ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2016 року Справа № 915/1587/15
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі Мавродій Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою кредитора: Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54030, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24/2, ідентифікаційний код 39554010)
до боржника: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НКФ-Южанка (54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, буд. 1, ідентифікаційний код 32390408),
розпорядник майна: арбітражний керуючий ОСОБА_2 (свідоцтво № 1450 від 08.07.2013, 54030, м. Миколаїв, вул. Спаська, 10, оф. 10),
про банкрутство,
за участю представників учасників процесу:
від кредитора: ОСОБА_3 довіреність № 1607/9/14-03-10-013 від 15.07.2015,
від боржника: не зявився,
розпорядник майна: арбітражний керуючий ОСОБА_2,
В С Т А Н О В И В:
31.08.2015 від кредитора Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (далі ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва) до Господарського суду Миколаївської області надійшла заява № 2005/9/14-03-10-00 від 17.08.2015 про порушення справи про банкрутство боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю (ТОВ) НКФ-Южанка у звязку з неспроможністю боржника своєчасно погасити кредиторську заборгованість в сумі 2 231 089,00 грн., посилаючись на положення ст. ст. 10, 11, 12, 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (надалі Закон про банкрутство).
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 07.09.2015 вказану заяву було прийнято до розгляду, підготовче засідання для розгляду заяви призначено на 21 вересня 2015 року.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 21.09.2015 порушено провадження у справі № 915/1587/15 про банкрутство боржника ТОВ НКФ-Южанка; визнано грошові вимоги кредитора ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва до боржника в загальній сумі 2 231 089,00 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобовязань і зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобовязань та зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), застосованих до дня введення мораторію); введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто пятнадцять календарних днів до 14.01.2016; розпорядником майна боржника призначено арбітражного ОСОБА_2 (далі ОСОБА_2С.); призначено попереднє засідання суду на 17 листопада 2015 року; зобовязано подати до господарського суду: боржника: бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату; перелік майна боржника із зазначенням балансової вартості та місцезнаходження, а також загальної балансової вартості майна; перелік осіб, що мають невиконані зобовязання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобовязань, терміну виконання та підстав виникнення; інші відомості що мають значення для розгляду справи; відзиви на заяви кредиторів; витяги з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна та державного реєстру обтяжень рухомого майна; розпорядника майна: у строк до 10.11.2015 відомості про результати розгляду вимог кредиторів та реєстр вимог кредиторів на затвердження суду; відомості та докази на підтвердження проведення інвентаризації майна боржника, яка має бути проведена не пізніше 21.11.2015; письмові відомості щодо виконання повноважень розпорядника з підтверджуючими доказами відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону про банкрутство.
Відповідно до вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16, оголошення про порушення справи про банкрутство ТОВ НКФ-Южанка було розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 23.09.2015 за № 23031.
22.10.2015 на адресу суду надійшла заява ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва № 3204/9/14-03-10-00 від 21.10.2015 про визнання кредиторських вимог до боржника у сумі 580 278,73 грн.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 22.10.2015 було зобовязано заявника надати суду в строк до 16 листопада 2015 року: докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі; докази надсилання копії заяви боржнику; документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника (розгорнутий розрахунок нарахування пені із зазначенням періодів її нарахування тощо).
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 16.11.2015 у звязку з невиконанням заявником вимог суду в повному обсязі (ненаданням заявником до заяви належних доказів на підтвердження заявлених кредиторських вимог, а саме податкових повідомлень-рішень форми р №№ НОМЕР_1 та НОМЕР_2 від 10.03.2011, на які контролюючим органом була нарахована пеня, та доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі) було повернуто без розгляду заяву ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва № 3204/9/14-03-10-00 від 21.10.2015 про визнання кредиторських вимог до боржника у сумі 580 278,73 грн. з доданими до неї документами, а також лист б/н і б/д (вх. № 20677/15 від 09.11.2015) з доданими до нього документами (всього на 9 арк.).
Інших заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника до господарського суду та до розпорядника майна боржника не надходило.
Ухвалою господарського суду від 17.11.2015 було затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ НКФ-Южанка на загальну суму 2 231 089,00 грн. в наступних розмірах з вказівкою черговості їх задоволення:
вимоги ІІІ-ї черги: ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва в сумі 1 784 696,00 грн.;
вимоги VІ-ї черги: ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва в сумі 446 393,00 грн.;
збори кредиторів та засідання комітету кредиторів призначено на 01 грудня 2015 року; зобовязано розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів у відповідності зі ст. 26 Закону про банкрутство; підсумкове засідання суду призначено на 08 грудня 2015 року; повторно зобовязано боржника подати до господарського суду бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату; перелік майна боржника із зазначенням балансової вартості та місцезнаходження, а також загальної балансової вартості майна; перелік осіб, що мають невиконані зобовязання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобовязань, терміну виконання та підстав виникнення; інші відомості що мають значення для розгляду справи; відзиви на заяви кредиторів; витяги з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна та державного реєстру обтяжень рухомого майна; зобовязано розпорядника майна надати суду: докази на підтвердження проведення інвентаризації майна боржника; протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів ТОВ НКФ-Южанка; аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ НКФ-Южанка; звіт про свою діяльність за час виконання повноважень розпорядника ТОВ НКФ-Южанка з підтверджуючими доказами; пропозиції щодо подальшої процедури в справі про банкрутство ТОВ НКФ-Южанка; зобовязано комітет кредиторів, у відповідності до положень ч. 2 ст. 26 Закону про банкрутство, надати суду рішення щодо подальшої процедури в справі про банкрутство ТОВ НКФ-Южанка.
07.12.2015 до суду від розпорядника майна боржника надійшли наступні документи:
- звіт № 02-01/523 від 07.12.2015 про проведену роботу у справі про банкрутство ТОВ НКФ-Южанка станом на 07.12.2015 з доданими до нього документами (Т. 1, а. с. 174-190);
- звіт № 02-01/524 від 07.12.2015 про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого розпорядника майна ТОВ НКФ-Южанка з відповідним доказом (Т. 1, а. с. 191-192);
- протоколи зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів ТОВ НКФ-Южанка №1 від 01.12.2015 за супровідним листом № 02-01/525 від 07.12.2015 (Т. 1, а. с. 193-195);
- пропозиція щодо доцільності переходу до процедури ліквідації з відповідним доказом (№ 02-01/526 від 07.12.2015 Т. 1, а. с. 196-198).
07.12.2015 від голови комітету кредиторів ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва до суду надійшло клопотання б/н від 07.12.2015 про визнання ТОВ НКФ-Южанка банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень розпорядника майна ТОВ НКФ-Южанка ОСОБА_2 та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 Дане клопотання подане на підставі рішення комітету кредиторів, оформленого протоколом № 2 від 07.12.2015 (Т. 1, а. с. 199-202).
Боржник вимог суду не виконав, витребуваних судом документів не надав, свого повноважного представника в судове засідання 08.12.2015 не направив.
Ухвалами суду від 08.12.2015 було: зобовязано Головне управління статистики в Миколаївській області надати суду баланси та фінансові звіти ТОВ НКФ-Южанка за 2009, 2010 роки; підсумкове засідання суду відкладено на 12 січня 2016 року, повторно зобовязано розпорядника майна надати суду аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ НКФ-Южанка; призначено до розгляду в судовому засіданні звіт розпорядника майна № 02-01/524 від 07.12.2015 про нарахування та виплату грошової винагороди. Явку голови комітету кредиторів та розпорядника майна визнано обовязковою.
Усі учасники в даній справі про банкрутство належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами (Т. 1, а. с. 212-220).
28.12.2015, на виконання вимог ухвали суду від 08.12.2015, від Головного управління статистики в Миколаївській області за супровідним листом № 262/19-23 від 21.12.2015 надійшли витребувані фінансові звіти (баланси) ТОВ НКФ-Южанка за 2009, 2010 роки (Т. 1, а. с. 221-223).
05.01.2016 від ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва до суду надійшов лист б/н і б/д (вх. № 357/16), у якому кредитор просить суд прийняти звернення ДПІ до розгляду та не ліквідувати ТОВ НКФ-Южанка до проведення контролюючим органом перевірки зазначеного підприємства (Т. 1, а. с. 229).
У судовому засіданні судом розяснено представнику кредитора, що на момент подання до суду зазначеного звернення відносно ТОВ НКФ-Южанка господарським судом навіть не прийнято постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а тому таке звернення являється безпідставним. В звязку з чим суд залишив його без розгляду.
11.01.2016 до суду від розпорядника майна надійшли наступні документи:
- звіт № 02-01/537 від 11.01.2016 про проведену роботу у справі про банкрутство ТОВ НКФ-Южанка станом на 11.01.2016 з доданим до нього аналізом фінансово-господарської діяльності боржника (Т. 1, а. с. 231-244);
- звіт № 02-01/538 від 11.01.2016 про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого розпорядника майна ТОВ НКФ-Южанка станом на 11.01.2016 (Т. 1, а. с. 245).
12.01.2016 до суду від розпорядника майна надійшли наступні документи:
- докази звернення розпорядника майна до керівника ТОВ НКФ-Южанка з відповідними запитами (за супровідним листом № 02-01/539 від 11.01.2016) (Т. 2, а. с. 1-4);
- пропозиція щодо доцільності переходу до процедури ліквідації з відповідним доказом (№ 02-01/540 від 11.01.2016 Т. 2, а. с. 5-7).
12.01.2016 у судове засідання зявилися повноважний представник кредитора та розпорядник майна боржника.
Боржник в судове засідання не зявився, про причини незявлення суд не повідомив, і таким чином не скористався наданими йому процесуальними правами.
У звязку з цим, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Згідно з ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
Частиною 2 статті 22 ГПК України закріплено, що сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Відповідно до ст. 75 ГПК України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Частиною 1 статті 37 Закону про банкрутство встановлено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Банкрут боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобовязання встановлена господарським судом.
Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.
У судовому засіданні 12.01.2016 розпорядник майна боржника арбітражний керуючий ОСОБА_2 звітував про свою діяльність, запропонував суду прийняти відповідне рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Присутній у засіданні представник кредитора ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва (голова комітету кредиторів) підтримав клопотання про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Також у засіданні 12.01.2016 судом було затверджено звіт розпорядника майна ТОВ НКФ-Южанка арбітражного керуючого ОСОБА_2 № 02-01/538 від 11.01.2016 про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого розпорядника майна ТОВ НКФ-Южанка у справі № 915/1587/15 станом на 11.01.2016 на суму 10 164,60 грн.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників процесу, суд дійшов висновку про задоволення клопотання голови комітету кредиторів ТОВ НКФ-Южанка б/н від 07.12.2015, виходячи з такого.
ТОВ НКФ-Южанка зареєстровано 07.02.2003, ідентифікаційний код 32390408, місцезнаходження: 54001, Миколаївська обл., місто Миколаїв, Центральний район, вулиця Спаська, будинок 1, керівник ОСОБА_4.
Розпорядником майна направлялися запити керівнику боржника з проханням про передачу документації. Відповідей на запити не отримано (Т. 2, а. с. 2-4).
Згідно листа № 249/04.1-46 від 27.10.2015 Головного управління статистики у Миколаївській області остання фінансова звітність надана респондентом за підсумками 2010 року (Т. 1, а. с. 182).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 21497173 від 04.12.2015 відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи ТОВ НКФ-Южанка в реєстрі відсутні. Крім того, вбачається, що 19.04.2011 до реєстру внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою (54001, Миколаївська обл., місто Миколаїв, Центральний район, вулиця Спаська, будинок 1) (Т. 1, а. с. 178-180).
Відповідно до акту обстеження місцезнаходження (юридичної адреси) ТОВ НКФ-Южанка від 05.10.2015 розпорядником майна встановлено, що за адресою реєстрації місцезнаходження юридичної особи боржника знаходяться проектний центр, інші організації та підприємства; відомості про боржника розпоряднику майна адміністрацією будівлі не надані (відсутні); ознак здійснення підприємницької діяльності ТОВ НКФ-Южанка не виявлено (Т. 1, а. с. 181).
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, щодо субєкта (індексний номер інформаційної довідки 33619414 від 14.02.2015), за параметрами запиту: права власності, інші речові права, іпотеки, обтяження, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про юридичну особу ТОВ НКФ-Южанка відомості відсутні (Т. 1, а. с. 184).
Відповідно до інформації з Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна (індексний номер документа 33619425 від 14.02.2015), в Єдиному реєстрі заборон відчуження обєктів нерухомого майна міститься запис про обтяження нерухомого майна ТОВ НКФ-Южанка [тип обтяження: арешт нерухомого майна; реєстраційний номер обтяження: 11484991; підстава обтяження: постанова про накладення арешту, 28084439, 10.08.2011, Державним виконавцем Центрального ВДВС ММУЮ ОСОБА_5; обєкт обтяження: невизначене майно, все нерухоме майно; обтяжувач: Центральний відділ державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції], в інших реєстрах відомості відсутні (Т. 1, а. с. 185).
Згідно повідомлення Центру надання послуг, повязаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Миколаєва УДАІ УМВС України в Миколаївській області (№ 584 від 12.02.2015) за, зокрема, ТОВ НКФ-Южанка жодного транспортного засобу не зареєстровано (Т. 1, а. с. 187).
Згідно листа Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області № ДС-11-14-0.31-973/25-15 від 17.08.2015, за інформацією територіальних органів Держземагентства у районах та місті Южноукраїнськ Миколаївської області земельні ділянки станом на 01.01.2013 за юридичною особою ТОВ НКФ-Южанка не зареєстровані (Т. 1, а. с. 188).
Згідно витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 48426163 від 27.11.2015 в реєстрі міститься запис про публічне обтяження рухомого майна ТОВ НКФ-Южанка:
Тип обтяження: арешт рухомого майна;
Зареєстровано: 10.08.2011 11:21:27 за № 11485046;
Підстава обтяження: постанова про накладення арешту, 28084439, 10.08.2011, Державним виконавцем Центрального ВДВС ММУЮ;
Обєкт обтяження: все рухоме майно;
Відомості про обмеження відчуження: заборонено відчужувати;
Обтяжувач: Центральний відділ державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції;
Термін дії: 10.08.2016 (Т. 1, а. с. 189).
При цьому, згідно скороченого витягу з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень № 132680 від 30.11.2015, в реєстрі відносно боржника ТОВ НКФ-Южанка міститься запис щодо одного відкритого виконавчого провадження № ВП 47017495 (дата відкриття: 27.03.2015, орган ДВС: Центральний відділ державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції). Виконавче провадження № 28084439 завершено 06.08.2012 (Т. 1, а. с. 177).
Як вбачається з інвентаризаційного опису від 21.11.2015 майна (товарно-матеріальних цінностей) ТОВ НКФ-Южанка не виявлено (Т. 1, а. с. 190).
З матеріалів справи та зі звітів розпорядника майна вбачається, що необхідних документів для аналізу фінансово-господарської діяльності боржника від керівника боржника розпоряднику майна не передавалось, за своєю юридичною адресою боржник відсутній.
При цьому, використовуючи отриману від реєструючих органів інформацію, 06.01.2016 розпорядником майна проведено аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ НКФ-Южанка (Т. 1, а. с. 234-244).
За результатами аналізу фінансової звітності розпорядником майна зроблені певні висновки, на підставі яких ним запропоновано суду перейти до процедури ліквідації ТОВ НКФ-Южанка.
Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону про банкрутство до компетенції комітету кредиторів, зокрема, належить прийняття рішення про:
- звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом;
- звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
На виконання вимог суду та Закону про банкрутство, комітетом кредиторів прийнято відповідне рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення арбітражного керуючого (ліквідатора) (протокол № 2 від 07.12.2015) (Т. 1, а. с. 201-202).
Рішення комітету кредиторів прийнято в межах компетенції, визначеної ч. 8 ст. 26 Закону про банкрутство, та у відповідності з обставинами, які склались.
Наслідком прийнятого такого рішення стало подання до Господарського суду Миколаївської області відповідного клопотання б/н від 07.12.2015.
У відповідності до ч. 3 ст. 27 Закону про банкрутство у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень.
- ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону;
- ухвалу про введення процедури санації та зобовязання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником;
- постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство;
- ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
Частиною 1 ст. 37 Закону про банкрутство встановлено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, банкрутством є визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності субєкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
За положеннями ч. 1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності субєкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобовязання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей субєкт (боржник) відповідно до ч. 4 ст. 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Таким чином, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів. Рішення суду не може ґрунтуватись лише на клопотанні комітету кредиторів. Вказана позиція викладена у постановах Вищого господарського суду України у справах № 46/29-б від 31.10.2012, № 6/54-06 від 27.01.2010.
Для встановлення факту неоплатності суд дослідив результати розгляду грошових вимог кредитора за підсумками попереднього засідання суду; вивчив аналіз фінансового становища боржника.
Матеріали справи свідчать, що до ТОВ НКФ-Южанка застосовувалася процедура розпорядження майном боржника, яка очікуваного результату відновлення платоспроможності не дала, отже погашення вимог кредитора можливе лише через застосування до боржника ліквідаційної процедури.
Приймаючи до уваги, що судом встановлено неоплатність боржника, наявність непогашених грошових вимог перед кредитором, які визнані судом, відсутність заяв від можливих інвесторів, суд вважає, що задоволення вимог кредитора можливе не інакше як через застосування ліквідаційної процедури та припинення зобовязань банкрута (їх списання), тому приймає рішення про визнання ТОВ НКФ-Южанка банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.
Наслідки визнання боржника банкрутом передбачені положеннями ст. 38 Закону про банкрутство, зокрема, строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.
Для призначення ліквідатора банкрута у цій справі, комітетом кредиторів було прийнято рішення (протокол засідання комітету кредиторів № 2 від 07.12.2015), на підставі якого в поданому до суду клопотанні б/н від 07.12.2015 голова комітету кредиторів просить суд призначити ліквідатором ТОВ НКФ-Южанка арбітражного керуючого ОСОБА_2
Арбітражний керуючий ОСОБА_2, який на даний час виконує повноваження розпорядника майна даного боржника, в судовому засіданні заявив суду про свою згоду та готовність виконувати повноваження ліквідатора ТОВ НКФ-Южанка, а також повідомив суду, що він не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у ч. 2 ст. 114 Закону про банкрутство.
Кандидатура даного арбітражного керуючого досліджувалася судом при порушенні провадження у даній справі. Судом було встановлено наступне.
Арбітражний керуючий ОСОБА_2 здійснює свою діяльність на підставі Свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1450 від 08.07.2013; має повну вищу освіту, що підтверджується копіями відповідних дипломів, наявних у матеріалах справи. Відповідальність арбітражного керуючого ОСОБА_2 застрахована договором із ПрАТ Українська акціонерна страхова компанія АСКА від 07.07.2015 № 3110778 відповідно до вимог ст. 110 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Розглянувши клопотання голови комітету кредиторів, перевіривши відповідність кандидатури вимогам ст. 114 Закону про банкрутство, оцінивши ефективність його роботи при виконанні повноважень розпорядника майна даного боржника, відсутність скарг та зауважень щодо його роботи, суд дійшов висновку про відповідність рішення комітету кредиторів вимогам Закону про банкрутство та його правомірність, здатність ОСОБА_2 належним чином виконувати передбачені Законом обовязки ліквідатора.
Враховуючи відповідність запропонованої комітетом кредиторів кандидатури арбітражного керуючого вимогам ст. ст. 97, 114 Закону про банкрутство, суд призначає арбітражного керуючого ОСОБА_2 ліквідатором банкрута.
Відповідно до ч. 6 ст. 40 Закону про банкрутство протягом пятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобовязані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обовязків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Частиною 3 ст. 38 Закону про банкрутство передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Частиною 4 вказаної статті встановлено, що повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури здійснюватиметься господарським судом згідно вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 26, 27, 37, 38, 40, 41, 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1.Клопотання голови комітету кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НКФ-Южанка Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області б/н від 07.12.2015 задовольнити.
2.Припинити процедуру розпорядження майном ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НКФ-Южанка (ідентифікаційний код 32390408).
3.Припинити повноваження розпорядника майна ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НКФ-Южанка (ідентифікаційний код 32390408) арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво № 1450 від 08.07.2013).
4.Визнати боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НКФ-Южанка (ідентифікаційний код 32390408) банкрутом.
5.Відкрити відносно ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НКФ-Южанка (ідентифікаційний код 32390408) ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
6.Ліквідатором ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НКФ-Южанка (ідентифікаційний код 32390408) призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво № 1450 від 08.07.2013).
7.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю НКФ-Южанка (ідентифікаційний код 32390408) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
8.Вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
9.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.
10.Зобовязати посадових осіб банкрута протягом пятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
11.Вважати строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута та зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) таким, що настав.
12.Встановити, що у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
13.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
14.Відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю.
15.Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
16.Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
17.Зобовязати ліквідатора банкрута провести ліквідаційні заходи, передбачені розділом ІІІ Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, після завершення ліквідаційних заходів надати до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.
18.Розгляд справи призначити на 29 березня 2016 року о 10 год. 00 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:
м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.
19.Зобовязати ліквідатора банкрута надати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури з підтверджуючими документами, відзиви на заяви поточних кредиторів, реєстр вимог кредиторів.
20.Постанову надіслати ліквідатору банкрута арбітражному керуючому ОСОБА_2 до виконання.
21.Копію постанови надіслати державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), Центральному Відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції (54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/23, пов. 4), Головному територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області (54029, м. Миколаїв, вул. 8-березня, 107).
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття.
Постанову може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст. ст. 91, 93 Господарського процесуального кодексу України, ч. 2 ст. 8 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
СуддяВ.С. Адаховська