Постанова № 54953962, 25.12.2015, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.12.2015
Номер справи
819/3467/15
Номер документу
54953962
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/3467/15

25 грудня 2015 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

Головуючої судді Дерех Н.В.

при секретарі судового засідання Хребетко І.І.

за участю:

позивачаФОП ОСОБА_1

представника відповідачаОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 особи-підприємця ОСОБА_4 до Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій та визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

встановив:

ОСОБА_3 особа-підприємець ОСОБА_4 ( надалі позивач, ФОП ОСОБА_4В.) звернулася до адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області ( надалі відповідач, Кременецька ОДПІ ) про визнання протиправним і скасування Рішення Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про застосування фінансових санкцій №2/2200/НОМЕР_1 від 11 листопада 2015 року та визнання протиправним і скасування податкового повідомлення - рішення Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про застосування фінансових санкцій №0000592200 від 11 листопада 2015 року.

Позивач ОСОБА_3 особа - підприємець ОСОБА_4 у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити в повному обсязі, та пояснила, що 11 березня 2015 року трьом неповнолітнім, а саме ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 було продано безалкогольний напій «BEER MIX Lemon» відповідно іі не може бути притягнуто до відповідальності за продаж слабоалкогольного напою у відповідності до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (надалі Закон № 481/95). Крім того просить врахувати, що проданий нею безалкогольний напій є сумішю пива та соку, а тому станом на березень 2015 року їй не потрібна була ліцензія для продажу пива, так як лише з 01 липня 2015 року пиво віднесене до алкогольних напоїв, а тому застосування до неї штрафу у розмірі 17000 грн. 00 коп. у відповідності до ст.17 Закону № 481/95 є неправомірним.

Представники відповідача ОСОБА_8 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні та пояснив, що 11 березня 2015 року трьом неповнолітнім, а саме ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 було продано 2 банки слабоалкогольного пива «BEER MIX Lemon», що підтверджується інформацією від Кременецького РВ УМВС України в Тернопільській області, чим було порушено вимоги ст.15-3 Закону № 481/95. Крім того продані слабоалкогольні напої є насиченим діоксином вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка обємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами. Відповідно продаж такого напою можливе лише за наявності ліцензії у відповідності ч.12 ст.15 Закону № 481/95, однак така ліцензія у ОСОБА_4 в момент продажу була відсутня. Також просить врахувати, що позивачкою сплачений адміністративний штраф у розмірі 510 грн. на підставі рішення адміністративної комісії при Виконкомі Почаївської міської ради.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення позивача та представника відповідача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що Кременецька ОДПІ отримала інформацію від Кременецького РВ УМВС України в Тернопільській області про встановлення факту продажу слабоалкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років для вирішення питання щодо застосування фінансових санкцій щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 за порушення вимог ст. 15-3 Закону № 481/95.

Згідно отриманої інформації встановлено, що ФОП ОСОБА_4 в магазині «Хутірок» за адресою вул. Кременецька м. Почаїв Кременецького району трьом неповнолітнім, а саме ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 було продано слабоалкогольний напій «BEER MIX Lemon» в кількості 2 банки, чим порушила ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому зазначено, що даний продаж здійснений без відповідної ліцензії, яка є необхідною на підставі ч.12 ст.15 Закону № 481/95.

На підставі даної інформації Кременецькою ОДПІ винесене рішення про застосування фінансових санкцій №2/2200/НОМЕР_1 від 11 листопада 2015 року, яким зобовязано ФОП ОСОБА_4 сплатити штраф у розмірі 6800 грн. 00 коп.

Крім того на підставі протоколу про адміністративне правопорушення ТЕ №023041 від 11.03.2015 року відповідачем 11.11.2015 року винесене податкове повідомлення - рішення про застосування фінансових санкцій №0000592200.

На підставі показів позивачки судом встановлено, що 11 березня 2015 року ОСОБА_4 в магазині «Хутірок» за адресою вул. Кременецька м. Почаїв Кременецького району трьом неповнолітнім, а саме ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 було продано безалкогольний напій «BEER MIX Lemon» в кількості 2 банки. Факт даного продажу не спростований відповідачем по справі Кременецькою ОДПІ, оскільки, будучи субєктом владних повноважень, ним не представлено будь яких доказів факту продажу (товарних чеків) слабоалкогольного напою, а тому у суду не має можливості встановити факт продажу позивачкою слабоалкогольного напою «BEER MIX Lemon» в кількості 2 банки. При цьому суд не приймає до уваги письмові пояснення неповнолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які надані працівникам міліції 11.03.2015 року, так як дані пояснення надані без присутності батьків або педагога.

Вирішуючи спір по суті, суд враховує, що проданий безалкогольний напій «BEER MIX Lemon» в кількості 2 банки є сумішшю пива та соку, а відтак, на думку суду, його продаж в березні 2015 року не потребує ліцензії, необхідність якої визначена ч.12 ст.15 Закону № 481/95, оскільки лише з 01 липня 2015 року після внесення змін до Податкового кодексу України на підставі Закону №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року пиво віднесене до алкогольних напоїв. Тобто ліцензія на продаж пива до 01 липня 2015 року не потрібна.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд дійшов до висновку, позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 є підставним, ґрунтується на вимогах чинного законодавства, а тому позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати протиправним і скасувати Рішення Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про застосування фінансових санкцій №2/2200/НОМЕР_1 від 11 листопада 2015 року.

3. Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення - рішення Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про застосування фінансових санкцій №0000592200 від 11 листопада 2015 року.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кременецької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області ( Тернопільська область, місто Кременець, вулиця У.Самчука, будинок 6, код ЄДРПОУ 39556945) на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_9 (Тернопільська область, Кременецький район, місто Почаїв, вулиця Кременецька, будинок 31, РНОКПП НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 29 грудня 2015 року.

Головуючий суддяДерех Н.В.

копія вірна

СуддяДерех Н.В.