МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
09 грудня 2015 року Справа № 814/3824/15
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В. при секретарі судового засідання Науменко О.Г. розглянувши адміністративну справу
за позовомФізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, Миколаїв, 54017
доДержавної податкової інспекції у Центральному районі міста Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області, вул. Потьомкінська, 24/2, Миколаїв, 54030 провизнання протиправним та скасування акта документальної позапланової невиїзної перевірки від 08.07.2015р. № 223/14-03-17-01-08/НОМЕР_1, визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.08.2015р. № НОМЕР_2 та №0003201701, визнання протиправним та скасування вимоги від 25.08.2015 р. № НОМЕР_3, визнання протиправним та скасування рішення від 25.08.2015 р. №0026681701 про застосування фінансових санкцій, ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області (далі по тексту відповідач, ДПІ) про визнання протиправними та скасування: акта перевірки від 08.07.2015 р. № 223/14-03-17-01-08/НОМЕР_1, податкового повідомленнярішення від 25.08.2015 р. № НОМЕР_2, податкового повідомлення-рішення від 25.08.2015 р. № НОМЕР_4, вимоги про сплату боргу від 25.08.2015 р.№ НОМЕР_3, рішення про застосування штрафних санкцій № НОМЕР_5. В обґрунтування вимог позивач зазначив, що перевірка є неправомірною, оскільки позивачу не було вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки до початку проведення зазначеної перевірки, тобто у ДПІ було відсутнє право для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки. В судовому засіданні представник позивача акцентував, що підставою для скасування оспорюваних рішень є тільки порушення процедури проведення перевірки, а по суті інкримінованих податкових правопорушень рішення ДПІ в даному судовому засіданні не оспорюються.
Відповідач позов не визнав, зазначивши про відповідність дій працівників ДПІ при призначені та проведені невиїзної перевірки приписам чинного законодавства.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд дійшов висновку про безпідставність заявлених вимог, виходячи з наступного.
Про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Згідно зі п.78.4 та п.78.5 ст.78 ПК України право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки. Допуск посадових осіб органів податкової служби до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.
Абзацом другим пункту 81.1 ст. 81 ПК України визначено право посадових осіб контролюючого органу приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити субєкта (прізвище, імя, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса обєкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника та скріплення печаткою контролюючого органу.
Відповідно до п. 79.2 ст. 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Згідно п. 79.3 ст. 79 ПК України присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.
При розгляді справи встановлено, що вимоги позивача обґрунтовані порушенням контролюючим органом процедури проведення перевірки. При цьому, по суті інкримінованих порушень податкового законодавства рішення не оспорюються.
На думку суду, аналіз встановлених в судовому засіданні фактичних обставин вказує на те, що контролюючим органом дотримано процедуру призначення перевірки відповідно до ст.ст.78, 79 ПК України. Так, 18.06.2015 року за наслідками розгляду скарги гр. ОСОБА_2 та отриманням дозволу Кабінету Міністрів України від 21.05.2015 року № 41-Ч-010164/14 на призначення документальної позапланової перевірки дотримання вимог податкового законодавства фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, керівником контролюючого органу (ДПІ) прийнято рішення, оформлене наказом (№ 274), про проведення з 25.06.2015 року документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 щодо дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2012 року по 31.12.2014 року.
19.06.2015 року контролюючим органом заздалегідь на адресу позивача надіслано рекомендованим листом із повідомленням наказ на проведення документальної позапланової невиїзної перевірки від 18.06.2015 року № 274 та повідомлення від 19.06.2015 року №142/14-03-17-01-00, що підтверджується поштовим конвертом та поштовим повідомленням (кореспонденцію повернуто за сплином строку зберігання).
За правилами вручення поштової кореспонденції, коли пошта не може вручити платнику податків від контролюючого органу поштову кореспонденцію через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти її, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, поштова кореспонденція (наказ про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки) вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Таким чином, доводи позивача про відсутність права на проведення документальної невиїзної перевірки, є безпідставними, не ґрунтуються на приписах чинного законодавства та не підтверджені допустимими та належними доказами.
Контролюючим органом дотримано процедуру призначення та проведення перевірки, що є підставою для відмови в задоволенні позову, обґрунтованого судженням про порушення ДПІ процедури проведення невиїзної перевірки.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 11,70,71,86,159-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволені позову відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України
Суддя І.В. Желєзний