Справа № 565/984/15-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2015 року м.Кузнецовськ
о 17 годині 55 хвилин
Кузнецовський міський суд Рівненської області в особі:
головуючого - судді Горегляд О.І.,
з участю:
- секретаря судового засідання - Ковбасюк А.О.,
- позивача - ОСОБА_1,
- представника позивача - адвоката ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області про призначення, нарахування та виплату пенсії на пільгових умовах, -
В С Т А Н О В И В:
22 липня 2015 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області (далі по тексту УПФ в м.Кузнецовськ Рівненської області), в якому просить суд зобов'язати відповідача призначити, нарахувати та виплачувати йому пенсію за віком з 12 травня 2015 року на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку у відповідності до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як особі, яка постійно проживає у зоні посиленого радіологічного контролю. Заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує положеннями ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також тим, що з 1986 року до 1993 року постійно проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, що віднесено до зони посиленого радіологічного контролю. Згідно з доводами ОСОБА_1 вказані фактичні обставини підтверджуються відомостями про його місце проживання (реєстрації), зазначеними у паспорті громадянина України та стали підставою для надання йому статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 4, і видачі 12 грудня 1994 року Рівненською обласною державною адміністрацією відповідного посвідчення серії В-І №033672. За таких обставин, ОСОБА_1 у позовній заяві стверджує, що він набув право виходу на пенсію за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку до 5 (пяти) років. З метою реалізації такого права, як вказав позивач, 23 червня 2015 року він звернувся до УПФ в м.Кузнецовськ Рівненської області із відповідною заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку, проте відповідач відмовив йому і пенсії за віком на пільгових умовах не призначив.
У судовому засіданні ОСОБА_1 повністю підтримав позовні вимоги, заявлені до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області, з врахуванням обставин і доводів, викладених у адміністративному позові. Уточнивши заявлені вимоги, позивач просив суд зобов'язати відповідача призначити, нарахувати та виплачувати йому пенсію за віком з 12 травня 2015 року на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку на 5 (пять) років у відповідності до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як особі, яка постійно проживає у зоні посиленого радіологічного контролю. В обґрунтування цих вимог ОСОБА_1 зазначив, що місцем його постійного проживання є м.Кузнецовськ Рівненської області, яке постановою Кабінету Міністрів Української РСР №106 від 23 липня 1991 року віднесено до зони посиленого радіологічного контролю. З пояснень, наданих суду позивачем, також слідує, що станом на 01 січня 1993 року він проживав понад 4 (чотирьох) років в м.Кузнецовськ Рівненської області і в цьому населеному пункті проживав на момент звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії та проживає на теперішній час. Зокрема, згідно з поясненнями ОСОБА_1 з 25 листопада 1982 року до 15 травня 2001 року він постійно проживав у квартирі №47 корпусу №1 будинку №10 по мікрорайону Будвельників м.Кузнецовськ Рівненської області і в подальшому, отримавши інше житло, з 2001 року до теперішнього часу проживає у квартирі №1 будинку №10 по мікрорайону Ювілейний м.Кузнецовськ Рівненської області. При вирішенні даної справи позивач просив суд врахувати, що вказане місце проживання є як фактичним, так і офіційно зареєстрованим місцем його проживання. Окрім цього, ОСОБА_1 зазначив, що в період часу з 23 березня 1982 року до 28 травня 1990 року він працював слюсарем третього розряду на Рівненській дільниці управління Укренергомеханізація тресту Енергомеханізація і його робоче місце знаходилося на території промислової зони в м.Кузнецовськ Рівненської області. В якості додаткового доказу цих обставин позивач покликається на постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від 01 квітня 2015 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2015 року, якими визнано право на пільгову пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку віку на 5 (пять) років ОСОБА_3, який разом з ним працював на Рівненській дільниці управління Укренергомеханізація тресту Енергомеханізація (нині ВАТ «Укренергомеханізація»). Після цього, як вказав ОСОБА_1, з 01 червня 1990 року до 30 грудня 1992 року він працював водієм у дорожньо-будівельному кооперативі «Магістраль» в м.Калуга Російської Федерації вахтовим методом та виконував лише сезонні роботи, переважно в літній період, після чого завжди повертався до свого постійного місця проживання у ІНФОРМАЦІЯ_1 і в період відпусток також постійно проживав зі своєю сімєю у м.Кузнецовськ Рівненської області. Згідно з доводами ОСОБА_1, окрім подання письмової заяви, він особисто звертався до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області з приводу призначення пільгової пенсії з наявними оригіналами доданих до заяви документів, проте відповідач відмовив у призначенні пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку, мотивуючи це відсутністю довідок Рівненської дільниці управління Укренергомеханізація тресту Енергомеханізація і дорожньо-будівельного кооперативу «Магістраль» про знаходження цих підприємств на території радіоактивного забруднення.
Представник позивача адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні повністю підтримав уточнені позовні вимоги ОСОБА_1, стверджуючи, що позивач, якому 11 травня 2015 року виповнилося 55 (пятдесят пять) років, набув право виходу на пенсію за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку на 5 (пять) років. З метою реалізації такого права, як вказав ОСОБА_2, 23 червня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до УПФ в м.Кузнецовськ Рівненської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку на 5 (пять) років відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та подав всі документи, передбачені п.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25 листопада 2005 року, в тому числі посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи, паспорт та довідку про період проживання на території зони посиленого радіологічного контролю, проте відповідач відмовив йому в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, про що повідомив листом №1648/П-38 від 08 липня 2015 року. Таке рішення УПФ в м.Кузнецовськ Рівненської області, яке ґрунтується на записах трудової книжки ОСОБА_1 щодо виконання ним робіт у період часу з 23 березня 1982 року до 28 травня 1990 року та з 01 червня 1990 року до 30 грудня 1992 року не в зоні посиленого радіологічного контролю та визначення його місця проживання всупереч вимогам п.29 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25 листопада 2005 року, на підставі трудової книжки, представник позивача вважає безпідставним та таким, що порушує права ОСОБА_1 на пільгове пенсійне забезпечення. Згідно з доводами ОСОБА_2 УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області незаконно всупереч вимогам ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та п.п.5, 29 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25 листопада 2005 року, відмовило ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки проігнорувало дані паспорту громадянина України і довідки з місця його проживання та визначило місце проживання на підставі записів його трудової книжки, яка не є документом, що підтверджує місце проживання особи.
Представник УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області в судове засідання не зявився повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи. Про наявність поважних причин неприбуття в судове засідання представника відповідача суд не повідомлено. Листом №2202/06 від 23 вересня 2015 року УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області клопотало про розгляд справи без участі його представника.
Зміст письмових заперечень (лист №1877/06 від 06 серпня 2015 року) свідчить, що УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області не визнає адміністративний позов ОСОБА_1 та просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог через їх безпідставність. Покликаючись на ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповідач зазначив, що позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними, оскільки у період часу з 23 березня 1982 року до 28 травня 1990 року позивач працював слюсарем на Рівненській дільниці ВАТ «Укренергомеханізація» та з 01 червня 1990 року до 30 грудня 1992 року він працював водієм у дорожньо-будівельному кооперативі «Магістраль», тобто не на території, яка відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю. Згідно з доводами УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області, оскільки не надані документи, які підтверджують знаходження вищезазначених підприємств в зоні посиленого радіоекологічного контролю у період часу з 26 квітня 1986 року до 28 травня 1990 року та з 01 червня 1990 року до 30 грудня 1992 року, підстав для призначення ОСОБА_1 пенсії зі зниженям пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» немає. Разом з цим у письмових запереченнях відповідач підтвердив факт звернення позивача 24 червня 2015 року із заявою про призначення пенсії та подання ним при цьому посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи 4 категорії.
Враховуючи наведені обставини, на підставі ч.6 ст.71, ч.4 ст.128 КАС України суд вирішив здійснити розгляд даної адміністративної справи у відсутності представника відповідача субєкта владних повноважень на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши пояснення позивача та його представника, суд дослідив показання свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 і ОСОБА_6 та письмові докази, надав оцінку всім доказам справи в їх сукупності та взаємозвязку і прийшов до висновку, що позов ОСОБА_1 до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області про призначення, нарахування та виплату пенсії на пільгових умовах є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 народився 11 травня 1960 року. З 25 листопада 1982 року до 15 травня 2001 року позивач постійно проживав і був зареєстрований в квартирі №47 корпусу №1 будинку №10 по мікрорайону Будівельників у м.Кузнецовськ Рівненської області та з 22 травня 2001 року до теперішнього часу постійно проживає і зареєстрований в квартирі №1 будинку №10 по мікрорайону Ювілейний у м.Кузнецовськ Рівненської області. Наведені обставини підтверджуються паспортом громадянина України серії СР №051587, виданим Кузнецовським МВ УМВС України в Рівненській області 18 березня 1996 року, довідкою ЖЕД №1 Кузнецовського міського комунального підприємства №1226 від 23 червня 2015 року та довідкою ЖЕД №3 Кузнецовського міського комунального підприємства №3855 від 23 липня 2015 року про місце проживання ОСОБА_1
Окрім цього, факт постійного проживання позивача в період часу з 25 листопада 1982 року до теперішнього часу в м.Кузнецовськ Рівненської області підтверджується показаннями свідків: ОСОБА_4, ОСОБА_5 і ОСОБА_6, наданими в судовому засіданні після їх попередження про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання за ст.384 КК України та після прийняття ними присяги. З показань свідка ОСОБА_4 (дружини позивача з 19 січня 1985 року до теперішнього часу згідно з свідоцтвом про укладення шлюбу серії І-ГЮ №406657, виданим Велико-Жолудською сільською радою Володимирецького району Рівненської області 19 січня 1985 року, актовий запис №2 від 19 січня 1985 року) слідує, що м.Кузнецовськ Рівненської області було постійним місцем проживання ОСОБА_1 також і в період його роботи в дорожньо-будівельному кооперативі «Магістраль» з 01 червня 1990 року до 30 грудня 1992 року, де він працював вахтовим методом, виконував лише сезонні роботи та не мав житла, тому після вахт, а також у період відпусток постійно проживав зі своєю сімєю у м.Кузнецовськ Рівненської області. Свідки ОСОБА_4 дружина позивача, ОСОБА_5, який працював на Рівненській дільниці управління Укренергомеханізація тресту Енергомеханізація з 14 листопада 1986 року до 20 червня 1994 року згідно з трудовою книжкою серії БТ-І №0751460, і ОСОБА_6, який працював на Рівненській дільниці управління Укренергомеханізація тресту Енергомеханізація з 16 липня 1980 року до 29 липня 1994 року згідно з трудовою книжкою, підтвердили в судовому засіданні, що в період часу з 23 березня 1982 року до 28 травня 1990 року ОСОБА_1 працював слюсарем на Рівненській дільниці управління Укренергомеханізація тресту Енергомеханізація (нині - ВАТ «Укренергомеханіхація») у м.Кузнецовськ Рівненської області.
Позивач має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 4, про що свідчить посвідчення серії В-1 №033672, видане Рівненською обласною державною адміністрацією 12 грудня 1994 року.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно з п.4 ч.1 ст.14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для встановлення пільг і компенсацій визначено, що до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.
Пунктом 3 ст.65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Постановою Кабінету Міністрів Української РСР №106 від 23 липня 1991 року з подальшими змінами «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» м.Кузнецовськ Рівненської області віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Отже, при видачі посвідчення серії В-1 №033672 Рівненською обласною державною адміністрацією 12 грудня 1994 року факт постійного проживання ОСОБА_1 на території зони посиленого радіоекологічного контролю в м.Кузнецовськ Рівненської області та факт його проживання у цій зоні не менше 4 (чотирьох) років станом на 01 січня 1993 року було встановлено.
Зазначених фактів не спростовують записи трудової книжки ОСОБА_1 серії БТ-І №2569271.
Відповідно до ч.1 ст.48 КЗпП України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Згідно з ч.1 ст.29 ЦК України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
Статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» передбачено, що місце проживання це житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово; реєстрація це внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла; довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування це документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи; документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - це паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні.
Отже, з вказаних положень чинного законодавства України слідує, що трудова книжка не є документом, який підтверджує місце проживання особи.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Матеріали адміністративної справи свідчать, що 24 червня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст.55 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». При цьому в підтвердження свого місця проживання позивач додав до вказаної заяви копії наступних документів: паспорта громадянина України, посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, картки фізичної особи платника податків та довідки ЖЕД Кузнецовського міського комунального підприємства.
Розглянувши дану заяву позивача, УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області листом №1648/П-38 від 08 липня 2015 року відмовило позивачу в призначенні пенсії за віком, мотивуючи це тим, що ОСОБА_1 не надано документів, що підтверджують роботу у зоні посиленого радіоекологічного контролю у період часу з 26 квітня 1986 року до 31 грудня 1992 року. При цьому, покликаючись на записи трудової книжки позивача, відповідач зазначив, що ОСОБА_1 у період часу з 23 березня 1982 року до 28 травня 1990 року працював слюсарем на Рівненській дільниці ВАТ «Укренергомеханіхація» та з 01 червня 1990 року до 30 грудня 1992 року працював водієм дорожньо-будівельного кооперативу «Магістраль» не на території радіоактивного забруднення. Відмова УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області в призначенні позивачу пенсії зі зниженням пенсійного віку також мотивована ненаданням документів, які б підтверджували знаходження вказаних підприємств в зоні раоактивного забруднення у період часу з 26 квітня 1986 року до 28 травня 1990 року та з 01 червня 1990 року до 30 грудня 1992 року.
Проте такий висновок відповідача суперечить відомостям про місце проживання ОСОБА_1, зафіксованим у паспорті громадянина України серії СР №051587, виданому Кузнецовським МВ УМВС України в Рівненській області 18 березня 1996 року, а також даним довідки ЖЕД №1 Кузнецовського міського комунального підприємства №1226 від 23 червня 2015 року, довідки ЖЕД №3 Кузнецовського міського комунального підприємства №3855 від 23 липня 2015 року про місце проживання ОСОБА_1, посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 4, - громадянина, який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, серії В-1 №033672, виданого Рівненською обласною державною адміністрацією 12 грудня 1994 року, та показанням свідків: ОСОБА_4, ОСОБА_5 і ОСОБА_6 Вказані докази справи, що досліджені та оцінені судом, в своїй сукупності та взаємозвязку достовірно підтверджують факт постійного проживання ОСОБА_1 в м.Кузнецовськ Рівненської області станом на 01 січня 1993 року понад 4 (чотирьох) років.
Заявлені позовні вимоги про призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на 5 (пять) років ОСОБА_1 обґрунтовував, як при зверненні до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області із заявою про призначення пенсії від 23 червня 2015 року, що надійшла до відповідача 24 червня 2015 року, так і при зверненні до суду з даним позовом, документами у підтвердження факту його проживання в ІНФОРМАЦІЯ_1, що належить до зони посиленого радіоекологічного контролю, зокрема: паспортом громадянина України серії СР №051587, виданим Кузнецовським МВ УМВС України в Рівненській області 18 березня 1996 року, довідкою ЖЕД №1 Кузнецовського міського комунального підприємства №1226 від 23 червня 2015 року про своє місце проживання, посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 4, - громадянина, який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, серії В-1 №033672, виданим Рівненською обласною державною адміністрацією 12 грудня 1994 року. Зазначеними документами повністю доводиться факт постійного проживання ОСОБА_1 на території радіоактивного забруднення в м.Кузнецовськ Рівненської області, що є зоною посиленого радіоекологічного контролю, в тому числі з моменту аварії по даний час та станом на 01 січня 1993 року не менше 4 (чотирьох) років, що відповідно до ст.55 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є підставою для призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на 5 (пять) років.
Згідно з ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»: потерпілим від Чорнобильської катастрофи особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років - 2 роки та додатково 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.
Отже, ОСОБА_1 має право на пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку на 5 (пять) років, що передбачене в п.2 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як потерпілий від Чорнобильської катастрофи, категорії 4, та особа, яка постійно проживала і постійно проживає у зоні посиленого радіологічного контролю та станом на 1 січня 1993 року прожила у цій зоні не менше 4 (чотирьох) років.
Вказані вимоги п.2 ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в даному випадку УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області недотримані. Отже, за таких обставин, адміністративний позов ОСОБА_1 до УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області про призначення, нарахування та виплату пенсії на пільгових умовах слід задоволити повністю, зобовязавши УПФ України в м.Кузнецовськ Рівненської області здійснити з 12 травня 2015 року призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку на 5 (пять) років відповідно до ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
На підставі ч.2 ст.19 Конституції України, ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ч.1 ст.29 ЦК України, керуючись ч.1 ст.2, ч.1 ст.8, ч.ч.1, 2 ст.11, ч.ч.1, 2, 6 ст.71, ч.4 ст.128, ч.1 ст.158, ст.159, ч.ч.1-3 ст.160, ст.ст.161-163, ч.ч.1, 2 ст.186, п.1 ч.1 ст.256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області про призначення, нарахування та виплату пенсії на пільгових умовах задоволити повністю.
Зобовязати управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області призначити ОСОБА_1 з 12 травня 2015 року пенсію за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку на 5 (пять) років відповідно до ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як особі, яка постійно проживала та постійно проживає в зоні посиленого радіологічного контролю і станом на 1 січня 1993 року прожила у цій зоні не менше 4 (чотирьох) років.
Постанова суду в частині присудження ОСОБА_1 пенсійних виплат у межах суми стягнення за один місяць підлягає негайному виконанню.
Управлінню Пенсійного фонду України в м.Кузнецовськ Рівненської області подати до Кузнецовського міського суду Рівненської області звіт про виконання даної постанови в місячний строк в частині негайного виконання з дня одержання її копії, а в іншій частині постанови з дня набрання законної сили.
На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Кузнецовський міський суд Рівненської області може бути подана апеляційна скарга з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів позивачем та його представником з дня отримання її копії, а відповідачем з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Головуючий суддя О.І.Горегляд