Постанова № 55082963, 11.01.2016, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2016
Номер справи
279/4749/15-а
Номер документу
55082963
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Моголівець І.А.

Суддя-доповідач:Моніч Б.С.

ПОСТАНОВА

іменем України

"11" січня 2016 р. Справа № 279/4749/15-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Моніча Б.С.

суддів: Жизневської А.В.

Котік Т.С.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "15" липня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира про визнання дій протиправними та стягнення недовиплаченої доплати до заробітної плати ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 15.07.2015 року позов задоволено частково.

Позовні вимоги в частині звернення до суду за період з 01.01.2014 року по 08.06.2014 року залишено без розгляду.

Визнано дії Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира щодо невиплати в повному обсязі коштів ОСОБА_3, передбачених ст..39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 09.06.2014 року по 02.08.2014 року протиправними.

Зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3, коштів передбачених ст..39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 09.06.2014 року по 02.08.2014 року в розмірі 1-ї мінімальної заробітної плати, із застосуванням відповідної мінімальної заробітної плати згідно ст.8 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» з врахуванням проведених виплат.

В іншій частині в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира звернулось до суду з апеляційною скаргою, у якій, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивач проживає в с.Веселівка Коростенського району Житомирської області, працює в Відокремленому підрозділі "Житомирські магістральні електричні мережі" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" та отримує доплату до заробітної плати згідно ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за роботу в зоні посиленого радіоекологічного контролю, однак, в розмірі, що встановлений постановою КМУ № 836 від 26.07.1996 року (довідка від 04.12.2014 р. №183 (а.с.8).

Згідно ст.39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах:

- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати.

- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;

- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

Водночас сума, з якої здійснювався розрахунок виплати позивачу, передбаченої Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначалася згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи", про що свідчить довідка від 04.12.2014 р. №183 (а.с.8). Зазначеною постановою, всупереч вимогам вказаного Закону, який встановлює розмір доплат як величину, кратну відносно до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної Законом на час здійснення виплати, встановлено конкретний розмір такої доплати в твердій грошовій сумі.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позивач має право на отримання коштів передбачених ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Однак, суд першої інстанції дійшов помилкових висновків про те, що належним відповідачем за вказаними вимогами є Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира.

Згідно п.п. 5 п. 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936 виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім мм. Києва та Севастополя) рад (далі - уповноважений орган) за місцем реєстрації громадян працюючим і непрацюючим громадянам та пенсіонерам, зокрема пенсіонерам та особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби та інших структур, громадянам, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, громадянам, які працюють у громадян, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, зокрема доплата особам за роботу (службу) на території зон радіоактивного забруднення відповідно до статей 39, 40 Закону, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 р. N 836.

Відповідно до п. 5 Порядку соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5 - 13 пункту 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями (далі - підприємства) та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, за затвердженою Мінсоцполітики формою та реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги.

Враховуючи вищезазначені правові норми, колегія суддів приходить до висновку, що обов'язок щодо нарахування доплати до заробітної плати, передачі розрахунку до УПСЗН Корольовської районної ради м. Житомира виникає саме у роботодавця, тобто у Відокремленого підрозділу "Житомирські магістральні електричні мережі" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго". Також, відсутні повноваження в Управлінні і здійснювати такі виплати безпосередньо фізичній особі.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира не наділено функціями та повноваженнями нарахування та виплати доплати працюючим громадянам відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а тому постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню в частині задоволення позову, з прийняттям нової - про відмову в задоволенні позову до вказаного відповідача.

В іншій частині постанова суду не оскаржується, а тому не є предметом розгляду судом апеляційної інстанції.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 201, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира задовольнити.

Постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "15" липня 2015 р. скасувати та прийняти нову.

Відмовити ОСОБА_3 у задоволенні позову до Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира про нарахування та виплату доплати, передбаченої приписами ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Постанова набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Б.С. Моніч

судді: А.В. Жизневська

Т.С. Котік

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира площа Польова,8,м.Житомир,10009

4-третій особі: - ,