Справа № 676/4379/15-а
Номер провадження 2-а/676/181/15
П О С Т А Н О В А
Іменем України
23 грудня 2015 року м. Камянець-Подільський
Камянець-Подільський міськрайонний суд, Хмельницької області,в складі:
головуючого судді - Лисюк А.І.
з участю секретаря - Сопрун С.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії, суд, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернувся до суду з цим позовом, вказує, що листом № 816/05 від 20.01.2015р. Управління Пенсійного фонду України в м.Кам'янці- Подільському та Кам'янець-Подільському районі відмовило йому в призначенні пенсії за вислугу як працівнику освіти.
Відмовляючи в призначенні пенсії, Управління Пенсійного фонду України в м.Кам'янці- Подільському та Кам'янець-Подільському районі вказує, що в результаті розгляду поданих документів про стаж та заробітну плату встановлено наступне.
Загальний стаж складає 35 років 04 місяці 12 днів. До стажу, що дає право на пенсію за вислугу років йому зараховано 24 роки 06 місяців 19 днів, за період з 16.05.1989 року по 06.06.1989 року, з 01.09.1989 року по 18.06.1990 року, з 17.08.1990 року по 25.04.2014 року, що не дає права на призначення Вам пенсії за вислугу років. Що до спеціального стажу роботи зараховується тільки періоди роботи на посадах та в установах передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.
Відмова Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець- Подільському районі призначити йому пенсію за за вислугу є протиправною.
Вказує, що у нього вища педадогічна освіта.
21.06.1990р. він закінчив Кам'янець-Подільський державний педадогічний інститут і отримав фах вчителя російської мови і літератури.
27.03.1995р. він закінчив Кам'янець-Подільський державний педагогічний інститут і отримав фах вчителя української мови і літератури.
Під час своєї трудової діяльності він працював на педагогічних посадах, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, а саме:
з 01.04.1989р. по 06.06.1989р. він працював за сумісництвом на посаді вчителя російської мови та літератури Вихватнівецької неповної середньої школи (основне місце роботи заступник директора по АГЧ Кам'янець-Подільської середньої школи № 8);
з 01.09.1989р. по 18.06.1990р. він працював на посаді вчителя російської мови та літератури Оринінської середньої школи-інтернату;
з 17.08.1990р. по 26.02.2001р. він працював на посаді вчителя російської мови та літератури Супрунковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
з 27.02.2001р. по 25.04.2014. він працював на посадах вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури, директора, вчителя світової літератури Боришковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
з 28.04.2014р. по 29.10.2014р. він працював за сумісництвом на посаді вчителя світової літератури Боришковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (основне місце роботи голова Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації Хмельницької області).
Загальний стаж роботи на вищевказаних посадах становить 25 років 01 місяць 20 днів.
Вказана обставина підтверджується записами в його трудовій книжці БТ-І № 1150600, яка була виписана 28.12.1976р.
Пунктом е) ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що право на пенсію за вислугу років мають:
працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно якого віку.
Враховуючи вимоги ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», він має право на пенсію за вислугою років.
29.12.2014р. він звернувся в Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі з заявою про призначення пенсії за вислугою років.
Для призначення пенсії він подав в Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці- Подільському та Кам'янець-Подільському районі належним чином завірену копію трудової книжки, в якій є всі відомості, що підтверджують його стаж роботи в тому числі і відомості про його стаж роботи в закладах освіти.
Однак, Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець- Подільському районі листом від 20.01.2015р. відмовило йому в призначенні пенсії.
Дії Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець- Подільському районі є протиправними, а відмова в призначенні йому пенсії не ґрунтується на вимогах законодавства.
1. Управлінням Пенсійного фонду України в м.Кам'янці-Подільському та Кам'янець- Подільському районі безпідставно не враховано до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років період роботи за сумісництвом на посаді вчителя російської мови та літератури Вихватнівецької неповної середньої школи з 01.04.1989р. по 15.05.1989р. і період роботи за сумісництвом на посаді вчителя світової літератури Боришковецької загальноосвітньої школи І-1І ступенів з 28.04.2014р. по 29.10.2014р.
Відмовляючи в призначенні пенсії за вислугою років Управління Пенсійного фонду України в м.Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі не аргументував, чому не враховано до спеціального стажу періоди роботи з 01.04.1989р. по 15.05.1989р. і з 28.04.2014р. по 29.10.2014р., а послався лише на те, що у відповідності з Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» та з пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення незалежно від віку та при стажі роботи, що дає право на призначення даного виду пенсії не менше 25 років, в установах та закладах, перелік, яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993р. № 637 передбачено, що основним документом, що підтверджує, стаж роботи, є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Стаж його роботи з 01.04.1989р. по 06.06.1989р. на посаді вчителя російської мови та літератури Вихватнівецької неповної середньої школи і з 28.04.2014р. по 29.10.2014р. на посаді вчителя світової літератури Боришковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів зазначено в трудовій книжці БТ-І № 1150600, яка була виписана 28.12.1976р, що відповідає вимогам Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993р. №637.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування та їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі та у межах повноважень та засобами, передбаченими Конституцією та законами України.
Статтею 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» гарантовано право громадян на державне пенсійне забезпечення.
Відповідно до статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Відповідно до ст.52 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, працівники освіти.
Враховуючи вищевикладене, період роботи посаді вчителя російської мови та літератури з 01.04.1989р. по 06.06.1989р. і вчителя світової літератури з 28.04.2014р. по 29.10.2014р. зараховується до спеціального стажу яких дає право на призначення пенсії за вислугу років.
Однак, незважаючи на наявність всіх необхідних документів для призначення пенсії, він отримав відмову.
Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі в порушення вимог ст.19 Конституції України, ст.ст.1,52 Закону України «Про пенсійне забезпечення» не виконало вимоги законодавства, які зобов'язано було виконати.
Враховуючи вищевикладене відмова Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці- Подільському та Кам'янець-Подільському райогі призначити йому пенсію за вислугою років є незаконною.
Позивач просить: визнати відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі в призначенні ОСОБА_3 пенсії за вислугу років протиправною. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Управління Пенсійного фонду України призначити ОСОБА_3 пенсію за вислугу згідно пункту «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідно до заяви про призначення пенсії від 29.12.2014р.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав. Просив позов задовольнити з вищенаведених підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні позов заперечив. Просив відмовити в його задоволенні. Вказує, що з Прикінцевими положеннями ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п.е ст.55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоровя та соціального забезпечення незалежно від віку та при стажі роботи, що дає право на призначення даного виду пенсії не менше 25 років, в установах та закладах, перелік яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909. В результаті розгляду поданих позивачем документів про стаж та заробітну плату встановлено, що загальний стаж складає 35 років 04 місяці 12 днів. До стажу, що дає право на пенсію за вислугу років зараховано 24 роки 06 місяців 19 днів, за період з 16.05.1989 року по 06.06.1989 року, з 01.09.1989 року по 18.06.1990 року, з 17.08.1990 року по 25.04.2014 року, що не дає права на призначення пенсії за вислугу років.
До спеціального стажу роботи зараховується тільки період роботи на посадах та в установах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад,робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Враховуючи, що у позивача основне місце роботи в період з 28.04.2014 року по 29.10.2014 року голова Камянець-Подільської районної державної адміністрації Хмельницької області, вказана посада не передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота яких дає паво на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року №909, то зазначений період не зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років. Період роботи з 01.04.1989 року по 06.06.1989 року також не дає право на пенсію за вислугу років, так як посада заступника директора АГЧ Камянець-Подільської середньої школи №8 також не передбачена Переліком.
Враховуючи абзац 2 ч.16 Прикінцевих положень, під час визначення права на пенсію за вислугу років стаж як до, так і після 1 січня 2004 року обчислюється за нормами ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» - за даними трудової книжки, а за потреби уточнюючих довідок. Так, наприклад, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №909 передбачено посади: директорів, завідуючі, їх заступників з навчально-виховної, навчально-виробничої частини. Запровадження такого виду соціального забезпечення, як пенсії за вислугу років головним чином пояснюється специфікою відповідної роботи, професії чи посади, які повязані з підвищеними фізичними і емоційними навантаженнями і тривале перебування на яких призводить до інтенсивного зношування людського організму, внаслідок чого працівник втрачає свою професійну працездатність до настання віку, необхідного для призначення пенсії за віком. Відповідно ст.51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» від 5.11.1991 року пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Ст.55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», право виходу на таку пенсію мають працівники освіти за наявності спеціального(а не педагогічного) стажу роботи не менш як 25 років незалежно від віку за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України незалежно від віку(підп. «е»).
Такий перелік закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №909 від 4.11.1993 року (зі змінами і доповненнями). Цією постановою визначено, що пенсії за вислугу років працівникам освіти призначаються за наявності спеціального стажу роботи не менше ніж 25 років.
Таким чином, пенсії за вислугу років призначаються за наявності спеціального стажу роботи, тобто роботи на відповідних посадах, віднесених до Переліку.
Суд, вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача, заперечення представника відповідача, вважає, що позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Судом встановлено, що 29.12.2014р. ОСОБА_3 звернувся в Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі з заявою про призначення пенсії за вислугою років, як працівникові освіти відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсій забезпечення».
ОСОБА_4 № 816/05 від 20.01.2015р. Управління Пенсійного фонду України в м.Кам'янці- Подільському та Кам'янець-Подільському районі відмовило ОСОБА_3 в призначенні пенсії за вислугу, як працівнику освіти, посилаючись на те, що загальний стаж ОСОБА_3 складає 35 років 04 місяці 12 днів. До стажу, що дає право на пенсію за вислугу років зараховано 24 роки 06 місяців 19 днів, за період з 16.05.1989 року по 06.06.1989 року, з 01.09.1989 року по 18.06.1990 року, з 17.08.1990 року по 25.04.2014 року, що не дає права на призначення пенсії за вислугу років.
До спеціального стажу роботи зараховується тільки період роботи на посадах та в установах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад,робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Враховуючи, що у позивача основне місце роботи в період з 28.04.2014 року по 29.10.2014 року голова Камянець-Подільської районної державної адміністрації Хмельницької області, вказана посада не передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року №909, то зазначений період не зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років. Період роботи з 01.04.1989 року по 06.06.1989 року також не дає право на пенсію за вислугу років, так як посада заступника директора АГЧ Камянець-Подільської середньої школи №8 також не передбачена Переліком.
Як встановлено судом, ОСОБА_3 21.06.1990 р. закінчив Кам'янець-Подільський державний педадогічний інститут і отримав фах вчителя російської мови і літератури.
27.03.1995р. ОСОБА_3 закінчив Кам'янець-Подільський державний педагогічний інститут і отримав фах вчителя української мови і літератури.
Під час своєї трудової діяльності ОСОБА_3 працював на педагогічних посадах, а саме:
з 01.04.1989р. по 06.06.1989р. - працював за сумісництвом на посаді вчителя російської мови та літератури Вихватнівецької неповної середньої школи (основне місце роботи заступник директора по АГЧ Кам'янець-Подільської середньої школи № 8);
з 01.09.1989р. по 18.06.1990р. - працював на посаді вчителя російської мови та літератури Оринінської середньої школи-інтернату;
з 17.08.1990р. по 26.02.2001р. - працював на посаді вчителя російської мови та літератури Супрунковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
з 27.02.2001р. по 25.04.2014. - працював на посадах вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури, директора, вчителя світової літератури Боришковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
з 28.04.2014р. по 29.10.2014р. - працював за сумісництвом на посаді вчителя світової літератури Боришковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (основне місце роботи голова Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації Хмельницької області).
Загальний стаж роботи на вищевказаних посадах становить 25 років 01 місяць 20 днів (з 01.04.1989р. по 06.06.1989р. на посаді вчителя російської мови та літератури Вихватнівецької неповної середньої школи і з 28.04.2014р. по 29.10.2014р. на посаді вчителя світової літератури Боришковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, що зазначено в трудовій книжці БТ-І № 1150600, яка була виписана 28.12.1976р).
Відповідно ст. ст. 51, 55 п. «е» Закону України «Про пенсійне забезпечення», Переліку затвердженим Кабінетом Міністрів України від 04.11.1993року № 909 із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року N 1436, від 17 листопада 2004 року N 1567, від 17 грудня 2012 року N 1181, пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком. Право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України незалежно від віку.
Згідно п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціально забезпечення за наявності спеціального стажу роботи не менше, як 25 років за переліком що затверджує Кабінет міністрів України незалежно від віку .
Як досліджено з матеріалів справи, 29.12.2014 року ОСОБА_3 звернувся до Управління Пенсійного Фонду України в м.Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі із заявою про призначення йому пенсії за вислугу років як працівникові освіти відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсій забезпечення».
Згідно ст. 24 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», " набув чинності з 01.01.2004 року страховий стаж це період протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не менший, ніж мінімальний страховий внесок.
Прикінцевими положеннями ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п.е ст.55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоровя та соціального забезпечення незалежно від віку та при стажі роботи, що дає право на призначення даного виду пенсії не менше 25 років, в установах та закладах, перелік яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909.
Як встановлено судом, в результаті розгляду поданих позивачем документів про стаж та заробітну плату, - загальний стаж складає 35 років 04 місяці 12 днів. До стажу, що дає право на пенсію за вислугу років зараховано 24 роки 06 місяців 19 днів, за період з 16.05.1989 року по 06.06.1989 року, з 01.09.1989 року по 18.06.1990 року, з 17.08.1990 року по 25.04.2014 року, що не дає права на призначення пенсії за вислугу років.
До спеціального стажу роботи зараховується тільки період роботи на посадах та в установах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад,робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Враховуючи, що у позивача основне місце роботи в період з 28.04.2014 року по 29.10.2014 року голова Камянець-Подільської районної державної адміністрації Хмельницької області, вказана посада не передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року №909, то зазначений період не зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років. Період роботи з 01.04.1989 року по 06.06.1989 року також не дає право на пенсію за вислугу років, так як посада заступника директора АГЧ Камянець-Подільської середньої школи №8 також не передбачена Переліком.
Враховуючи абзац 2 ч.16 Прикінцевих положень, під час визначення права на пенсію за вислугу років стаж як до, так і після 1 січня 2004 року обчислюється за нормами ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» - за даними трудової книжки, а за потреби уточнюючих довідок. Так, наприклад, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №909 передбачено посади: директорів, завідуючі, їх заступників з навчально-виховної, навчально-виробничої частини. Запровадження такого виду соціального забезпечення, як пенсії за вислугу років головним чином пояснюється специфікою відповідної роботи, професії чи посади, які повязані з підвищеними фізичними і емоційними навантаженнями і тривале перебування на яких призводить до інтенсивного зношування людського організму, внаслідок чого працівник втрачає свою професійну працездатність до настання віку, необхідного для призначення пенсії за віком. Відповідно ст.51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» від 5.11.1991 року пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Ст.55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», право виходу на таку пенсію мають працівники освіти за наявності спеціального(а не педагогічного) стажу роботи не менш як 25 років незалежно від віку за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України незалежно від віку(підп. «е»).
Такий перелік закладів і установ освіти, охорони здоровя та соціального захисту і посад робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №909 від 4.11.1993 року (зі змінами і доповненнями). Цією постановою визначено, що пенсії за вислугу років працівникам освіти призначаються за наявності спеціального стажу роботи не менше ніж 25 років.
Таким чином, пенсії за вислугу років призначаються за наявності спеціального стажу роботи, тобто роботи на відповідних посадах, віднесених до Переліку.
З огляду на викладене вбачається, що ОСОБА_3 у спірний період з 01.04.1989 року по 06.06.1989 року перебував на посаді заступника директора АГЧ Камянець-Подільської середньої школи №8.
Період роботи з 28.04.2014 року по 29.10.2014 року також не дає право на пенсію за вислугу років, так як посада голови Камянець-Подільської районної державної адміністрації Хмельницької області також не передбачена зазначеним вище Переліком.
З урахуванням абзацу другого частини 16 Прикінцевих положень Закону слід зазначити, що, визначаючи право на пенсію за вислугу років, стаж як до, так і після 01.01.2004 року обчислюють за нормами Закону «Про пенсійне забезпечення» Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 - за даними трудової книжки, а в разі потреби - уточнюючих довідок.
Натомість, перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугою років, визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року № 909 із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року N 1436, від 17 листопада 2004 року N 1567, від 17 грудня 2012 року N 1181.
Основною умовою визначення пільгового стажу роботи також є те, що зайнятість на зазначених у переліку посадах має бути за основним місцем роботи, робота за сумісництвом не дає права на пенсію за вислугу років. Крім того, згідно з п.1 роз'яснення Міністерства соціального забезпечення України №21 від 31.08.1992р., п. «є» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» особам, які працювали за сумісництвом на роботах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року № 909, періоди роботи не за основним місцем роботи до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, не зараховується.
Відповідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.1 ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які
фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких
ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд може вийти за межі позовних вимог, згідно ч. 2 ст. 11 КАС України тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Отже, враховуючи вищенаведене, суд вважає, що в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі про визнання відмови Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі в призначенні ОСОБА_3 пенсії за вислугу років протиправною; зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Управління Пенсійного фонду України призначити ОСОБА_3 пенсію за вислугу згідно пункту «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідно до заяви про призначення пенсії від 29.12.2014р., - слід відмовити.
На підставі ч.2 ст.19 Конституції України,
Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,
ст.55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»,
Постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909,
керуючись ст.ст.6-11,69-71, 94, 158-160 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі про визнання відмови Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі в призначенні ОСОБА_3 пенсії за вислугу років протиправною та зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Управління Пенсійного фонду України призначити ОСОБА_3 пенсію за вислугу років, згідно пункту «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідно до заяви про призначення пенсії від 29.12.2014р відмовити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Камянець-Подільський міськрайонний суд з дня проголошення постанови.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду ОСОБА_4