Постанова № 55011019, 25.12.2015, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.12.2015
Номер справи
818/3227/15
Номер документу
55011019
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 грудня 2015 р. Справа № 818/3227/15

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненка О.В.

за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області в особі начальника Костєннікова Д.М. про визнання незаконним та скасування наказу,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась до суду з позовом, який представник позивачки підтримав в судовому засіданні та мотивує тим, що наказом начальника УДМС України в Сумській області від 03 липня 2015 року ОСОБА_1 позбавлено премії за липень 2015 року. Вважає такий наказ незаконним, оскільки в ньому не міститься посилання на нормативний акт, за яким позбавлено премії. Не викладено чітко в чому саме полягає проступок позивачки, які норми законодавства нею порушені. 09 квітня 2015 року до Управління УДМС України в Сумській області надійшли матеріали про відновлення втраченого паспорта громадянина України на ім'я ОСОБА_3 та передані начальником управління позивачці. Ні нормативними актами, що регламентують порядок видачі паспорта, ні посадовою інструкцією на позивачку не покладено обов'язків вчиняти приводити перевірку таких матеріалів та готувати для керівника пропозиції для прийняття рішень. При прийнятті рішення про позбавлення премії відповідачем порушено строки притягнення до дисциплінарної відповідальності, встановлені ч. 1 ст. 148 КЗпП України. Просить визнати незаконним та скасувати наказ № 303/04 від 03 липня 2015 року.

Представники відповідача позов не визнали. Пояснили, що позивачка на момент винесення наказу, який оспорюється, працювала на посаді начальника відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України. Відповідно до вимог посадової інструкції саме на позивачку покладено обов'язок контролю за оформленням паспорта на заміну втраченого. Максимальний термін надання адміністративної послуги становить 2 місяці з моменту отримання заяви. ОСОБА_3 Подав заяву 05 лютого 2015 року до Сумського РС УДМС України в Сумській області. 09 квітня 2015 року матеріали справи отримані УДМС України в Сумській області. В ході службової перевірки встановлено, що матеріали знаходилися безпосередньо у позивачки з 09.04.2015 по 22.06.2015 і ніякого рішення прийнято не було. Тривала бездіяльність позивачки та неналежне виконання службових обов'язків призвели до порушення прав ОСОБА_3 В зв'язку з цим керівником УДМС України в Сумській області прийнято рішення про позбавлення позивачки премії за липень 2015 року. Таке рішення прийнято у відповідності до вимог Положення про систему преміювання працівників УДМС України в Сумській області. Просять в задоволенні позову відмовити.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає. Судом встановлено, що на момент виникнення правовідносин позивачка обіймала посаду начальника відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України. Наказом начальника УДМС України в Сумській області № 303/04 від 03 липня 2015 року за виявлені порушення при виконанні посадових обов'язків позивачку позбавлено премії за липень 2015 року (а.с. 75).

Суд вважає безпідставним твердження позивачки про порушення відповідачем при прийнятті рішення строків застосування дисциплінарного стягнення, встановлених ст. 148 КЗпП України. Відповідно до ст. 147 КЗпП України за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана;2) звільнення. Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення. Відповідно до ст. 14 ч. 2 закону України "Про державну службу" до службовців, крім дисциплінарних стягнень, передбачених чинним законодавством про працю України, можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу: попередження про неповну службову відповідність; затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду. Зниження розміру премії, а бо позбавлення премії до переліку дисциплінарних стягнень та заходів дисциплінарного впливу не віднесено. За таких обставин, безпідставними є твердження позивачки про застосування правил застосування дисциплінарних стягнень у випадку позбавлення працівника премії.

Відповідно до п.п. 2 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" керівникам центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, їх територіальних органів, інших органів державної влади надано право у межах затвердженого фонду оплати праці здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи. Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу.

Наказом начальника УДМС України в Сумській області № 16 від 28.01.2014 затверджено "Положення про систему преміювання працівників Управління Державної міграційної служби України в Сумській області". Відповідно до п.п. 3.1, 3.5 Положення преміювання проводься відповідно до особистого внеску працівника в загальні результати роботи. Підставою для позбавлення премії або зменшення її розміру є невиконання або неналежне виконання заходів, передбачених планами роботи УДМС України в Сумській області, планами роботи відповідних структурних підрозділів; порушення виконавської дисципліни (невиконання, неналежне, несвоєчасне виконання) доручень ДМС, керівництва УДМС України в Сумській області; порушення трудової дисципліни; невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків; застосування дисциплінарних стягнень та інші. (а.с. 147-148).

Відповідно до п.п. 2.1.6, 2.1.7 Посадової інструкції начальник відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України здійснює контроль за оформленням і видачею територіальними підрозділами ДМС громадянам України, які постійно проживають в Україні, документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство; здійснює контроль за роботою з питань ідентифікації громадян України, які втратили документи, що посвідчують особу.

Судом встановлено, що 04.02.2015 ОСОБА_3 звернувся до Сумського районного сектору УДМС України в Сумській області з заявою про втрату паспорта. Сектором були вчинені дії для підтвердження особи заявника. 09.04.2015 справа надійшла до Управління УДМС України в Сумській області для подальшого прийняття рішення. В цей же день з резолюцією начальника Управління матеріали були передані для опрацювання ОСОБА_1 (а.с. 117-141).

В ході проведення службової перевірки, призначеної наказом начальника Управління УДМС в Сумській області № 24/06 від 26.06.2015, комісією встановлено, що в період з 09.04.2015 до 22.06.2015 матеріали про втрату паспорта ОСОБА_3 знаходились безпосередньо ОСОБА_1 Протягом цього часу не вчинялось будь-яких дій та не приймалось ніяких рішень як самою позивачкою, так і будь-якими іншими особами за її наказом, що призвело до порушення строків надання адміністративної послуги та прав заявника (а.с. 11-116). Дослідженими в судовому засіданні доказами такі висновки службової перевірки не спростовані.

Як було зазначено вище, контроль за роботою по ідентифікації осіб, які втратили паспорт та видачею паспорта замість втраченого посадовою інструкцією віднесено саме до повноважень ОСОБА_1 як начальника відділу. За таких обставин відповідачем правомірно прийнято рішення про неналежне виконання позивачкою посадових обов'язків та наявність підстав для позбавлення її премії за результатами роботи. Наказ № 303/04 від 03 липня 2015 року в частині, що стосується позивачки, відповідачем винесено в межах повноважень та у відповідності до "Положення про систему преміювання працівників Управління Державної міграційної служби України в Сумській області", а позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області в особі начальника Костєннікова Д.М. про визнання незаконним та скасування наказу № 303/04 від 03 липня 2015 року "Про позбавлення премії за липень 2015 року" відмовити в зв'язку з необґрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко