Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
05 січня 2016 р. №820/11970/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,
суддів - Мельникова Р.В., Тітова О.М.,
при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Дергачівської районної організації Партії "Відродження" в особі голови Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області, третя особа - Дергачівська міська рада Дергачівського району Харківської області про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачі, Дергачівська районна організація Партії "Відродження" в особі голови Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_3, ОСОБА_4, звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області, в якому просять суд зобов'язати відповідача зареєструвати депутатом Дергачівської міської ради ОСОБА_4 та видати відповідне посвідчення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно рішення зборів Дергачівської районної організації Партії "Відродження" про висування кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області складено виборчий список від 23.09.2015 року, відповідно до якого ОСОБА_5 зареєстрована кандидатом у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області на місцевих виборах та у разі відмови ОСОБА_5 від мандату наступним кандидатом, який набрав відповідну кількість голосів для отримання мандата депутата Дергачівської міської ради є ОСОБА_4 З огляду на те, що ОСОБА_5 зареєстрована як депутат Дергачівської районної ради Харківської області, 16.12.2015 року ОСОБА_4 на адресу відповідача подано заяву про реєстрацію наступного за списком кандидата, який набрав відповідну кількість голосів для отримання мандата депутата Дергачівської міської ради - ОСОБА_4 Проте станом на 21.12.2015р. відповідачем не вчинено відповідно до вимог чинного законодавства дії щодо реєстрації позивача.
Відповідач проти позову заперечував, від представника відповідача - ОСОБА_6 до суду надійшли письмові заперечення, в яких представник відповідача просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що на даний час ОСОБА_4 не визнана обраним депутатом Дергачівської міської ради, отже її реєстрація є передчасна, через що позовні вимоги є безпідставними.
Від представника третьої особи - Дергачівського міського голови Лисицького О.В. через канцелярію суду надійшло клопотання, в якому представник просить справу розглядати без участі представника третьої особи, а також просить позовні вимоги задовольнити.
В судове засідання представник відповідача Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, причини неприбуття суду не повідомив.
Відповідно до ч.2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
З огляду на положення ч.2 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про розгляд справи без участі представника відповідача.
Представник позивачів ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та письмових поясненнях.
Заслухавши пояснення представника позивачів, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Відповідно до положень ст. 11 Закону України «Про місцеві вибори», виборчий процес місцевих виборів (далі - виборчий процес) - це здійснення суб'єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.
Виборчий процес включає такі етапи:
1) утворення одномандатних, територіальних виборчих округів;
2) утворення (у разі необхідності), формування складу територіальних виборчих комісій, утворення дільничних виборчих комісій;
3) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення;
4) висування та реєстрація кандидатів;
5) проведення передвиборної агітації;
6) голосування у день виборів;
7) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.
У випадках, передбачених цим Законом, виборчий процес включає також такі етапи:
1) повторне голосування;
2) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків повторного голосування і результатів місцевих виборів.
Виборчий процес завершується через 15 днів після дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів у порядку, передбаченому цим Законом.
Згідно положень ст. 88 Закону України «Про місцеві вибори», територіальна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати місцевих виборів шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації.
Список обраних депутатів відповідної ради публікується із зазначенням в алфавітному порядку прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання та назви місцевої організації партії, від яких обрано депутата (або позначки "Висунутий шляхом самовисування").
Як встановлено постановою Харківського окружного адміністративного суду від 30.11.2015 року по справі №820/11534/15, офіційне оприлюднення результатів виборів депутатів Дергачівської міської ради відбулося 31 жовтня 2015 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до пункту 2 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом від 01.11.2013 № 15, спори, які виникли поза межами виборчого процесу або не стосуються виборчого процесу (проведення та підготовки виборів), не належать до виборчих спорів у розумінні КАС України, а тому визначення судової юрисдикції таких спорів та їх розгляд здійснюється в загальному порядку.
Таким чином, враховуючи те, що зазначений спір виник поза межами виборчого процесу та не стосується виборчого процесу (проведення та підготовки виборів), суд зазначає, що розгляд даної справи здійснюється в загальному порядку розгляду адміністративних справ, визначеному КАС України.
Відповідно до вимог ч. 1 та ч. 2 ст. 172 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Відповідно до положень ст. 12 Закону України "Про місцеві вибори" суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є: 1) виборець; 2) Центральна виборча комісія; 3) виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону або інших законів України, які уповноважені забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів; 4) кандидати в депутати, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови, старости; 5) місцева організація партії, яка висунула кандидата (кандидатів) для участі у відповідних місцевих виборах; 6) офіційний спостерігач від кандидата, від місцевої організації партії - суб'єкта відповідного виборчого процесу, від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.
Судом встановлено та не заперечується сторонами у справі, що Дергачівська районна організація партії "Відродження" зареєстрована як структурне утворення політичної партії, діяльність якої поширюється на Дергачівський район Харківської області.
Також судом встановлено, що ОСОБА_4 зареєстрована кандидатом у депутати Дергачівської міської ради Харківської області, що підтверджується відповідними матеріалами срави.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що Дергачівська районна організація партії "Відродження" та ОСОБА_4 є належними позивачами в розумінні положень КАС України та п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України "Про місцеві вибори".
Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог, судом встановлено наступне.
Частиною 1 ст. 38 Конституції України встановлено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Згідно п.20 ч.1 ст. 92 Конституції України, організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.
Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначає Закон України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015р. № 575-VIII із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 04.09.2015р. № 676-VIII.
Відповідно до положення ст. 1 Закону України «Про місцеві вибори», організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних, міських голів та старост регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.
Згідно ч.1 ст. 20 Закону України «Про місцеві вибори», виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
Виборчі комісії зобов'язані діяти відповідно до Конституції України, цього та інших законів України (ч.3 ст. 19 Закону України «Про місцеві вибори»).
Особливості реєстрації обраних депутатів, сільських, селищних, міських голів, старост визначені статтею 89 цього Закону.
Так, відповідно до ч.1 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори», особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільським, селищним, міським головою, старостою, для її реєстрації, у разі наявності іншого представницького мандата, зобов'язана подати до територіальної виборчої комісії протягом 20 днів з дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданої відповідно до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради.
У разі обрання одного з кандидатів, включеного до виборчих списків місцевої організації партії, депутатом у двох або більше багатомандатних виборчих округах такий кандидат має право звернутися для його реєстрації депутатом лише однієї місцевої ради.
Згідно ч.3 ст. 89 Закону України «Про місцеві вибори», у п'ятиденний строк з дня отримання документів, зазначених у частині першій цієї статті, територіальна виборча комісія приймає рішення про реєстрацію депутата, сільського, селищного, міського голови, старости.
В ході судового розгляду судом встановлено, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 30.11.2015 року по справі №820/11534/15 адміністративний позов Дергачівської районної організації Партії "Відродження" в особі голови Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_3, ОСОБА_5 до Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області, третя особа - Дергачівська міська рада Дергачівського району Харківської області про зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області щодо не реєстрації ОСОБА_5 депутатом Дергачівської районної ради Харківської області. Скасовано пункт 2 постанови Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області від 25.11.2015 № 87. Зобов'язано Дергачівську районну виборчу комісію Харківської області зареєструвати депутатом Дергачівської районної ради Харківської області ОСОБА_5 та видати відповідне посвідчення.
Як встановлено постановою Харківського окружного адміністративного суду від 30.11.2015 року по справі №820/11534/15 рішенням зборів Дергачівської районної організації Партії "Відродження" від 23.09.2015р. ОСОБА_5 висунута кандидатом у депутати в багатомандатних виборчих округах з виборів депутатів Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області та Дергачівської районної ради Харківської області на місцевих виборах.
За результатами виборів, ОСОБА_5 обрана депутатом Дергачівської міської ради та депутатом Дергачівської районної ради Харківської області від Дергачівської районної організації Партії "Відродження".
При цьому також постановою Харківського окружного адміністративного суду від 30.11.2015 року по справі №820/11534/15 встановлено, що 02.11.2015р. ОСОБА_5 подано до Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області заяву про відмову від депутатського мандату депутата Дергачівської міської ради в зв'язку з обранням останньої депутатом Дергачівської районної ради Харківської області. Вказана заява прийнята особисто головою Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області ОСОБА_6 та зареєстрована у журналі обліку вхідної кореспонденції Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області за № 134 від 02.11.2015, копію якої подано до Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області.
Також ОСОБА_5 02.11.2015 подано пакет документів до Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області, передбачений Законом України «Про місцеві вибори», в тому числі ст. 89 вказаного закону.
Проте, 09 листопада 2015 року постановою Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області зареєстровано ОСОБА_5 обраним депутатом Дергачівської міської ради.
12 листопада 2015 року ОСОБА_5 звернулася до Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області із заявою, в якій просить припинити дію мандата депутата Дергачівської міської ради, у зв'язку з обранням її депутатом Дергачівської районної ради Харківської області, копію якої також подано до Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області 12.11.2015.
14.11.2015р. ОСОБА_5 подано до Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області заяву за № 298 про надання згоди щодо виконання обов'язків виборної посади депутата та повідомлення про припинення дії іншого представницького мандата, а саме мандата депутата Дергачівської міської ради.
Пунктом 2 постанови Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області № 87 від 25.11.2015 вирішено: для реєстрації ОСОБА_5 депутатом Дергачівської районної ради Харківської області, відповідно до абзацу 1 пункту 4 Постанови ЦВК від 02.10.2015 № 381 «Про роз'яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів районної ради» рекомендувати ОСОБА_5 надати до Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області копію заяви (зареєстрованої у відповідному порядку) до Дергачівської міської ради Харківської області про складання депутатського мандата Дергачівської міської ради Харківської області VІІ скликання у триденний строк (до 28 листопада 2015 року).
Також судом встановлено, що на підставі постанови Харківського окружного адміністративного суду від 30.11.2015р. по справі №820/11534/15 Дергачівською районною виборчою комісією Харківської області прийнята постанова від 04.12.2015 року №88, відповідно до якої скасовано п. 2 постанови Дергачівської районної виборчої комісії Харківської області від 25.11.2015 року №87, а також зареєстровано ОСОБА_5, яка отримала депутатський мандат, депутатом Дергачівської районної ради Харківської області (а.с.13).
Рішенням Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області ІІ сесії VІІ скликання від 10.12.2015 року №2 вирішено припинити дію представницького мандата депутата Дергачівської ради ОСОБА_5, а також прийнято рішення про звернення до Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області з клопотанням зареєструвати наступного за списком депутата від Дергачівської районної організації партії "Відпродження" ОСОБА_4 і видати їй відповідне посвідчення (а.с.14).
На підставі вказаного ОСОБА_4 звернулася до Дергачівської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області з заявою, в якій просила вжити заходів щодо здійснення реєстрації її депутатом Дергачівської міської ради, як кандидата від Дергачівської районної організації політичної партії "Відродження", яка набрала кількість голосів, необхідну для отримання представницького мандату та є наступним у списку партії (а.с.11).
Як вбачається з матеріалів справи, Дергачівською міською радою Дергачівського району Харківської області направлено до Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області повідомлення від 10.12.2015р. №1863/02-19 разом з рішенням Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області ІІ сесії VІІ скликання від 10.12.2015 року №2, яким проінформовано про необхідність проведення відповідних заходів Дергачівською міською виборчою комісією Дергачівського району Харківської області щодо реєстрації депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області кандидата від Дергачівської районної організації політичної партії "Відродження", яка набрала кількість голосів, необхідну для отримання представницького мандату та є наступним у списку партії, що підтверджується відповідним повідомленням про вручення поштового відправлення.
При цьому судом встановлено, що відповідачем Дергачівською міською виборчою комісією Дергачівського району Харківської області не вчинено будь - яких дій, передбачених Законом України "Про місцеві вибори" за результатами розгляду звернення ОСОБА_4 та клопотання Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області.
Відповідно до положень ст. 90 Закону України «Про місцеві вибори», у разі якщо депутат, який обирався в багатомандатному виборчому окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням територіальної виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати від місцевої організації партії. Якщо черговість для отримання депутатського мандата вичерпана, депутатський мандат залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів (ч.1 ст. 90 Закону України «Про місцеві вибори»).
Реєстрація особи, обраної депутатом відповідно до частини першої цієї статті, та видання їй тимчасового посвідчення депутата здійснюються територіальною виборчою комісією з дотриманням порядку, передбаченого статтею 89 цього Закону.
Територіальна виборча комісія направляє копії рішень про визнання обраним та реєстрацію депутатом наступного за черговістю кандидата в депутати від місцевої організації партії до Центральної виборчої комісії невідкладно після їх прийняття (ч.2 ст. 90 Закону України «Про місцеві вибори»).
Відповідно до п. 17 Роз'яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 02.10.2015р. № 381, у разі якщо депутат, який обирався в багатомандатному виборчому окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням територіальної виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати від місцевої організації партії.
У такому випадку реєстрація особи, обраної депутатом, та видання їй тимчасового посвідчення депутата здійснюються територіальною виборчою комісією з дотриманням порядку, передбаченого статтею 89 Закону, та згідно з пунктом 4 цього Роз'яснення.
Територіальна виборча комісія надсилає копії рішень про визнання обраним та реєстрацію депутатом наступного за черговістю кандидата в депутати від місцевої організації партії до Центральної виборчої комісії невідкладно після їх прийняття.
Таким чином, реєстрації депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати від місцевої організації партії повинно передувати рішення про визнання кандидата обраним депутатом.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність в даному випадку протиправної бездіяльності Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області щодо невжиття заходів стосовно реєстрації депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області наступного за черговістю кандидата у депутати від Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_4, через що, враховуючи положення ч.2 ст. 11 КАС України з метою повного захисту прав позивачів, належить визнати протиправною бездіяльність Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області щодо невжиття заходів стосовно реєстрації депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області наступного за черговістю кандидата у депутати від Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_4
При цьому, враховуючи положення ст. 90 Закону України «Про місцеві вибори», а також застосовуючи ч. 2 ст. 11 КАС України, суд дійшов висновку, що для повного захисту прав позивачів, а також задля того, щоб рішення суду не мало формальний характер, належить зобов'язати Дергачівську міську виборчу комісію Дергачівського району Харківської області визнати ОСОБА_4 обраним депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області як наступного за черговістю кандидата у депутати від Дергачівської районної організації Партії "Відродження", а також зобов'язати Дергачівську міську виборчу комісію Дергачівського району Харківської області розглянути питання щодо реєстрації ОСОБА_4 депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області та видачі ОСОБА_4 тимчасового посвідчення депутата Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області.
Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача зареєструвати депутатом Дергачівської міської ради ОСОБА_4 та видати відповідне посвідчення, судом зазначає наступне.
Відповідно до п. 4 Роз'яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 02.10.2015р. № 381, особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, для її реєстрації протягом 20 днів з дня офіційного оприлюднення результатів відповідних місцевих виборів подає до територіальної виборчої комісії такі документи: у разі відсутності іншого представницького мандата - заяву про відсутність такого мандата; копію документа, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України (копія першої, другої сторінок паспорта громадянина України, сторінок з відомостями про місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"), або копію тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України.
Враховуючи вищевикладене, а також з огляду на те, що позивачем ОСОБА_4 та її представником не надано до суду доказів щодо надання до Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області вказаних вище документів для здійснення реєстрації ОСОБА_4 депутатом відповідної місцевої ради, суд дійшов висновку про те, що вказані позовні вимоги є передчасними, чере що не підлягають задоволенню.
Отже, позовні вимоги Дергачівської районної організації Партії "Відродження" в особі голови Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_3, ОСОБА_4 підлягають частковому задоволенню, а саме: позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області щодо невжиття заходів стосовно реєстрації депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області наступного за черговістю кандидата у депутати від Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_4; про зобов'язання Дергачівську міську виборчу комісію Дергачівського району Харківської області визнати ОСОБА_4 обраним депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області як наступного за черговістю кандидата у депутати від Дергачівської районної організації Партії "Відродження"; про зобов'язання Дергачівську міську виборчу комісію Дергачівського району Харківської області розглянути питання щодо реєстрації ОСОБА_4 депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області та видачі ОСОБА_4 тимчасового посвідчення депутата Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області належить задовольнити.
У задоволенні позовних вимог про зобов'язання відповідача зареєструвати депутатом Дергачівської міської ради ОСОБА_4 та видати відповідне посвідчення- належить відмовити.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Дергачівської районної організації Партії "Відродження" в особі голови Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області, третя особа - Дергачівська міська рада Дергачівського району Харківської області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Дергачівської міської виборчої комісії Дергачівського району Харківської області щодо невжиття заходів стосовно реєстрації депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області наступного за черговістю кандидата у депутати від Дергачівської районної організації Партії "Відродження" ОСОБА_4.
Зобов'язати Дергачівську міську виборчу комісію Дергачівського району Харківської області визнати ОСОБА_4 обраним депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області як наступного за черговістю кандидата у депутати від Дергачівської районної організації Партії "Відродження".
Зобов'язати Дергачівську міську виборчу комісію Дергачівського району Харківської області розглянути питання щодо реєстрації ОСОБА_4 депутатом Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області та видачі ОСОБА_4 тимчасового посвідчення депутата Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 18 січня 2016 року.
Головуючий суддя Мар'єнко Л.М.
Судді Мельников Р.В.
Тітов О.М.