ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
12 січня 2016 року м. Київ К/800/1115/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Чалий С.Я., перевіривши касаційну скаргу Волинської митниці Державної фіскальної служби України на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 23 січня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Ковель-Агро-Альянс" до Волинської митниці Державної фіскальної служби України про скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и в:
11.01.2016 року відповідачем подано касаційну скаргу на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 23 січня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2015 року, тобто з пропуском строку, встановленого частиною другою статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому заявлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
З 15.01.2012 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства»від 20.12.2011 № 4176-VI, яким внесено до Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема до статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, зміни щодо порядку прийняття касаційної скарги до провадження.
Відповідно до ч.4 ст. 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Скаржником не наведено обгрунтованих причин пропуску строку на касаційне оскарження, тому касаційна скарга залишається без руху із наданням строку, протягом якого відповідач має право заявити клопотання про поновлення пропущеного строку із зазначенням обгрунтованих причин такого пропуску, які б підтверждувалися відповідними доказами.
Крім того, до касаційної скарги не долучено документ про сплату судового збору, що є перешкодою у відкритті касаційного провадження.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI із змінами і доповненнями, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року №484-VIII , за подання до суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою касаційної скарги на рішення суду справляється судовий збір у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Керуючись частиною четвертою статті 214 КАС України, -
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Волинської митниці Державної фіскальної служби України залишити без руху, встановивши, що вказані в ухвалі недоліки можуть бути усунені протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали.
Ухвала може бути перегляду Верховним Судом України в порядку статті 235 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
Вищого адміністративного суду України С.Я. Чалий