ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
13 січня 2016 р. справа № 194/1088/14-а(6-а/194/48/15)
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Чередниченко В.Є. перевіривши на відповідність вимог Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Тернівської міської ради в Дніпропетровській області на ухвалу Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 04 грудня 2015 року у справі №194/1088/14-а(6-а/194/48/15) за заявою ОСОБА_1 про заміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Тернівської міської ради в Дніпропетровській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 04 грудня 2015 року заяву ОСОБА_1 про заміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Тернівської міської ради в Дніпропетровській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії - задоволено.
Відповідач, не погодившись з ухвалою суду першої інстанції звернувся до суду з апеляційною скаргою, згідно з якою просить її скасувати та прийняти нове рішення, «яким задовольнити подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення».
Згідно з частиною 6 статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, відповідачем до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Згідно з частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, тобто суддя, встановивши, невідповідність матеріалів поданої скарги вимогам, встановленим статтею 187 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху.
Відповідно до чинної на час подання апеляційної скарги редакції Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року) управління соціального захисту населення Тернівської міської ради в Дніпропетровській області не наділено пільгами щодо сплати судового збору.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3.5 таблиці ставок судового збору частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується судовий збір в сумі 1 (одного) розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином враховуючи те, що розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2015 року дорівнював 1218 грн., судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду становить 1218 грн.
Однак, на підтвердження сплати судового збору заявником не надано квитанцію про сплату судового збору у визначеному законодавством розмірі - 1218 грн.
Для зарахування до державного бюджету надходжень зі сплати судового збору визначено наступні реквізити: Отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області; КБКД 22030001; рахунок отримувача: 31217206781004; Код з ЄРДПОУ: 37989274; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО: 805012, призначення платежу: *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті). Судовий збір, за апеляційною скаргою (ПІБ особи чи назва організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Між тим, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне роз'яснити відповідачу, що відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України він має право звернутися до суду з заявою про відстрочення сплати судового збору.
Крім того, в апеляційній скарзі відповідач просить скасувати ухвалу Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 04 грудня 2015 року та прийняти нове рішення, яким «задовольнити подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення».
Як вбачається з матеріалів справи, у задоволенні зазначеного відповідачем подання відмовлено ухвалою Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 09 лютого 2015 року (а.с.60-63), а не оскарженою ним ухвалою Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 04 грудня 2015 року, якою розглядалась заява ОСОБА_1 про заміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Відповідно до пункту 3 частини 1статті 187 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху та надати строк для уточнення вимог до суду в апеляційній скарзі.
З огляду на вищевикладене, суд дає можливість відповідачу у строк 10 днів з дня отримання копії ухвали надати апеляційну скаргу оформлену у відповідності до статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто надати документ, який підтверджує факт сплати судового збору у визначеному законодавством України розмірі та уточнити в апеляційній скарзі вимоги до суду апеляційної інстанції.
Керуючись статтями 108, 187, 189 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Тернівської міської ради в Дніпропетровській області на ухвалу Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 04 грудня 2015 року у справі №194/1088/14-а(6-а/194/48/15) - залишити без руху та надати строк 10 днів з дня отримання копії ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Копію ухвали про залишення апеляційної заяви без руху направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
У випадку не усунення недоліку у вказаний строк апеляційна скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: В.Є. Чередниченко