перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу.
За вказаним запитом, виконавчим комітетом ОСОБА_1 міської ради від ПП «Євротранс ЮГ» отримано наступну інформацію:
Механіки:
- ОСОБА_5, прийнятий відповідно до наказу по підприємству №91-к від 02.12.2013 р., нарахований дохід за період 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_6, прийнятий відповідно до наказу по підприємству №16 від 20.06.2012р., нарахований дохід за період 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_4, прийнятий відповідно до наказу по підприємству №20 від 01.02.2013р., переведений на іншу посаду відповідно до наказу № 48-к від 22.10.2014р., нарахований дохід за період 2014 . в розмірі не менше мінімального рівня за місяць ;
- ОСОБА_7, прийнятий відповідно до наказу по підприємству №47-к від 22.10.2014 року, нарахований дохід за період 4 кварталу 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць.
Сестри медичні:
- ОСОБА_8, прийнята відповідно до наказу по підприємству №92-к від 03.12.2013р., нарахований дохід за період 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_9, прийнята відповідно до наказу по підприємству №41-к від 04.04.2014р., нарахований дохід за період року в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_10, прийнята відповідно до наказу по підприємству №19-к від 28.03.2014р., нарахований дохід за період 1 кварталу 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць;
- ОСОБА_11, прийнятий відповідно до наказ по підприємству №22/1-к від 20.06.2012р., нарахований дохід за період 2-4 кварталів 2014р. в розмірі не менше мінімального рівня за місяць.
На підставі наказів по підприємству «Євротранс-ЮГ» про прийняття вищевказаних працівників, трудових книжок працівників, звіту за формою 1-ДФ, відомостей, наданих ОСОБА_1 обєднаною податковою інспекцією Головного управління міністерства доходів в Миколаївській області, відповідач вважає, що на момент засідання конкурсного комітету з визначення перевізників на міських автобусних маршртах загального користування в місті ОСОБА_1 на підприємстві перевізника-претендента «Євротранс-ЮГ» перебували у штаті підприємстві працювали на повну ставку не менше року до дати оголошення конкурсу три механіки для контролю за технічним станом транспортних засобів та дві медичні сестри по проведенню перевірки перед рейсового та після рейсового стану водіїв. Тому, конкурсним комітетом не порушено механізму нарахування балів, а перевізник-претендент ПП «Євротранс-ЮГ» правомірно за вказаними критеріями отримав бали (5 та 4 відповідно).
Також в судовому засіданні було встановлено, що відповідно до ОСОБА_1 № 8 від 10.02.2015 р. ПП «Євротранс ЮГ», адресованого Голові конкурсного комітету у відповідь на лист № 724/034-21 від 10.02.2015 р. щодо підготовки до проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у м. Первомайську, надано інформацію (ПІБ та ідентифікаційні коди) механіків та медпрацівників, які працюють на зазначених посадах, а саме:
Механіки для контролю за технічним станом транспортних засобів:
-ОСОБА_5, -ОСОБА_6,- ОСОБА_4,працював на посаді механіка для контролю за технічним станом транспортних засобів з 01.02.2013 р. до 22.10.2014 р. (Наказ № 48-к від 22.10.2014 р. про переведення ОСОБА_4 з посади механіка транспортних засобів на посаду інженера з безпеки праці), -ОСОБА_7, працює на посаді механіка для контролю за технічним станом транспортних засобів з 22.10.2014 р. на підставі Наказу № 47-к від 22.10.2015р.;
та сестри медичні для проведення перевірки передрейсового та
післярейсового огляду водіїв: -ОСОБА_8; -ОСОБА_9, працювала з 01.11.2012 р. до 02.04.2014 р., та працює на посаді сестри медичної по проведенню передрейсового та післярейсового огляд стану водіїв з 04.04.2014 р., - ОСОБА_10, працювала з 09.01.2013р. до 28.03.2014 р., - ОСОБА_11, працює з 03.04.2014 р.
Відповідно до штатного розкладу ПП«Євротранс ЮГ» на 2014 р. в штаті підприємства передбачалося 3 штатні одиниці для посади «Механік» з окладом 1461,6 грн. (фонд оплати праці - 4384,00 грн.), та 3 штатні одиниці для посади «Медпрацівник» з окладом 1461,6 грн. (фонд оплати праці - 4384,00 грн.).
Помісячний розмір заробітної плати механіків та медичних працівників наведено в Додатку до ОСОБА_2 Пенсійного фонду в м. Первомайську та ОСОБА_1 районі Миколаївської області № 12850/02 від 16.10.2015р,, а саме:
Щодо механіків:
ОСОБА_5: січень 2014р. - 1461,6 грн.; лютий 2014р. - 1461,6 грн.; березень 2014р. - 1461,6 грн.; квітень 2014р. - 1461,6 грн.; травень 2014р. -грн.; червень 2014р. - 1461,6 грн.; липень 2014р. - 1461,6 грн.; серпень 2014р. - 1461,6 грн.; вересень 2014р. - 1461,6 грн.; жовтень 2014р. - 1461,6 грн.; листопад 2014р. - 1461,6 грн.; грудень 2014р. - 1461,6 грн.; лютий 2015р. - 1461,6 грн.
ОСОБА_6: січень 2014р. - 1461,6 грн.; лютий 2014р. - 1461,6 грн.; березень 2014р. - 1461,6 грн.; квітень 2014р. - 1461,6 грн.; травень 2014р. - 1616,47 грн.; червень 2014р. - 1461,6 грн.; липень 2014р. - грн.; серпень 2014р. - 1461,6 грн.; вересень 2014р. - 1461,6 грн.; жовтень 2014р. 1461,6 грн., листопад 2014р. 1589,76 грн.; грудень 2014р. - 1431,29 грн.; лютий 2015р. -1461,6 грн.
Відповідно до ОСОБА_1 міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 01-21-439 від 16.12.2015 р. ОСОБА_6 в листопаді та грудні 2014р. перебував на лікарняному (з 04.11.2014 р. до 11.11.2014 р. та з 09.12.2014 р. до 15.12.2014 р.).
В листопаді 2014р. кількість днів на лікарняному - 8, сума допомоги - 566,64 грн. В результаті зменшення суми доходу, нарахованого в листопаді 2014 р. (1589,76 грн.) на суму допомоги з тимчасової втрати працездатності в листопаді 2014 р. (566,64 грн.) сума заробітної плати, отриманої за фактично виконану роботу в листопаді 2014 р. становитиме 1023,12 грн.
В грудні 2014 р. кількість днів на лікарняному - 7, сума допомоги - 289,17 грн. В результаті зменшення суми доходу, нарахованого в грудні 2014 р. (1431,29 грн.) на суму допомоги з тимчасової втрати працездатності в грудні 2014 р. (289,17 грн.) сума заробітної плати, отриманої за фактично виконану роботу в грудні 2014 р. становитиме 1142,12 грн.
ОСОБА_4: січень 2014р. - 1462,92 грн.; лютий 2014р. -грн.; березень 2014р. - 1392,84 грн.; квітень 2014р. - 1462,92 грн.; травень 2014р. -1392,84 грн.; червень 2014р. -1322,76 грн.; липень 2014р. - 1461,6 грн.; серпень 2014р. - 1461,6 грн.; вересень 2014р. - 1461,6 грн.; жовтень 2014р. - 1611,85 грн.; листопад 2014р. - 1461,6 грн.; грудень 2014р. -1461,6 грн.; лютий 2015р. -1461,6 грн.
Під час судового розгляду справи було допитано в якості свідка ОСОБА_13, який працював на посаді перонного контролера ОСОБА_1 автовокзалу в період з березня по липень 2014 року. Під час відповіді на питання представника Позивача свідок повідомив суду, що під час виконання своїх службових обовязків перонного контролера неодноразово протягом календарних тижнів бачив на ОСОБА_1 автовокзалі ОСОБА_4, який здійснював перевезення пасажирів в якості водія на маршруті «ОСОБА_1 - Перегонівка».
Крім того, судом було отримано документи від ПАТ «Миколаївське обласне підприємство автобусних станцій», в яких міститься інформація про водіїв ПП «Євротранс ЮГ» які здійснювали перевезення пасажирів на маршрутах № 713 Первомайськ-Перегонівка та № 715 ОСОБА_1 - Перегонівка з період з 14.01.2014 р. до 14.01.2015 р.
В січні 2014р. ОСОБА_4 був водієм на маршруті № 713 та №715 по 12 разів;
- в лютому 2014р. водієм на маршруті № 713 був ОСОБА_4 23 рази,
- в березні -27 разів,
- в квітні - на маршруті № 713 - 23 рази та на маршруті № 715 -23 рази;
- в травні 2014 р. на маршруті № 713 ОСОБА_4 був 25 разів та на маршруті № 715 - 26 разів;
- в червні на маршруті № 713 -19 разів та на маршруті № 715 -25 разів;
-в липні на маршруті № 713 -15 разів.
Представники ПП «Євротранс ЮГ» повідомили суду, що на підприємстві працює дві особи з прізвищем ОСОБА_4 - директор ОСОБА_14 та механік ОСОБА_4.
Щодо медичних працівників:
ОСОБА_8: січень 2014р. - 1461,6 грн,; лютий 2014р. - 1461,6 грн.; березень 2014р. - 1461,6 грн.; квітень 2014р. - 1557,87 грн.; травень 2014р. - 1461,6 грн.; червень 2014р. - 1461,6 грн.; липень 2014р. - 1461,6 грн.;серпень 2014р. - 1461,6 грн.; вересень 2014р. - 1461,6 грн.; жовтень 2014р. - 1461,6 грн.; листопад 2014р. - 1461,6 грн.; грудень 2014р. - 1461,6 грн.; лютий 2015р. - 1461,6 грн.
ОСОБА_9: січень 2014р. - 1461,6 грн.; лютий 2014р. - 1461,6 грн.; березень 2014р. -1461,6 грн.; квітень 2014 р. 1532,86 грн.; травень 2014 р. - 1461,6 грн.; червень 2014 р. -1461,6 грн.; липень 2014 р. -1461,6 грн.; серпень 2014 р. - 1461,6 грн.; вересень 2014 р. -1461,6 грн.; жовтень 2014 р. - 1461,6 грн.; листопад 2014 р. - 1461,6 грн.; грудень 2014 р. - 1461,6 грн.; лютий 2015 р. -1461,6 грн.
Відповідно до наказів про звільнення та призначення ОСОБА_9, судом було встановлено, що трудові відносини ОСОБА_9П та ПП «Євротранс ЮГ» припинялися 02.04.2014р. та поновлювалися 04.04.2014р., що свідчить про те, що ОСОБА_9 не перебувала безперервно у штаті ПП «Євротранс ЮГ» в період з 14.01.2014 р. до 14.01.2015р. - за рік до дати оголошення Конкурсу.
Відповідно до звіт за формою 1-ДФ ПП «Євротранс ЮГ» за 2 -й квартал 2014р., в якому вказано суму нарахованого доходу ОСОБА_9 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) за 2 квартал 2014 року в розмірі 140,03 грн. ОСОБА_1 11.12.2014 р. ПП «Євротранс ЮГ» було подано уточнюючий звіт на формою 1-ДФ, в якому ОСОБА_9 було донараховано дохід в розмірі 4176 грн. за 2-й квартал 2014 року.
- ОСОБА_10: січень 2014 р. - 1278,9 грн., лютий 2014 р. - 1644 грн., березнь 2014 р. - 946,67 грн.
В судовому засідання було встановлено, що для участі в Конкурсі ПП «Євротранс ЮГ» подало Наказ про звільнення ОСОБА_10 з 28.03.2014 р., в той час коли в звіті за формою 1-ДФ ПП «Євротранс ЮГ» за 1-й квартал 2014р. вказана дата звільнення ОСОБА_10 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) - 11.03.2014 р.
В трудовій книжці ОСОБА_10 дата звільнення вказана 11.03.2014р., підстава наказ №14 від 11.03.2014р.
В справі обліку оригіналів наказів по ПП «Євротранс ЮГ» в наявності наказ № 19-к від 28.03.2014р. про звільнення ОСОБА_10
В книзі руху трудових книжок та вкладишів до неї ( арк. 4, № запису 23 ОСОБА_10 - дата видачі трудової книжки вказана - 28.03.2014р., наказ на звільнення - №19-К).
В книзі реєстрації наказів по ПП «Євротранс Юг» за 2014р., (пор. № 22) наказ № 19-к від 28.03.2014р. звільнення ОСОБА_10
ОСОБА_11: квітень 2014 р. - 1461,6 грн.; травень 2014 р. - 1616,47 грн.; червень 2014 р. - 1461,6 грн.; липень 2014 р. - 1461,6 грн.; серпень 2014 р. - 1461,6 грн.; вересень 2014 р. - 1461,6 грн.; жовтень 2014 р. - 1461,6 грн.; листопад 2014 р. - 1461,6 грн.; грудень 2014 р. - 1461,6 грн.; лютий 2015 р. - 1461,6 грн.
Відповідно до наданого представником третьої особи ПП «Євротранс Юг» розгорнутого розрахунку нарахованого догоду за період з 01.01.2014р. по 31.12.2014р. медпрацівників та механіків, - за вказаний період на підприємстві працювало 6(шість) осіб механіків та 4(чотири) особи медпрацівників.
Відповідно до витягів з табелів робочого часу по ПП «Євротранс ЮГ» за період з лютого по червень 2014р. на підприємстві працювало на посаді механіків КТЗ не менше 4(чотирьох) осіб та на посаді медпрацівників не менше 3(трьох) осіб.
В Заяві на участь в конкурсі, в розділі IV вказано, що ПП «Євротранс ЮГ» має дванадцятирічний досвід обслуговування міжобласних маршрутів. Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ПП «Євротранс ЮГ» (код ЄДРПОУ 36200606) зареєстровано 09.12.2009 р.
На вказаних фактах невідповідності в наданих документа та обставинах позивач вбачає чає як підставу для скасування рішення виконкому №61 від 17.02.2015р. про перенесення дати проведення конкурсу та як на надання учасником конкурсу ПП «Євротранс Юг» неправдивої інформації і відповідно визнання протиправним та скасування протоколу №3 від 24.02.2015р.
Представники відповідача, третіх осіб заперечували проти такої позиції позивача, пояснивши, що хоча ПП «Євротранс ЮГ» і подало в анкеті на проведення конкурсу тільки чотири працівників-механіків, однак з долучених в судовому засіданні матеріалів доводиться про наявність більшої кількості осіб, прізвища котрих не були вказані в анкеті і котрі виконували обовязки механіків і в тім числі у випадку тимчасової непрацездатності працівників, вказаних в заяві-анкеті. Стосовно невідповідності записам в трудовій книжці медпрацівника ОСОБА_10 з даними, поданими на конкурс, пояснили недосвідченістю працівників, що вела облік, а також можливістю доступу до внесення записів в трудову книжку самою ОСОБА_10, котра в силу своїх службових повноважень мала і доступ до печатки підприємства. Також на підтвердження дати звільнення ОСОБА_10 саме 28.03.2014р. ,а не 11.03.2014р. - надали оригінал наказу про звільнення, книгу наказів по підприємству, запис в книзі видачі трудових книжок.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши прояснення представників позивача, відповідача, третьої особи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.
Згідно ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядуванні в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правові актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим прийнятими у межах їхньої компетенції.
Ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що організація пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування покладається на виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту.
Відповідно до ст. 43 Закону України "Про автомобільний транспорт", визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03.12.2008 р. затвердженого Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.
Відповідно ч.1 п.12 Порядку конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який: - подав до участі у конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію.
- п.37 Порядку передбачено, що достовірність інформації викладеної у заяві та документах, визначених п.29 цього Порядку, перевіряється організатором та \або робочим органом не пізніше, ніж за два дні до проведення конкурс.
Відповідно до п.п. 42, 46 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2008 року №1081, у разі участі в конкурсі двох або більше перевізників - претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозиції перевізників-претендентів. Сумарна кількість балів, одержана кожним перевізником-претендентом згідно з додатком 4 Порядку, є підставою для визначення переможця конкурсу. Переможцем конкурсу визначається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав більшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів.
Згідно п. 55 Порядку організатор має право прийняти рішення про відмову у введенні в дію рішення \чи його окремої частини \ конкурсного комітету у разі надходження від органів виконавчої влади письмової інформації, що підтверджує факт подання перевізником-претендентом, який за результатами конкурсу визнаний переможцем конкурсу, недостовірної інформації.
Згідно п.67 Порядку, інформація, що міститься в документах, повинна бути достовірною станом на момент подання документів, які необхідні для участі в конкурсі.
Також п. 41 вищевказаного Порядку № 1081 передбачено, що під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю, які входять до складу конкурсного комітету, відповідно до їх компетенції надають інформацію про діяльність перевізника-претендента. Представники органів державного контролю несуть персональну відповідальність за достовірність поданої інформації відповідно до законодавства.
П. 66 Порядку № 1081 передбачено, що скарги за результатами конкурсу можуть подаватися протягом 10 днів з дати його проведення та розглядатися організатором протягом 30 днів з дня надходження скарги від перевізника-претендента. Неврегульовані організатором спори розвязуються в установленому порядку.
Згідно з вимогами ч. 1ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст, 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
ОСОБА_3 діючим законодавством та іншими правовими нормами, котрими визначається порядок та організація пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування, не передбачено конкретних дій в разі відсутності кворуму при проведенні конкурсу по визначенню переможця на здобуття права здійснення перевезень пасажирів, що сталося 14.02.2015р., а також не передбачено, що відсутність кворуму є підставою для відмови взагалі не проводити конкурс, то суд вважає за правомірне рішення виконкому ОСОБА_1 міської ради №61 від 17.02.2015р про перенесення дати проведення конкурсу, котре не суперечить нормам діючого законодавства та не може підлягати скасуванню. Більш того, позивач після перенесення дати проведення конкурсу, про що вказує позові як незаконні дії відповідача - не відмовився від своєї участі в даному конкурсі, після проведення даного конкурсу і отримання перемоги в 6(шести) пакетах з 8(восьми) на підставі результатів даного конкурсу здійснює свою господарську діяльність, не зважаючи на те, що вважає дане рішення не законним. Також позивач не вказав в позовній заяві, яким чином повинен був діяти відповідач в разі виникнення ситуації при відсутності кворуму при проведенні конкурсу.
Також суд вважає, що не має підстав скасовувати частково протокол №3 від 24.02.2015р., поскільки даний документ лише фіксував хід обговорення питань і прийняття рішення колегіальним органом - конкурсним комітетом з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в місті ОСОБА_1. З представлених учасниками даного процесу документів, які знаходяться у справі, вбачається, що під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю не приймали рішення про недопущення ПП «Євротранс Юг» до участі у конкурсі, надали інформацію про його діяльність, рішення конкурсного комітету від 24.02.2015 р., протягом 10 днів з дня його проведення оскаржено не було, представники органів державного контролю не понесли відповідальність у звязку з її недостовірністю, оскільки уПП «Євротранс Юг» була необхідна кількість працевлаштованого обслуговуючого персоналу на підприємстві (Додаток № 4 до Порядку № 1081),а тому конкурсним комітетом 24.02.2015 р. не було порушено процедуру його проведення, що відповідає вимогам діючого законодавства України.
Крім того, в судовому засіданні не встановлено той факт, що рішення конкурсного комітету від 24.02.2015 р. було оскаржено і організатором неврегульовані спори з приводу проведення цього конкурсу.
Вищевикладене свідчить про те, що оспорювані рішення прийняті відповідачем в межах повноважень та у спосіб, що визначений законом, а тому відсутні підстави для задоволення позову.
Доводи позивача в частині невідповідності дати звільнення працівника ПП «Євротранс Юг» ОСОБА_10, а також виконання обовязків водія ОСОБА_4 в час, коли той також знаходився на посаді механіка, - не є такими, що складають недостовірну інформацію, котра б являлась як підстава для задоволення вказаних в позовній заяві позовних вимог.
З даних підстав суд вважає, що позовні вимоги, викладені в адміністративному позові ТОВ «Голта Автотранс» є недоведеними та необґрунтованими, тому задоволенню не підлягають, в позові повинно бути відмовлено.
Керуючись ст.ст. 6, 8-11, 69-71, 86, 87, 98, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову ТОВ Голта Автотранс до Виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради Миколаївської області, третя особа: Приватне підприємство Євротранс ЮГ, КП " "ОСОБА_2 пасажирських перевезень", про визнання протиправним та скасування рішень Рішення №61 від 17.02.2015р. виконачого комітету ОСОБА_1 міської ради, визнання протиправним та скасування Протоколу № 3 від 24.02.2015р. засідання конкурсного комітету на перевезення пасажирів на автомобільному транспорті в місті ОСОБА_1 в частині визнання ПП «Євротранс ЮГ» переможцем за пакетами № 1 (маршрути №№ 103, 101) та № 7 (маршрут № 102) та стягнення з виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради на користь ТОВ «Голта» судовий збір - відмовити.
Апеляційну скаргу може бути подано протягом десяти днів з дня отримання сторонами повного тексту постанови до Одеського апеляційного адміністративного суду через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.
Суддя: -