Справа № 686/7533/15-к
УХВАЛА
15 квітня 2015 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Навроцький В.А., при секретарі Норчук Р.В., за участю старшого слідчоговідділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого управління УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_1 розглянувши, погоджене старшим прокурором відділу прокуратури Хмельницької області ОСОБА_2, клопотанняпро надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії,винесене в кримінальному провадженні № 22015000000000070 від 24.02.2015 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
В С Т А Н О В И В :
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що протягом 2007 року Державним комітетом України з державного матеріального резерву, який в подальшому було перейменовано в Державне агентство резерву України, до державного резерву було закладено автомобільний бензин марки А-76(А-80) в кількості 11 703,731 тонн та дизельне паливо марки Л-0,2-62 в кількості 5000,0 тонн. Місцем зберігання вказаних паливно-мастильних матеріалів визначено підприємство яке входить до системи державного резерву - Державну організацію «Комбінат «Естафета» (код ЄДРПОУ 14373331, Хмельницька обл., м. Славута) (далі-ДО «Комбінат «Естафета»).
Відповідно до наказу Держрезерву від 13.01.14 року № 7 на ДО «Комбінат «Естафета» проведено інвентаризацію матеріальних цінностей державного резерву, за висновками якої підтверджено наявність 11 703,731 тонни автомобільного бензину марки А-76(А-80) та 4 954,934 тонн дизельного палива марки Л-0,2-62, закладених в 2007 році.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.04.14 року № 448-р. та на підставі укладеного між Державним агентством резерву України та Міністерством оборони України договору від 10.06.14 року № Юр-2в/64нп-2014 у 2014 році ДО «Комбінат «Естафета» мала поставити до Міністерства оборони України 11 703,731 тонни автомобільного бензину марки А-76 (А-80) та 4 954,934 тонн дизельного палива марки Л-0,2-62. Протягом червня-жовтня 2014 року, під час відвантаження зі складів ДО «Комбінат «Естафета» до Міністерства оборони України нафтопродуктів, встановлено відсутність бензину марки А-76 (А-80) в кількості 717,168 тонни за ціною 13 475,00 грн. за одну тонну (без ПДВ) та дизельного палива марки Л-0,2-62 в кількості 152,5 тонни за ціною 10 908,33 грн. за одну тонну (без ПДВ). Таким чином, службові особи Державної організації «Комбінат «Естафета», незаконно реалізували матеріальні цінності державного резерву бензин марки А-76 (А-80) в кількості 717,168 тонни та дизельне паливо марки Л-0,2-62 в кількості 152,5 тонни загальною вартістю 13 592 830 грн., тобто зловживаючи своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб вчинили розтрату чужого майна в особливо великих розмірах.
В ході досудового розслідування встановлено, що під час проведеного службового розслідування щодо перевірки обліку, руху та наявності нафтопродуктів державного резерву на ДО «Комбінат «Естафета» Державним агентством резерву України від 20.11.2014 року, що автомобільний бензин марки А-76 (А-80) був закладений до державного резерву на ДО «Комбінат Естафета» у 2007 році відповідно до договору № юр-2/918 нп- 2007 у кількості 5403,381 тонн ТОВ «Торекс» та договору № юр-2/1137нп-2007 у кількості 6300,00 тонн ТОВ «Ойлнафторембуд».
Дизельне паливо марки Л-0,2-62 було закладене до державного резерву на ДО «Комбігат «Естафета» у 2007 році відповідно до договору №юр-2/859нп-2007 у кількості 5000,00 тонн ТОВ «ВИК ОЙЛ».
Даний факт підтверджується копіями приймальних актів на бензин та дизельне паливо.
Відповідно до наказу Держрезерву від 13.01.2014 року № 7 на ДО «Комбінат «Естафета» була проведена інвентаризація матеріальних цінностей державного резерву, за висновками якої було підтверджено наявність 11703,731 тонни автомобільного бензину марки А-76 (А-80) та 4954,934 тонн дизельного палива марки Л-0,2-62.
На виконання розпорядження КМУ від 23.04.2014 року № 448-р з ДО «Комбінат «Естафета» був запланований відпуск 11703,731 тонни бензину А-76 (А-80) та 4954,938 тонн дизельного палива Л-0,2-62.
Фактично з ДО «Комбінат «Естафета» відпущено 10908,178 тонн бензину А-76 (А-80) та 4800,304 тонни дизельного палива Л-0,2 -62.
Станом на 13.11.2014 розпорядження (наряди) Держрезерву щодо відпуску авто бензину та дизельного палива в повному обсязі не виконано, в звязку з відсутністю нафтопродуктів.
З зазначених підстав необхідне проведення документальної позапланової виїзної ревізії за період з 01.01.2007 року по 01.04.2015 року з наступних питань: своєчасності та повноти відображення в бухгалтерському обліку ДО «Комбінат «Естафета» операцій по закладці Державним комітетом України з державного матеріального резерву (Державне агентство резерву України) до державного резерву в 2007 році на зберігання Автомобільного бензину марки А-76(А-80) в кількості 11703,731 тонн та дизельного палива марки Л-0,2-62 в кількості 5000,0 тонн, стану збереження, законності та повноти відпуску паливно-мастильних матеріалів із збереження, законності списання паливно-мастильних матеріалів на природні втрати при зберіганні та транспортуванні (викачка, загрузка), наявності на зберіганні паливно-мастильних матеріалів державного резерву 2007 року закладки, з метою встановлення обєктивної істини у кримінальному провадженні.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав.
Вислухавши слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження, що надані у судове засідання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 6ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позаплановаревізіяпідконтрольноїустанови не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Відповідно до ч. 8ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» органдержавного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтуванняпідстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно до ч.ч. 11, 12ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів. Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що клопотання старшого слідчогопро надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії окремого епізоду господарської діяльності державної організації «Комбінат «Естафета» є обґрунтованим, наявні достатні підстави для її проведення, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 110,372,395 КПК України,ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
1. Клопотання старшого слідчоговідділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності слідчого управління УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_1 задовольнити.
2. Надати дозвілна проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності окремого епізоду господарської діяльності державної організації «Комбінат «Естафета» (код ЄДРПОУ 14373331), що знаходиться за адресою: Хмельницька область, м. Славута за період часу з 01.01.2007 року по 01.04.2015 року, яку провести протягом 15 робочих днів починаючи з 20.04.2015 року.
3. Проведення позапланової документальної ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Хмельницькій області.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Хмельницького міськрайонного суду ОСОБА_3