Постанова № 54939413, 08.01.2016, Богодухівський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
08.01.2016
Номер справи
613/1764/15-а
Номер документу
54939413
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №-613/1764/15-а Провадження №-2-а/613/4/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2016 року м. Богодухів

Богодухівський районний суд Харківської області в складі головуючої судді Кузіної Н.П. за участю секретаря Герасимюк Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Богодухові адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області про зобовязання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом в якому просить:

1) визнати неправомірною відмову УПФУ в Богодухівському районі Харківської області у здійсненні їй перерахунку пенсії з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати та преміювання до державних і професійних свят;

2) зобовязати УПФУ в Богодухівському районі Харківської області здійснити їй перерахунок пенсії, керуючись постановою правління Пенсійного Фонду України № 5-1 від 14.02.2011 року «Про виконання рішення окружного адміністративного суду міста Києва по справі № 2а-4753/2670» відповідно до довідок про заробітну плату від 07.12.2015 року за № 02-27/1124, № 02-27/1125, 0202-27/1126 у розмірі 70 відсотків від суми місячного заробітку з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати та преміювання до державних і професійних свят з 19 листопада 2015 року.

В обґрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_1 посилається на те, що вона має загальний стаж роботи більше 39 років та стаж державної служби понад 25 років. На обліку в управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області вона перебуває з 2005 року.

З 09.03.2005 року пенсія по інвалідності загального захворювання відповідно до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV.

З 20.05.2005 року переведена на пенсію по інвалідності до ЗУ «Про державну службу» від 16 рудня 1993 №3723-XII.

З 02.04.2007 року у звязку із призначенням на посаду заступника Богодухівського міського голови переведена на пенсію по інвалідності загального захворювання відповідно до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

З 26.12.2014 року переведена на пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу». У звязку з тим, що продовжувала працювати на посаді заступника Богодухівського міського голови, виплачувалася частка пенсії за віком відповідно до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». З 19.11.2015 року поновлена виплата пенсії за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу» у звязку із звільненням займаної посади.

У звязку з тим, що управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області при обчисленні пенсії державного службовця за віком не враховані інші виплати, а саме: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати та преміювання до державних і професійних свят, вона змушена була звернутись до відповідача із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії, надавши довідки про заробітну плату з урахуванням інших виплат. Відповідачем було відмовлено в перерахунку пенсії з посиланням на ст. 33 Закону України «Про державну службу» та постанову КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 року №865, відповідно до яких не включено зазначені виплати до складу заробітної плати.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання зявилась, позовні вимоги підтримала в повному обсязі з вищевикладених підстав. Просила позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, також надав письмові заперечення, відповідно до яких пояснив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні з 2005 року.

З 09.03.2005 року отримує пенсію по інвалідності загального захворювання відповідно до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058. З 20.05.2005 року переведена на пенсію по інвалідності відповідно до ЗУ «Про державну службу» № 3723 від 16.12.1993 року, у звязку з призначенням на посаду заступника Богодухівського міського голови, переведена на пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу». Відповідно до внесених змін ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058 ОСОБА_1І, виплачувалась частка пенсії. З 19.11.2015 року була поновлена виплата пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу».

При призначенні пенсії ОСОБА_1 відсоток заробітку було встановлено на рівні 70 відсотків згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу».

Для призначення пенсії ОСОБА_1 були надана довідка про складову заробітної плати №02-27/1124 від 07.12.2015 року про надбавки, премії та інші види виплат за формою затвердженою Постановою правління ПФУ від 14.02.2011 року № 5-1. В довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» були включені: надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, надбавка за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, премій до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати за періоди з 01.12.2009 31.12.2010 рр.; 01.01.2011 - 31.12.2012 рр.; 01.01.2013 30.11.2014 рр.

Тому при розрахунку розміру заробітної плати для обчислення пенсії ОСОБА_1 було застосовано постанову КМУ від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії.

Таким чином, такі види виплат, як матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати та преміювання до державних і професійних свят, не передбачено як складову частину заробітної плати, а тому вони не можуть бути враховані в заробіток, з якого обчислюють пенсію державному службовцю.

На підставі вищевикладеного, представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, вважає, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області та 2005 року та отримує пенсію за віком згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу».

Згідно ст.19 Конституції України - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 69, 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободі в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 72 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 9 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяли лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", в редакції, яка діяла на час призначення пенсії позивачці, пенсія державним службовцям призначається у розмірі 70 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», в редакції, що діє на даний час, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі , передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»,у тому числі стажу державної служби не менше як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорії посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 09 грудня 2015 року, звернулася до управління ПФУ в Богодухівському районі Харківської області із заявою про здійснення їй перерахунку пенсії року з урахуванням інших виплат, тобто: індексації, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, преміювання до державних і професійних свят, надавши довідки про заробітну плату від 07.12.2015 року за № 02-27/1124, № 02-27/1125, № 0202-27/1126.

Відповідно до довідок про складові заробітної плати (за останні 24 календарних місяці роботи або за будь які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 07.12.2015 року виданих ОСОБА_1 Богодухівською міською радою Харківської області:

Довідка № 02-27/1124 від 07.12.2015 року - надбавки, премії та інші виплати за період з 01.12.2009 року до 31.12.2010 року становили 52485,41 грн. та складалися з надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в сумі 18575,91 грн., премії в сумі 12617,53 грн., премії до державних, професійних свят та ювілейних дат в сумі 6436,00 грн., інші виплати в сумі 14855,97 грн. Інші виплати становлять 14855,97 грн. (у тому числі індексація 2275,19 грн., матеріальна допомога на оздоровлення 6241,50 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань 6339,28 грн.);

Довідка № 02-27/1125 від 07.12.2015 року - надбавки, премії та інші виплати за період з 01.01.2011 року до 31.12.2012 року становили 85686,30 грн. та складалися з надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в сумі 31142,96 грн., премії в сумі 18844,51 грн., премії до державних, професійних свят та ювілейних дат в сумі 9454,00 грн., інші виплати в сумі 26244,83 грн. Інші виплати становлять 26244,83 грн. (у тому числі індексація 7556,64 грн., матеріальна допомога на оздоровлення 11152,76 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань 7535,43 грн.);

Довідка № 02-27/1126 від 07.12.2015 року - надбавки, премії та інші виплати за період з 01.01.2013 року до 30.11.2014 року становили 82786,88 грн. та складалися з надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в сумі 28532,53 грн., премії в сумі 13432,70 грн., премії до державних, професійних свят та ювілейних дат в сумі 8346,00 грн., інші виплати в сумі 32475,65 грн. Інші виплати становлять 32475,65 грн. (у тому числі індексація 7691,03 грн., матеріальна допомога на оздоровлення 12424,24 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань 12360,38 грн.);

Вищеописані довідки за формою та змістом відповідали вимогам, встановленимПостановою правління Пенсійного фонду України № 5-1 від 14.02.2011 року, яка була чинна на той час.

Проте відповідачем при розрахунку пенсії не включено до складу заробітної плати суми вказаних допомог, індексацію, з яких були фактично нараховані та сплачені збори на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, внаслідок чого пенсія їй виплачується в меншому розмірі, ніж повинна бути.

Листом № 5736-02/04 від 10.12.2015 року ОСОБА_1 з посиланням на ст. 33 Закону України «Про державну службу» та Постанову Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 « Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» було розяснено, що складові заробітної плати державного службовця, які враховуються у відповідних розмірах для перерахунку пенсії в разі підвищення розміру заробітної плати державним службовцям згідно з рішенням Кабінету Міністрів України. Такі види виплат, як матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань, індексація та компенсація за невикористану відпустку, не передбачено як складову частину заробітної плати, а тому вони не можуть бути враховані в заробіток , з якого обчислюють пенсію державному службовцю.

Таким чином, ОСОБА_1 з 26.12.2014 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Богодухівському районі Харківської області, та отримує пенсію за віком згідноЗакону України «Про державну службу». При нарахуванні пенсії державного службовця до сум заробітної плати для призначення їй пенсії управління ПФУ у Богодухівському районі не включило суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на соціально побутові потреби, компенсація за невикористану відпустку та суми індексації заробітної плати, хоча з вказаних сум відповідно до вимогЗакону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»були фактично нараховані та сплачені страхові внески.

Згідно з ч. 1ст. 1 Закону України "Про оплату праці"заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений орган виплачує працівникові за виконану роботу.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оплату праці" , в структуру заробітної плати входить додаткова заробітна плата, а це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Також до заробітної плати відносяться інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Згідно ч. 2ст. 33 Закону України "Про державну службу"заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років та інших надбавок.

Тобто аналізуючи вищевикладене дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровленнявходитьдо системи оплати праці державного службовця.

Згідно з ч. 6, 7ст. 33 Закону України "Про державну службу"державним службовцям можуть встановлюватись надбавки за високі досягнення в праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.1ст. 35 Закону України "Про державну службу"передбачено виплату державним службовцям допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

Згідно з ч. 2ст. 35 цього Законудержавним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

З огляду на вказане, виплата матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально - побутові питання визначена законом, а повноваження щодо встановлення конкретних розмірів посадових окладів, матеріальної допомоги, доплат делеговані Кабінету Міністрів України.

Відповідно до форми довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно доЗакону України «Про державну службу», затвердженоїпостановою Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1, до складу «Інших виплат» входять - індексація, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових умов та матеріальна допомога на оздоровлення, що свідчить про необхідність врахування відповідачем цих виплат під перерахунку пенсії Позивачу.

Відповідно абз. 4 пункту 2Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення», індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер. Індексація заробітної плати являє собою дохід, з якого відповідно достатті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення»справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів відповідно до чинного законодавства день одержання заробітку (виплат, доходу).

Пунктом 2 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного податку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, платниками єдиного внеску також: є працівники - громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, установах та організаціях, в інших юридичних осіб - підприємців на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у фізичних осіб на умовах трудового договору контракту). Тобто працівники, які працюють - перебувають у трудових відносинах з організацією - є застрахованими особами та підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

За змістом частини 2статті 37 Закону України «Про державну службу», в редакції, яка діяла на час призначення позивачці пенсії, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Обґрунтованість вимог щодо включення до складу заробітної плати суми матеріальної допомоги та індексації доходів, з метою проведення перерахунку пенсії, підтверджується також правовою позицію Верховного Суду України, що викладена у постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а-11. Зокрема у цій постанові Верховний Суд України звертає увагу на перевагу в застосуванні норм права спеціальних норм, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії:ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення»таст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зокрема,ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення»передбачає включення до заробітку для обчислення пенсії всіх видів оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання заробітку (виплат, доходу).

Згідно ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) зареєстрованої особи для обчислення пенсії.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду України від 06 листопада 2013 року у справі № 21-350а-13, зокрема:

У судових рішеннях Вищого адміністративного суду України від 18 травня та 20 грудня 2012 року (справи №№ К-10879/09, К/9991/59887/12 відповідно), касаційний суд у подібних правовідносинах дійшов

висновку про те, що матеріальна допомога, на яку нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховується до заробітку для обчислення пенсії державного службовця.

Верховний Суд України вирішував питання про усунення розбіжностей у застосуванні статей33,37 Закону «Про державну службу» і в постановах від 20 лютого 2012 року, від 14 травня 2013 року у справі №21/125а13 та від 28 травня 2013 року у справі №21/97а13, і зазначив, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховується в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Згідно з частиною 1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Отже, чинне законодавство як загальне, так і спеціальне, відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому, слід врахувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення й приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії.

Таким чином, пенсія ОСОБА_1 повинна обчислюватись із заробітної плати, яку вона фактично отримувала на день звільнення, в тому числі з урахуванням виплаченої індексації грошових доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги на вирішення соціально-побутових питань, на яку нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За таких обставин позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій УПФУ в Богодухівському районі Харківської області щодо не включення до розрахунку її пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення та соціальнопобутові питання, а також сум індексації заробітної плати є законними та обґрунтованими.

Враховуючи, що відповідач відмовив позивачу лише у врахуванні в пенсійні виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, та преміювання до державних і професійних свят, а відсоткова ставка сторонами не оспорюється, тому підстав для її визначення суд не вбачає, оскільки це не є предметом позову.

Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та законними, а позов підлягає частковому задоволенню.

Згідно з ст. 94 КАС України з відповідача на користь держави підлягають до стягнення судові витрати відповідно до ст. 4 ч. 3 п. 1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.

Керуючись ст.ст. 4, 6, 8, 9, 69, 71, 86, 94, 99, 158 167, 186, 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області про зобовязання здійснити перерахунок пенсії задовольнити частково.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1, протиправними.

Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 19 листопада 2015 року з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати та преміювання до державних і професійних свят.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Богодухівському районі Харківської області на користь держави 82,68 грн. (вісімдесят дві гривні 68 копійок) судового збору на рахунок для зарахування надходжень: отримувач коштів Управління Державної казначейської служби України у Богодухівському районі Харківської області; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37681882; Банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області; Код банку отримувача (МФО) 851011; Рахунок отримувача 31210206700081; Код класифікації доходів бюджету - 22030001.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Харківського апеляційного адміністративного суду через Богодухівський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня проголошення постанови.

Суддя