Провадження № 2а/760/178/16
В справі № 760/850/16а
У Х В А Л А
/про залишення адміністративного позову без руху/
19 січня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора УПП МВС України, УПП МВС України в м.Києві про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, суддя
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить скасувати постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності.
Вимоги до форми та змісту адміністративного позову зазначені в ч.1 ст.106 КАС України.
Адмінінстративний позов не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Так, в адміністративному позові не приведено повне найменування місця служби відповідача- інспектора Рудковського М.О., а також іншого відповідача - УПП МВС України в м. Києві.
Крім того, не зазначено, якими саме діями другого відповідача - УПП МВС України в м. Києві порушені права позивача при складанні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Крім того, в порушення ч.2 ст.106 КАС України позивачем до адміністративного позову не додано доказів в обгрунтування адміністративного позову.
Дана обставина перешкоджає суду перевірити викладені в адміністративному позові доводи її невідповідності вимогам закону.
В порушення вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.
Посилання позивача на ст.288 КУпАП не може бути прийняте до уваги, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч.4 ст.288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Однак, з 01.09.2015 року набув чинності Закону України № 484-VIII від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» щодо об'єктів справляння судового збору.
Відповідно до ст.ст.3, 5 Закону України «Про судовий збір» особи, які звертаються до суду із позовом про оскарження постанови про адміністративне правопорушення, не звільняються від сплати судового збору за подання позовної заяви.
Так, у ч.1 ст.3 Закону зазначено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В частині 2 даної статті визначено перелік позовних заяв та інших заяв, за подання яких судовий збір не справляється.
Пільги щодо сплати судового збору визначені ст.5 Закону.
Тобто, діючим Законом України « Про судовий збір» не передбачено звільнення особи від сплати судового збору при зверненні до суду з адміністративним позовом про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.
Крім того, за наявності декількох нормативно-правових актів однакової юридичної сили, норми яких по-різному регулюють одну і ту ж сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах застосовуються положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Таким чином, поняття «державне мито» є відмінним від судового збору, оскільки останній справляється саме за звернення із позовною заявою, скаргою до суду.
Судовий збір включається до складу судових витрат.
За таких обставин за подання до суду адміністративного позову, в тому числі про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, має сплачуватися судовий збір у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно п.1 ч.2 ст.4 Закону / в редакції від 01.09.2015 року/, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2016 року - 1378, 00 гр., за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 551, 20 гр.
Виходячи з цього, позивач має сплатити судовий збір у розмірі 551, 20 гр. на:
-р/р №31212206700010, утримувач коштів УДК у Солом`янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26077951, банк отримувача ГУДКУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: 22030001; 050, «судовий збір», Солом`янський р/с., 02896762.
При таких обставинах, керуючись ст.109 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора УПП МВС України, УПП МВС України в м.Києві про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення залишити без руху, надавши їй строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п»яти днів з дня отримання ухвали.
Недоліки заяви мають бути усунуті шляхом подання окремого вмотивованого позову з врахуванням викладених в даній ухвалі недоліків.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п»яти днів з дня її отримання до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя: