Справа № 539/4303/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.01.2016 Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області
В складі: головуючого судді - Іващенка Ю. А.
при секретарі Мирна Т.Ф.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни Полтавської області адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області про визнання дій безпідставними та зобов»язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області про визнання дій безпідставними та зобов»язання вчинити певні дії, мотивуючи свої вимоги тим, що він є пенсіонером та учасником ЛНА на ЧАЕС І- категорії, та інвалідом II групи. Пенсію отримує через Управління ПФУ у м.Лубнах та Лубенському районі Полтавської області. Служачи у самостійній державній пожежній частині №17 м. Лубни з 25 липня по 25 серпня 1986 року був відряджений на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС. Бойове чергування тривало 32 доби. Брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25 липня по 25 серпня 1986 року. Після виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС знову повернувся до попереднього місця служби самостійної державної пожежної частини №17 м. Лубни, правонаступником якої на даний час є Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.
Отримавши захворювання під час виконання обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, отримав 2 групу інвалідності 23.12.2004 року, що пов'язана з виконанням обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та отримував пенсію через Управління пенсійного фонду України в м.Лубнах та Лубенському районі.
23.11.2011 року було прийнято постанову КМУ №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
На даний час йому стало відомо , що грошове забезпечення було йому нараховане та виплачене без врахування документів, які на той час були під грифом таємно та для службового користування і діяли на той час та є чинними тепер:
- ОСОБА_3 від 10 червня 1986 року №207-7 ОСОБА_3 міністрів УРСР та Української республіканської ради професіональних спілок ;
- Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» п.1 ст.54 ЗУ №796-ХП;
- ОСОБА_3 від 07.05.1986 р. № 524-156 ЦК КПРС Президії верховної ради СРСР ОСОБА_3 міністрів СРСР всесоюзна центральна рада професіональних спілок;
- Розпорядження №1031 рс від 23 травня 1986 року РМ СРСР Про оплату праці військовослужбовців - учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
- Розпорядження №964 рс від 17 травня 1986 року РМ СРСР Про виділення Міненерго СРСР додаткового фонду заробітної плати;
- ОСОБА_3 № 665-195 від 05 червня 1986 року РМ СРСР всесоюзна центральна рада професіоналних спілок ;
- ОСОБА_3 № 168-5 від 08 травня 1986 року РМ УРСР Про умови оплати праці та матеріального забезпечення робітників підприємств організацій зони ЧАЕС;
- ОСОБА_4 УРСР від 23 вересня 1986 року №136-с;
- ОСОБА_4 №03-3/1652-018-213 від 13 квітня 2001 року Міністерства праці та соціальної політики України від 29 жовтня 1992 року №09-3751;
- ОСОБА_3 №1210 від 23 листопада 2011 року КМ України Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи.
Грошове забезпечення за час перебування на роботах по ліквідації наслідив аварії на ЧАЕС було перераховане з врахуванням нормативних документів, які діяли на час його перебування на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області на виконання постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 13.01.2015 року та ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.03.2015 року була видана довідка № 03-309/13 від 30.04.2015 року, з перерахованим грошовим забезпеченням для подачі її до УПФ України в м.Лубнах та Лубенському районі для нарахування пенсії у відповідності до постанови КМУ №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Отримавши дану довідку з перерахованим грошовим забезпеченням, він звернувся до УПФ України в м.Лубнах та Лубенському районі з приводу перерахунку та виплати пенсії згідно довідки , виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області № 03-309/13 від 30.04.2015 року.
Рішенням УПФ України в м.Лубнах та Лубенському районі від 30.09.2015 р. йому було відмовлено в перерахунку та виплаті пенсії у відповідності до довідки виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області № 03-309/13 від 30.04.2015 року.
Вважав, що йому було безпідставно відмовлено в перерахунку пенсії.
На підставі викладеного, позивач ОСОБА_1 прохав суд : визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області щодо відмови йому у перерахунку та виплаті йому пенсії відповідно до довідки, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області № 03-309/13 від 30.04.2015 року безпідставними; зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області перерахувати та виплачувати йому пенсію відповідно до довідки, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області № 03-309/13 від 30.04.2015 року, починаючи з 28.09.2015 р.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов прохав задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 проти задоволення позову заперечувала, вважала, що по справі відсутні підстави для задоволення позову, оскільки дії управління є правомірними.
Суд, дослідивши матеріали справи та наявні по справі докази, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових законів або внесені змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Субєкт владних повноважень - відповідач у справі зобовязаний подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі, незалежно від того, на чию користь вони можуть бути використані - на користь відповідача чи навіть позивача.
Згідно до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності рішень, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС 1 -ї категорії, має ІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безстроково, отримує пенсію по інвалідності через УПФУ в м.Лубнах та Лубенському районі.
Позивач ОСОБА_1 служив у СДПЧ-17, правонаступником якого є Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, звідки був відряджений на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС, де ніс службу з 25.07.1986 р. по 25.08.1986 р., а всього працював у зоні відчуження 32 доби., що підтверджується довідкою начальника протипожежної служби в зоні по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС від 25.08.1986 р.
Після виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ОСОБА_1 повернувся до попереднього місця служби, де після повернення йому і було нараховано та виплачено грошове забезпечення за роботу по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
ОСОБА_1 отримавши захворювання під час виконання обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, отримав 2 групу інвалідності, що пов'язана з виконанням обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та отримував пенсію через Управління пенсійного фонду України в м.Лубнах та Лубенському районі.
Згідно з довідкою, виданою Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області № 03-309/13 від 30.04.2015 року на виконання постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 13.01.2015 року та ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.03.2015 року, ОСОБА_1 перераховано заробітну плату (грошове забезпечення) за роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за період із 25.07.1986 р. по 25.08.1986 р. в сумі 2252,46 крб.
28.09.2015 року ОСОБА_1 звернувся до УПФУ в м.Лубнах та Лубенському районі із заявою з приводу перерахунку та виплати йому пенсії згідно довідки від 30.04.2015 р., однак рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області №413 від 30.09.2015 року ОСОБА_1 в перерахунку пенсії згідно довідки, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області № 03-309/13 від 30.04.2015 року було відмовлено.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення встановлено ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року N 796-XII. (далі - Закон № 796).
Згідно ч. 1 ст. 54 Закону № 796 пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
На виконання делегованих повноважень Кабінет Міністрів України 23.11.2011 року прийняв постанову №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповідно до п.2 якої зобов'язано Пенсійний фонд України забезпечити здійснення перерахунку пенсій, призначених особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до набрання чинності цією постановою, за матеріалами пенсійних справ.
Згідно п.1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210, цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Позивач брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 25.07.1986 року по 25.08.1986 року, що підтверджується наданими довідками та не оспорюється сторонами.
Згідно п.4 ч.3 Порядку у разі, коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати менш як 12 місяців підряд.
Враховуючи, що позивач пропрацював у зоні відчуження менше календарного місяця, пенсія йому має обраховуватися згідно довідки № 03-309/13 від 30.04.2015 року, виходячи із роботи (служби) з 01.08.1986 р. по 25.08.1986 р., що становить 1763,63 грн.
Відповідно до ч. 7 Порядку, пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, I - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.
У листі Міністерства праці та соціальної політики України від 13 квітня 2001 року № 03-3/1652-018-2 «Про оплату праці у зоні відчуження ЧАЕС у 1986-1990 років осіб, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища» зазначено, що листом ОСОБА_4 УРСР від 13 червня 1989 року № 10-769 повідомлено, що ОСОБА_3 Міністрів СРСР зняла гриф «секретно» з постанов ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_3 СРСР, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 7 травня 1986 року № 524-156, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05 червня 1986 року № 665-195, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29 грудня 1987 року № 1497-378, розпоряджень від 3 вересня 1986 року № 1767-рс і від 11 грудня 1986 р. № 2488-рс. Повідомлялось також, що розсекречуються прийняті до виконання постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР від 8 травня 1986 року №168-5, від 10 червня 1986 р. №207-7, розпорядження ОСОБА_3 Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 року №530-рс, від 16 грудня 1986 року №694-рс, від 6 січня 1988 р. №12-рс та листи ОСОБА_4 УРСР, якими доводились зазначені рішення ОСОБА_3 Міністрів УРСР: № 4с від 9 травня 1986 року, №58с від 11 червня 1986 року, №132с від 16 вересня 1986 року, №179с від 25 грудня 1986 року, №8с від 22 січня 1988 року. Знято гриф секретності з низки інших нормативних актів, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.
ОСОБА_3 Кабінету Міністрів СРСР та ВЦРПС «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення, працівників підприємств, організацій і установ, зайнятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобігання забрудненню навколишнього середовища» від 5 жовтня 1986 року № 665-195 передбачає встановлення за працівниками, направленими для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобігання забрудненню навколишнього середовища, збереження середньої заробітної плати.
Оплата праці робітників і службовців (відряджених у зону ЧАЕС та призваних на військові збори), за якими відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи середньомісячна заробітна плата, відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 року N 207-7 (абзац четвертий пункту 1 постанови ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 5 червня 1986 року № 665-195) провадилась у III, II, I зонах небезпеки у 4-кратному, 3-кратному та 2-кратному розмірі (із врахуванням 100 % тарифної ставки), понад середньомісячну заробітну плату, виходячи з тарифної ставки, встановленої за основним місцем роботи.
Таким чином Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області визначена кратність із врахуванням розсекреченої постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 року N207-7.
Відповідно до постанови ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 5 червня 1986 р. №665-195 «Про оплату праці і матеріальне забезпечення працівників підприємств, організацій і установ, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища» (постанова ОСОБА_3 Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 р. № 207-7) оплата праці працівників підприємств, організацій і установ (надалі - підприємств), розташованих у зоні ЧАЕС, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, повинна провадитись з дня аварії в розмірах, передбачених розпорядженням ОСОБА_3 Міністрів СРСР від 17 травня 1986 р. № 964 - у III, II, I зонах небезпеки у 5-, 4-, 3-кратному розмірах в порівнянні з нормами, встановленими діючим законодавством.
Пунктом 1 Постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_3 СРСР, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 7 травня 1986 року № 524-156 «Про умови оплати праці й матеріального забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської АЕС» передбачено підвищення тарифних ставок (посадових окладів) працівників підприємств і організацій, безпосередньо зайнятим на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до 100%.
Відповідно до постанови ОСОБА_4 СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 7 травня 1986 року № 153/10-43 премія за роботу в зоні ЧАЕС виплачувалась у відповідності з діючими на підприємстві системами преміювання. Встановлені граничні розміри премій було дозволено підвищувати до 60 % тарифної ставки (окладу) на місяць (підпункт 4 пункту 1 постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 року № 207-7).
Виходячи з пункту 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_3 СРСР, ОСОБА_3 Міністрів СРСР, ВЦРПС № 524-156 від 07 травня 1986 року, пунктів 1,4 постанови ОСОБА_3 Міністрів СРСР та ВЦРПС № 665-195 від 05 червня 1986 року, пункту 1 постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР і Української республіканської ОСОБА_3 професійних Спілок № 207-7 від 10 червня 1986 року, оплата за роботу у зонах небезпеки провадитися з урахуванням кратності зони небезпеки по тарифній ставці.
Крім того, постановою ОСОБА_4 СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 7 жовтня 1986 року № 153/10-43 встановлено, що працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах по усуненню наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, премії, заохочення й винагороди нараховувати відповідно до діючих положень на збільшені, згідно п. 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_3 СРСР, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07 травня 1986 року № 524-156 тарифні ставки (відрядні розцінки) і посадові оклади.
Зі змісту спірної довідки вбачається, що розрахунок заробітної плати (грошового забезпечення) проводився на підставі постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР 10 червня 1986 року № 207-7 та постанови КМУ від 23.11.2011 року № 1210.
Разом із тим, згідно 244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Так, постановою Верховного Суду України від 4 листопада 2015 року ухвалу Вищого адміністративного суду України від 25 березня 2015 року, ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 2 березня 2015 року та постанову Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 27 січня 2015 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції. У даній постанові суду зазначено, що невід'ємною складовою підстав та порядку перерахунку пенсії є беззаперечне підтвердження відомостей, що містяться в довідці, відповідними первинними документами бухгалтерського обліку про тривалість робочого дня та місце її виконання. Як установили суди, відповідач зазначив, що подана довідка складена з порушенням норм законодавства, оскільки відсутні підстави для застосування кратності до тарифної ставки, підвищеної на 100 відсотків. Крім того, відповідач вказав, що сума премії у розмірі 60 відсотків безпідставно розрахована та включена до довідки, оскільки в розрахункових відомостях відсутнє нарахування місячних премій (премія у розмірі 60 відсотків на підприємстві в 1986 році за роботу в зоні ЧАЕС не була передбачена). Також відповідач вказав, що підприємство безпідставно врахувало одноразову премію в розмірі 400 крб. та не надало підтверджуючих документів про виділення Мінфіном СРСР, Держпланом СРСР та Міненерго СРСР коштів для виплати такої премії працівникам, які брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
З довідки від 30.04.2015 р. вбачається, що за період роботи (служби) позивача з 01.08.1986 р. по 25.08.1986 р. зазначено нарахування премії в розмірі 207,90 крб., однак матеріали справи не містять доказів нарахування місячних премій у первинних документах бухгалтерського обліку.
Тому суд вважає за необхідне зобов»язати відповідача перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію відповідно до довідки № 03-309/13 від 30.04.2015 року, яка видана Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, згідно якої перераховано заробітну плату (грошове забезпечення) ОСОБА_1 за роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за період із 01.08.1986 року по 25.08.1986 року в сумі 1555, 73 крб. , тобто без урахування премії (1763,63 крб.-207,90 крб.) та починаючи з 28.09.2015 року , тобто з часу звернення до відповідача із заявою перо перерахунок пенсії.
Суд враховує при цьому, що відповідач не надав суду письмові докази, які б свідчили про незаконність цієї довідки.
Викладене також підтверджується правовими висновками Верховного Суду України викладеними у постанові від 24.11.2015 р. справа №539/3949/14-а та постанові від 24.11.2015 р. справа №539/339/14-а.
Крім цього, відповідно до ст. 11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Враховуючи, що позивачем фактично оспорюється рішення відповідача від 30.09.2015 року, суд відповідно до ст. 11 КАС України вважає, що відсутні підстави для задоволення позову в частині вимог про визнання дій відповідача безпідставними, а вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області №413 від 30.09.2015 року про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії згідно довідки, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області № 03-309/13 від 30.04.2015 року.
Керуючись ст.ст. 5, 9-12, 122, 128, 158 -163 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_5 Карловича до Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області про визнання дій безпідставними та зобов»язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області №413 від 30.09.2015 року про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії згідно довідки, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області № 03-309/13 від 30.04.2015 року скасувати.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію відповідно до довідки № 03-309/13 від 30.04.2015 року, яка видана Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, згідно якої перераховано заробітну плату (грошове забезпечення) ОСОБА_1 за роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за період із 01.08.1986 року по 25.08.1986 року в сумі 1555, 73 крб. відповідно до ОСОБА_3 Міністрів УРСР та Укрпрофради від 10 червня 1986 року №207-7 «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення робітників підприємств, організацій і установ, зайнятих на роботах, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганням забруднення навколишнього середовища», починаючи з 28.09.2015 року з урахуванням сплачених сум.
ОСОБА_3 може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_6 Ю. А.