Постанова № 54952332, 16.06.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2010
Номер справи
2а-2722/10/0870
Номер документу
54952332
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2010 року 11:06 Справа № 2а-2722/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Садового І.В.,

при секретарі судового засідання - Сірик К.Л.

за участю:

прокурора: Шульги О.А.

позивач: не з'явився

відповідач: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Бердянської об'єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області

до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про: стягнення 2 176 грн.

17.05.2010 Бердянський міжрайонний прокурор Запорізької області звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою в інтересах держави в особі Бердянської об'єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 2 176 грн. заборгованості зі штрафних санкцій.

Ухвалою суду від 18.05.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-2722/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд на 01.06.2010. Розгляд справи відкладався до 16.06.2010 у зв'язку із неявкою відповідача.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 16.06.2010 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Позивач у судове засідання не з'явився, направив суду клопотання про розгляд справи без участі його уповноваженого представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі. У попередньому судовому засіданні позивач підтримував позовні вимоги, уточнив нормативне обґрунтування позовних вимог. Просив стягнути з відповідача 2 176 грн. заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій. Свої позовні вимоги обґрунтовував Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ІІІ від 04.12.1990, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 №1776-ІІІ. Просив позов задовольнити.

Прокурор підтримав заявлений позов.

Відповідач у судове засідання не зявився, письмові заперечення на позов не направив. Судом встановлено, що відповідач був повідомлений про дату та час судових засідань, про що свідчать поштові повідомлення про вручення повісток №651848 та №669330.

Суд, розглянувши матеріали і зясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши прокурора, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрована 18.03.2003 виконавчим комітетом Бердянської міської ради Запорізької області як фізична особа - підприємець за юридичною адресою: 71100, м.Бердянськ, Запорізька область, вул.Дачна, буд.87, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію серії В02 №323914.

Бердянською ОДПІ Запорізької області 06.07.2009 проведено перевірку з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, господарської одиниці - лотку, розташованого за адресою: вул.Дачна, буд.87, м.Бердянськ, Запорізька область, що належить відповідачу, про що складений акт перевірки №02731/08/22/23/НОМЕР_1 від 06.07.2009.

В ході перевірки встановлені порушення п.п. 2, 5, 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР.

За результатами розгляду матеріалів перевірки Бердянською ОДПІ Запорізької області на підставі ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16.07.2009 №0003352370 на суму 1 606 грн. та №0003362370 на суму 770 грн.

Зазначені рішення отримані відповідачем 16.07.2009, про що свідчать підписи на корінцях рішень.

Доказів оскарження рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16.07.2009 №0003352370 та №0003362370 в апеляційному або судовому порядку, а також сплати штрафних санкцій відповідачем не надано.

Згідно особових карток відповідача, які ведуться у Бердянській ОДПІ Запорізької області у відповідача наявна заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням часткової сплати) у розмірі 2 176 грн.

Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Згідно з ч.1 ст.238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Стаття 239 ГК України передбачає, що органи податкової служби як органи державної влади відповідно до своїх повноважень і в порядку, передбаченому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно господарські санкції.

Відповідно до ст.241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Згідно з п.п.8,11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.1990 податкові органи мають право вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, безпосередніми функціями ДПІ є забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавством України, а також подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Відповідно до вимог ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Доказів повної сплати заборгованості зі штрафних санкцій відповідачем не надано.

Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Бердянської об'єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 2 176 грн. заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (71100, м.Бердянськ, Запорізька область, вул.Дачна, буд.87, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м.Бердянська Запорізької області (р/р 31115104700011, код платежу 21080900, отримувач УДК у Запорізькій області, код ОКПО 34676953, МФО 813015) заборгованість зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 2 176 (дві тисячі сто сімдесят шість) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя І.В.Садовий

Постанова складена у повному обсязі 16.06.2010