Постанова № 55033614, 16.01.2016, Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
16.01.2016
Номер справи
345/20/16-п
Номер документу
55033614
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №345/20/16-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.01.2016 року м. Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Онушканич В.В., з участю секретаря судового засідання Бабійчук Л.В., прокурора Калуської місцевої прокуратури ОСОБА_1І, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління СБУ України в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії СС 185683, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, тимчасово не працюючого, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, не судимого, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2, будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, передбачені підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо фінансового контролю, а саме несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушення вчинено при наступних обставинах.

Згідно рішення Довговойнилівської сільської ради від 12.11.2010 р. визнано повноваження секретаря Довговойнилівської сільської ради ОСОБА_2. Відповідно до рішення Довговойнилівської сільської ради № 23 від 03.10.2005 року ОСОБА_2 присвоєно 10 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

За таких обставин ОСОБА_2, у відповідності до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, як посадова особа місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» 13 листопада 2015 року ОСОБА_2 склав повноваження секретаря Довговойнилівської сільської ради у звязку із закінченням повноважень.

Згідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями.

ОСОБА_2, будучи ознайомленим із вимогами фінансового контролю відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», зобовязаний був подати до Довговойнилівської сільської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за період з 01.01.2015 по 13.11.2015 року. Проте, діючи умисно, він на 14.12.2015 року не подав вказану декларацію до Довговойнилівської сільської ради, а подав її несвоєчасно - 16 грудня 2015 року.

ОСОБА_2 в судовому засіданні визнав свою вину у вчиненому. Підтвердив вище наведені обставини. Пояснив, що він не знав про обовязок подавати декларацію при звільненні з посади секретаря сільської ради, однак, в нього і не було прямого умислу на вчинення неправомірних дій. Обіцяє в подальшому жодних правопорушень не вчиняти. Просить суворо не карати.

Прокурор вважає, що вина ОСОБА_2 повністю доводиться поясненнями самого правопорушниками та матеріалами справи про адмінправопорушення, а в його діях наявний склад корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім визнання ОСОБА_2 своєї вини, його вина у скоєному доводиться наступними матеріалами справи:

- відомостями, викладеними у протоколі № 1 про вчинення адміністративного корупцыйного правопорушення від 04.01.2016 р., в якому зафіксовано обставини вчиненого ОСОБА_2 корупційного адміністративного правопорушення (а.с. 2-4);

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 5-6).

- відповіддю за підписом в.о. старости Довговойнилівської сільської ради, якої вбачається, що ОСОБА_2 звільнений з посади секретаря Довговойнилівської сільської ради 13.11.2015 р. (а.с. 8);

- копією рішення Довговойнилівської сільської ради 12.11.2010 р. про обрання секретарем сільської ради депутата ОСОБА_2 (а.с. 14);

- копією сертифікату, який підтверджує, що секретар Довговойнилівської сільської ради ОСОБА_2 в 2012 році пройшов підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування та успішно склав підсумковий тест з питань запобігання та протидії корупції (а.с. 15);

- копією декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2015 рік, яка подана ОСОБА_3 16.12.2015 р. (а.с. 21-24);

Заслухавши пояснення правопорушника, думку прокурора, та дослідивши у судовому засіданні матеріали справи про корупційне правопорушення, проаналізувавши норми діючого законодавства, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

При накладенні стягнення у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, враховується характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного, обставини справи, ступінь вини правопорушника та дані про його особу.

До обставин, які помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відношу, визнання правопорушником своєї вини у вчиненому, а також те, що він раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності, в тому числі за вчинення корупційних правопорушень, не притягувався.

Обставини, які б обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутні.

Враховуючи наведені обставини, суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягається вперше, його позитивну характеристику (а.с. 26), сімейний стан (а.с. 25) вважаю за доцільне ОСОБА_2 призначити покарання в межах санкції ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_2 на користь держави слід стягнути судовий збір згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-6, 221, 283, 284 КУпАП,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумі доходів громадян, що становить 850 грн.

Штраф повинен бути сплачений правопорушником протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Стягнути з ОСОБА_2 (індентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави (Калуське УДКСУ в Івано-Франківській області (м. Калуш), код за ЄДРПОУ 37824037, банк отримувача ГУ ДКСУ в Івано-Франківській області, МФО 836014, рахунок отримувача 31212206700015, код класифікації доходів бюджету 22030001) 275,60 грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: