ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Недашківська К.М.
Суддя-доповідач:Капустинський М.М.
УХВАЛА
"20" січня 2016 р. Справа № 817/3250/15
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Капустинський М.М., розглянувши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "16" листопада 2015 р. у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Рівненській області про скасування індивідуальної податкової консультації та надання нового висновку , -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від "05" січня 2016 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Рівненській області залишено без руху. Надано Головному управлінню ДФС у Рівненській області строк до "19" січня 2016 року для усунення зазначених недоліків.
19 січня 2016 року на адресу Житомирського апеляційного адміністративного суду від Головного управління ДФС у Рівненській області надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, в обґрунтування якого апелянтом зазначено, що видатки на сплату судового збору останньому не передбачені, водночас ним вживаються всі необхідні дії для здійснення сплати судового збору в подальшому.
Розглянувши заявлене клопотання, суд приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення з огляду на наступне.
Приписами частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З наведеного випливає, що звільнення від сплати судового збору, його відстрочення чи розстрочення є дискреційним правом, а не обов'язком суду, можливість реалізації якого пов'язується з майновим станом особи.
У зв'язку з викладеним, а також зважаючи на те, що Управлінням вчиняються дії щодо забезпечення надходження коштів на сплату судового збору, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заявленого клопотання та відстрочити відповідачу сплату судового збору до ухвалення судового рішення у даній справі судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга: за формою і змістом відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України; подана особою, яка має право на апеляційне оскарження; подана в строк, визначений законом; адміністративна справа, що надійшла з апеляційною скаргою, оформлена належним чином.
За таких обставин, апеляційна скарга може бути прийнята до розгляду апеляційним адміністративним судом.
У зв'язку з відкриттям апеляційного провадження, слід забезпечити підготовку справи до апеляційного розгляду.
Керуючись ст.ст.187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання Головного управління ДФС у Рівненській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "16" листопада 2015 року - задовольнити.
Відстрочити Головному управлінню ДФС у Рівненській області сплату судового збору на подання апеляційної скарги на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "16" листопада 2015 року у розмірі 1339,80 грн до ухвалення судом апеляційної інстанції рішення у даній справі.
Прийняти апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "16" листопада 2015 р. у справі № 817/3250/15 до провадження Житомирського апеляційного адміністративного суду та відкрити по ній апеляційне провадження.
Розпочати підготовку справи до апеляційного розгляду.
Копію даної ухвали разом з апеляційною скаргою і доданими до неї документами, інформацію про права і обов'язки надіслати особам, що беруть участь у справі.
Встановити строк до "02" лютого 2016 р. , протягом якого можуть бути подані заперечення на апеляційну скаргу із зазначенням у них, чи бажає сторона взяти участь у судовому засіданні апеляційного адміністративного суду або вважає за можливе розглянути справу за її відсутності.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає як така, що не перешкоджає подальшому провадженню у справі.
Суддя М.М. Капустинський
Роздруковано та надіслано: рек з пов про вруч
1 - в справу:
2 - позивачу: Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 АДРЕСА_1
3 - відповідачу: Головне управління ДФС у Рівненській області вул.Відінська,12, м.Рівне, 33023
- ,