ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення без розгляду заяви
про встановлення судового контролю
за виконанням судового рішення
14 січня 2016 року №813/1064/15
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Сасевича О.М.
за участю секретаря судового засідання Чижук М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заявника про залишення без розгляду заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №813/1064/15 за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Головного управління Держземагентства у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №813/1064/15 за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Головного управління Держземагентства у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання до вчинення дій.
Розгляд даної заяви було призначено на 14.01.2016 року.
13 січня 2015 року заявником було подано через канцелярію суду клопотання про залишення без розгляду заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №813/1064/15.
У судовому засіданні судом поставлено на вирішення клопотання заявника щодо залишення без розгляду заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі, у звязку із її відкликанням.
У судове засідання представники сторін не зявилися.
Дослідивши матеріали справи, заяву та клопотання, суд приходить до переконання, що клопотання ОСОБА_1 підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на положення вказаної норми, суд вважає, що при вирішенні клопотання про залишення без розгляду заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №813/1064/15 слід керуватися положеннями статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог п.5 ч.1 ст.155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення провадження в суді та право розпоряджатися позовними вимогами на свій розсуд.
Отже, підстави для відмови у залишенні позовної заяви, а у даному випадку - заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, без розгляду законодавством не передбачені, оскільки відкликання позовної заяви (заяви) є безумовним правом особи, яка звернулася до суду із позовом (заявою).
Таким чином, оскільки дії заявника не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, суд вважає за можливе задовольнити клопотання ОСОБА_1 про залишення без розгляду його заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №813/1064/15, з підстав її відкликання.
Керуючись ст.ст.9, 155, 160, 165, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання заявника задовольнити повністю.
Залишити без розгляду заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №813/1064/15 за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Головного управління Держземагентства у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання до вчинення дій.
Ухвала Львівського окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст.254 КАС України.
Суддя Сасевич О.М.