Постанова № 54953041, 23.12.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2015
Номер справи
804/15530/15
Номер документу
54953041
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2015 р. Справа № 804/15530/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: представника позивача представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Приватного підприємства фірми «Владислав» до Дніпропетровської Митниці Державної Фіксальної Служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду, у якому просить:

- визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 110070000/2015/00117 від 27.08.2015 року.

- визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів № 110070000/2015/300072/1 від 27.08.2015 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач без відповідних правових підстав відмовив у визначенні митної вартості товарів за основним методом за ціною договору, оскільки надані позивачем документи не містили розбіжностей та ознак підробки, містять всі відомості, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів. Позивач зазначає про те, що під час митного оформлення надав до митного органу всі документи для підтвердження вартості транспортування товару, а саме: рахунок-фактуру, акт наданих послуг, платіжне доручення та лист перевізника. Чинним законодавством України не передбачено вимог до прайс-листів виробника (продавця) товар, а також те, що останній не повинен відтворювати інформацію, яка вказана у інвойсі, а тому доводи митного органу про те, що прайс-лист контрагента позивача оформлено не вірно є безпідставними. Інформація у заявках щодо поставки продукції, які надані позивачем під час митного оформлення, повністю відповідає даним інвойсам продавця товару. Висновок експерта Дніпропетровської ТПП підтверджує заявлену позивачем митну вартість товару. Також позивач наголошує на тому, що наявність у митного органу інформації про митну вартість аналогічних (ідентичних) товарів не може слугувати єдиною та достатньою підставою для коригування митної вартості товару.

Ухвалою суду від 19.11.2015 року відкрито провадження у справі.

Позивач у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги.

Відповідач у судовому засіданні заперечував проти задоволення заявлених позовних вимог, вказуючи на те, що оскаржувані рішення прийнято ним на підставі, в межах понова день та у спосіб, які передбачені Конституцією та законами України. Відповідач наголосив на тому, що має право впевнитися у правильності визначенні декларантом митної вартості товарів та у звязку з цим має право витребувати додаткові документи, які визначено у статті 53 МК України. Митним органом під час митного оформлення товару встановлено, що умови поставки товару DAP Генсхаген (Німеччина); позивач під час митного оформлення до митної вартості товару включено транспортну складову у розмірі 18 093,09 грн. на підтвердження чого надано довідку підприємства перевізника товару; довідка підприємства - перевізника не є документом у розумінні наказу Міністерства фінансів України № 599 від 24.05.2012 року «Про затвердження Правил заповнення декларації митної вартості», який підтверджує вартість перевезення оцінюваних товарів; вартість перевезення повинна бути підтверджена рахунком-фактурою, банківськими та платіжними документами. Згідно наданого позивачем журналу ордеру № 632 останній не здійснювалась зовнішньоекономічна операція у період з 01.01.2015 року по 26.08.2015 року. Висновок експерта Дніпропетровської ТПП ґрунтується ні інформації Інтернет ресурсу без зазначення даних, які використані для проведення аналізу та розрахунків, що унеможливлює проведення перевірку обчислення. Рівень заявленої позивачем митної вартості товару не відповідає митній вартості аналогічних (ідентичних) товарів, які містяться у базі даних митного органу. Прайс-лист виробника (постачальника) товару має субєктивний характер, а його зміст повністю відповідає інвойсам виробника (постачальника) товару, які надані позивачу. Заявки щодо поставок продукції надані декларантом лише у електронному вигляді та не містять печаток та підпису декларанта. Оскільки надані позивачем документи для митного оформлення містили розбіжності стосовно митної вартості товару, митним органом витребувано від позивача додаткові документи, які у своє чергу не усунули у відповідача сумніви у правильності визначення декларантом митної вартості товару.

Суд заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові доказі наявні у матеріалах справи, встановив наступне.

Позивач 17.08.2015 року подав до митного органу митну декларацію № 110070000/2015/307244 на товари «гальмівні колодки в асортименті» (товар № 1) та «гальмівні диски в асортименті» (товар № 2).

Судом під час розгляду справи встановлено, що спірні правовідносин стосуються митного оформлення товару - «гальмівні диски в асортименті» (товар № 2).

У вказаній декларації позивачем визначено митну вартість товару за основним методом за ціною контракту та включено до митної вартості товару вартість транспортування у розмірі 18 093,09 грн.

Вказаних товар надійшов до позивача згідно зовнішньоекономічного контракту від 01.06.2015 року № 70112, що укладено між позивачем та EUROFREN SYSTEMS, S.L.U (Іспанія).

Згідно умов контракту умови поставки DAP Генсхаген (Німеччина)

Судом встановлено, що надані позивачем до митного оформлення документи містили розбіжності.

Судом встановлено, що у відповідності до ч. 3 статті 53 Митного кодексу України від 13.03.2012 року, відповідачем запропоновано позивачу надати додаткові документи, а саме:

- виписку з бухгалтерської документації;

- висновки про вартісні характеристики товару, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями.

Вищевказані документи були витребувані від позивача у звязку з тим, що документи надані позивачем містили розбіжності відповідно до обраного методу визначення митної вартості, а саме:

- митним органом під час митного оформлення товару встановлено, що умови поставки товару DAP Генсхаген (Німеччина); позивач під час митного оформлення до митної вартості товару включено транспортну складову у розмірі 18 093,09 грн. на підтвердження чого надано довідку підприємства перевізника товару; довідка підприємства - перевізника не є документом у розумінні наказу Міністерства фінансів України № 599 від 24.05.2012 року «Про затвердження Правил заповнення декларації митної вартості», який підтверджує вартість перевезення оцінюваних товарів; вартість перевезення повинна бути підтверджена рахунком-фактурою, банківськими та платіжними документами.

- рівень заявленої позивачем митної вартості товару не відповідає митній вартості аналогічних (ідентичних) товарів, які містяться у базі даних митного органу.

- прайс-лист виробника (постачальника) товару має субєктивний характер, а його зміст повністю відповідає інвойсам виробника (постачальника) товару, які надані позивачу.

- заявки щодо поставок продукції надані декларантом лише у електронному вигляді та не містять печаток та підпису декларанта.

Одночасно судом встановлено, що консультації між позивачем та митним органом проведено у електронній формі; копії повідомлень податкового органу містяться у матеріалах справи разом із доказами їх направлення декларанту.

За вказаних обставин позивач був ознайомлений з переліком витребуваних документів.

Також судом встановлено, що позивач на виконання консультацій з митним органом надав останньому листом від 26.08.2015 року № 489/Т наступні документи: переклад українською мовою інвойсу від 08.07.2015 року № 5153010; копію рахунку від 17.07.2015 року № 212, копію акту виконаних транспортних послуг від 24.07.2015 року № 212, копію платіжного доручення від 24.07.2012 року № 4102, висновок експерта Дніпропетровської ТПП від 07.08.2015 року № 2654, копію журналу-ордеру № 632 за період з 01.01.2015 року по 26.08.2015 року, лист підприємства перевізника від 20.07.2015 року № 92/1.

Відповідач не взяв до уваги надані позивачем додаткові документи, оскільки останні не усунули сумніви митного органу у правильності визначення декларантом митної вартості товарів, враховуючи те, що у журналі ордері № 632 за період з 01.01.2015 року по 26.08.2015 року була відсутня інформація про зовнішньоекономічну діяльність позивача; висновок експерта Дніпропетровської ТПП ґрунтується ні інформації Інтернет ресурсу без зазначення даних, які використані для проведення аналізу та розрахунків, що унеможливлює проведення перевірку обчислення.

Відповідач визначив митну вартість товару на підставі резервного методу, у звязку з чим ним прийнято оскаржуване рішення та картка відмови.

Судом також встановлено, що товар був випущений відповідачем у вільний обіг під гарантії у відповідності до ч.7 ст. 55 МК України.

Суд зазначає, що з 01.06.2012 року відносини з приводу митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, справлянням митних платежів регулюються положеннями Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI, який набув чинності з 01.06.2012, а також положеннями Податкового кодексу України та інших законів України з питань оподаткування.

Статтями 49, 50 Митного кодексу України визначено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. Відомості про митну вартість товарів використовуються, зокрема, для нарахування митних платежів.

Частинами четвертою та п'ятою статті 58 Митного кодексу України також передбачено, що митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби з урахуванням положень частини десятої цієї статті. При цьому, ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов'язаних із продавцем осіб для виконання зобов'язань продавця.

Згідно із статтею 51 Митного кодексу України митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.

Заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом. При цьому, декларант зобов'язаний: заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з митним органом; подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню; нести всі додаткові витрати, пов'язані з коригуванням митної вартості або наданням митному органу додаткової інформації (стаття 52 Митного кодексу України).

Відповідно до статті 57 Митного кодексу України основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції). Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу.

Статтею 53 Митного кодексу України встановлено, що у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення. Документами, які підтверджують митну вартість товарів, зокрема, є:

1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах пятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є обєктом купівлі-продажу);

4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;

5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;

6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;

7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;

8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.

Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару (ч.6 ст. 53 МК україни).

В силу частини п'ятої статті 53 Митного кодексу України забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.

З аналізу частин першої та другої статті 53 Митного кодексу України вбачається, що Митним кодексом передбачено вичерпний перелік документів, що подається декларантом митному органу для підтвердження заявленої митної вартості товарів та обраного методу її визначення.

Частиною третьою статті 53 Митного кодексу України передбачено, що в разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу митного органу зобовязані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:

1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, повязаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;

2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);

3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, повязаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);

4) виписку з бухгалтерської документації;

5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;

6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;

7) копію митної декларації країни відправлення;

8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті (ч.5 ст. 53 МК України).

Відповідно до статті 54 Митного кодексу України контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється митним органом під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості. Контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється митним органом шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у частині першій статті 58 цього Кодексу.

Зокрема, статтею 58 Митного кодексу України передбачено, що метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, застосовується у разі, якщо щодо продажу оцінюваних товарів або їх ціни відсутні будь-які умови або застереження, які унеможливлюють визначення вартості цих товарів. Метод визначення митної вартості товарів за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються, не застосовується, якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні та/або відсутня хоча б одна із складових митної вартості, яка є обов'язковою при її обчисленні. У разі якщо митна вартість не може бути визначена за основним методом, застосовуються другорядні методи.

Аналіз положень частини третьої статті 53, частин першої, другої та п'ятої статті 54, статті 58 Митного кодексу України надає підстави для висновку про те, що митний орган при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості зобов'язаний перевірити складові числового значення митної вартості, правильність розрахунку, здійсненого декларантом, упевнитись в достовірності та точності заяв, документів чи розрахунків, поданих декларантом, а також відсутності обмежень для визначення митної вартості за ціною договору, наведених у статті 58 Митного кодексу України.

Відповідно до частини 6 статті 54 Митного кодексу України підставою для відмови у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю є виключно наявність обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/ або недостовірні відомості про митну вартість товарів.

Правильному застосуванню вказаної норми може сприяти розуміння логіки правової позиції Верховного Суду України, висловленої ним в постанові від 01.10.2013 р. у справі № 21-354а13.

У вказаній постанові Верховний Суд України дійшов висновків, що сумніви у достовірності поданих декларантом відомостей можуть бути зумовлені неповнотою поданих документів для підтвердження заявленої митної вартості товарів, невідповідністю характеристик товарів, зазначених у поданих документах, митному огляду цих товарів, порівнянням рівня заявленої митної вартості товарів з рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких уже здійснено, і таке інше.

Про наявність обґрунтованого сумніву у правильності визначення митної вартості, вказує далі Верховний Суд України, митниця зобов'язана доводити в суді, оскільки з цією обставиною закон пов'язує можливість витребовування додаткових документів у декларанта та надає митниці право вчиняти наступні дії, спрямовані на визначення дійсної митної вартості товарів.

В постановах від 15.10.2013 р. у справі № 21-270а13 та від 22.10.2013 р. у справі № 21-342а13 Верховний Суд України за результатами аналізу Митного кодексу України 2002 року зазначає, що підставою для витребовування у декларанта додаткових документів для підтвердження митної вартості може бути наявність в спеціалізованих програмно-інформаційних комплексах Єдиної автоматизованої системи Держмитслужби (далі - ЄАС) інформації про іншу митну вартість ідентичних або аналогічних товарів.

Аналогічної позиції дотримується на сьогодні і Вищий адміністративний суд України під час перегляду справ про скасування рішень про коригування митної вартості, прийнятих вже на підставі норм Митного кодексу України 2012 року.

В ухвалах від 30.01.2014 р. у справі № К/800/41272/13 та від 17.12.2013 р. у справі № К/800/28635/13 Вищий адміністративний суд України зазначає, що аналіз норм Митного кодексу України 2012 року дає підстави вважати, що контроль правильності обчислення декларантом митної вартості може здійснюватися, в тому числі, шляхом порівняння рівня заявленої митної вартості товарів з рівнем митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, митне оформлення яких вже здійснено, тобто з використанням ЄАС, яка містить відповідну інформацію.

При цьому суд вважає, що розбіжність між рівнем заявленої декларантом митної вартості товару та рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких вже здійснено, може бути лише підставою для сумніву у правильності визначення митної вартості, проте не є достатньою підставою для висновку про недостовірність даних щодо заявленої декларантом митної вартості товару. В цьому випадку митниця повинна здійснити дослідження документів щодо поставки товару з метою встановлення доказів, які підтверджують або спростовують цей сумнів.

Таким чином, у разі виявлення відповідачем розбіжності між рівнем заявленої декларантом митної вартості товару та рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких вже здійснено, останній вправі витребувати від декларанта додаткові документи та здійснити дослідження документів щодо поставки товару з метою встановлення доказів, які підтверджують або спростовують сумнів у правильності визначення митної вартості товарів.

Згідно правової позиції Верховного Суду України, яка викладена в постановах від 31.03.2015 року по справі № 21-127а15 та від 31.03.2015 року по справі № 21-53а15, разом з тим витребувати необхідно ті документи, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всі, які передбачені статтею 53 МК. Ненадання повного переліку витребуваних документів може бути підставою для визначення митної вартості не за першим методом лише тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.

Оскільки відповідач виявив розбіжності у поданих позивачем документах, а саме: розбіжність між рівнем заявленої декларантом митної вартості товару та рівнем митної вартості ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких вже здійснено, не надання декларантом належних документів на підтвердження витрат на транспортування товару, а тому вправі був направити відповідні запити до позивача.

Щодо доводів відповідача стосовно того, що позивачем не підтверджено належними документами вартість транспортування товару, то суд зазначає наступне.

У митній декларації № 110070000/2015/307244 від 17.08.2015 року позивач визначив витрати на транспортування товару у розмірі 18 093,09 грн.

Вказана вище вартість транспортування підтверджується копією рахунку від 17.07.2015 року № 212, копією акту виконаних транспортних послуг від 24.07.2015 року № 212, копією платіжного доручення від 24.07.2012 року № 4102 та листом підприємства перевізника від 20.07.2015 року № 92/1.

У листі підприємства перевізника від 20.07.2015 року № 92/1 зазначено, що вартість транспортування товару згідно міжнародної товарно-транспортної накладної (CMR) 818 становить саме 18 093,09 грн.

За вказаних обставин судом встановлено, що позивач під час митного оформлення товару надав митному органу належний документ про вартість транспортування товару.

Судом відхиляються доводи відповідач про те, що прайс-лист виробника (продавця) товару має субєктивний характер, оскільки чинним законодавством України не передбачено вимог до прайс-листів виробника (продавця) товар, а також те, що останній не повинен відтворювати інформацію, яка вказана у інвойсі.

Також судом встановлено, що інформація у заявках щодо поставки продукції, які надані позивачем під час митного оформлення, повністю відповідає даним інвойсам продавця товару.

Таким чином, недоліки у оформленні заявок позивача на поставку продукції не вплинули на визначення митної вартості товару.

Одночасно суд зазначає, що наявність у базі даних митного органу інформації про більшу вартість ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, не є підставою для не застосування основного методу для визначення митної вартості товарів, оскільки вказана обставина не перерахована у статті 58 МК України в якості підстави, що виключає застосування основного методу визначення митної вартості товарів.

У матеріалах справи міститься також висновок експерта Дніпропетровської ТПП від 07.08.2015 року № ГО-2654, яким підтверджено, що ринкова вартість товарів, отриманих позивачем за зовнішньоекономічним контрактом, відповідає заявленій декларантом митній вартості товарів.

У звязку з чим судом встановлено, що відомості надані позивач стосовно митної вартості товарів є обєктивними, піддаються обчисленню та підтверджуються документально.

За вказаних обставин суд задовольняє заявлені позивачем позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративнйи позов - задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення Дніпропетровської митниці ДФС України № 110070000/2015/00117 від 27.08.2015 року;

Визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів Дніпропетровської митниці ДФС України № 110070000/2015/300072/1 від 27.08.2015 року.

Стягнути з Дніпропетровської митниці ДФС України за рахунок її бюджетних асигнувань на користь Приватного підприємства «Владислав» судовий збір у розмірі 2436,00 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 24 грудня 2015 року

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 24.12.2015 року Суддя З оригіналом згідно Помічник судді ОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_5