Справа № 752/545/13- ц
Провадження № 2/752/1361/13
РІШЕННЯ
Іменем України
16.10.2014 року Голосіївський районний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Калініченко Л.С., при секретарях - Руденко М.М., Ткаченко В.Г., Хмарук Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом заступника прокурора м. Києва до Київської міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа - Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання недійсними державних актів на право власності на земельну ділянку, договору купівлі-продажу, відновлення становища, яке існувало до порушення,
в с т а н о в и в:
в січні 2013 року заступник прокурора м. Києва звернувся до суду з позовом до Київської міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсними державних актів на право власності на земельну ділянку, договору купівлі-продажу земельної ділянки та відновлення становища, яке існувало до порушення.
Свої вимоги заступник прокурора м. Києва обґрунтовував тим, що на підставі рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 "Про передачу громадянам України земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах міста Києва" (п. 885 Додатку №1) ОСОБА_1 передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,1000 га у АДРЕСА_3 (кадастровий номер НОМЕР_3) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.
На підставі вказаного рішення Київської міської ради ОСОБА_1 видано державний акт на право власності на вказану земельну ділянку, який зареєстровано 22.12.2009 року Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за № 07-7-63113.
У подальшому, 22.07.2011 року, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки у АДРЕСА_3, на підставі якого ОСОБА_2 видано державний акт на право власності на вказану земельну ділянку, який зареєстровано 22.07.2011 року Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за № 07-7-06636.
Як зазначав позивач у позовній заяві, прийняте рішення Київської міської ради, видані державні акти на право власності на земельну ділянку та укладений договір купівлі-продажу не відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають визнанню недійсними.
Зокрема, позивач вказував на те, що проект землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки за замовленням ОСОБА_1 не розроблявся, контролюючими органами не розглядався та не погоджувався, а проект рішення міської ради про передачу у власність земельної ділянки Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації не готувався та на розгляд міської ради не направлявся.
Зазначав, що в порушення ст. 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації", п. 2 Порядку проведення експертизи містобудівної документації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2000 року № 1577, не проводилась обов'язкова експертиза проекту землеустрою та містобудівної документації.
Крім того, в порушення п. 2 ст. 14 закону України "Про екологічну експертизу", оспорюваним рішенням міської ради внесено зміни до Генерального плану міста Києва без проведення обов'язкової державної екологічної експертизи документації та в порушення ст.11 вказаного Закону не проводились громадські слухання щодо зміни цільового призначення спірної земельної ділянки та передання її у приватну власність фізичній особі.
Оскільки п. 885 Додатку № 1 до рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 "Про передачу громадянам України земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах міста Києва" ухвалено з порушенням вимог закону, позивач просив суд визнати його незаконним та скасувати; визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку у АДРЕСА_3 площею 0,1000 га, кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 гривень, виданий ОСОБА_1, який зареєстровано 22.12.2009 Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за № 07-7-63113; визнати недійсним укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,1000 га, кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 гривень, яка знаходиться у АДРЕСА_3; визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку у АДРЕСА_3 площею 0,1000 га, кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 гривень, виданий ОСОБА_2, який зареєстровано Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за № 07-7-06636; відновити становище, яке існувало до порушення, шляхом визнання права власності на земельну ділянку у АДРЕСА_3, кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 гривень, за територіальною громадою міста Києва.
Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 23.09.2013 року провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання незаконним та скасування пункту № 885 Додатку № 1 до рішення Київської міської ради від 18.08.2008 року № 922/922 закрито.
У ході розгляду справи позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, в якій він просив суд відновити становище, яке існувало до порушення, шляхом повернення в розпорядження Київської міської ради земельної ділянки площею 0,1000 га, кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 гривень, у АДРЕСА_3
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 проти позовних вимог заперечував, просив суд відмовити в їх задоволенні.
Представник відповідача - Київської міської ради, відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини неявки в судове засідання суд не повідомили.
Заслухавши пояснення осіб, які брали участь у справі, дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
За положеннями ст. 9 ЗК України, п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень Київської міської ради належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до вимог ЗК України.
На підставі рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 "Про передачу громадянам України земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах міста Києва" (п. 885 Додатку №1) ОСОБА_1 передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,1000 га, кадастровий номер НОМЕР_3, у АДРЕСА_3 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (а.с.13-16).
На підставі вказаного рішення Київської міської ради Капелюху В.І видано державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4, зареєстрований 22.12.2009 Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за № 07-7-05113 (а.с.10).
У подальшому, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 22.07.2011 року укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки у АДРЕСА_3, посвідчений приватним нотаріусом Київського нотаріального округу Кударенко В.М. (а.с.11), на підставі якого ОСОБА_2 видано державний акт на право власності на вказану земельну ділянку серії НОМЕР_5, який зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за № 07-7-06636 (а.с.12).
Відповідно до ч.6 статті 118 ЗК України (в редакції, що діяла на час прийняття рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922) громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.
Згідно з ч.8-10 цієї норми проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін. Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
На час прийняття Київською міською радою рішення від 18.12.2008 року № 922/922 діяв Регламент розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві, затверджений рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 року № 457/1867 "Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві".
Згідно з ч.1-2 ст. 9 цього Регламенту підставою для розроблення документації із землеустрою є згода Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради та технічне завдання на розробку відповідної документації із землеустрою, погоджене з Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА). Особи, які отримали відповідно до цього Регламенту згоду на розроблення документації із землеустрою, мають право звертатися із відповідним замовленням до землевпорядних організацій.
Відповідно до ч.1 ст.10 Регламенту погоджена документація із землеустрою разом із супроводжувальним листом подається землевпорядною організацією до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) для розгляду, підготовки проекту рішення Київської міської ради та його передачі до Київської міської ради для прийняття відповідного рішення в порядку, визначеному розділом 4 цього Регламенту. Якщо документація із землеустрою не буде подана у визначений строк до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), то згода втрачає чинність і відповідна земельна ділянка включається до переліку земельних ділянок, права на які набуваються на конкурсних засадах в порядку, визначеному законодавством.
Остаточне рішення щодо затвердження переліку земельних ділянок, права на які набуваються на конкурсних засадах, приймається Київською міською радою.
Як вбачається з аналізу наведених норм, обов'язковою умовою для прийняття Київською міською радою рішення про відведення земельної ділянки є наявність погодженої документації із землеустрою.
Як вбачається з листів Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05.08.2009 року № 05-360/21530 (а.с.140) та Головного управління Держкомзему у місті Києві від 24.09.2009 року № 1266 (а.с.141), документи із землеустрою, які стали підставою для прийняття рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 "Про передачу громадянам України земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах міста Києва" до Головного управління земельних ресурсів та Головного управління Держкомзему у місті Києві на погодження не надходили.
Законність рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 "Про передачу громадянам України земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах міста Києва" щодо передачі земельних ділянок у власність громадянам, у тому числі й ОСОБА_1, була предметом розгляду Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 2а-16462/10/2670.
У постанові Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.11.2011 року у зазначеній справі (а.с.107) встановлено, проект землеустрою та будь-яке погодження проекту відведення земельної ділянки, зокрема, громадянину ОСОБА_1 (АДРЕСА_3), не розроблялися, що свідчить про те, що рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 в частині виділення цієї земельної ділянки прийнято Київською міською радою з порушенням встановленої Земельним кодексом України процедури.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.11.2011 року у справі № 2а-16462/10/2670, частково зміненою постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.04.2012 року у справі № 2а-16462/10/2670 (а.с.102-115), рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 "Про передачу громадянам України земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах міста Києва", зокрема, щодо передачі у власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,1 га, кадастровий номер НОМЕР_3, у АДРЕСА_3 в Голосіївському районі м. Києва (м/р "Жуляни"), скасовано. При цьому вказаними судовими рішеннями встановлено, що проект відведення спірної земельної ділянки та будь-які погодження проекту відведення земельної ділянки не розроблялися.
Зазначені судові рішення набрали законної сили та не скасовані в частині надання у власність ОСОБА_1 земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_3) у АДРЕСА_3 в Голосіївському районі м. Києва (м/р "Жуляни").
Згідно з ч. 1. ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, визначено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, приймаючи рішення у даній справі, суд враховує як доведену ту обставину, що рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 "Про передачу громадянам України земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах міста Києва" щодо передачі у власність земельної ділянки, зокрема, ОСОБА_1, прийняте Київською міською радою з порушенням встановленої Земельним кодексом України процедури і скасовано.
Обґрунтування заперечень на позов представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_4 тим, що постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2012 року у справі № 2а-16462/10/2670, прийнятою за результатами перегляду за нововиявленими обставинами постанови від 17.11.2011, якою суд відмовив у задоволенні позову заступника прокурора м. Києва в частині скасування рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922 "Про передачу громадянам України земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та для ведення садівництва у мікрорайоні Жуляни у Солом'янському та Голосіївському районах міста Києва" щодо передачі земельних ділянок особам, судом не можуть бути взяті до уваги, оскільки відмова у задоволенні позову не стосується земельної ділянки, переданої ОСОБА_1
Згідно з ч.1 ст.155 ЗК України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
Верховний Суд України в своїй ухвалі від 08.06.2011 у справі
№ 6-20570св09 зазначає, що та обставина, що державний акт на право власності на земельну ділянку є правовстановлюючим документом, який видається на підставі рішення відповідного органу місцевого самоврядування, тому вимога про скасування державного акта на право приватної власності на земельну ділянку є похідною й залежить від доведеності незаконності рішення органу місцевого самоврядування, на підставі якого виданий оспорюваний державний акт.
За правовою позицією, викладеною Верховним Судом України у постанові від 23.10.2013 року у справі № 6-83цс13, державний акт на право приватної власності на землю видається на підставі рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади, тому вирішення питання про правомірність видачі державного акта безпосередньо залежить від законності рішення, на підставі якого такий акт виданий, і дотримання вимог, передбачених земельним законодавством, зокрема, статтями 116,118 ЗК України.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,1000 га (кадастровий номер НОМЕР_3) у АДРЕСА_3 (мікрорайон "Жуляни") у Голосіївському районі м. Києва серії НОМЕР_4, виданий ОСОБА_1, зареєстрований 22.12.2009 року Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підлягає визнанню недійсним на підставі ст.ст. 118, 155 Земельного кодексу України.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що у вимогах про визнання недійсним державного акта на право приватної власності на земельну ділянку, виданого ОСОБА_1, заступник прокурора зазначає номер його реєстрації Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як 07-7-63113. Як вбачається з копії акта на спірну земельну ділянку, виданого ОСОБА_1 22.12.2009 року Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яка міститься в матеріалах справи, номер реєстрації цього акта в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі - 07-7-05113. З урахуванням викладеного, суд вбачає за необхідне вказати, що визнанню недійсним підлягає державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,1000 га (кадастровий номер НОМЕР_3) у АДРЕСА_3 (мікрорайон "Жуляни") у Голосіївському районі м. Києва серії НОМЕР_4, виданий ОСОБА_1, зареєстрований 22.12.2009 року Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за № 07-7-05113.
В свою чергу, відповідно до ч. 1 і 2 ст. 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.
Згідно ч. 1 ст. 215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою ст. 203 ЦК України.
При цьому відповідно до вимог ст. 210 Земельного кодексу України угоди, укладені із порушенням встановленого законом порядку купівлі-продажу, ренти, дарування, застави, обміну земельних ділянок, визнаються недійсними за рішенням суду.
Згідно ч. 3 ст. 215 ЦК України, якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).
Відповідно до ст. 378 ЦК України, право власності особи на земельну ділянку може бути припинене за рішенням суду у випадках, встановлених законом.
Внаслідок прийняття рішення Київської міської ради від 18.12.2008 року № 922/922, видачі оскаржуваних державних актів та укладення договору купівлі-продажу спірної земельної ділянки було порушено право власності територіальної громади міста Києва на землю.
Оскільки прокурор, що заявив даний позов, не належить до кола суб'єктів, яким, з урахуванням норм Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", належить право на звернення до суду з позовом у порядку, передбаченому ст. 388 ЦК України, суд вважає, що обраний прокурором спосіб захисту порушеного права - визнання договору купівлі-продажу земельної ділянки недійсним та відновлення становища, що існувало до порушення - повернення земельної ділянки в розпорядження Київської міської ради надасть змогу захистити права громади.
За правовою позицією Верховного Суду України, висловленою у постанові від 18.09.2013 року у справі № 6-92цс13, особу може бути позбавлено її власності лише в інтересах суспільства, на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права, а при вирішенні питання про можливість позбавлення особи власності мусить бути дотримано справедливої рівноваги між інтересами суспільства та правами власника.
Вирішуючи питання про справедливу рівновагу між інтересами суспільства і конкретної особи, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі "Трегубенко проти України" від 02.11.2004 року категорично ствердив, що "правильне застосування законодавства незаперечно становить "суспільний інтерес" (п.54 рішення).
Доводи представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_4 щодо безпідставності позбавлення права власності на земельну ділянку його довірителя судом не можуть бути взяті до уваги, оскільки відповідач ОСОБА_1 набув право власності на спірну земельну ділянку незаконно (без розробки проекту землеустрою, без будь-яких погоджень уповноваженими органами державної влади), а відтак і розпорядився нею незаконно, тому звернення заступника прокурора спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно значущого питання про безоплатне передання ділянки з комунальної власності у приватну та повернення у розпорядження територіальної громади землі, яка вибула з її розпорядження незаконно.
Таким чином, суд приходить до висновку, що договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,1000 га, кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 грн., у АДРЕСА_3, укладений 22.07.2011 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, посвідчений приватним нотаріусом Київського нотаріального округу Кударенко В.М., підлягає визнанню недійсним.
Також необхідно визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_5, виданий ОСОБА_2, зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 18.01.2012 року за № 07-7-06636, оскільки судом визнається недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки, в результаті укладення якого був виданий цей державний акт.
Крім цього, для захисту суспільних інтересів необхідно відновити становище, яке існувало до порушення, шляхом повернення в розпорядження Київської міської ради спірної земельної ділянки.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
З огляду на вищенаведене, відповідно до ст. ст. 15, 16, 203, 215, 216, 378 Цивільного кодексу України, ст. ст. 9, 116, 118, 155, 210 Земельного кодексу України, керуючись ст. ст. 4, 10, 11, 60, 88, 208, 209, 212-215, 292, 294 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
в и р і ш и в:
позов заступника прокурора м. Києва до Київської міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа - Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання недійсними державних актів на право власності на земельну ділянку, договору купівлі - продажу, відновлення становища, яке існувало до порушення, - задовольнити.
Визнати недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку у АДРЕСА_3, кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 (сто п'ятдесят дві тисячі сто) гривень, виданий ОСОБА_1, зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 22.12.2009 року за № 07-7-05113.
Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки у АДРЕСА_3 в Голосіївському районі м. Києва (м/р "Жуляни"), кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 (сто п'ятдесят дві тисячі сто) гривень, укладений 22.07.2011 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Визнати недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку у АДРЕСА_3 в Голосіївському районі м. Києва (м/р "Жуляни"), кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 (сто п'ятдесят дві тисячі сто) гривень, виданий ОСОБА_2, зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 18.01.2012 року за № 07-7-06636.
Відновити становище, яке існувало до порушення, шляхом повернення до розпорядження Київської міської ради земельної ділянки у АДРЕСА_3 в Голосіївському районі м. Києва (м/р "Жуляни"), кадастровий номер НОМЕР_3, вартістю 152 100 (сто п'ятдесят дві тисячі сто) гривень.
Стягнути солідарно з Київської міської ради (01044, м Київ, вул. Хрещатик, 36; код ЄДРПОУ 22883141), ОСОБА_1 (30300, АДРЕСА_1; номер платника податків НОМЕР_1), ОСОБА_2 (04210, АДРЕСА_2; номер платника податків НОМЕР_2) судовий збір на користь держави в сумі 229 (двісті двадцять дев'ять) гривень 41 копійка.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.
Суддя