УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
14.01.16р. Справа № 904/8581/14
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ВІКОНД ОЙЛ", м. Дніпропетровськ
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ВІКОНД ОЙЛ", м. Дніпропетровськ, вул. Центральна, 14, код ЄДРПОУ 36440244
про визнання банкрутом
Представники:
від кредиторів: не з'явився
від боржника: представник ліквідатора ОСОБА_2 за довіреністю №02-10/33 від 01.09.2015р.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Товаривства з обмеженою відповідальністю "ВІКОНД ОЙЛ" м. Дніпропетровськ, вул. Центральна, 14 код ЄДРПОУ 36440244 про порушення провадження у справі про самобанкрутство згідно зі ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон).
Ухвалою від 06.11.2014 р. заяву про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ВІКОНД ОЙЛ" м. Дніпропетровськ, вул. Центральна, 14 код ЄДРПОУ 36440244 прийнято до розгляду.
Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ВІКОНД ОЙЛ" м. Дніпропетровськ, вул. Центральна, 14 код ЄДРПОУ 36440244 порушено 13.11.14 р.
Постановою від 20.11.14р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі, призначено ліквідатором - голову ліквідаційної комісії ОСОБА_3 (01033, м. Київ, вул. Володимирівська, 71, ідентифікаційний номер НОМЕР_1; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1419 від 19.07.2013р.).
Ліквідатором подано на затвердження суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника ліквідатора, встановлено наступне.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.
ОСОБА_4 з ч.1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.
Для перевірки наявності у банкрута прав власності на майно ліквідатором направлено запити до органів, якими здійснюється реєстрація та облік майна та майнових активів суб'єктів господарювання за місцезнаходженням банкрута.
ОСОБА_4 довідок Центру надання послуг пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування Красногвардійського, Ленінського районів м. Дніпропетровськ, Дніпропетровського та Солонянського районів, підпорядкований УДАІ ГУМВС України Дніпропетровської області № 14/2855 1ЦНП-1201 від 15.10.2014р., Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області №07.1/13-26/7401 від 26.12.2014р., Територіального управління Держгірпромнагляду Дніпропетровській області № 4873-14/05 від 29.12.2014р. , Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області №33-28-0.2-1041/15-15 від 30.12.2015р. за боржником транспортних засобів, сільськогосподарської техніки, великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби не зареєстровано.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №37278314 від 08.05.2015р. відомості щодо обтяження нерухомого майна банкрута в реєстрах відсутні.
ОСОБА_4 з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №46426207 від 24.02.2015р. інформація щодо обтяження рухомого майна банкрута відсутня.
Відповідно до ОСОБА_4 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №20267816 від 16.03.2015р. записи щодо наявності філій та представництв, зареєстрованих за банкрутом відсутні.
ОСОБА_4 листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №09/04/186/НК від 14.01.2015р. банкрут серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу) відсутній.
Відповідно до інформації з Державної фіскальної служби України №9823/6/99-99-11-02-03-15 від 26.12.2014р. станом на 22.12.2014р. боржник не перебуває на обліку в митницях ДФС як, особа, яка здійснює операції з товарами.
ОСОБА_4 довідки Бабушкінського відділу ДВС Дніпропетровського міського управління юстиції №03-14/3752 від 03.03.15р. виконавчих проваджень стосовно банкрута (стягувача або відповідача) не перебуває.
Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № 91/10-04-62-18-02-25 від 29.12.14р. банкрут має відкриті рахунки в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК".
Відповідно до довідки ПАТ КБ "ПриватБанк" №08.7.0.0.0/150313091733 від 13.03.2015р. залишок коштів на рахунку банкрута складає 11245,86грн.
Зазначені кошти включено ліквідатором до ліквідаційної маси та спрямовано на часткове погашення вимог кредиторів першої черги, а саме погашення витрат кредиторів зі сплати судового збору, поточних платежів та витрат пов'язаних з провадження у справі про банкрутство, зокрема судовий збір за подання заяви про порушення провадження у справі про банкрутство - 6090грн., банківські витрати в розмірі 795грн., архівні послуги 900грн., інші витрати - 451,80грн. тощо.
Таким чином, дебіторську заборгованість банкрута, товарно-матеріальні цінності основні засоби, які належать банкруту ліквідатором не виявлено, про що свідчить додані до звіту документи.
З огляду на викладене, реалізація ліквідаційної маси не проводилось, договори купівлі-продажу не укладались.
Одночасно під час ліквідаційної процедури ліквідатором здійснювались заходи щодо виявлення можливих кредиторів банкрута.
Відповідно до ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
ОСОБА_4 із ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч. 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" судом оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет №11579 від 24.11.14р.
Ухвалою суду від 03.02.2015р. затверджено реєстр вимог кредиторів з наступними вимогами:
- ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Сварог Ойл", м. Львів - 1218,00грн. (1 черга), 1570000,00грн. (4 черга), з яких погашено 229,19грн. вимог першої черги.
- ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "КРЕМЕНЧУКНАФТОПРОДУКТСЕРВІС", м. Кременчук - 1218,00грн. (1 черга), 665500,00грн. (4 черга), з яких погашено 229,19грн. вимог першої черги.
- ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Рітейл Оіл", м. Черкаси - 1218,00грн. (1 черга), 1501218,00грн. (4 черга), з яких погашено 229,19грн. вимог першої черги.
- Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - 510255,59грн. 3 черга), 209254,81грн. (6 черга).
-ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Магнум-Трейд", м. Івано-Франківськ - 1218,00грн. (1 черга), 841218,00грн. (4 черга), з яких погашено 229,19грн. вимог першої черги.
Встановлені вимоги кредиторів залишились частково незадоволеними у звязку з відсутністю майна боржника.
ОСОБА_4 п.5 ст. 45 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Всі наведені вище обставини є підставою для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Одночасно судом розглянуто клопотання ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська 3663/04-62-10-019 від 04.02.2015р. про незатвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута до проведення перевірки останнього.
Пунктом 11.2. Порядку обліку платників податків та зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Мінфіну № 1588 від 09.12.2011р. "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" встановлено, що у зв'язку з припиненням платника податків органи державної податкової служби розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):
- заяви ф. № 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктом 11.1 цього розділу;
- відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ним органу про припинення юридичної особи;
- судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.
Відповідно до пп. 78.1.7 ст. 78 Податкового Кодексу України початок процедури припинення юридичної особи та порушення провадження у справі про банкрутство платника податків є підставою для проведення документальної позапланової перевірки податковим органом.
ОСОБА_4 зі ст. 78.4 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення позапланової перевірки.
22.01.2015р. ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська прийнято наказ №541-0 про проведення документальної планової перевірки банкрута.
Доказів направлення на адресу ліквідатора направлень №№70, 71 від 22.01.2015р. не надано.
Таким чином, наказ від 22.01.2015р. №541-О про проведення податкової перевірки не вручено під розписку ліквідатору банкрута, що передбачено ст. 78 Податкового кодексу України, тому право на проведення документальної позапланової перевірки - відсутнє.
Отже, в матеріалах справи відсутні докази порушень з боку ліквідатора щодо ненадання документів податковому органу для проведення перевірки.
Одночасно слід зазначити, що відповідно до ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
Таким чином, будь-який результат проведення перевірки банкрута після винесення судом постанови (05.02.2015р.) не буде мати юридичних наслідків, бо з огляду на положення ст. 38 Закону у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Також слід зазначити, що відповідно до ст. 40 Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.
ОСОБА_4 ст. 46 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Підставою для винесення ухвали суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута є завершення заходів здійснення ліквідаційної процедури та відсутність майнових активів для задоволення вимог кредиторів.
Таким чином, можливий результат проведення перевірки податковим органом діяльності банкрута не спростує факту відсутності у банкрута майна та не може бути наслідком прийняття іншого судового рішення у справі про банкрутство, ніж затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення заявленого клопотання ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська.
Враховуючи викладене, розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
ОСОБА_4 до п. 1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст. 46 цього Закону.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.41, 45, 46, п.1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд,-.
УХВАЛИВ:
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ВІКОНД ОЙЛ", м. Дніпропетровськ, вул. Центральна, 14, код ЄДРПОУ 36440244.
Ліквідувати юридичну особу ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ВІКОНД ОЙЛ", м. Дніпропетровськ, вул. Центральна, 14 (код ЄДРПОУ 36440244).
Провадження у справі припинити.
Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Суддя ОСОБА_5